Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 18

Θέμα: Απο τα 15 στα 100..hp

  1. #1

    Απο τα 15 στα 100..hp

    χαιρετω!!

    εχω μοιραστει με το φορουμ καποιους προβληματισμους μου και θα θελα να το κανω με ακομη εναν..
    ειμαι ενας ευτυχης κατοχος ενος cbr 125r '09 εδω και περιπου 6 μηνες (πριν απο αυτο ειχα μικρη εμπειρια απο μηχανακια) και αν και καλο ηδη εχω αρχισει να αναλογιζομαι το επομενο το οποιο πολυ θα ηθελα να ειναι ενα hornet!
    ωστοσο αυτο δεν θα γινει σε λιγοτερο απο χρονο καθως θελω να βγαλω πρωτα διπλωμα ανεξαρτητων cc.
    παλι ομως το ανχος το εχω και θελω να ακουσω γνωμες και εμπειριες γινεται να παω απο τα 125cc 15hp στα 600cc 100hp η πρεπει αναγκαστικα να τα σκασω για κατι ενδιαμεσο επειδη το γκαζι ειναι γλυκο και τα συναφη...

    ty
    Bike riding is an art..

  2. #2
    Ωχώχ...τα πλευρά μου Το avatar του/της bonepeeler
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    888

    Re: Απο τα 15 στα 100..hp

    Αρχικά δημιουργήθηκε από gkwsto
    χαιρετω!!

    εχω μοιραστει με το φορουμ καποιους προβληματισμους μου και θα θελα να το κανω με ακομη εναν..
    ειμαι ενας ευτυχης κατοχος ενος cbr 125r '09 εδω και περιπου 6 μηνες (πριν απο αυτο ειχα μικρη εμπειρια απο μηχανακια) και αν και καλο ηδη εχω αρχισει να αναλογιζομαι το επομενο το οποιο πολυ θα ηθελα να ειναι ενα hornet!
    ωστοσο αυτο δεν θα γινει σε λιγοτερο απο χρονο καθως θελω να βγαλω πρωτα διπλωμα ανεξαρτητων cc.
    παλι ομως το ανχος το εχω και θελω να ακουσω γνωμες και εμπειριες γινεται να παω απο τα 125cc 15hp στα 600cc 100hp η πρεπει αναγκαστικα να τα σκασω για κατι ενδιαμεσο επειδη το γκαζι ειναι γλυκο και τα συναφη...

    ty
    Να πας.
    Όλες οι μνήμες είναι ίχνη δακρύων.

    Jurobei Chikanatsu


  3. #3
    ...εφοσον (απο αυτα που καταλαβαινω) εισαι ενα παιδι με πολυ προσγειωμενη λογικη και σωστο σκεπτικο , πιστευω οτι αναλογη θα ειναι και οποια επιλογη κανεις!
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της VALES
    Εγγραφή
    16/02/2009
    Μηνύματα
    1.059
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zefos1100xx
    ...εφοσον (απο αυτα που καταλαβαινω) εισαι ενα παιδι με πολυ προσγειωμενη λογικη και σωστο σκεπτικο , πιστευω οτι αναλογη θα ειναι και οποια επιλογη κανεις!




    +950

    Σεβασμός σε αυτό που πρόκειται να καβαλήσεις, και όλα θα παν καλά.

  5. #5
    skid in broadside Το avatar του/της chr1s_86
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    3.162
    Αφού το σκέφτεσαι και προβληματίζεσαι πάει να πει ότι ξέρεις τι σου γίνεται, οπότε προχωράς χωρίς φόβο αλλά με σύνεση, προσοχή και πάντα εξοπλισμό!
    Give me fuel, Give me fire

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DeusEx
    Εγγραφή
    26/05/2009
    Μηνύματα
    702
    απο xr125 13 hp περιπου πηγα στο fz6n με 98 hp

    προβλημα κανενα ...

    Απλα, τα μυαλα μεσα στο κεφαλι, αυτοσυγκρατηση κ σεβασμος τους πρωτους 2-3 μηνες μεχρι να συνηθησεις το βαρος κ το γκαζι (!) ...

    Χαλαρα

    Μην πεταξεις τα λεφτα σου για κατι ενδιαμεσο κ μετα το αλλαξεις παλι για κατι μεγαλυτερο ..


  7. #7
    βουρ για το βουνο Το avatar του/της dond4le
    Εγγραφή
    16/05/2009
    Μηνύματα
    493
    Προχωρα και μην προβληματιζεσαι καθολου......εισαι και εσυ στον μεσο ορο αναβατων!!!

    Ολοι μα ολοι μετα απο τον πρωτο χρονο θελουμε κατι μεγαλυτερο και γρηγοροτερο.

  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από chr1s_86
    ......... προσοχή και πάντα εξοπλισμό!
    σωστος!

    ...πρεπει να μαθουμε να ''πετσιαζει'' πανω μας ο εξοπλισμος!
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από chr1s_86
    Αφού το σκέφτεσαι και προβληματίζεσαι πάει να πει ότι ξέρεις τι σου γίνεται, οπότε προχωράς χωρίς φόβο αλλά με σύνεση, προσοχή και πάντα εξοπλισμό!
    +660

    Χωρίς φόβο, με σεβασμό.
    Μετά την ετήσια 2008, γνωστός στην πιάτσα και ως "Το σαλιγκάρι που έτυχε σε άλλους..."

    XR
    XTR
    XJR

    There are old pilots and there are bold pilots, but there are no old bold pilots.

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
    +660

    Χωρίς φόβο, με σεβασμό.

    +600

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από chris_honda
    +600
    Εσύ μ'αρέσεις!!
    Συμφωνούμε σε πολλά...
    Μετά την ετήσια 2008, γνωστός στην πιάτσα και ως "Το σαλιγκάρι που έτυχε σε άλλους..."

    XR
    XTR
    XJR

    There are old pilots and there are bold pilots, but there are no old bold pilots.

  12. #12
    Τα μεγάλα πνεύματα :rotflmao:

  13. #13
    παιδια ευχαριστω πολυ!!

    επειδη οπως ειπα ομως εχω καιρο ακομα μπροστα μου θα κανω οσα περισσοτερα χιλιομετρα εμπειριας μπορω και θα το ονειρευομαι απροβληματιστος...
    το καλο ειναι οτι δεν εχω καμια αμφιβολια οτι οταν με το καλο ερθει εκεινη η ωρα θα μαι τοσο μαγκωμενος που θα του κανω ενα στρωσιμο οτι πρεπει!

    καλες μας βολτες και καλες γιορτες!!
    Bike riding is an art..

  14. #14
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gkwsto
    παιδια ευχαριστω πολυ!!

    επειδη οπως ειπα ομως εχω καιρο ακομα μπροστα μου θα κανω οσα περισσοτερα χιλιομετρα εμπειριας μπορω και θα το ονειρευομαι απροβληματιστος...
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  15. #15
    Δίτροχος Κένταυρος Το avatar του/της Gi_4ce
    Εγγραφή
    22/05/2008
    Μηνύματα
    1.133
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gkwsto
    παιδια ευχαριστω πολυ!!

    επειδη οπως ειπα ομως εχω καιρο ακομα μπροστα μου θα κανω οσα περισσοτερα χιλιομετρα εμπειριας μπορω και θα το ονειρευομαι απροβληματιστος...
    το καλο ειναι οτι δεν εχω καμια αμφιβολια οτι οταν με το καλο ερθει εκεινη η ωρα θα μαι τοσο μαγκωμενος που θα του κανω ενα στρωσιμο οτι πρεπει!

    καλες μας βολτες και καλες γιορτες!!

    Καλές γιορτές και σε εσένα!

    Το cbrάκι ειναι καλό σχολείο μιας και δεν θα σε "τρομάξει" αν κατι παει στραβα...

    Το καλό ειναι οτι φαινεσαι να εχεις καταλαβει οτι το γκαζι δεν ειναι στο χερι, αλλα στο μυαλο...
    ::Τάσος::
    παπιοανταλλακτικά, ζάντα πίσω για άφρικα και ανταλλακτικά απο ΑΧ-1 σε καλές τιμές λέμε...

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 86
    Τελευταίο μήνυμα: 09/08/2011, 03:38
  2. Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 14/03/2007, 10:21
  3. Ιστορίες από τα παλιά του afrotwin
    από afrotwin στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 86
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2004, 13:19
  4. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 27/03/2004, 19:23
  5. Report Από το Yard με soundtrack μουσική από τα χεράκια του S4
    από Julius στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 09/12/2003, 10:22

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF