Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 34

Θέμα: Θέλω τους φίλους μου να βρω

  1. #1
    Ελαιόψυκτο Μέλος Το avatar του/της free rider
    Εγγραφή
    26/08/2004
    Μηνύματα
    2.328

    Θέλω τους φίλους μου να βρω

    Σάββατο 3.00 μμ

    ΟΡΕ,
    Η ζωή είναι αναμφίβολα δύσκολη από μόνη της . Και είναι μια μάχη που δεν χρειάζεται να έχεις δίκαννο ,…είναι πολύ σκληρότερη και φυσικά δεν πιστεύω στους υπεράνθρωπους…Και φυσικά μέσα στο καθένα υπάρχει ένα μέρος που σπαράζει και ζητά βοήθεια .. Απλά η βοήθεια δεν είναι για όσα έχουν συμβεί, γι αυτά είναι too late..είναι για εκείνα που μπορεί να έρθουν και να είναι καλυτέρα από τα προηγούμενα.. Αλώστε κανένας αγώνας καμιά μάχη δεν χάνεται. Και οι φαινομενικά χαμένες μάχες είναι ένα μέστωμα ζωής είναι μια μνήμη για τον άνθρωπο και το χρέος του. Αυτό είναι το βάρος για όποιον δεν φοβάται να αναζητά τον έσχατο λόγο των πράξεών του όπου αναμετριέται όχι μόνο με την ύπαρξή του αλλά και με το ΧΡΕΟΣ της ύπαρξής του.

    Κυριακή 09,30 μμ

    Μου έχουν λείψει οι παρέες στο Δέλεαρ
    Μου έχουν λείψει οι φίλοι που γνώρισα χωρίς κανένα προαπαιτούμενο με μόνη λογική ότι πλησιάζουμε ο ένας τον άλλο και κάνουμε παρέα για να μιλήσουμε για την κοινή αγάπη μας τις μηχανές..
    όσα διαβάζετε δεν είναι έτσι ακριβώς όπως τα καταλαβαίνει κανείς όταν
    διαβάζει μόνο το κείμενο και δεν βλέπει εκείνον που γράφει...
    τι στο καλό ..μπορεί να σου μιλήσει κάποιος με μια κακή έκφραση και επειδή τον βλέπεις να γελάσεις ...πίσω από το πληκτρολόγιο δεν βλέπεις την μούρη του άλλου που γράφει και εύκολα παρεξηγείσαι..
    πάντα υπάρχει καλή θέληση για κακίες που εκτονώνονται όταν κάποιος είναι στην καρακοσμάρα του πίσω από το πληκτρολόγιο..
    και δεν θα έπαιρνα και τόσο σοβαρά όσα γράφονται ιδίως αν τα διαβάσω μετά από καμιά δυο μέρες..
    Αλήθεια μετά από δύο μέρες έχω ξεφύγει τελείως από την λογική του όσων γράφω πιο πριν.. μπορεί την μια στιγμή να γράφω και να «πυροβολώ» και την επόμενη μέρα να μην τρέχει τίποτα
    την στιγμή εκείνη βγάζω τον κακό εαυτό μου και τον αφήνω ελεύθερο και αυτό είναι το λάθος μου…αυτό το freestyle fighting είναι καταστροφικό για την ψυχική ηρεμία όλων σας …εδώ είναι βέβαια και το ότι δεν μου φταίει κανένας να ταλαιπωρώ..
    και δεν διεκδικώ κανένα τίτλο άψογης συμπεριφοράς ,αλλά τουλάχιστον υποστηρίζω το ότι σε όσα γράφω δεν κρατάω καμία μα καμία κακία σε κανέναν ..μπορεί την μια στιγμή να σκοτωνόμαστε αλλά την επόμενη τον νιώθω σαν φιλαράκι, γιατί μα γιατί καβαλάει μηχανή…και για μένα αυτό τα λέει όλα.. και έχω ανάγκη όλους και όλα τα παιδιά που οδηγάνε όχι για κανένα άλλο λόγο αλλά γιατί σε εκείνους μπορώ να πω ότι ξέρεις καβάλησα το 600 και χάζεψα ..πως χαστουκιάζει…ε τώρα άμα πω σε κάποιον εκτός χώρου πως χαστουκιάζει θα με κοιτάει σαν ψυχασθενή…
    πάντως με τσάκισε ο power με αυτό που έγραψε …κι ο χρήστος και ο ντιντις και όλοι τους..

    ΕΧΩ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΚΑΜΙΚΑΖΙ ΤΣΑΝΤΑΚΗΔΕΣ ON OFF KAI STRHTADES ΜΗΧΑΝΟΒΙΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΥΠΑΡΧΟΥΜΕ ΜΑΖΙ …
    και η ζωή συνεχίζεται...

  2. #2
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Προσωπικα παντα μιλωντας ...

    Παντα δινω ενα χερι σε καποιον για να σηκωθει ...
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  3. #3
    Ελαιόψυκτο Μέλος Το avatar του/της free rider
    Εγγραφή
    26/08/2004
    Μηνύματα
    2.328
    thanks mate...

    και η ζωή συνεχίζεται...

  4. #4
    Γυρολόγος Το avatar του/της m1ke
    Εγγραφή
    28/07/2003
    Μηνύματα
    389
    Περασμένα ξεχασμένα .......

    Keep on rolling .....

  5. #5
    2 strokes for ever!!! Το avatar του/της rd350lc
    Εγγραφή
    07/12/2003
    Μηνύματα
    49
    malon sto xeri sou einai na ksanagineis white sheep, an kai ksanaleo den ksero ti eipes (phges kai esbhses to post kai apo to bikenet....) kai etsi den tha matho pote mallon deikse kalh diagogh apo do kai pera kai tha se sugxoresoun mallon.... kala paidia einai kai "autoi" katalabainoun...

  6. #6
    Μέλος απο...τότε... Το avatar του/της powerphot
    Εγγραφή
    21/05/2004
    Μηνύματα
    2.332

    Re: Θέλω τους φίλους μου να βρω

    Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
    Σάββατο 3.00 μμ

    Κυριακή 09,30 μμ

    Μου έχουν λείψει οι παρέες στο Δέλεαρ
    Μου έχουν λείψει οι φίλοι που γνώρισα χωρίς κανένα προαπαιτούμενο με μόνη λογική ότι πλησιάζουμε ο ένας τον άλλο και κάνουμε παρέα για να μιλήσουμε για την κοινή αγάπη μας τις μηχανές..
    όσα διαβάζετε δεν είναι έτσι ακριβώς όπως τα καταλαβαίνει κανείς όταν
    διαβάζει μόνο το κείμενο και δεν βλέπει εκείνον που γράφει...
    τι στο καλό ..μπορεί να σου μιλήσει κάποιος με μια κακή έκφραση και επειδή τον βλέπεις να γελάσεις ...πίσω από το πληκτρολόγιο δεν βλέπεις την μούρη του άλλου που γράφει και εύκολα παρεξηγείσαι..
    πάντα υπάρχει καλή θέληση για κακίες που εκτονώνονται όταν κάποιος είναι στην καρακοσμάρα του πίσω από το πληκτρολόγιο..
    και δεν θα έπαιρνα και τόσο σοβαρά όσα γράφονται ιδίως αν τα διαβάσω μετά από καμιά δυο μέρες..
    Αλήθεια μετά από δύο μέρες έχω ξεφύγει τελείως από την λογική του όσων γράφω πιο πριν.. μπορεί την μια στιγμή να γράφω και να «πυροβολώ» και την επόμενη μέρα να μην τρέχει τίποτα
    την στιγμή εκείνη βγάζω τον κακό εαυτό μου και τον αφήνω ελεύθερο και αυτό είναι το λάθος μου…αυτό το freestyle fighting είναι καταστροφικό για την ψυχική ηρεμία όλων σας …εδώ είναι βέβαια και το ότι δεν μου φταίει κανένας να ταλαιπωρώ..
    και δεν διεκδικώ κανένα τίτλο άψογης συμπεριφοράς ,αλλά τουλάχιστον υποστηρίζω το ότι σε όσα γράφω δεν κρατάω καμία μα καμία κακία σε κανέναν ..μπορεί την μια στιγμή να σκοτωνόμαστε αλλά την επόμενη τον νιώθω σαν φιλαράκι, γιατί μα γιατί καβαλάει μηχανή…και για μένα αυτό τα λέει όλα.. και έχω ανάγκη όλους και όλα τα παιδιά που οδηγάνε όχι για κανένα άλλο λόγο αλλά γιατί σε εκείνους μπορώ να πω ότι ξέρεις καβάλησα το 600 και χάζεψα ..πως χαστουκιάζει…ε τώρα άμα πω σε κάποιον εκτός χώρου πως χαστουκιάζει θα με κοιτάει σαν ψυχασθενή…
    πάντως με τσάκισε ο power με αυτό που έγραψε …κι ο χρήστος και ο ντιντις και όλοι τους..

    ΕΧΩ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΚΑΜΙΚΑΖΙ ΤΣΑΝΤΑΚΗΔΕΣ ON OFF KAI STRHTADES ΜΗΧΑΝΟΒΙΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΥΠΑΡΧΟΥΜΕ ΜΑΖΙ …

    Γιατί ρε Χρήστο τι έγραψε δηλαδή ο «power” και σε τσάκισα?
    Καλά το λεω εγώ ότι, άμα δεν μιλάω μαζί μου τα βάζουν.
    Κι άμα μιλάω πάλι μαζί μου τα βάζουν. Μήπως καλύτερα να μόνο να «μασάω»?
    Όταν απαντάς σε κάποιον με χιούμορ και δεν το καταλαβαίνει,(αφού όπως είπες …πίσω από το πληκτρολόγιο….κλπ κλπ) γιατί τα πήρες στο κρανίο κι άρχισες αυτό που άρχισες?
    Όχι …..όχι μη μου απαντήσεις, ούτε κι εγώ θα το συνεχίσω όπως τότε τις….μαύρες μέρες…(.η μάλλον τις μπλε μέρες…μπλε δεν είναι το interface του bikenet?)
    που φρικάρισα μ’ αυτά που διάβαζα και δεν απάντησα ποτέ.
    Προσωπικά μαζί σου δεν έχω κανένα πρόβλημα, όσο με ξέρεις σε ξέρω, όσο μου μιλάς θα σου μιλάω, όσο μου γράφεις θα σου γράφω, κι όσο με….γράφεις θα σε γράφω…
    Καλό θα ήταν τώρα που γράφουμε και διαβάζουμε όλα αυτά (όπως πολύ σωστά έγραψες πιο πάνω κι εσύ) να τα θεωρούσαμε από την αρχή δεδομένα κι όχι εκ των υστέρων, και να μην είχαν αυτό το σενάριο αλλά κάποιο άλλο, μια εκδρομή ας πούμε. Αλλά ποτέ δεν είναι αργά, «Κάλιο αργά παρά ποτέ» έτσι?
    Δεν έχω να πω κάτι άλλο, ούτε να υπερασπιστώ τον εαυτό μου, ούτε κανέναν.
    Αν, και όταν, βρεθούμε από κοντά τα λέμε χωρίς……..πληκτρολόγια….το δικό μου θα το αφήσω σπίτι.
    Καταραμένο internet…..









    Ραντεβού στο γνωστό μυστικό μέρος
    όπως μου είπε κάποιος….
    Το ταξίδι του Ηλία Βροχίδη μπορείτε να το διαβάζετε και στην ιστοσελίδα του Madnomad.gr, στο Facebook Madnomad

  7. #7
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της SF
    Εγγραφή
    14/05/2002
    Μηνύματα
    2.903
    Ε άντε ρε Χρήστο, έλα Δέλεαρ αύριο να ησυχάσουμε! Ουφ!!!


    ΥΓ. Θα σε μάθω να βρίζεις και να θάβεις τον ΑΡ-ΕΣ-ΠΙ, και να μην τρέχει μία!
    ---
    Προσέχουμε για να τρέχουμε

  8. #8
    ειδικός χρήστης Το avatar του/της Rezeguet
    Εγγραφή
    23/09/2004
    Μηνύματα
    577
    τον αρ-ες-πι ρε??? :rotflmao:


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	112689main_image_feature_306_jw_4.jpg 
Προβολές:	188 
Μέγεθος:	18,1 KB 
ID:	14676
    O Captain! my Captain! our fearful trip is done;
    The ship has weathered every rack, the prize we sought is won;
    The port is near, the bells I hear, the people all exulting,
    While follow eyes the steady keel, the vessel grim and daring.

  9. #9

    Re: Θέλω τους φίλους μου να βρω

    Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
    Σάββατο 3.00 μμ

    ΟΡΕ,
    Η ζωή είναι αναμφίβολα δύσκολη από μόνη της . Και είναι μια μάχη που δεν χρειάζεται να έχεις δίκαννο ,…είναι πολύ σκληρότερη και φυσικά δεν πιστεύω στους υπεράνθρωπους…Και φυσικά μέσα στο καθένα υπάρχει ένα μέρος που σπαράζει και ζητά βοήθεια .. Απλά η βοήθεια δεν είναι για όσα έχουν συμβεί, γι αυτά είναι too late..είναι για εκείνα που μπορεί να έρθουν και να είναι καλυτέρα από τα προηγούμενα.. Αλώστε κανένας αγώνας καμιά μάχη δεν χάνεται. Και οι φαινομενικά χαμένες μάχες είναι ένα μέστωμα ζωής είναι μια μνήμη για τον άνθρωπο και το χρέος του. Αυτό είναι το βάρος για όποιον δεν φοβάται να αναζητά τον έσχατο λόγο των πράξεών του όπου αναμετριέται όχι μόνο με την ύπαρξή του αλλά και με το ΧΡΕΟΣ της ύπαρξής του.

    Κυριακή 09,30 μμ

    Μου έχουν λείψει οι παρέες στο Δέλεαρ
    Μου έχουν λείψει οι φίλοι που γνώρισα χωρίς κανένα προαπαιτούμενο με μόνη λογική ότι πλησιάζουμε ο ένας τον άλλο και κάνουμε παρέα για να μιλήσουμε για την κοινή αγάπη μας τις μηχανές..
    όσα διαβάζετε δεν είναι έτσι ακριβώς όπως τα καταλαβαίνει κανείς όταν
    διαβάζει μόνο το κείμενο και δεν βλέπει εκείνον που γράφει...
    τι στο καλό ..μπορεί να σου μιλήσει κάποιος με μια κακή έκφραση και επειδή τον βλέπεις να γελάσεις ...πίσω από το πληκτρολόγιο δεν βλέπεις την μούρη του άλλου που γράφει και εύκολα παρεξηγείσαι..
    πάντα υπάρχει καλή θέληση για κακίες που εκτονώνονται όταν κάποιος είναι στην καρακοσμάρα του πίσω από το πληκτρολόγιο..
    και δεν θα έπαιρνα και τόσο σοβαρά όσα γράφονται ιδίως αν τα διαβάσω μετά από καμιά δυο μέρες..
    Αλήθεια μετά από δύο μέρες έχω ξεφύγει τελείως από την λογική του όσων γράφω πιο πριν.. μπορεί την μια στιγμή να γράφω και να «πυροβολώ» και την επόμενη μέρα να μην τρέχει τίποτα
    την στιγμή εκείνη βγάζω τον κακό εαυτό μου και τον αφήνω ελεύθερο και αυτό είναι το λάθος μου…αυτό το freestyle fighting είναι καταστροφικό για την ψυχική ηρεμία όλων σας …εδώ είναι βέβαια και το ότι δεν μου φταίει κανένας να ταλαιπωρώ..
    και δεν διεκδικώ κανένα τίτλο άψογης συμπεριφοράς ,αλλά τουλάχιστον υποστηρίζω το ότι σε όσα γράφω δεν κρατάω καμία μα καμία κακία σε κανέναν ..μπορεί την μια στιγμή να σκοτωνόμαστε αλλά την επόμενη τον νιώθω σαν φιλαράκι, γιατί μα γιατί καβαλάει μηχανή…και για μένα αυτό τα λέει όλα.. και έχω ανάγκη όλους και όλα τα παιδιά που οδηγάνε όχι για κανένα άλλο λόγο αλλά γιατί σε εκείνους μπορώ να πω ότι ξέρεις καβάλησα το 600 και χάζεψα ..πως χαστουκιάζει…ε τώρα άμα πω σε κάποιον εκτός χώρου πως χαστουκιάζει θα με κοιτάει σαν ψυχασθενή…
    πάντως με τσάκισε ο power με αυτό που έγραψε …κι ο χρήστος και ο ντιντις και όλοι τους..

    ΕΧΩ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΚΑΜΙΚΑΖΙ ΤΣΑΝΤΑΚΗΔΕΣ ON OFF KAI STRHTADES ΜΗΧΑΝΟΒΙΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΥΠΑΡΧΟΥΜΕ ΜΑΖΙ …






    αχα,ωστε αυτα λοιπον κρυβεις μεσα σου?
    και διαλεγεις βρε να λες ολα τ'αλλα?
    ειναι πολυ ομορφο να καταλαβαινεις καποιες φορες πως εσφαλες και να προσπαθεις να επανορθωσεις!μπραβο σου γι'αυτο!
    θα μου πεις ποτε δεν φταιμε μονο εμεις κι αλλοι παρακινησαν πραγματα κι αλλοι συμπεριφερθηκαν λαθος κ.τλ. κ.τλ. και θα 'χεις δικιο.
    το μονο ομως που εγω θα σου πω αν και τα ειπαμε λιγο κι απο κοντα ειναι πως οτι μπορεις να κανεις σ'αυτη τη ζωη ειναι ΓΙΑ ΣΕΝΑ!να μορφωθεις,να βελτιωθεις,να "καλυτερευσεις"οπως το κρινεις εσυ αυτο η να "χειροτερευσεις"...
    αστο καθενα να μιλα,θα πληρωσουμε ολοι στο τελος τις επιλογες μας.εσυ λεγε αυτα που θες ποτε συγκρινοντας!και πραττε παντα παλι ετσι!
    δεν εχω κανενα σκοπο να φανω συμβουλατορας σου(καθοτι πολυ μικροτερη ),ξεκινησα απλα για να επικροτησω αυτο που εγραψες.
    κι επειδη το εκανα πολυ σοβαρο...
    ΜΠΡΑΒΟ ΕΛΕΝΑΑΑΑ!ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΥΝΤΙΑΛ:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  10. #10
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της SF
    Εγγραφή
    14/05/2002
    Μηνύματα
    2.903
    Ψίτ, Χρήστε, και που'σαι... άλλαξε κι αυτό το ρημάδι το avatar σου μέχρι αύριο το πρωί, γιατί είναι δράμα!

    Ορίστε μερικές προτάσεις:


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	_free1.jpg 
Προβολές:	150 
Μέγεθος:	3,4 KB 
ID:	14696
    ---
    Προσέχουμε για να τρέχουμε

  11. #11
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της SF
    Εγγραφή
    14/05/2002
    Μηνύματα
    2.903
    2


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	_free2.jpg 
Προβολές:	145 
Μέγεθος:	4,1 KB 
ID:	14697
    ---
    Προσέχουμε για να τρέχουμε

  12. #12
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της SF
    Εγγραφή
    14/05/2002
    Μηνύματα
    2.903
    3


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	_free3.jpg 
Προβολές:	146 
Μέγεθος:	5,5 KB 
ID:	14698
    ---
    Προσέχουμε για να τρέχουμε

  13. #13
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της SF
    Εγγραφή
    14/05/2002
    Μηνύματα
    2.903
    4

    Αυτό είναι συμβολικό!!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	_free4.jpg 
Προβολές:	147 
Μέγεθος:	4,4 KB 
ID:	14699
    ---
    Προσέχουμε για να τρέχουμε

  14. #14
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
    3
    Το "3" μηπως μπορεις να το βαψεις λιγο προς το μαυρο του ???


    :rotflmao:
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  15. #15
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αν βαλεις αυτό το αβαταρ κατι γίνεταi...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	rjkaiser-140-black_sheep_hc.jpg 
Προβολές:	142 
Μέγεθος:	4,3 KB 
ID:	14700

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. "Μαμά βγήκα με τους φίλους μου.
    από griso850 στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 14/03/2007, 23:35
  2. για τους φιλους μου στο μοτο.γρ
    από EVI στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 150
    Τελευταίο μήνυμα: 16/08/2006, 10:03
  3. λιγο μοτο...λιγο βολτα ... και τους φιλους μου.....
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 23/05/2005, 09:20
  4. Θελω τους φιλους μου να δω
    από AFTER στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2005, 16:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF