Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 17

Θέμα: Βοήθεια απο Αθηναίους για σέλα

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/05/2017
    Μηνύματα
    1

    Βοήθεια απο Αθηναίους για σέλα

    Παιδιά καλημέρα
    είμαι από Σέρρες κάτοχος cbf 600 sa και θέλω να φτιάξω ανατομική σέλα και το κατάστημα που βρήκα στην Αθήνα ζητάει ή να πάω την μοτοσυκλέτα στον χώρο τους για να μπορέσουν να στήσουν την σέλα στην μοτοσυκλέτα ή να στείλω την σέλα και να πάει κάποιο άλλο αντίστοιχο με το δικό μου για να γίνει σωστά η κατασκευή . Το κατάστημα βρίσκεται στο Περιστέρι .
    Ποιο καλό παλικάρι θα μπορούσε να με εξυπηρετήσει ? Ευχαριστώ εκ των προτέρων .

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/05/2017
    Μηνύματα
    126
    Φιλε στειλε την σελα και πες του τι ακριβως θες και θα την κανει πενα εγω εφτιαξα πριν μια εβδομαδα εκει ειναι τελεια απλα!δεν πηγα ουτε την μοτοσικλετα εκει ουτε τπτ του αφησα την σελα και του ειπα απλα τι θελω και ολα οκ και σε ενα τρανσαλπ που εφτιαξα το ιδιο εκανα στον ιδιο παντα οποτε πες απλα τα κιλα σου και εισαι οκ
    moto & car dressing
    Αν λεμε για τον ιδιο φανταζομαι
    Τελευταία τροποποίηση από Andreasnemea; 19/07/2018 στις 16:53.

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913

    Arrow

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Andreasnemea Προβολή μηνύματος
    Φιλε στειλε την σελα και πες του τι ακριβως θες και θα την κανει πενα εγω εφτιαξα πριν μια εβδομαδα εκει ειναι τελεια απλα!δεν πηγα ουτε την μοτοσικλετα εκει ουτε τπτ του αφησα την σελα και του ειπα απλα τι θελω και ολα οκ και σε ενα τρανσαλπ που εφτιαξα το ιδιο εκανα στον ιδιο παντα οποτε πες απλα τα κιλα σου και εισαι οκ
    moto & car dressing
    Αν λεμε για τον ιδιο φανταζομαι
    ΦΙΛΕ αυτο στην βεργας δεν ειναι ??
    απο ποια μηχανη πηγες σελα....και ποσο εδωσες ?

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/05/2017
    Μηνύματα
    126
    Αυτος στην βεργας ναι πολυ καλη δουλεια για 2 φορα εχω φτιαξει σε τραναλπ 650 και τωρα εφτιαξα σε cbf 600 και τις 2 φορες υπερ ευχαριστημενος εδωσα 85 με το ραυτο το σημα που εβαλα και στις δυο αλλιως ειναι 75 και 10 ευρω για μεταφορικα αν εισαι μακρια..
    Εκανε περιπου μια εβδομαδα και στις δυο..
    Ποιο πριν ειχα περασει και moto.k αλλα ρε παιδια πολλα τα χρηματα 180 ευρω ραντεβου για να την παω μετα απο 15-20 ημερες και το υφασμα δεν μου αρεσε που βαζει συνηθως τα δικα του οπως λεει απο σχεδια εχει ωραια παντος!

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913

    σουπερ !
    μετα τις διακοπες παω !

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tycho Moon
    Εγγραφή
    13/11/2014
    Μηνύματα
    398
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Andreasnemea Προβολή μηνύματος
    που βαζει συνηθως τα δικα του οπως λεει απο σχεδια εχει ωραια παντος!
    ...και θα σου ράψει επάνω στο κάλυμμα τη φίρμα της εταιρίας του χωρίς να σε ρωτήσει ή έστω να σε ενημερώσει από πριν, με το έτσι θέλω! (παθών)
    Ἀπὸ τὸ πάρκο στὴ Μυροβόλο τὸ μηχανάκι ἀστράφτει στὸν ἥλιο,
    ἀντανακλᾶ τὸ χαμόγελό σου καὶ μὲ διαλύει στὸ φῶς.

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/05/2017
    Μηνύματα
    126
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tycho Moon Προβολή μηνύματος
    ...και θα σου ράψει επάνω στο κάλυμμα τη φίρμα της εταιρίας του χωρίς να σε ρωτήσει ή έστω να σε ενημερώσει από πριν, με το έτσι θέλω! (παθών)
    Ελεος νομιζα οτι σε ρωτουσε πριν γιατι το εχω δει αυτο που λες..
    Εγω αυτον στο περιστερι δεν τον αλλαζω για κανενα λογο παντος απλα εχει ενα θεμα με το σκαλοπατι το κανει λιγο μεγαλο πρεπει να του πεις ας χασω λιγο σε ανεση το θελω το σκαλοπατι χαμηλα μην την σηκωσεις πολυ γιατι δεν μου αρεσει στο ματι..
    Εγω αυτο του ειπα και βγηκε φοβερο το αποτελεσμα γουστα ειναι αυτα ομως...

  8. #8
    Ahmadinejad Το avatar του/της painterakis
    Εγγραφή
    24/06/2005
    Μηνύματα
    530
    μιλάμε τώρα για αυτό το μικρό διακριτικό ταμπελάκι;

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20180721_190308.jpg 
Προβολές:	209 
Μέγεθος:	54,3 KB 
ID:	398240

    sorry κοπέλια αλλά αυτό ούτε που λογίζεται.

    όσο για την τιμή, αν θυμάμαι καλά, το 2013, μου κόστισε 120€ η ανακατασκευή της δικιά μου (έκανε πιο φαρδύ τη σέλα του οδηγού και φούσκωσε εμπρός τη σέλα του συνοδηγού) μαζί με τα μεταφορικά (πήγαινε έλα) στη κρήτη.
    μανώλης - Honda CBF 600Si C-ABS

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/05/2017
    Μηνύματα
    126
    150 εχει παει την τιμη με τα υφασματα τα δικα του οπως λεει και αν βαλεις αλλα 180 και πανω αναλογος... περασα πριν ενα μηνα οχι το 1980������ οσο για το ταμπελακι το διακριτικο ισως δεν το γουσταρει καποιος και ειναι δικαιωμα του καθενος να μην το θελει και υποχρεωση δικη του να ρωτα τους πελατες του αν μπορει να το βαλει!Τα μεταφορικα μου ειπε εξτρα οποτε κοντα στα 200 με τα πανε ελα!για moto.k λεμε παντα..
    Τελευταία τροποποίηση από Andreasnemea; 22/07/2018 στις 13:15.

  10. #10
    Ahmadinejad Το avatar του/της painterakis
    Εγγραφή
    24/06/2005
    Μηνύματα
    530
    Το 2013 έφτιαξα τη σέλα, όχι το 80, όσο γα το ταμπελάκι πολύ εύκολα φεύγει, μη το κάνουμε θέμα.
    μανώλης - Honda CBF 600Si C-ABS

  11. #11
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.088
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Andreasnemea Προβολή μηνύματος
    Αυτος στην βεργας ναι πολυ καλη δουλεια για 2 φορα εχω φτιαξει σε τραναλπ 650 και τωρα εφτιαξα σε cbf 600 και τις 2 φορες υπερ ευχαριστημενος εδωσα 85 με το ραυτο το σημα που εβαλα και στις δυο αλλιως ειναι 75 και 10 ευρω για μεταφορικα αν εισαι μακρια..
    Εκανε περιπου μια εβδομαδα και στις δυο..
    Ποιο πριν ειχα περασει και moto.k αλλα ρε παιδια πολλα τα χρηματα 180 ευρω ραντεβου για να την παω μετα απο 15-20 ημερες και το υφασμα δεν μου αρεσε που βαζει συνηθως τα δικα του οπως λεει απο σχεδια εχει ωραια παντος!
    180;;;

    Η Connoly στον Γέρακα την φτιάχνει με 80 + ΦΠΑ....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  12. #12
    JimmysMotoderma στον ρεντη.
    Ο ανθρωπος σέβεται το πορτοφολι του πελατη κ κανει εξαιρετικη δουλεια με το 1/3 των χρηματων που άλλοι ζητουν
    ''Εμείς τις βόλτες τις κάνουμε ταξίδια..!!

  13. #13
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.043
    Το ταμπελάκι δεν είναι έτσι πλέον. Είναι λαστιχένιο και είναι σε κάποια πλευρά της σέλας, όχι στη ραφή. Και είναι υποχρεωτικό. Ναι, ρώτησα, όταν πήγα για τη δική μου σέλα και μου είπε ότι δε γίνεται να μη μπει. Τουλάχιστον τον έπεισα να μπει μόνο στη μία.
    Life begins at 45°.

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tycho Moon
    Εγγραφή
    13/11/2014
    Μηνύματα
    398
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από painterakis Προβολή μηνύματος
    Το 2013 έφτιαξα τη σέλα, όχι το 80, όσο γα το ταμπελάκι πολύ εύκολα φεύγει, μη το κάνουμε θέμα.
    Φυσικά και το κάνω θέμα μάστορα, γιατί εδώ και κάποια χρόνια το ταμπελάκι δεν είναι υφασμάτινο, αλλά λαστιχένιο και γαζωμένο περιμετρικά πάνω στο ύφασμα της σέλας. Αν το ξηλώσεις σου μένουν οι τρύπες του γαζιού και μετά θα περνάει νερό.
    Ἀπὸ τὸ πάρκο στὴ Μυροβόλο τὸ μηχανάκι ἀστράφτει στὸν ἥλιο,
    ἀντανακλᾶ τὸ χαμόγελό σου καὶ μὲ διαλύει στὸ φῶς.

  15. #15
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    25/01/2006
    Μηνύματα
    1.254
    Motok εχω κάνει στην πάπια εδώ και 5-6 χρόνια . Ανατομική , αντιολισθητική σκουτεραδικη . Δεν εχουν κάτσει τα σφουγγάρια στο ελάχιστο , ούτε το υφάσμα δεν έχει βγάλει την παραμικρή τρυπούλα ή σκάσιμο . Και το μηχανάκι είναι έξω στον ηλιο και την αλμύρα της Μυκόνου 320 μέρες το χρόνο . Σαν κατασκευή είναι άψογη , τωρα οσο αφορα τις τιμές , υπάρχουν πολλοί πλέον . Εγώ που δεν ασχολούμαι και ξέρω 4-5 .

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	my mod small.jpg 
Προβολές:	135 
Μέγεθος:	80,6 KB 
ID:	398245
    Modenas Kriss 125

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 08/09/2017, 10:58
  2. βοηθεια για σελα honda supra
    από KOSTIS1976 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 30/08/2014, 13:26
  3. βοηθεια για σελα honda supra
    από KOSTIS1976 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 29/08/2014, 15:23
  4. Απαντήσεις: 45
    Τελευταίο μήνυμα: 23/07/2010, 15:00
  5. Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 21/10/2007, 18:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF