Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 19

Θέμα: Τα πήρα στο κρανίο σήμερα

  1. #1

    Τα πήρα στο κρανίο σήμερα

    Σήμερα το πρωί πηγαίνοντας στην ΥΑΜΑΗΑ να πάρω ένα φίλτρο βενζίνης βλέπω μπροστά μου ενα μπλόκο της αστυνομιας.
    Το φανάρι είναι κόκκινο εγω φοραω κράνος, μπουφαν, γαντια όπως πάντα, δίπλα είναι μαύρο αυτοκίνητο με φιμε τζαμια και μπουρι αντι για εξάτμιση το φανάρι αναβει πράσινο και ο στυνομικος μου κάνει σήμα να κάνω δεξια καλημέρα καλημέρα του λεω,αδεια και ταυτοτητα μου λεει τα δίνω τα ελεγχει και μετα απο 30sec μου τα επιστρέφει κα μου λεει γεια σας, και εγω σας ρωταω? τη ελεγχω έκανε σε 30.
    1.Πως έκανε ελεγχω στη ταυτοτητα αφου εγω δεν έβγαλα το κράνος(μπορεί να ήταν άλλος).
    2.Πως έκανε ελεγχω στην αδεια κυκλοφοριας χωρίς να να δει αρ πλαισιου(απο την πινακίδα μαλλον)και μετα λέμε που πάνε τα μηχανάκια που κλεβουν.
    3.Δίπλωμα οδηγησης γιατι δεν ζήτησε(μάλλον δε χρειαζεται στο ελλαδα)
    4. Τον μ@λ@κ@ με το μαύρο υτοκίνητο και μπουρι αντι για εξάτμιση γιατι δεν τον σταμάτησε?
    Τα ξέρω ολα αυτα απλα ήθελα να τα πω και σε σας για να μου φυγουν τα νευρα.

    Dankannn

    CBR 600F THE BEST

  2. #2
    2 strokes for ever!!! Το avatar του/της rd350lc
    Εγγραφή
    07/12/2003
    Μηνύματα
    49
    ta exoume pei 500 fores. allh mia...
    A) eixes mhxanh kai o allos autokinhto, toso apla.
    B) den sou ekane parapano elegxo giati 1) bariotan kai 2) giati to mono pou ton endiefere htan na shmiosh oti perases apo ekei kai oti ekeinh thn mera elegkse x(arithmos) apo oxhmata.

  3. #3
    Αρχικά δημιουργήθηκε από rd350lc
    den sou ekane parapano elegxo giati 1) bariotan kai 2) giati to mono pou ton endiefere htan na shmiosh oti perases apo ekei kai oti ekeinh thn mera elegkse x(arithmos) apo oxhmata.
    τι παραπανω να πω

  4. #4
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της SF
    Εγγραφή
    14/05/2002
    Μηνύματα
    2.903
    Επίσης έχε υπ'όψη ότι και τα ΦΥΜΕ ΤΖΑΜΙΑ στα αυτοκίνητα (ΟΛΑ) είναι ΠΑΡΑΝΟΜΑ!

    Ανάθεμα κι αν ΤΟΛΜΑΝΕ να σταματήσουν για τέτοια κλήση τα X5 και τα Cayenne και τις Μερτσέντες...

    Κατα τ'άλλα, ο rd350 με καλύπτει...

    #Lala lala lalaaaaa lala lala lalaaaaaaaaa#
    (με στρουμφορυθμό!)
    ---
    Προσέχουμε για να τρέχουμε

  5. #5
    just got me bike Το avatar του/της George-3-
    Εγγραφή
    03/09/2004
    Μηνύματα
    231
    Tα φινε τζαμια ειναι οντως παρανομα τα περισσοτερα. Το μπουρι ειναι νομιμο αν ειναι μεσα στα πλαισια του νομιμου για ρυπους και ηχορυπανση....ακριβως οπως στα μηχανακια. Οσο αναφορα τα φιμε ειναι νομιμα μονο οταν η αδεια δικαιολογει την αναγκη τους που παει πακετο με φαρο....δλδ οτι αμα εχεις νομιμα φιμε εχεις το δικαοωμα να βαλεις και φαρο. Και η ηλιοροφη στα αμαξια μεχρι πριν απο χρονια ηταν παρανομη και ελαχιστα αυτοκινητα ειχαν νομιμα αλλα δεν εγραφαν για αυτο...

  6. #6
    ειμαι αλλου Το avatar του/της dimitris74
    Εγγραφή
    09/08/2004
    Μηνύματα
    104
    Αρχικά δημιουργήθηκε από George-3-
    Tα φινε τζαμια ειναι οντως παρανομα τα περισσοτερα. Το μπουρι ειναι νομιμο αν ειναι μεσα στα πλαισια του νομιμου για ρυπους και ηχορυπανση....ακριβως οπως στα μηχανακια. Οσο αναφορα τα φιμε ειναι νομιμα μονο οταν η αδεια δικαιολογει την αναγκη τους που παει πακετο με φαρο....δλδ οτι αμα εχεις νομιμα φιμε εχεις το δικαοωμα να βαλεις και φαρο. Και η ηλιοροφη στα αμαξια μεχρι πριν απο χρονια ηταν παρανομη και ελαχιστα αυτοκινητα ειχαν νομιμα αλλα δεν εγραφαν για αυτο...
    δεν γραφεις και τα αρθρα του κοκ που αναφερονται σε αυτα που λες ετσι να μην παραπλροφορουμε τον κοσμο?
    τα φιμε εχουν διαβαθμισεις στο ποσο σκουρα ειναι και δεν επιτρεπονται πανω απο καποια ορια. οσο για τις ηλιοροφες ειμαι περιεργος να δω το αρθρο γιατι δεν το εχω ξανακουσει
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dessert

    Με ελάχιστη προσοχή, είναι κινητήρες που δεν χρειάζονται να έχουν κάποιο σοβαρό service πριν τα 200.000 χλμ. σε αντίθεση, με τους τετραμπ@ύρδελους Ιαπωνικούς που στα 40000 σου ζητάνε τα "οικονομικά" και εύκολα προσητά, σε όλους τους πληθωρικούς αγοραστές τους ανταλλακτικά...

  7. #7
    Παιδια,το τι εστι αστυνομια κτλ. ολοι τα ξερουμε,αλλα καμια φορα πρεπει να λεμε την αληθεια και το σωστο!

    Προσεξε να δεις τι εγινε

    Δεν σταματησε το αμαξι ''schumaher'' γιατι δεν ηταν αυτος ο σκοπος του μπλοκου!

    Δεν σου ζητησε διπλωμα,παρα μονο αδεια-ταυτοτητα,γιατι πολυ απλα δεν ειχε το δικαιωμα να το κανει αυτο!
    Γιατι? Γιατι πολυ απλα δεν ηταν τροχαια,αλλα αστυνομια!

    Το πιο πιθανο ειναι να εψαχναν καποιον συγκεκριμενα(και που ξερεις οτι δεν θελαν να τσακωσουν κανενα εμπορο ναρκωτικων),και οπως σε ειδε απο το φαναρι ισως εκεινη την στιγμη πληρουσες καποιες προυποθεσεις(χρωμα μπουφαν/μοτο κλτ.)

    Τι να σου ελεγε?Φυγε δεν εισαι εσυ που ψαχνουμαι?
    Σου εκανε ενα τυπικο ελεγχο,ο οποιος και πολυ κρατησε αν λες 30sec,και σε αφησε να φυγεις....

  8. #8
    Και ο απο πίσω με παπί και παντοφλα πληρουσε καποιες προυποθεσεις??(χρωμα μπουφαν/μοτο κλτ.)
    Απλα σταματάμε τα μηχανάκια γιατι είναι εύκολος στόχος και όσο για το μπουρι απαγορεύεται γιατι κάνει θόρυβο το ίδιο και τα καταμαυρα τζάμια.
    Dankannn

    CBR 600F THE BEST

  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dankannn
    Και ο απο πίσω με παπί και παντοφλα πληρουσες καποιες προυποθεσεις??(χρωμα μπουφαν/μοτο κλτ.)
    Απλα σταματάμε τα μηχανάκια γιατι είναι εύκολος στόχος και όσο για το μπουρι απαγορεύεται γιατι κάνει θόρυβο το ίδιο και τα καταμαυρα τζάμια.
    Δεν ήξερα οτι κάνουν θόρυβο και τα κατάμαυρα τζάμια.........

    NO BOOTS,
    NO JACKETS,
    NO HELMETS,
    JUST BALLS.

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
    Δεν ήξερα οτι κάνουν θόρυβο και τα κατάμαυρα τζάμια.........


    Θόρυβο οχι αλλα απαγορευονται.:rotflmao:
    Dankannn

    CBR 600F THE BEST

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dankannn
    Θόρυβο οχι αλλα απαγορευονται.:rotflmao:
    Dankannn

    CBR 600F THE BEST

  12. #12
    just got me bike Το avatar του/της George-3-
    Εγγραφή
    03/09/2004
    Μηνύματα
    231
    Αρχικά δημιουργήθηκε από George-3-
    Tα φινε τζαμια ειναι οντως παρανομα τα περισσοτερα. Το μπουρι ειναι νομιμο αν ειναι μεσα στα πλαισια του νομιμου για ρυπους και ηχορυπανση....ακριβως οπως στα μηχανακια. Οσο αναφορα τα φιμε ειναι νομιμα μονο οταν η αδεια δικαιολογει την αναγκη τους που παει πακετο με φαρο....δλδ οτι αμα εχεις νομιμα φιμε εχεις το δικαοωμα να βαλεις και φαρο. Και η ηλιοροφη στα αμαξια μεχρι πριν απο χρονια ηταν παρανομη και ελαχιστα αυτοκινητα ειχαν νομιμα αλλα δεν εγραφαν για αυτο...
    Δεν θελω να το παιξω εξυπνος σε καμια περιπτωση...
    Για τα φιμε ενας φιλος ειχε παρει ενα Land Rover που στην αδεια ελεγε πως μπορει να εχει και φιμε και φαρο.

    Για την ηλιοροφη ειχαμε αμαξι στην οικογενεια που δεν το ελεγε στην αδεια και δεν περνουσε κανονικα κτεο...και το οικογενειακο τωρα το λεει στην αδεια αφου ειναι εισαγωγης ...φερει ηλιοροφη κτλ..

  13. #13
    cuius regio eius religio Το avatar του/της artech
    Εγγραφή
    06/05/2003
    Μηνύματα
    29
    Θες να ακούσεις ιστοριούλα να γελάσεις; Συνέβη χτες στην Καβάλας (σε μένα!).

    Με σταματάει μπλόκο, εγώ μια χαρά πήγαινα, ούτε ποτό ούτε τίποτα, είχα πάει μια τσάρκα μέχρι Ασπρόπυργο με το κουτί για να ξελαμπικάρω λίγο... Σταματάω πρώτα με φλας και έπειτα με αλάρμ λίγα μέτρα πιο κάτω, βγάζω από πορτοφόλι άδεια και δίπλωμα και τα τείνω σε μια κοιλιά καλυμμένη με μπλε πουκάμισο που έβλεπα στο παράθυρο.
    - Τί 'ναι αυτά; (ρωτάει η κοιλιά)
    - Ε, άδεια και δίπλωμα, απαντάω μέσα στη νεανική μου αθωότητα!
    - Δε χρειάζεται... Πώς λέγεσαι;
    - Γεωργακόπουλος Φώτιος - Γεώργιος, απαντάω.
    (χρίκι χρίκι... το σημειώνει σε ένα χαρτί)
    - Έχεις πιει τίποτα;
    - Όχι, απαντάω (πάντα στην κοιλιά, το τονίζω αυτό!)
    - Έφυγες, μου κάνει.
    - Καληνύχτα σας!

    Τι μου λες μετά για έλεγχο!!!

    Άντε καλημέρα μας!
    Ευθεία = το βαρετό κομμάτι ασφάλτου μεταξύ δύο στροφών.

    Love - Peace - Technology

  14. #14
    Αχ μα ποσο αφελης ειστε ωρες ωρες!!!

    Τζοκερ επαιζε ο ανθρωπος και πηγατε να τον φατε!!!!

    ΓΙΩΡΓΟ???


    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7!!!

  15. #15
    2 strokes for ever!!! Το avatar του/της rd350lc
    Εγγραφή
    07/12/2003
    Μηνύματα
    49
    :rotflmao: :rotflmao:

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. τα εχω παρει στο κρανιο
    από harpoon στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 14/03/2008, 09:34
  2. Οπως τα λέγαμε 8 ράματα στο ΚΑΤ σήμερα
    από kaps στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 08/02/2008, 20:50
  3. Οταν βρίσκουν τα τακάκια στο δισκόφρενό....
    από free rider στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 28/08/2005, 15:45
  4. Σήμερα τα πήρα άγρια με τους μ*****ς τους Έλληνες
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 20/04/2005, 13:09

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF