Σελίδα 4 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 109

Θέμα: ΚΡΑΝΟΣ ΜΕΧΡΙ ΔΙΑΚΟΣΙΑ ΕΥΡΩ

  1. #46
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    πασο για τα ojk δεν εχω ιδεα. στο 99% του συνολου δεν υπαρχει καμια διαφορα που μπορεις να πεις οτι θα δημιουργησει προβλημα

    πχ στα arai ο κοσμος νομιζει οτι ειναι διαφορετικη εφαρμογη στα μοντελα αμερικης-ευρωπης αλλα η αληθεια ειναι οτι απλα τα arai απο μοντελο σε μοντελο εχουν διαφορετική εφαρμογη....(long -oval / round -oval / intermediate oval)

  2. #47
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    418
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Sapadak
    Εφοσον ψωνιζεις απο ιντερνετ

    Μονοδρομος ειναι αυτο

    Μιλα με το πωλητη να μαθεις το κοστος για Ελλαδα
    Δεν μου αρέσουν οι μονόδρομοι αλλά στην περίπτωση μου είναι... Ψηφίζω χρώμα κόκκινο. Θα της το προτείνω μετά. Τους ρώτησα για shipping cost και αναμένω.

  3. #48
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    ΜΥΘΟΣ
    καθόλου μύθος, παθών, με αγορά δυο (2) arai rx7 απο ιαπωνία και αμερική. Το ιαπωνικό απλά δεν έμπαινε με τίποτα στο κεφάλι μου, το ευρωπαικό (σε δοκιμή εδω) ήταν just, το αμερικάνικο είναι άνετα ευρύχωρο σε σχέση με το ευρωπαικό...

    απλά παίζει ρόλο και τι σχήμα έχει η κεφάλα του κάθε ενός

  4. #49
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    418
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    πασο για τα ojk δεν εχω ιδεα. στο 99% του συνολου δεν υπαρχει καμια διαφορα που μπορεις να πεις οτι θα δημιουργησει προβλημα

    πχ στα arai ο κοσμος νομιζει οτι ειναι διαφορετικη εφαρμογη στα μοντελα αμερικης-ευρωπης αλλα η αληθεια ειναι οτι απλα τα arai απο μοντελο σε μοντελο εχουν διαφορετική εφαρμογη....(long -oval / round -oval / intermediate oval)
    μην τα λες αυτά θα αρχίσεις πόλεμο τώρα....

  5. #50
    Αρχικά δημιουργήθηκε από anixneyths
    [...]
    Δεν ξέρω εαν το 'πιασες, αλλα το συμπέρασμα ειναι οτι εαν δεν το φορέσει στο κεφάλι της να δει πως καθεται, οι πόντοι της μεζούρας δεν έχουν νόημα.

    Ουτε, φυσικα, το νούμερο. Έχω φορέσει απο Μ (Νόλαν) έως ΧΧS (ΚΒC)

    Τα σχήματα εσωτερικά διαφέρουν απο μάρκα σε μάρκα και μπορέί να μην της κάθεται καθόλου καλά στο κεφάλι.

    Και μετά θα έχει πονοκέφαλο


    Και ξέρεις...
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  6. #51
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    418
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Δεν ξέρω εαν το 'πιασες, αλλα το συμπέρασμα ειναι οτι εαν δεν το φορέσει στο κεφάλι της να δει πως καθεται, οι πόντοι της μεζούρας δεν έχουν νόημα.

    Ουτε, φυσικα, το νούμερο. Έχω φορέσει απο Μ (Νόλαν) έως ΧΧS (ΚΒC)

    Τα σχήματα εσωτερικά διαφέρουν απο μάρκα σε μάρκα και μπορέί να μην της κάθεται καθόλου καλά στο κεφάλι.

    Και μετά θα έχει πονοκέφαλο


    Και ξέρεις...
    ναι... ο γυναικείος πονοκέφαλος είναι κολλητικός... Άσε.... Τον περνάω και εγώ τώρα...:wacko:

  7. #52
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
    καθόλου μύθος, παθών, με αγορά δυο (2) arai rx7 απο ιαπωνία και αμερική. Το ιαπωνικό απλά δεν έμπαινε με τίποτα στο κεφάλι μου, το ευρωπαικό (σε δοκιμή εδω) ήταν just, το αμερικάνικο είναι άνετα ευρύχωρο σε σχέση με το ευρωπαικό...

    απλά παίζει ρόλο και τι σχήμα έχει η κεφάλα του κάθε ενός
    εισαι σιγουρος οτι ηταν "rx7 corsair" ολα, ή καποιο ηταν "rx7 gp" (ή "corsair-V" ή "rx7 RR5")?

    διαβασα πολλα site (αμερικανικα+ευρωπαικα) οτι η arai τα rx7 corsair τα βγαζει ιδια για ολο το κοσμο.... μονο τα αυτοκόλλητα με τις προδιαγραφές αλλαζει απο αγορα σε αγορα... και αμα προσεξεις οι προδιαγραφες στο πισω μερος του κρανους ειναι αυτοκόλλητο χωρις βερνικι απο πανω... ενω το arai rx7 cosrair εχει περασμενο βερνικι δειγμα του οτι εβαλαν το αυτοκολλητο με τις προδιαγραφες ΜΕΤΑ τη βαφη.. δε σου κανει λιγο περιεργο αυτο?

    για το gp ενα μελος του kawasaki bikers γραφειοτι το arai rx7 rr5 se σε μεγεθος M που πηρε ηταν στενο αλλα μετα καταλαβε οτι ειχε απλα εσωτερικη επενδυση ενα μεγεθος μεγαλύτερο απο το ευρωπαικο rx7 gp πχ το ενα ηταν 10mm και το αλλο 12mm. το κελυφος ηταν ιδιο

  8. #53
    Αρχικά δημιουργήθηκε από anixneyths
    ναι... ο γυναικείος πονοκέφαλος είναι κολλητικός... Άσε.... Τον περνάω και εγώ τώρα...:wacko:
    Δεν ξέρω εαν με κατάλαβες
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  9. #54
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    418
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Δεν ξέρω εαν με κατάλαβες
    Σε έπιασα... Εσύ αναφέρθηκες στο άλλου είδους πονοκέφαλο.. Προς το παρόν πάντως χαίρουμε άκρας υγείας... Ξέρεις εσύ

  10. #55
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Αρχικά δημιουργήθηκε από anixneyths
    Δεν μου αρέσουν οι μονόδρομοι αλλά στην περίπτωση μου είναι... Ψηφίζω χρώμα κόκκινο. Θα της το προτείνω μετά. Τους ρώτησα για shipping cost και αναμένω.
    Ποσταρε το και εδω το κοστος τον μεταφορικων για Ελλαδα, και αν στελνει σαν gift ή με μικρο κοστος αποδειξης για να εχουμε (ισως!!!) το κεφαλι μας ησυχο απο τους Τελωνες

  11. #56
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    εισαι σιγουρος οτι ηταν "rx7 corsair" ολα, ή καποιο ηταν "rx7 gp" (ή "corsair-V" ή "rx7 RR5")?

    διαβασα πολλα site (αμερικανικα+ευρωπαικα) οτι η arai τα rx7 corsair τα βγαζει ιδια για ολο το κοσμο.... μονο τα αυτοκόλλητα με τις προδιαγραφές αλλαζει απο αγορα σε αγορα... και αμα προσεξεις οι προδιαγραφες στο πισω μερος του κρανους ειναι αυτοκόλλητο χωρις βερνικι απο πανω... ενω το arai rx7 cosrair εχει περασμενο βερνικι δειγμα του οτι εβαλαν το αυτοκολλητο με τις προδιαγραφες ΜΕΤΑ τη βαφη.. δε σου κανει λιγο περιεργο αυτο?

    για το gp ενα μελος του kawasaki bikers γραφειοτι το arai rx7 rr5 se σε μεγεθος M που πηρε ηταν στενο αλλα μετα καταλαβε οτι ειχε απλα εσωτερικη επενδυση ενα μεγεθος μεγαλύτερο απο το ευρωπαικο rx7 gp πχ το ενα ηταν 10mm και το αλλο 12mm. το κελυφος ηταν ιδιο
    το ιαπωνικό : rx7 rr4, το αμερικάνικο rx7 corsair όπως και το ευρωπαϊκό (μιλάμε για χρονολογίες 2007-8)

    κοίτα, για τη διαφορά που αισθάνομαι ανάμεσα σε ευρωπαϊκό και αμερικάνικο (και τα δυο "corsair") δεν παίρνω όρκο ότι οφείλεται σε διαφορετικό σχήμα, μπορεί να είναι μαξιλαράκια....

    όμως το ιαπωνικό ήταν γκαραντί άλλο σχήμα... δεν υπήρχε καν εφαρμογή στο υψος του μετώπου και πάνω, δεν μπορώ να στο περιγράψω . Το ίδιο συναίβει και στο παλικάρι που το αγόρασε το δικό μου: τα ευρωπαϊκά δεν το έμπαιναν στο κεφάλι με τίποτα, το ιαπωνικό που του πούλησα του έκατσε χαρτί ...


  12. #57
    λεφτχαντιτ Το avatar του/της doctor x
    Εγγραφή
    29/04/2007
    Μηνύματα
    380
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Δεν ξέρω εαν το 'πιασες, αλλα το συμπέρασμα ειναι οτι εαν δεν το φορέσει στο κεφάλι της να δει πως καθεται, οι πόντοι της μεζούρας δεν έχουν νόημα.

    Ουτε, φυσικα, το νούμερο. Έχω φορέσει απο Μ (Νόλαν) έως ΧΧS (ΚΒC)

    Τα σχήματα εσωτερικά διαφέρουν απο μάρκα σε μάρκα και μπορέί να μην της κάθεται καθόλου καλά στο κεφάλι.

    Και μετά θα έχει πονοκέφαλο


    Και ξέρεις...
    :wacko:


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	depon500eff.jpg 
Προβολές:	115 
Μέγεθος:	55,8 KB 
ID:	183468
    πρωταθλητης Ευρωπης

  13. #58
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    418
    Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
    το ιαπωνικό : rx7 rr4, το αμερικάνικο rx7 corsair όπως και το ευρωπαϊκό (μιλάμε για χρονολογίες 2007-8)

    κοίτα, για τη διαφορά που αισθάνομαι ανάμεσα σε ευρωπαϊκό και αμερικάνικο (και τα δυο "corsair") δεν παίρνω όρκο ότι οφείλεται σε διαφορετικό σχήμα, μπορεί να είναι μαξιλαράκια....

    όμως το ιαπωνικό ήταν γκαραντί άλλο σχήμα... δεν υπήρχε καν εφαρμογή στο υψος του μετώπου και πάνω, δεν μπορώ να στο περιγράψω . Το ίδιο συναίβει και στο παλικάρι που το αγόρασε το δικό μου: τα ευρωπαϊκά δεν το έμπαιναν στο κεφάλι με τίποτα, το ιαπωνικό που του πούλησα του έκατσε χαρτί ...

    σε κινέζο το πούλησες;

  14. #59
    Αρχικά δημιουργήθηκε από anixneyths
    σε κινέζο το πούλησες;
    μας διαβάζει, τώρα που θα μπεί και θα σου ποστάρει "ποιον είπες κινέζο ρε?" θα έχουμε ντράβαλα :rotflmao: :rotflmao:

  15. #60
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
    καθόλου μύθος, παθών, με αγορά δυο (2) arai rx7 απο ιαπωνία και αμερική. Το ιαπωνικό απλά δεν έμπαινε με τίποτα στο κεφάλι μου, το ευρωπαικό (σε δοκιμή εδω) ήταν just, το αμερικάνικο είναι άνετα ευρύχωρο σε σχέση με το ευρωπαικό...

    απλά παίζει ρόλο και τι σχήμα έχει η κεφάλα του κάθε ενός
    Πες του τα γιατί του τα λέω χρόνια τώρα απο το ιnternet και δεν με πιστεύει!
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

Σελίδα 4 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΚΡΑΝΟΣ ΜΕΧΡΙ 250 ΕΥΡΩ
    από bamboozler στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 19/01/2011, 08:44
  2. Προτεινετε μου κρανος μεχρι 450 ευρω.
    από Ταξιδευτής στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 67
    Τελευταίο μήνυμα: 06/06/2008, 16:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF