Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 23

Θέμα: Hornet Vs Er6n

  1. #1

    Hornet Vs Er6n

    Καλησπερα σε ολους!Το er6n ηταν το παλιο μου μηχανακι και το hornet το καινουργιο μου!Καθως το er6n το εχει και ο κολλητος μου ειπα τωρα που εστρωσα το hornet(1800 χιλιομετρα) να κανουμε ενα ανοιγμα να δω τι στο καλο πιο γρηγορη μηχανη πηρα!Και με το αποτελεσμα εμεινα!!!!Περιμενα οτι επειδη το er ειναι δικυλινδρο θα με φαει απο σταση αλλα οχι και τοσο!!!Σε καθε ανοιγμα απο σταση μου εκανε 3 μηχανακια και τον μαζευα μετα τα 140!!Οταν ειχα το er που ανοιγα μαζι του ειμασταν το ιδιο(αυτο το λεω για να μην μου πειτε ειναι θεμα οδηγου!)Το μηχανακι στα χαμηλα σε σχεση με το εr σερνεται και μεχρι να φτασει στη ροπη του μενει παρααα πολυ πισω!Το θεμα ειναι οτι το hornet στα χαρτια εχει μικροτερο 0-100 απο το er αλλα στο δρομο δεν φαινεται αυτο...Ειναι λογικη αυτη η διαφορα??

  2. #2
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167

    Re: Hornet Vs Er6n

    Αρχικά δημιουργήθηκε από georgefr
    Καλησπερα σε ολους!Το er6n ηταν το παλιο μου μηχανακι και το hornet το καινουργιο μου!Καθως το er6n το εχει και ο κολλητος μου ειπα τωρα που εστρωσα το hornet(1800 χιλιομετρα) να κανουμε ενα ανοιγμα να δω τι στο καλο πιο γρηγορη μηχανη πηρα!Και με το αποτελεσμα εμεινα!!!!Περιμενα οτι επειδη το er ειναι δικυλινδρο θα με φαει απο σταση αλλα οχι και τοσο!!!Σε καθε ανοιγμα απο σταση μου εκανε 3 μηχανακια και τον μαζευα μετα τα 140!!Οταν ειχα το er που ανοιγα μαζι του ειμασταν το ιδιο(αυτο το λεω για να μην μου πειτε ειναι θεμα οδηγου!)Το μηχανακι στα χαμηλα σε σχεση με το εr σερνεται και μεχρι να φτασει στη ροπη του μενει παρααα πολυ πισω!Το θεμα ειναι οτι το hornet στα χαρτια εχει μικροτερο 0-100 απο το er αλλα στο δρομο δεν φαινεται αυτο...Ειναι λογικη αυτη η διαφορα??
    Μαλλον δεν έχεις μάθει ακόμα να οδηγείς το 4κύλινδρο.
    Αν θέλεις να περνάς τον φίλο σου, θα πρέπει να εχεις στροφές στον κινητήρα!
    Στην εκκίνηση δεν θα φευγεις με 2000 και να περιμένεις να ανεβάσει και τις αλλαγές θα τις κάνεις μετα τις 11.000 φυσικά.
    Το ER δεν εχει πιθανότητα εκτός κι αν ανοίγετε ρολλαριστά με 3η πχ και ίδια χιλιόμετρα πχ 60.
    Λόγω γραναζώματος εκει θα σου φύγει αφού η 3η σου παει σχεδόν 180 ενω η δικιά του φαντάζομαι 140, οπότε είναι λογικό.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  3. #3
    ...και γυμνιστής Το avatar του/της odt
    Εγγραφή
    24/05/2006
    Μηνύματα
    824

    Re: Hornet Vs Er6n

    Αρχικά δημιουργήθηκε από georgefr
    Καλησπερα σε ολους!Το er6n ηταν το παλιο μου μηχανακι και το hornet το καινουργιο μου!Καθως το er6n το εχει και ο κολλητος μου ειπα τωρα που εστρωσα το hornet(1800 χιλιομετρα) να κανουμε ενα ανοιγμα να δω τι στο καλο πιο γρηγορη μηχανη πηρα!Και με το αποτελεσμα εμεινα!!!!Περιμενα οτι επειδη το er ειναι δικυλινδρο θα με φαει απο σταση αλλα οχι και τοσο!!!Σε καθε ανοιγμα απο σταση μου εκανε 3 μηχανακια και τον μαζευα μετα τα 140!!Οταν ειχα το er που ανοιγα μαζι του ειμασταν το ιδιο(αυτο το λεω για να μην μου πειτε ειναι θεμα οδηγου!)Το μηχανακι στα χαμηλα σε σχεση με το εr σερνεται και μεχρι να φτασει στη ροπη του μενει παρααα πολυ πισω!Το θεμα ειναι οτι το hornet στα χαρτια εχει μικροτερο 0-100 απο το er αλλα στο δρομο δεν φαινεται αυτο...Ειναι λογικη αυτη η διαφορα??


    μάθε να το ξεκινάς...
    Εισαι σωστος μοτοσυκλετιστής...
    …αν
    Τα προφυλακτικά που χρησιμοποιείς ειναι δίγομα , σκληρά στο κέντρο και μαλακά στα πλάγια
    Βρέθηκε πένσα, παρακαλείται ο κάτοχος να επικοινωνήσει με πμ :a29:

    Pics


  4. #4
    +1 στους απο πάνω


    δεν έχει καμία ελπίδα το ερ6 απέναντι στο χόρνετ...

  5. #5
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit



    δεν έχει καμία ελπίδα το ερ6 απέναντι στο χόρνετ...


    πες μου ενα μοντελο που εχει ελπιδα απεναντι στο χορνετ στην κατηγορια

    γιατι το ερ δεν εχει
    το Ζ δεν εχει (:rotflmao: )
    το φαζερ δεν εχει
    το τζιεςαρ δεν εχει

    ποιο εχει εστω και την αισιοδοξια να σταθει διπλα στο χορνετ πειτε μου σας παρακαλω

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: γαμαει το χορνετ τα παντα ολα :rotflmao:
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
    πες μου ενα μοντελο που εχει ελπιδα απεναντι στο χορνετ στην κατηγορια

    γιατι το ερ δεν εχει
    το Ζ δεν εχει (:rotflmao: )
    το φαζερ δεν εχει
    το τζιεςαρ δεν εχει

    ποιο εχει εστω και την αισιοδοξια να σταθει διπλα στο χορνετ πειτε μου σας παρακαλω

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: γαμαει το χορνετ τα παντα ολα :rotflmao:
    δεν αναφέρθηκα σε Ζ, σε φρητέηζερ, σε τζιεςαρ, δεν θυμάμαι ποτέ να έχω γράψει κάτι αντίστοιχο (ότι δεν έχουν ελπίδα απέναντι σε χόρνετ)...

    το ερ6 όμως είναι δικύλινδρο στα ίδια κυβικά ... δεν χρειάζεται να το αναλύσουμε περισσότερο

  7. #7
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Evi εσυ που εχεις τις άκρες με τα Kawasakia, βρες ενα ER6 να το βάλουμε με ενα Hornet 600 ρε συ να γελάσουμε!!
    Και θα βάλουμε Hornet 600 του 2000 για να έχει και σπασπενς!

    Mην λέμε οτι θέλουμε ρε παιδιά..... πλάκα πλάκα αλλά ετσι την πατάνε μερικοί και πανε και ψωνίζουν και μετα δεν καταλαβαίνουν απο που τους ήρθε.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  8. #8
    ...και γυμνιστής Το avatar του/της odt
    Εγγραφή
    24/05/2006
    Μηνύματα
    824
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing

    Και θα βάλουμε Hornet 600 του 2000 για να έχει και σπασπενς!

    μη σου πω του 98 για να γίνει ταινία τρόμου...
    Εισαι σωστος μοτοσυκλετιστής...
    …αν
    Τα προφυλακτικά που χρησιμοποιείς ειναι δίγομα , σκληρά στο κέντρο και μαλακά στα πλάγια
    Βρέθηκε πένσα, παρακαλείται ο κάτοχος να επικοινωνήσει με πμ :a29:

    Pics


  9. #9
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
    Evi εσυ που εχεις τις άκρες με τα Kawasakia, βρες ενα ER6 να το βάλουμε με ενα Hornet 600 ρε συ να γελάσουμε!!
    Και θα βάλουμε Hornet 600 του 2000 για να έχει και σπασπενς!

    Mην λέμε οτι θέλουμε ρε παιδιά..... πλάκα πλάκα αλλά ετσι την πατάνε μερικοί και πανε και ψωνίζουν και μετα δεν καταλαβαίνουν απο που τους ήρθε.
    ναι ναι ρε συ εγω συμφωνω ΟΛΑ ειναι κατωτερα του χορνετ τα παντα το εγραψα και ποιο πανω

    αλλα απαντα μου τουλαχιστον εσυ

    ΠΟΙΟ ειναι εστω ισο με το χορνετ (οχι καλυτερο ποιο γρηγορο κλπ απαπαππαππαπα Προς Θεου)

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  10. #10
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.590
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  11. #11
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Ρε συ Εvi βαριέμαι, τα ιδια και τα ίδια.

    Το πρωτο Ζ750 ηταν καλό και πιο γρήγορο και και και απλά ήθελε ενα μπροστινό και φρένα οπωσδήποτε.

    Το επόμενο Ζ είναι χάλι, πιο βαρύ, πιο αργό κι απο το πρώτο, και to Hornet εντωμεταξύ έχασε πολλά κιλά και είναι πιο γρήγορο απο το σημερινό Ζ750 κι ας του λείπουν τόσα κυβικά.
    Το ER6F που κολλάει τώρα, σαν σταματημένο θα είναι αν τα βάλουμε κόντρα...εκτός κι αν σε περνάνε εσένα οπότε παει γέρασες...
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  12. #12
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
    Ρε συ Εvi βαριέμαι, τα ιδια και τα ίδια.
    Κόπυ και πέϊστ στην υπογραφή σου

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: γαμαει το χορνετ τα παντα ολα :rotflmao:
    etsi etsi:rotflmao:

  14. #14
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    δε βλεπω τιποτα παραξενο σε οσα εγραψε ο συμφορουμιτης, το er6 ειναι και πιο δυνατο και πιο ροπατο απο το hornet στις χαμηλομεσαιες και επισης "κοντα" γραναζομενο απο το εργοστασιο (υπερβολικα κοντογραναζομενο κατα την αποψη μου ειναι οπως το λεω εγω Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΤΗΣ ΣΟΥΖΑΣ !!!! ).

    ειναι οι 2 κυλινδροι του κινητηρα και τα +50cc που κανουν τη διαφορα (για να μη πω και το εργοστασιο του Akashi και τα παρει ο Αρης )

    το hornet600 δεν εχει καμια ελπιδα στiς ΡΕΠΡΙΖ οταν κοντραρει ενα er6, ειτε το καβαλα ο "Μητσος ο Σουγιας" ειτε ο Ροσσι ο ιδιος..... ειτε κανει 3 κατεβάσματα ειτε 24...

    απο σταση μονο μετα τα 150-180 χλμ θα το μαζεψει και θα το προσπερασει

    οποιος εχει καποια αμφιβολια για τα παραπανω ... απλα δεν εχει καβαλησει er6..... σσ. το συγκεκριμενο δεν ειναι βαρυ οσο το Ζ750....

    φυσικα και το hornet ειναι πιο γρηγορο μηχανακι σε απόλυτες τιμες (4 κυλινδροι...) αλλα οχι παντου και παντα!!!

  15. #15
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
    Ρε συ Εvi βαριέμαι, τα ιδια και τα ίδια.

    Το πρωτο Ζ750 ηταν καλό και πιο γρήγορο και και και απλά ήθελε ενα μπροστινό και φρένα οπωσδήποτε.

    Το επόμενο Ζ είναι χάλι, πιο βαρύ, πιο αργό κι απο το πρώτο, και to Hornet εντωμεταξύ έχασε πολλά κιλά και είναι πιο γρήγορο απο το σημερινό Ζ750 κι ας του λείπουν τόσα κυβικά.
    Το ER6F που κολλάει τώρα, σαν σταματημένο θα είναι αν τα βάλουμε κόντρα...εκτός κι αν σε περνάνε εσένα οπότε παει γέρασες...
    και εγω βαριεμε να διαβαζω παντου ποσο σκιζει τα παντα το χορνετΑΚΙ γιατι διαβαζουν και μερικοι που δεν ξερουν απολυτος τιποτα και παπαγαλιζουν στις παρεες αυτα που διαβαζουν εδω.


    και γαμωτο γερασα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    αντε παμε για εναν καφε ρε Αρη βρες καμμια ωριτσα χρονο (θα ερθω με το ταιφουν να μην με κοπανησεις χαχαχαχαχ)
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. CB600F Hornet Vs CB400
    από Megaz77 στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 04/02/2008, 17:45
  2. hornet vs fazer vs bandit
    από iosif στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 52
    Τελευταίο μήνυμα: 21/08/2007, 09:33
  3. hornet VS fazer
    από hornetmania στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 209
    Τελευταίο μήνυμα: 19/08/2006, 20:41
  4. Hornet Vs Z750
    από PPPPPAV στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 247
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2006, 19:25
  5. Kawasaki Z750 Vs Hornet Vs Fazer
    από Dean στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 02/02/2004, 16:38

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF