Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 14 από 14

Θέμα: Yamaha R6 - gsx-r 600 - honda cbr 600 rr

  1. #1

    Yamaha R6 - gsx-r 600 - honda cbr 600 rr

    Geia sas alania... 8a i8ela tin voi8eia sas , tis protaseis sas kai tis sumvoules kai to trillima pou exw tous teleutaious mines... exw kataliksei stin katigoria tis mixanis pou 8a parw alla mperdeuomai metaksu autwn twn triwn ergaleiwn... apo apopsi omorfias mou aresoun kai ta 3 me ligo provadisma to r6 kai meta to cbr alla den 8a i8ela to monadiko kritirio gia tin epilogi mou na einai apokleistika kai mono i omorfia... giauto kai 8a i8ela tin voi8eia sas se 8emata poiotita kataskeuhs ... odikh sumperifora... kostos sunturishs kai genika diafores apopseis....


    P.S. sas euxaristw ek twn proterwn


    Manos irakleio!!!

  2. #2
    το κοστος συντηρισης δεν πρεπει να το υπολογιζεις στην κατηγορια αυτην, εγω προτεινω το cbr και ειδικα απο το '07 και μετα απο τα 3 εχει την πιο ομαλη συμπεριφορα ειναι το πιο τζουφιο δλδ.
    Αν βεβαια δεν σε απασχολει το θεμα πιστας τοτε παρε οποιο σου αρεσει ολα ειναι πολυ καλα!
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  3. #3
    R6 δεν υπαρχει καλυτερο στην κατηγορια αυτη .

    Μπορω να το τεκμηριωσω και να πιασω το θεμα απο ολες τις πλευρες ,αλλα θα μου συγχωρεσεις τον λιγο χρονο μου .

    Σε τετοια αποφαση ημουν και εγω και διαλεξα την Yamaha ποτε δεν θα το μετανιωσω ,παλαιοτερα ειχα ενα honda να ναι καλα ...αλλα δεν ...εφτανε ,η επιλογη μου ειχε σαν βαση την οδηγικη συμπεριφορα ,το γκαζι ,την τεχνολογια και αριστη συμπεριφορα υπο συνθηκες πιστας!

  4. #4
    HUSKY TE450 Το avatar του/της SeNNinhA
    Εγγραφή
    29/10/2002
    Μηνύματα
    2.019
    Εξαρτάται για το τι χρήση το θέλεις. Αν και πια τα SS είναι τόσο μα τόσο για πίστα και τόσο άβολα για κάθε μέρα που δεν έχουν πια πλάκα στο δρόμο.

    Γενικά:

    R6:
    - Πολύ όμορφο. Μακράν το καλύτερο
    - Το πιο γρήγορο στην πίστα αλλά μόνο σε χέρια αγωνιζόμενου.
    - Το πιο αργό στην πίστα σε χέρια μη έμπειρου
    - Το πιο κούφιο στις μεσαίες γι αυτό και δύσκολο στην πίστα και απαράδεκτο στον δρόμο
    - Πολύ άβολη και ψηλή θέση οδήγησης

    CBR:
    - Καλούτσικο εμφανισιακά
    - Μακράν το πιο εύκολο στην πίστα για να πας γρήγορα και όχι πολύ ζόρικο εκτός
    - Καλές μεσαίες
    - Καλή θέση οδήγησης

    GSXR:
    - Όμορφο εμφανισιακά αλλά έχει γίνει πια σούπα
    - Όχι κορυφαίο στην πίστα αλλά πας γρήγορα με την ελάχιστη προσπάθεια και χωρίς άγχος
    - Κορυφαίο εκτός πίστας
    - Η πιο άνετη θέση οδήγησης

    Αφού παίζεις στην κατηγορία εγώ θα κοίταζα και τα υπόλοιπα (ZX, 675).

    - Εαν είσαι έμπειρος ή πας για αγωνιζόμενος τότε θα πήγαινα σε 1)R6 2)675 ή CBR με σειρά προτεραιότητας
    - Εαν το θέλεις για την πίστα αλλά δεν έχεις μεγάλη εμπειρία εγώ θα πήγαινα σε 1)CBR 2)675
    - Εαν το θέλεις για λίγο πίστα και για δρόμο τότε 1)CBR 2)GSXR
    - Εαν το θέλεις για δρόμο τότε είναι μονόδρομος το GSXR

  5. #5
    to 8ema pistas den me afora. to cbr pisteuw einai kalitero apo 8ema aksiopistias alla pisteuw to r6 einai pio dunato mixanima!!!

  6. #6
    HUSKY TE450 Το avatar του/της SeNNinhA
    Εγγραφή
    29/10/2002
    Μηνύματα
    2.019
    Εαν δεν πας πίστα τότε το GSXR είναι μονόδρομος και η αξιοπιστία του έχει αποδειχθεί. Άλλωστε δεν νομίζω ότι έχει βγάλει και κανένα από αυτά προβλήματα.

    Εναλλακτικά παίζεις μόνο στο CBR για δρόμο.

    To R6 ούτε να το σκέφτεσαι εκτός πίστας. Είναι τόσο κούφιο στις χαμηλομεσαίες που θέλει να το πας συνέχεια κοντά στα κόκκινα. Απαράδεκτο δηλαδή στον δρόμο αλλά και το πιο αργό από όλα (δεν μπορείς να το πας συνέχεια στα κόκκινα σε δρόμο). Εκτός που σε κουράζει με συνεχείς αλλαγές για να έχει κάποια στοιχειώδη επιτάχυνση έχει και την πιο extreme και ψηλή θέση οδήγησης που θα σε κουράσει ακόμη περισσότερο.

    Εαν πάλι το μοναδικό κριτήριο γίνει η εμφάνιση τότε το R6 δεν έχει αντίπαλο.

  7. #7
    Den skeftomai ka8olou to 8ema pistas kai agwnes... to 8elw gia voltes kai gia ton dromo genikotera!!!

  8. #8
    opote stin periptwsh mou (dromos) na protimisw gsx-r 600 i gsx-r 750?????

  9. #9
    παρε οποιο σου αρεσει πιο πολυ, για την χρηση που το θες ολα ιδια ειναι...
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  10. #10
    HUSKY TE450 Το avatar του/της SeNNinhA
    Εγγραφή
    29/10/2002
    Μηνύματα
    2.019
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gouviman
    opote stin periptwsh mou (dromos) na protimisw gsx-r 600 i gsx-r 750?????
    Σαφώς και το GSXR 750 είναι προτιμότερο για χρήση δρόμου από όλα όσα ανέφερες και με διαφορά.

  11. #11
    file SeNNinhA polu endiaferon oi apopseis sou kai tekmiriwmenes voi8isan polu... 8a i8ela na mou sxoliaseis kai to kawasaki zx-06 se sxesei me ta parapanw!!!

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της foler
    Εγγραφή
    21/10/2009
    Μηνύματα
    263
    Ναι ρε παιδια γιατι δεν λετε και για το zx?Εγω ψηνομαι παντως.....

  13. #13
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/12/2009
    Μηνύματα
    6
    gsxr-750 μονοδρομος!
    YAMAHA XT-600 ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΑΠΙ!

  14. #14
    HUSKY TE450 Το avatar του/της SeNNinhA
    Εγγραφή
    29/10/2002
    Μηνύματα
    2.019
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gouviman
    file SeNNinhA polu endiaferon oi apopseis sou kai tekmiriwmenes voi8isan polu... 8a i8ela na mou sxoliaseis kai to kawasaki zx-06 se sxesei me ta parapanw!!!
    Τα Kawasaki είναι μια κατηγορία μόνα τους. Συνήθως τα αγοράζουν αυτοί που γουστάρουν Kawasaki και οι υπόλοιποι για κάποιο ανεξήγητο λόγω τελικά τα αγνοούν.

    Πάντως είναι και αυτό προσανατολισμένο για πίστα. Κάτι ανάμεσα σε CBR & R6. Πάλι δεν θα σε βολέψει.

    SS για χρήση δρόμου είναι ουσιαστικά μόνο το GSXR (το 750 ακόμη περισσότερο μιας και έχει και καλύτερη ροπή) και με κάποιους συμβιβασμούς το CBR.

    Πάντως η καλύτερη αγορά (μιας και μιλάμε για Kawasaki) είναι το ZX10 το οποίο το δίνουν σε εξαιρετικά χαμηλή τιμή.

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF