Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 17

Θέμα: Κακοτεχνιες-επικινδυνα σημεια σε ελληνικους δρομους

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 2stroker
    Εγγραφή
    12/07/2008
    Μηνύματα
    695

    Κακοτεχνιες-επικινδυνα σημεια σε ελληνικους δρομους

    ανοιγω αυτο το θεμα ωστε ο καθενας μας να γραφει διαφορα επικινδυνα σημεια που συνανταει στο δρομο,ωστε να υπαρχει ενημερωση και να προφυλασομαστε αναλογα.
    ξεκιναω λοιπον

    στη λεωφορο βουλιαγμενης στο ρευμα προς παραλια στο υψος του αγ.δημητριου οπου γινονται εργα του μετρο ο δρομος για αρκετα μετρα εχει μια επικινδυνη αυλακωση κατα μηκος.στο συγκεκριμενο σημειο χτες βραδυ μια φιλη μου γλιστρησε και επεσε με τη μοτοσυκλετα της,ευτυχως δεν χτυπησε πολυ(μολωπες,γρατζουνιες,και ελαφρα εγκαυματα).
    Hell on wheels is no big deal... Kawasaki KDX200SR - Kawasaki KLX300R - Yamaha TTR250 - Yahama XT600E - Ktm 640 Adventure

  2. #2
    "Εθνικό" (μια λωρίδα ανά κατευθυνση χωρίς διάζωμα-σκοτωθείτε ελεύθερα) και επαρχιακό (καρόδρομοι) οδικό δίκτυο Κρήτης.
    Όλο γτπ!
    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

  3. #3
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547

    Re: Κακοτεχνιες-επικινδυνα σημεια σε ελληνικους δρομους

    Αρχικά δημιουργήθηκε από 2stroker
    ανοιγω αυτο το θεμα ωστε ο καθενας μας να γραφει διαφορα επικινδυνα σημεια που συνανταει στο δρομο,ωστε να υπαρχει ενημερωση και να προφυλασομαστε αναλογα.
    ξεκιναω λοιπον

    στη λεωφορο βουλιαγμενης στο ρευμα προς παραλια στο υψος του αγ.δημητριου οπου γινονται εργα του μετρο ο δρομος για αρκετα μετρα εχει μια επικινδυνη αυλακωση κατα μηκος.στο συγκεκριμενο σημειο χτες βραδυ μια φιλη μου γλιστρησε και επεσε με τη μοτοσυκλετα της,ευτυχως δεν χτυπησε πολυ(μολωπες,γρατζουνιες,και ελαφρα εγκαυματα).
    ???

    RE FILE EGO MONO STHN ATTIKI ODO DE BRISKO EPIKYNDINA SHMEIA STOYS DROMOYS..
    OTI PERISEYEI VALTO MESA.

  4. #4
    Το ρεμάλι της Φ.Νέγρη Το avatar του/της LsKostas
    Εγγραφή
    17/02/2007
    Μηνύματα
    446

    Re: Κακοτεχνιες-επικινδυνα σημεια σε ελληνικους δρομους

    Αρχικά δημιουργήθηκε από 2stroker


    στη λεωφορο βουλιαγμενης στο ρευμα προς παραλια στο υψος του αγ.δημητριου οπου γινονται εργα του μετρο ο δρομος για αρκετα μετρα εχει μια επικινδυνη αυλακωση κατα μηκος.στο συγκεκριμενο σημειο χτες βραδυ μια φιλη μου γλιστρησε και επεσε με τη μοτοσυκλετα της,ευτυχως δεν χτυπησε πολυ(μολωπες,γρατζουνιες,και ελαφρα εγκαυματα).
    Ειναι λιγα δεκαδες μετρα απο το σταθμο του Αγ.Δημητριου ,ειναι εκει ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ
    και δεν υπαρχει περιπτωση να επιζησεις ετσι και οδηγας ss...

    Οταν περασετε την Shell το νου σας λοιπον...
    Τα λογια πρεπει να ακολουθουνται απο πραξεις.Αλλιως...τουφες :-)

    "ΘΕΛΩ ΝΑ ΝΙΚΗΣΩ,ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΝΙΚΗΘΩ"

  5. #5

    Re: Κακοτεχνιες-επικινδυνα σημεια σε ελληνικους δρομους

    Εγω θα προτεινα κατι αλλο:

    Να ποστάρουμε τους καλοφτιαχμένους δρόμους μιας και ειναι, δυστυχως, πολυ λιγοτεροι απο τους δρομους-παγιδες.!!!


  6. #6
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.637
    υπάρχει ένα σάιτ όπου βάζεις μια εικονική πινέζα στα σημεία που έχουν πρόβλημα οι δρόμοι.
    δε το θυμάμαι,κάτι με pinproject ήτανε.

    και εξηγούσε όποιος μάρκαρε κάποιο σημείο,τι πρόβλημα υπάρχει.δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμα η σελίδα αυτή
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  7. #7
    "λογικό" μέλος Το avatar του/της the big boy
    Εγγραφή
    09/09/2008
    Μηνύματα
    93
    Αρχικά δημιουργήθηκε από o_gayros
    υπάρχει ένα σάιτ όπου βάζεις μια εικονική πινέζα στα σημεία που έχουν πρόβλημα οι δρόμοι.
    δε το θυμάμαι,κάτι με pinproject ήτανε.

    και εξηγούσε όποιος μάρκαρε κάποιο σημείο,τι πρόβλημα υπάρχει.δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμα η σελίδα αυτή

    ειναι αν θυμαμαι καλα μια πρωτοβουλια του ινστιτουτου οδικης ασφαλειας "Πανος Μυλωνας"


    εδω μπορειτε να βρειτε τον χαρτη (στο κατω μερος του site)

  8. #8
    Hasta la Victoria Siempre Το avatar του/της blueangel
    Εγγραφή
    19/01/2006
    Μηνύματα
    827
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
    "Εθνικό" (μια λωρίδα ανά κατευθυνση χωρίς διάζωμα-σκοτωθείτε ελεύθερα) και επαρχιακό (καρόδρομοι) οδικό δίκτυο Κρήτης.
    Όλο γτπ!
    Στο περίπου έτσι είναι αλλά οκ δεν μπορείς να πείς ότι ο αυτοκινητόδρομος από Ηράκλειο για Αγιο είναι ίδιας ποιότητας και κατασκευής με αυτό το έκτρωμα του Ηρακλείου-Χανίων!!!
    Hay personas que nos hablan y ni las escuchamos...., Hay personas que nos hieren y no dejan ni cicatrizes...., Pero hay personas que simplemente aparecen en nuestra vida y nos marcan para siempre....., No hagas nada por obligacion ni por compromiso .....,Si no por amor !!!
    Cuando una puerta se cierra,otra se abre...
    NO CUENTES LOS ANOS, CUENTA LOS RECUERDOS!!!


  9. #9

    Re: Re: Κακοτεχνιες-επικινδυνα σημεια σε ελληνικους δρομους

    Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
    ???

    RE FILE EGO MONO STHN ATTIKI ODO DE BRISKO EPIKYNDINA SHMEIA STOYS DROMOYS..
    OTI PERISEYEI VALTO MESA.
    ασε γιατι και αυτη σε καποια σημεια δεν μας τα λεει καλα....
    για τα υπολοιπα +1299...

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από o_gayros
    υπάρχει ένα σάιτ όπου βάζεις μια εικονική πινέζα στα σημεία που έχουν πρόβλημα οι δρόμοι.
    δε το θυμάμαι,κάτι με pinproject ήτανε.

    και εξηγούσε όποιος μάρκαρε κάποιο σημείο,τι πρόβλημα υπάρχει.δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμα η σελίδα αυτή


    http://www.moto.gr/forums/showthread...threadid=47895

  11. #11
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591

    Re: Re: Κακοτεχνιες-επικινδυνα σημεια σε ελληνικους δρομους

    Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
    ???

    RE FILE EGO MONO STHN ATTIKI ODO DE BRISKO EPIKYNDINA SHMEIA STOYS DROMOYS..
    OTI PERISEYEI VALTO MESA.
    συν πεντακοσα τρισεκατομυρια!!!!
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  12. #12
    Αρχικά δημιουργήθηκε από blueangel
    Στο περίπου έτσι είναι αλλά οκ δεν μπορείς να πείς ότι ο αυτοκινητόδρομος από Ηράκλειο για Αγιο είναι ίδιας ποιότητας και κατασκευής με αυτό το έκτρωμα του Ηρακλείου-Χανίων!!!
    Κατέω τι λέω, δεν είναι σε όλο το μήκος αυτοκινητόδρομος. Σκέψου πόσοι (ευτυχώς) δεν έχουν σκοτωθεί στο Σελινάρι που προσκυνητές και αμάξια και λεωφορεία είναι ένα. Από εκεί ως τον Άγιο έχει διάζωμα;
    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

  13. #13
    SUZUKI GSR600 K6 Το avatar του/της 618RR
    Εγγραφή
    07/10/2004
    Μηνύματα
    112
    το χειρότερο κομμάτι του ΒΟΑΚ (πολλά ) είναι νομίζω το Άγιος-Σητεία, αν και εγώ προσωπικά αγχώνομαι περισσότερο στο ρέθυμνο-χανιά...

    έχουμε άθλιους δρόμους εδώ στη λεβεντογέννα και σίγουρα δε μπορούμε να ελέγξουμε τους απέναντι... μακάρι όμως να προσπαθούσαμε περισσότερο με τον εαυτό μας, έστω κι αν είναι ημίμετρο...

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dodos 900
    Εγγραφή
    12/07/2007
    Μηνύματα
    379

    Re: Κακοτεχνιες-επικινδυνα σημεια σε ελληνικους δρομους

    Αρχικά δημιουργήθηκε από 2stroker
    ανοιγω αυτο το θεμα ωστε ο καθενας μας να γραφει διαφορα επικινδυνα σημεια που συνανταει στο δρομο,ωστε να υπαρχει ενημερωση και να προφυλασομαστε αναλογα.
    ξεκιναω λοιπον

    στη λεωφορο βουλιαγμενης στο ρευμα προς παραλια στο υψος του αγ.δημητριου οπου γινονται εργα του μετρο ο δρομος για αρκετα μετρα εχει μια επικινδυνη αυλακωση κατα μηκος.στο συγκεκριμενο σημειο χτες βραδυ μια φιλη μου γλιστρησε και επεσε με τη μοτοσυκλετα της,ευτυχως δεν χτυπησε πολυ(μολωπες,γρατζουνιες,και ελαφρα εγκαυματα).


    Άν καταφέρεις να γλυτώσεις απο το το μετρό που σταματάνε λεωφορεία-ταξί και όλοι αλλάζουνε λωρίδες ξαφνικά,μετά έχεις και τα σαμαρο-λούκια...
    ήτανε ωραία σούζα...αλλά ξύπνησα

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της κάφρος
    Εγγραφή
    24/08/2009
    Μηνύματα
    108
    Η κίτρινη διαχωριστική γραμμή που υπάρχει στη παλιοβούνα μετά τη γέφυρα του Ρίου.γλιστράει επικίνδυνα....
    cbf 1000
    τον γάτο μου τον λένε Κλάκη... :a018

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 24/12/2009, 12:59
  2. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 17/10/2008, 15:02
  3. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 03/02/2007, 14:37
  4. Επικίνδυνα σημεία*******φάκελος ΑΘΗΝΑ***μέρος Α΄΄
    από Gandalf dr685sm στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 07/07/2005, 13:02
  5. Επικίνδυνα σημεία στο τραμ
    από adam_tsouk στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 20/08/2004, 09:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF