Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 7 από 7

Θέμα: Αξιοπιστία κινητήρα Fazer 1000 '02

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/01/2007
    Μηνύματα
    4

    Αξιοπιστία κινητήρα Fazer 1000 '02

    Καλησπέρα σε όλους. Έχω ένα Fazer 1000 '02 και αισίως πάτησα τις 54.000χλμ. Το έχω συντήρημένο στην τρίχα , αλλά λόγω χιλιομέτρων , αναρρωτιέμαι μήπως ήρθε η ώρα να το αλλάξω.
    Έχει κανένας ίδιο μηχανάκι με πολλά περισσότερα χιλιόμετρα; Του παρουσίασε βλάβες; Αξίζει να ψάξω κάτι άλλο , ή να το κρατήσω; Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος μέχρι στιγμής , απλά θα ήθελα να ξέρω τις δυνατότητες σε βάθος χρόνου του κινητήρα. Ευχαριστώ.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Θα αρχίσει (αν δεν έχει αρχίσει ήδη...) να τσιμπάει λίγο λαδάκι..... Δεν είναι ανησυχητικό σε πρώτη φάση...Με ανθρώπινη χρήση και λογική συντήρηση θα φθάσεις τα 100.000 χλμ χωρίς σοβαρά θέματα...

  3. #3
    Racefit Growler...τελος!!
    Εγγραφή
    12/12/2008
    Μηνύματα
    595

    Re: Αξιοπιστία κινητήρα Fazer 1000 '02

    Αρχικά δημιουργήθηκε από helgast
    Καλησπέρα σε όλους. Έχω ένα Fazer 1000 '02 και αισίως πάτησα τις 54.000χλμ. Το έχω συντήρημένο στην τρίχα , αλλά λόγω χιλιομέτρων , αναρρωτιέμαι μήπως ήρθε η ώρα να το αλλάξω.
    Έχει κανένας ίδιο μηχανάκι με πολλά περισσότερα χιλιόμετρα; Του παρουσίασε βλάβες; Αξίζει να ψάξω κάτι άλλο , ή να το κρατήσω; Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος μέχρι στιγμής , απλά θα ήθελα να ξέρω τις δυνατότητες σε βάθος χρόνου του κινητήρα. Ευχαριστώ.
    πλακα κανεις ετσι?δεν μιλας σοβαρα...
    δλδ εαν εσυ οπως λες το συντηρεις σωστα τοτε ποιος ο λογος να το δωσεις?
    μηπως το βαρεθηκες κ ψαχνεις δικαιολογιες να το αλλαξεις?
    αλλιως δεν βρισκω το λογο...εδω βαρανε 100 000k κ βαλε κ παλι εκει την ιδια μηχανη καβαλανε
    κ εσυ αντι να λες ευχαριστω στη μαμα yamaha που εχει βγαλει ενα αξιοπιστο μηχανακι ψαχνεις αφορμη να το αλλαξεις :ZZZ: :ZZZ:

  4. #4
    Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
    Θα αρχίσει (αν δεν έχει αρχίσει ήδη...) να τσιμπάει λίγο λαδάκι..... Δεν είναι ανησυχητικό σε πρώτη φάση...Με ανθρώπινη χρήση και λογική συντήρηση θα φθάσεις τα 100.000 χλμ χωρίς σοβαρά θέματα...

    + 1000.
    (εχω φειζερ 1000 '04 με 55.000χλμ).
    ΚΕΡΝΑΩ ΤΣΑΓΑΚΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΥΜΗΤΤΟΥ .....
    ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΣΤΕΛΝΕΙ ΠΜ!


  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/01/2007
    Μηνύματα
    4
    Λαδάκι δεν τσιμπάει ευτυχώς ακόμη. Αποφεύγω την σκληρή χρήση αλλά όταν ταξιδεύω, πάω 200 με 250. Ισως και να ψάχνω αφορμή να το αλλάξω, γιατί είναι η 7η μηχανή που έχω και τις βαριέμαι εύκολα , αλλά η συγκεκριμένη τα κάνει όλα και συμφέρει , οπότε είναι δύσκολο να βρω αφορμή...Ελπίζω να κρατήσει πολύ , και να μην την αλλάξω.Ευχαριστώ πάντως.

  6. #6
    Racefit Growler...τελος!!
    Εγγραφή
    12/12/2008
    Μηνύματα
    595
    Αρχικά δημιουργήθηκε από helgast
    Αποφεύγω την σκληρή χρήση αλλά όταν ταξιδεύω, πάω 200 με 250
    :rotflmao: :rotflmao:

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/01/2007
    Μηνύματα
    4
    Τι, πολύ είναι??

Παρόμοια θέματα

  1. Διαφορές στο χρώμα κινητήρα Fazer 1000.
    από Lioulios στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2018, 00:37

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF