Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 77

Θέμα: ΓΙΑΤΙ Tiger 1050?

  1. #31
    Τα καλύτερα έρχονται Το avatar του/της christostr
    Εγγραφή
    08/08/2009
    Μηνύματα
    552
    Παιδιά, αλήθεια, τι συγκρίνουμε; Ο Τίγρης έχει καμία σχέση με το στρώμα; Σε τί; ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΟΛΑ
    Φεύγω... πάω ταξίδι να επισκευτώ τον εαυτό μου...

  2. #32
    Αρχικά δημιουργήθηκε από christostr
    Παιδιά, αλήθεια, τι συγκρίνουμε; Ο Τίγρης έχει καμία σχέση με το στρώμα; Σε τί; ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΟΛΑ
    Σιγουρα, αλλα με δεδομένη τη διαφορά τιμής, το στρώμα αξίζει τα λεφτά του
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  3. #33
    D-11 Earth Mover Το avatar του/της Tpap
    Εγγραφή
    11/10/2007
    Μηνύματα
    2.954

    Re: ΓΙΑΤΙ Tiger 1050?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από kikintzo
    Αλλος μου πε "Πες μου τι καλο εχουν κανει οι Αγγλοι για να κανουν μηχανη"
    :rotflmao:

    Ωραίος ο μάγκας...

    (τώρα το είδα...)

  4. #34
    Ε ναι ρε παίδες, άλλες τιμές.. δεν συγκρίνονται... Η τσέπη μας αποφασίζει!

    Πάντως αν αποφασίσεις να πάρεις μεταχειρισμένο, τα '07 και '08 είχαν κάποια κουσούρια. Εμένα με '08 και έσπασε το πιστόνι... Αν ψάξεις και στο tiger1050.com θα βρεις αρκετά γι αυτό. Βέβαια όλα πέρασαν εγγύηση με αρκετά παζάρια με την αντιπροσωπεία και μεγάλη καθυστέρηση αλλά ευτυχώς δεν είχα πληρώσει μία... απλά έπρεπε να ξαναστρώσω..!!

    Προσπάθησε λοιπόν να βρεις '09. Γενικά ο τίγρης είναι ένα πάρα πολύ καλό σύνολο και σε μεταχειρισμένα μπορείς να βρεις πολλές ευκαιρίες.

    Αν άλλαζα κάτι πάνω του θα ήταν οι αναρτήσεις οι οποίες αν και πλήρως ρυθμιζόμενες δεν τις θεωρώ καλές, ειδικά την πίσω. Οπότε αν βρεις κάποιο με έξτρα αναρτήσεις για μένα θα ήταν μεγάλο συν...!


    Αυτά!

  5. #35
    Απλα απαραδεκτη η πισω αναρτηση για μηχανακι τοσο ακριβο Βαρκα γυαλο στην κυριολεξια μετα τα 150

  6. #36
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/07/2009
    Μηνύματα
    112
    φιλε μου βαλε ωτοασπιδες και ασε τις....σειρηνες ή τις τιγρεις να φναζουν, κρατα το V-strom Σου, πιες του το αιμα , ξεζουμισε το κανονικα, και οταν δεν καλυπτει πια τις αναγκες σου παρε τον τιγρη να γουσταρεις.....παντα θα υπαρχει μια μηχανη που να μας αρεσει περισσοτερο, οπως και ενα σπιτι που να μας αρεσει περισσοτερο και μια τηλεοραση, και ενα ζευγαρι παπουτσια κτλ κτλ κτλ η απαντηση:
    μια ζωη την εχουμε και ... πρεπει να φαμε οτι εχουμε εδω και τωρα....... δεν ειναι σωστη.
    κανε εκδρομες, εσωτερικα και εξωτερικα οπως λεει ο φιλος παραπανω....γιατι εχεις ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΜΗΧΑΝΗ...πολυς κοσμος λεει:εχω transalp του 99 , μακαρι να ειχα V-strom του 2008 ας πουμε!χαχαχαχαχαχαχα

    ΑΝ δεν σε επηρεαζει οικονομικα χτυπα το αυριο, αλλα γιανα ρωτας για τα service κ.τ.λ φανταζομαι το σκεφτεσαι και καλα κανεις! ειναι ωριμη αποφαση! κ εγω εχω το cb500 και ειμαι ερωτευμενος με το Monster ας πουμε χρονια. ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΘΑ ΚΑΒΑΛΗΣΩ mONSTER, ετσι κ εσυ ΞΕΡΕΙΣ οτι θα καβαλησεις tiger. H καταλληλη στιγμη για την...μεταβαση θα σε βρει αυτη. αραξε και απολαυσε το V-strom ειναι πολυ καλο μηχανακι.μην πιεζεις καταστασεις. θα την παρεις την τιγρη αλλα απολαυσε τη μηχανη σου

    και μην μπαινετε ρε παιδια σε λαθος συγκρισεις. λεγοντας οτι το tiger ειναι...αλλη μηχανη μην απαξιωενεται το v-strom και δημιουργειται εντυπωσεις. ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΗ ΜΗΧΑΝΗ ΠΡΟΦΑΝΩΣ.
    αλλα δειτε τις τιμες τους.
    ΑΜΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΛΛΗ ΜΗΧΑΝΗ .........ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΗΚΩΣΕΙ ΟΛΟΥΣ ΕΚΕΙ ΣΤΗΝ tRIUMPH

  7. #37
    Artificial Spammer Το avatar του/της Elle
    Εγγραφή
    10/05/2008
    Μηνύματα
    1.010
    Εγώ πιστεύω πως είναι ό,τι καλύτερο στην κατηγορία, αν και είναι λίγο τσιμπημένο στην
    τιμή. Κάνει τα πάντα, έχει μπόλικη ροπή και είναι αρκετά άνετο για τον οδηγό και συνεπιβάτη
    ακόμα και φορτωμένο μέχρι το λαιμό.
    :a36: Θεσσαλικό κλιμάκιο :a36:
    :a07:Τη λένε Μαίρη
    Ζητείται νεαρός για delivery σε πιτσαρία με GSXR hayabusa K8

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mixalakis
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    391
    Με 11.500? με ABS, δεν το λες τσιμπιμένο.

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987

    Re: ΓΙΑΤΙ Tiger 1050?

    αν βαλουμε στην ακρη οτι συγκρινουμε 2 ανομοια πραγματα. ο τιγρης ειναι μηχανακι και το στρωμα ειναι απλα ..."το στρωμα". εγω θα μεινω εδω:

    Αρχικά δημιουργήθηκε από kikintzo


    Δεν μετανιωνω που το αγορασα ειναι καλη αγορα καθως ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος αλλα αλλο με τρωει. Δεν πιστευω πως ειναι λογικο να σκεφτομαι τον τιγρη καθε μερα.

    το χειροτερο πραγμα ειναι να εχεις κατι και να σκεφτεσαι κατι αλλο.

    σαν να εχεις μια γυναικα και επειδη μαγειρευει μετρια, πλενει μετρια, σιδερωνει μετρια,κανει μετριο κρεβατι και ειναι και μετρια εμφανισιακα την κρατας και σιχτιριζεις την τυχη σου που δεν εβγαλες γκομενα την Μπελουτσι (ενω μπορουσες).

    εχεις μπει στην νοοτροπια του παντρεμενου και αυτο ειναι κακο.
    "ας κατσουμε με αυτο που εχουμε γιατι την κανει την δουλιτσα του..."

    συμβιβασμος=κακο πραγμα.

    η γνωμη μου: ξεκολα και καβαλα ΟΤΙ ΣΕ ΚΑΥΛΩΝΕΙ και σε θυληκο και σε μοτο

  10. #40
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2009
    Μηνύματα
    185
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mixalakis
    Με 11.500? με ABS, δεν το λες τσιμπιμένο.
    Φίλε Μιχαλάκη,

    όταν με 1.000 ευρώ παραπάνω παίρνεις Hayabusa, νομίζω πως είναι πανάκριβος ο Τίγρης (είναι ένας σοβαρός λόγος που δεν τον σκέφτομαι, ακόμη!).

    Με τα ίδια λεφτά, παίρνεις busa ανεξάρτητης εισαγωγής. (που στα τελευταία μοντέλα - ειδικά του 09 - δεν έχει βγεί το παραμικρό εις βάρος τους, αντίθετα με τον Τίγρη, απ'ότι είδα παραπάνω...)

    Δεν προσπαθώ να πώ πως είναι τα ίδια μηχανάκια, αλλά με τέτοιες διατυπώσεις, δεν θα πέσουν ποτέ οι τιμές στην Ελλάδα!

    edit: 1.000 (10.500+1000) επιπλέον για ABS ? Άσε που η προηγούμενη τιμή του ήταν 12.400 με ABS! Δεν σας κακοφαίνονται αυτές οι εκπτώσεις; (που σαν ποσοστό είναι μόνο 7,26% !! δηλ. όπου τον πιάσουμε τον καταναλωτή! το ίδιο κάνει και η suzuki...)

  11. #41
    i sugkrisi einai la9os..
    (to haya kostizei 14.000)
    paara polles moto einai poli akrivoteres edw para ekswteriko alla kai to +1000 gia abs einai poli..
    einai wraio na zeis gia ena oneiro

  12. #42
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2009
    Μηνύματα
    185
    Αρχικά δημιουργήθηκε από m@stermind
    i sugkrisi einai la9os..
    (to haya kostizei 14.000)
    paara polles moto einai poli akrivoteres edw para ekswteriko alla kai to +1000 gia abs einai poli..
    http://www.suzuki.gr/motos/article.php?id=342

    Βρε παιδιά,

    είναι δυνατόν να γράφετε ανακρίβειες; υπάρχει λόγος;

  13. #43
    http://www.mototriti.gr/data/news/pr...news/68079.asp
    apo edw to eida

    leei sto telos:
    Η αισθητική του σε κερδίζει, η απόδοση του κινητήρα σε μαγεύει και η συμπεριφορά του στο δρόμο σε γεμίζει ωραία συναισθήματα που συνοδεύονται από φόβο και δέος για τον πύραυλο εδάφους-εδάφους που ανανέωσε η Suzuki. Η μοτοσικλέτα έχει ήδη αρχίσει να πωλείται στην τιμή των 13.995 ευρώ. Περισσότερα, μπορείτε να διαβάσετε στο του Moto Τρίτη που κυκλοφορεί

    τωρα αν υπαρχει καποια προσφορα τη συγκεκριμενη περιοδο δε το γνωριζω
    einai wraio na zeis gia ena oneiro

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.472
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ant0ine
    Πάντως αν αποφασίσεις να πάρεις μεταχειρισμένο, τα '07 και '08 είχαν κάποια κουσούρια. Εμένα με '08 και έσπασε το πιστόνι...
    Λεπτομερειες

  15. #45
    Αρχικά δημιουργήθηκε από m@stermind
    http://www.mototriti.gr/data/news/pr...news/68079.asp
    apo edw to eida

    leei sto telos:
    Η αισθητική του σε κερδίζει, η απόδοση του κινητήρα σε μαγεύει και η συμπεριφορά του στο δρόμο σε γεμίζει ωραία συναισθήματα που συνοδεύονται από φόβο και δέος για τον πύραυλο εδάφους-εδάφους που ανανέωσε η Suzuki. Η μοτοσικλέτα έχει ήδη αρχίσει να πωλείται στην τιμή των 13.995 ευρώ. Περισσότερα, μπορείτε να διαβάσετε στο του Moto Τρίτη που κυκλοφορεί

    τωρα αν υπαρχει καποια προσφορα τη συγκεκριμενη περιοδο δε το γνωριζω
    αυτό δημοσιεύτηκε μόλις πρωτοπαρουσιάστηκε η μηχανή.

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Triumph Tiger 1050 2007
    από m1ke στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 78
    Τελευταίο μήνυμα: 25/07/2008, 21:13
  2. Triumh Tiger 1050 Test drive.
    από 620 στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 16/07/2007, 15:33
  3. test ride Triumph Tiger 1050
    από el_hymador στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 18/03/2007, 02:39
  4. Περι Triumph Tiger 1050...
    από jimk στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 14/11/2006, 13:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF