Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 7 από 7

Θέμα: Τροχαίο και εγκατάλειψη

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/10/2002
    Μηνύματα
    248

    Τροχαίο και εγκατάλειψη

    Με πήραν τηλέφωνο σήμερα από τον ΑΝΤ1, θα κάνουν ένα ρεπορτάζ για τροχαία με μοτοσυκλέτα και εγκατάλειψη. Το μόνο περιστατικό που ξέρω εγώ είναι αυτό με τον πρόεδρο του Varadero τον Παναγιώτη, που το γνωρίζουν και έχουν ετοιμάσει το σχετικό ρεπορτάζ, αν κάποιος από εσάς γνωρίζει κάτι άλλο ας ενημερώσει, προσοχή μόνο αν έχουν εγκαταλείψει το θύμα. Ας βοηθήσουμε όσο μπορούμε μας αφορά. Το ρεπορτάζ είναι για αύριο.

  2. #2
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της SF
    Εγγραφή
    14/05/2002
    Μηνύματα
    2.903
    Την περίπτωση με τα παιδιά που τα έριξε ο αλβανός με αυτοκίνητο επίτηδες στις μπαριέρες τη θυμάστε? Τον έπιασαν αργότερα (ευτυχώς), αλλά ήταν το πιο απίστευτο περιστατικό που έχουμε ακούσει νομίζω... Και θλιβερό συνάμα, κι ας μην είχε θανάτους. Τυπικά, ήταν περίπτωση εγκατάλειψης.
    ---
    Προσέχουμε για να τρέχουμε

  3. #3
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Έχει μπει κλειστά στην στροφή ταρίφας πατώντας στην λωρίδα μου το βλέπω φάτσα κάρτα, κάνω κίνηση να το αποφύγω, μου χτυπάει τον καθρέπτη και με ρίχνει κάτω.
    Σταματάει βλέπει ότι σηκώνομαι και φεύγει.
    Του πέρνω την πινακίδα , μου την βεβαιώνουν και κάτι περαστικοί που ήταν στην στάση και βρίσκω το τηλέφωνό του.
    Ο τύπος: "δεν σε ξέρω δεν σε είδα είμουν στο αεροδρόμιο και είχα και πελάτη..."
    Πήγα για μύνηση στην τροχαία, τους είπα το περιστατικό , και μου παν να ξανασκεφτώ και να το κουβεντιάσω μαζί του γιατί αυτή η μύνηση δεν αποσύρεται.
    Τον ξαναπήρα του είπα οτι θα του κάνω μήνυση και ενω στην αρχή μου είπε δεν σε ξέρω και του πα ότι το αμάξι σου θα έχει γρατζουνιά στον καθρέπτη, μου είπε ότι "δεν με ακούμπησε" και δεν έχει τίποτα το αμάξι του (ξαφνικά με έμαθε...) συμβουλεύτικα φίλους δικηγόρους και γνωστούς και μου είπαν ότι αν δεν φανεί που με έχει ακουμπήσει ή το έχει φτιάξει τότε δεν αποδεικνύεται εύκολα τίποτα και δεν το συνέχισα...
    Δοξα σοι ο Θεός δεν έπαθα τίποτα ... δεν ξέρω αν θέλετε εγκατάληψη με τραυματισμό ή γενικά εγκατάλειψη...

  4. #4
    Kouklaki mou omorfo Το avatar του/της johnpagr
    Εγγραφή
    09/05/2004
    Μηνύματα
    936
    Odhgontas prin kamia 15ria xronia sthn leoforo toy Mosxatou me katef8insh pros paralia, mazi me enan filo (2 mhxanes), brhskomoun sthn deksia plevra tou odostromatos kai me sxetika poly xamilh taxythta. H de 2h moto pisw apo emena se apostash 20 metra mias kai 8a stamatousame se kamia 100ria.
    Sxetikh kinhsh den yphrxe ston dromo, ektos apo 2 proporevomena oxhmata.
    To prwto loipon kouti, apofasizei teleftaia stigmh na strhpsei aristera se diastavrosh kai to pisw oxhmafrenarontas erxete parallhla mou kai gia na ton apofygei ........... me ekleise, kai me strimokse anamesa tou kai sto parkarizmeno. Egeina santouits !!
    Eskasa katw anamesa sthn pisw porta tou ypetiou kai thn mprostinh tou parkarismenou.
    O tipas me to kouti vevea .... opou fygei - fygei..
    kai an den ton KATADIOKE to palikari pou htan mazi me thn 2h moto, siga na mhn ton evriska..
    Praktika den epa8a tipota, mono molopes. H mhxanh (Vt250) espase fairing kai fanari mazi me clip-on ..
    Aftos sthn arxh to epekse loulou ...... den akousa tipota, tyflo shmeio ka8repth .... k.o.k.
    Alla ta shmadia sthn porta tou ala elegan...
    Telika kai afou yphrxe kai martyras (2h moto) mou ekane dhlwsh kai teleiwse ekei to episodio ...



    P.S.

    Mhn nomhzeis vevea oti kai se analogo peristatiko pou eixa me kouti egeine tipota..
    Me xthphse aftokinhto, me egkatelypse, ekana minhsh, kai sto dikasthrio enw yphrkse travmatismos o typas thn glytwse me thn pio elafria morfh tou nomou : 1 mhnas eksagorashmos ....
    kai afto giati e8esa thn 8esh mou oxi san odhgo AYTOKINHTOU ala san odhgo MOTO sthn dikasthko.
    (H megisth phnh nomhzw oti einai 6 mhnes fylakish kai aferesh diplomatos gia kapoio xroniko diasthma + oti faei apo ton dikasthko ->dikashma k.o.k.)
    Καλά τα έγραφε το Manual ...

    Twra exoume alou eidous ma8hmata !!!!!!!! Εκπ/ση Γιου σε μαθηματα ισορροπίας σε ποδήλατο

    Κίτρινο Mamouni (βάνδαλοι θα σας σκήσω)

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/10/2002
    Μηνύματα
    248
    Ευτυχώς ή δυστυχώς ψάχνουν για πρόσφατα περιστατικά.

  6. #6
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Αρχικά δημιουργήθηκε από jarv
    Ευτυχώς ή δυστυχώς ψάχνουν για πρόσφατα περιστατικά.
    Δες κι εδω !
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  7. #7
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    χρηστο αυτο δεν αφορα εγκαταλειψη αλλα ελλειψη μαρτυρα.
    γιατι ο οδηγος υποστηριζει καποια πραγμτατα και η οικογενεια ψαχνει να βρει ακρη.

    Υπηρχε λιγο πιο παλια ενα τοπικ που ελεγε για ενα tdm στο χιλτον που τον εγκαταλειψαν στις 10 το πρωι νομιζω αλλα δεν μπορω να το βρω

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 68
    Τελευταίο μήνυμα: 08/02/2012, 10:23
  2. Τροχαίο ατύχημα και εγκατάλειψη (Λάρισα)
    από Kalemg στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 124
    Τελευταίο μήνυμα: 30/12/2009, 01:12
  3. Τροχαίο και μια ερώτηση
    από jent στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 30/11/2006, 01:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF