Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 20

Θέμα: μεγεθος φορμας ανα χωρα

  1. #1
    Racefit Growler...τελος!!
    Εγγραφή
    12/12/2008
    Μηνύματα
    595

    μεγεθος φορμας ανα χωρα

    ξερουμε τις αντιστοιχιες στα μεγεθη της φορμας ανα χωρα?
    εχω βρει 2 σχεδια στην αγγλια η μαρκα ειναι richa,ειναι ολοσωμη κ το ενα μεγεθος που εχω βρει ειναι 38 ενω το αλλο ειναι 42..ξερουμε σε τι αντιστοιχει το καθε νουμερο?small,medium,large?
    ξερω οτι θα πρεπει να δοκιμασω για σιγουρια αλλα εαν ηξερε καποιος να μου πει κ τις αντιστοιχιες θα με βολευε...εαν υπαρχει κ καποιο thread εδω μεσα σχετικο βαλτε το περικαλω

  2. #2

    Re: μεγεθος φορμας ανα χωρα

    Αρχικά δημιουργήθηκε από kyko
    ξερουμε τις αντιστοιχιες στα μεγεθη της φορμας ανα χωρα?
    εχω βρει 2 σχεδια στην αγγλια η μαρκα ειναι richa,ειναι ολοσωμη κ το ενα μεγεθος που εχω βρει ειναι 38 ενω το αλλο ειναι 42..ξερουμε σε τι αντιστοιχει το καθε νουμερο?small,medium,large?
    ξερω οτι θα πρεπει να δοκιμασω για σιγουρια αλλα εαν ηξερε καποιος να μου πει κ τις αντιστοιχιες θα με βολευε...εαν υπαρχει κ καποιο thread εδω μεσα σχετικο βαλτε το περικαλω
    Η αντιστοιχία δεν είναι ξεκάθαρη. Το 54 πχ θεωρείται XL, αλλά η εφαρμογή αλλάζει από μάρκα σε μάρκα, ακόμα και σε μοντέλο ίδιας εταιρίας.
    Τα Αγγλικά και αμερικάνικα νούμερα είναι 10 κάτω. Δηλ. το 44 UK-US είναι 54 Ευρωπαϊκό. Οι περισσότερες εταιρίες στα site τους πάντως έχουν αντιστοιχίες και μεγέθη, ανάλογα με τις σωματικές διαστάσεις.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	menssizing.jpg 
Προβολές:	307 
Μέγεθος:	42,0 KB 
ID:	181432
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  3. #3
    και η εξήγηση των γραμμάτων.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	mesizing.jpg 
Προβολές:	307 
Μέγεθος:	44,8 KB 
ID:	181433
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  4. #4
    Racefit Growler...τελος!!
    Εγγραφή
    12/12/2008
    Μηνύματα
    595

    Re: Re: μεγεθος φορμας ανα χωρα

    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    Η αντιστοιχία δεν είναι ξεκάθαρη. Το 54 πχ θεωρείται XL, αλλά η εφαρμογή αλλάζει από μάρκα σε μάρκα, ακόμα και σε μοντέλο ίδιας εταιρίας.
    Τα Αγγλικά και αμερικάνικα νούμερα είναι 10 κάτω. Δηλ. το 44 UK-US είναι 54 Ευρωπαϊκό. Οι περισσότερες εταιρίες στα site τους πάντως έχουν αντιστοιχίες και μεγέθη, ανάλογα με τις σωματικές διαστάσεις.
    η richa γιατι δεν εχει αντιστοιχο πινακα στο site της?

  5. #5

    Re: Re: Re: μεγεθος φορμας ανα χωρα

    Αρχικά δημιουργήθηκε από kyko
    η richa γιατι δεν εχει αντιστοιχο πινακα στο site της?
    Δεν το ξέρω αυτό .
    Τσέκαρε στο fc-moto.de στη σελίδα με τις φόρμες (νομίζω έχει και richa). Eχει πινακάκι με τα μεγέθη.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  6. #6
    Racefit Growler...τελος!!
    Εγγραφή
    12/12/2008
    Μηνύματα
    595

    Re: Re: Re: Re: μεγεθος φορμας ανα χωρα

    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    Δεν το ξέρω αυτό .
    Τσέκαρε στο fc-moto.de στη σελίδα με τις φόρμες (νομίζω έχει και richa). Eχει πινακάκι με τα μεγέθη.
    δεν εχει...μολις το κοιταξα παντως εστειλα ενα mail στην richa εαν μπορουν να με βοηθησουν κ περιμενω απαντηση

  7. #7

    Re: Re: Re: Re: Re: μεγεθος φορμας ανα χωρα

    Αρχικά δημιουργήθηκε από kyko
    δεν εχει...μολις το κοιταξα παντως εστειλα ενα mail στην richa εαν μπορουν να με βοηθησουν κ περιμενω απαντηση
    Γιατί δεν πάς σε κάποιο μαγαζί της Μοτοδυναμικής να δεις τι σου κάνει?
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  8. #8
    Racefit Growler...τελος!!
    Εγγραφή
    12/12/2008
    Μηνύματα
    595

    Re: Re: Re: Re: Re: Re: μεγεθος φορμας ανα χωρα

    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    Γιατί δεν πάς σε κάποιο μαγαζί της Μοτοδυναμικής να δεις τι σου κάνει?
    γιατι ειχα παει πριν κανα χρονο στο μοτο-δικτυο στην καλλιροης,στη μοτοδυναμικη κατεχακης
    τα οποια ειναι απο τα πιο "κοντινα" σε οτι αφορα την μοτοδυναμικη να ψαξω για γυναικειο πανταλονι richa κ δεν ειχαν...μονο κατοπιν παραγγελιας...οποτε αφου δεν ειχαν αυτα τα μαγαζια-που ειναι οοοοτι πιο κοντινο μετα τα κεντρικα- κατι που φοριεται πολυ ποιος αλλος θα εχει?
    σκεψου οτι η φορμα που εχω βρει ειναι η top της richa :smilea:

  9. #9

    Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: μεγεθος φορμας ανα χωρα

    Αρχικά δημιουργήθηκε από kyko
    γιατι ειχα παει πριν κανα χρονο στο μοτο-δικτυο στην καλλιροης,στη μοτοδυναμικη κατεχακης
    τα οποια ειναι απο τα πιο "κοντινα" σε οτι αφορα την μοτοδυναμικη να ψαξω για γυναικειο πανταλονι richa κ δεν ειχαν...μονο κατοπιν παραγγελιας...οποτε αφου δεν ειχαν αυτα τα μαγαζια-που ειναι οοοοτι πιο κοντινο μετα τα κεντρικα- κατι που φοριεται πολυ ποιος αλλος θα εχει?
    σκεψου οτι η φορμα που εχω βρει ειναι η top της richa :smilea:
    Περίμενε απάντηση απ΄την richa καλύτερα, αν και η παραγγελία χωρίς να ξέρεις αν σου κάνει έχει αρκετό ρίσκο. Σε ΄μενα πχ κάποια μοντέλα της dainese μου ταίριαζε το 54 και σε κάποια το 56.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  10. #10
    Racefit Growler...τελος!!
    Εγγραφή
    12/12/2008
    Μηνύματα
    595

    Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: μεγεθος φορμας ανα χωρα

    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    Περίμενε απάντηση απ΄την richa καλύτερα, αν και η παραγγελία χωρίς να ξέρεις αν σου κάνει έχει αρκετό ρίσκο. Σε ΄μενα πχ κάποια μοντέλα της dainese μου ταίριαζε το 54 και σε κάποια το 56.
    επισης ενα αλλο που μου φαινεται ρισκο ειναι το οτι πιθανον επανω (στηθος-πλατη) να μου ειναι οκ αλλα κατω (ποδια) οχι ή κ το αντιθετο

  11. #11

    Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: μεγεθος φορμας ανα χωρα

    Αρχικά δημιουργήθηκε από kyko
    επισης ενα αλλο που μου φαινεται ρισκο ειναι το οτι πιθανον επανω (στηθος-πλατη) να μου ειναι οκ αλλα κατω (ποδια) οχι ή κ το αντιθετο
    Αυτό είναι πάρα πολύ πιθανόν αν αγοράσεις ολόσωμη φόρμα.
    Η Spidi που πήρα πριν κανένα μήνα, μου είναι άψογη στο στήθος-ώμους, αλλα λίγο φαρδιά στα πόδια. Το μικρότερο μέγεθος που ήταν οκ στα πόδια, είχε πρόβλημα στους ώμους, ενώ δεν έκλεινε το φερμουάρ αν δεν έσκυβα λίγο.
    Δεν τρέχει και τίποτα να είναι λίγο άνετη στα πόδια...
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  12. #12
    Μέλος Έξτρα Σπέσιαλ Το avatar του/της MitsosNaked
    Εγγραφή
    13/07/2007
    Μηνύματα
    318

    Re: Re: μεγεθος φορμας ανα χωρα

    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    Η αντιστοιχία δεν είναι ξεκάθαρη. Το 54 πχ θεωρείται XL, αλλά η εφαρμογή αλλάζει από μάρκα σε μάρκα, ακόμα και σε μοντέλο ίδιας εταιρίας.
    Τα Αγγλικά και αμερικάνικα νούμερα είναι 10 κάτω. Δηλ. το 44 UK-US είναι 54 Ευρωπαϊκό. Οι περισσότερες εταιρίες στα site τους πάντως έχουν αντιστοιχίες και μεγέθη, ανάλογα με τις σωματικές διαστάσεις.
    Αυτό που λές για τις διαφορές στα μεγέθη μεταξύ των εταιριών είναι σωστό. Όσον αφορά τα dainese δέν ισχύει, τα νούμερα είναι τα ίδια ακριβώς(το 52 σε μπουφάν και παντελόνι είναι το ίδιο εκει κι εδώ, μιλάω εκ πείρας).
    ΘΕΛΩ ΤΟ ΜΠΑΣΟ ΜΟΥ ΑΤΑΣΤΟ ΚΑΙ ΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΜΟΥ ΣΛΙΚ !!!!



    Wings for Life - Φιλανθρωπικός Οργανισμός με σκοπό την Θεραπεία Τραυμάτων στη Σπονδυλική Στήλη

    http://www.wingsforlife.com


  13. #13

    Re: Re: Re: μεγεθος φορμας ανα χωρα

    Αρχικά δημιουργήθηκε από MitsosNaked
    Αυτό που λές για τις διαφορές στα μεγέθη μεταξύ των εταιριών είναι σωστό. Όσον αφορά τα dainese δέν ισχύει, τα νούμερα είναι τα ίδια ακριβώς(το 52 σε μπουφάν και παντελόνι είναι το ίδιο εκει κι εδώ, μιλάω εκ πείρας).
    Και εγώ εκ πείρας μιλάω. Υπήρχε βέβαια η διαφορά μεταξύ των μοντέλων που είχαν καπάκια τιτανίου στους ώμους ή όχι. Σε αυτά με το τιτάνιο ήμουν ένα νούμερο πάνω.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  14. #14
    Μέλος Έξτρα Σπέσιαλ Το avatar του/της MitsosNaked
    Εγγραφή
    13/07/2007
    Μηνύματα
    318

    Re: Re: Re: Re: μεγεθος φορμας ανα χωρα

    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    Και εγώ εκ πείρας μιλάω. Υπήρχε βέβαια η διαφορά μεταξύ των μοντέλων που είχαν καπάκια τιτανίου στους ώμους ή όχι. Σε αυτά με το τιτάνιο ήμουν ένα νούμερο πάνω.

    Ρε Βύρωνα, με τιτάνιο πήρα κι εγώ και τα νούμερα ήταν ακριβώς το ίδιο. Και το πήρα απο το επίσημο της dainese στο Λονδινο, το bikestop.
    ΘΕΛΩ ΤΟ ΜΠΑΣΟ ΜΟΥ ΑΤΑΣΤΟ ΚΑΙ ΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΜΟΥ ΣΛΙΚ !!!!



    Wings for Life - Φιλανθρωπικός Οργανισμός με σκοπό την Θεραπεία Τραυμάτων στη Σπονδυλική Στήλη

    http://www.wingsforlife.com


  15. #15

    Re: Re: Re: Re: Re: μεγεθος φορμας ανα χωρα

    Αρχικά δημιουργήθηκε από MitsosNaked
    Ρε Βύρωνα, με τιτάνιο πήρα κι εγώ και τα νούμερα ήταν ακριβώς το ίδιο. Και το πήρα απο το επίσημο της dainese στο Λονδινο, το bikestop.
    Εγω πήγα και δοκίμασα στον Παπασταύρου στην καλιρρόης. Τι να σου πω...?
    Και ο ίδιος ο πωλητής μου είπε ότι χρειαζόμουν μεγαλύτερο, αλλά και εγώ την ένιωθα οτι με πίεζε πολύ στους ώμους με το μικρότερο νούμερο. Ίσως να παίζει ρόλο ο σωματότυπος ή να είμαι ακριβώς ανάμεσα στο 54-56.
    Θέλει λίγο προσοχή το θέμα αγορά εξοπλισμού από απόσταση, γιατί ακόμα και σε πράγματα που είναι ψιλοσίγουρα όπως οι μπότες τα πράγματα αλλάζουν. Οι Gaerne πχ δεν μου έκαναν με τίποτα και κατέληξα στις XPD. Ίσως να είμαι περίεργος στο καλούπι μου
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. πια χώρα προτιμάτε;
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 12/04/2005, 16:41
  2. Απαντήσεις: 54
    Τελευταίο μήνυμα: 23/02/2005, 12:26
  3. Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 14/06/2004, 15:45
  4. Μια Χωρα Μεγαλειο...
    από Μικρή Λουλού στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 16/04/2004, 22:47
  5. Προτάσεις για όμορφα μέρη ανά την Ελλάδα...
    από bikersonly στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 12/02/2004, 21:02

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF