Σελίδα 8 από 8 ΠρώτοΠρώτο ... 345678
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 113 από 113

Θέμα: Εχω βαρεθει να με σταματανε οι μπατσοι

  1. #106
    Παιδιά είναι μεγάλο ρίσκο να μην σταματάς σε μπλόκο...

    Είναι μαλακία για μια κλήση να κινδυνέψεις πτώση στην χειρότερη η σοβαρότερο κατηγορητήριο στην καλύτερη..

    Και μην το ΄παίζετε όλοι γρήγοροι....Πάντα υπάρχουν και πιό γρήγοροι...

    Σχετικά με τους ζητάδες....Μην τους θεωρήτε κουλούς ......Μπορεί να ξεκινήσει να σας κυνηγάει ένας αλλά να καταλήξει να έχετε πίσωσας την μισή αστυνομία...


    Πάντως συνήθως αν δεν έχεις κάνει χοντρη μαλακία από ζητάδες και αμεσοδρασίτες την γλυτώνεις αν δεν πας να τους παραμυθιάσεις...Από τροχαία....δύσκολα...

    \

  2. #107
    Κάτι θα σκεφθώ Το avatar του/της sergiosm
    Εγγραφή
    01/05/2007
    Μηνύματα
    1.297
    Εμένα πάντως με το ybr, το οποίο έχω τέσσερα χρόνια, με σταμάτησαν μια φορά στην αρχή γιατί δεν είχα πινακίδα (ήταν η φάση που ΔΕΝ είχε πινακίδες το υπουργείο και κυκλοφορούσες με τη βεβαίωση).

    Ήμουν στην Βασιλ. Κωνσταντίνου λίγο μετά το Παναθηναϊκό Στάδιο

    Με σταματάει Ζητάς εν κινήσει και με βάζει να ανέβω πεζοδρόμιο και να είμαι εγώ μέσα από τα κάγκελα και αυτός έξω.

    Με το που σταματάω του λέω:

    - Για την πινακίδα ε;
    - Ναι μου λέει
    - Έχω βεβαίωση του λέω
    - (ξενερώνει) Α, δώστε τη μου, μου λέει
    - Περιμένετε, του λέω, είναι στο βαλιτσάκι
    Οπότε, κατεβαίνω, βγάζω το κράνος, βγάζω τα γάντια, ανοίγω το βαλιτσάκι, βγάζω το σακκάκι και το τοποθετώ προσεκτικά στη σέλα να μην πέσει, βγάζω την τσάντα, βγάζω την θήκη και του τη δίνω.
    - Και το δίπλωμα, μου λέει
    - Περιμένετε, του λέω, είναι στο πορτοφόλι.
    Οπότε βγάζω πορτοφόλι και του το δίνω.

    Περιττό να πω ότι ήμουν αρκετά χαλαρός (δεν έκανα όμως ... καθυστέρηση. Δεν μπορούσε να πει τίποτα).
    Η όλη φάση κράτησε κανά πεντάλεπτο κατά τη διάρκεια του οποίου ήταν εμφανές ότι είχε ξενερώσει γιατί δεν είχε τίποτα για να με γράψει και ήθελε να φύγει, αλλά δεν μπορούσε να κάνει τίποτε άλλο από το να περιμένει.
    Και βέβαια αυτό ακριβώς έκανε, χωρίς να πει το παραμικρό.

    Με χαιρέτησε και έφυγε σχεδόν με παντιλίκι και στήθηκε δύο στενά πιο κάτω.

    Από τότε δεν με έχουν σταματήσει ποτέ.


  3. #108
    Saiyan Το avatar του/της Sephiroth5
    Εγγραφή
    02/07/2009
    Μηνύματα
    106
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
    Εμένα πάντως με το ybr, το οποίο έχω τέσσερα χρόνια, με σταμάτησαν μια φορά στην αρχή γιατί δεν είχα πινακίδα (ήταν η φάση που ΔΕΝ είχε πινακίδες το υπουργείο και κυκλοφορούσες με τη βεβαίωση).

    Ήμουν στην Βασιλ. Κωνσταντίνου λίγο μετά το Παναθηναϊκό Στάδιο

    Με σταματάει Ζητάς εν κινήσει και με βάζει να ανέβω πεζοδρόμιο και να είμαι εγώ μέσα από τα κάγκελα και αυτός έξω.

    Με το που σταματάω του λέω:

    - Για την πινακίδα ε;
    - Ναι μου λέει
    - Έχω βεβαίωση του λέω
    - (ξενερώνει) Α, δώστε τη μου, μου λέει
    - Περιμένετε, του λέω, είναι στο βαλιτσάκι
    Οπότε, κατεβαίνω, βγάζω το κράνος, βγάζω τα γάντια, ανοίγω το βαλιτσάκι, βγάζω το σακκάκι και το τοποθετώ προσεκτικά στη σέλα να μην πέσει, βγάζω την τσάντα, βγάζω την θήκη και του τη δίνω.
    - Και το δίπλωμα, μου λέει
    - Περιμένετε, του λέω, είναι στο πορτοφόλι.
    Οπότε βγάζω πορτοφόλι και του το δίνω.

    Περιττό να πω ότι ήμουν αρκετά χαλαρός (δεν έκανα όμως ... καθυστέρηση. Δεν μπορούσε να πει τίποτα).
    Η όλη φάση κράτησε κανά πεντάλεπτο κατά τη διάρκεια του οποίου ήταν εμφανές ότι είχε ξενερώσει γιατί δεν είχε τίποτα για να με γράψει και ήθελε να φύγει, αλλά δεν μπορούσε να κάνει τίποτε άλλο από το να περιμένει.
    Και βέβαια αυτό ακριβώς έκανε, χωρίς να πει το παραμικρό.

    Με χαιρέτησε και έφυγε σχεδόν με παντιλίκι και στήθηκε δύο στενά πιο κάτω.

    Από τότε δεν με έχουν σταματήσει ποτέ.

    ΟΜΓ
    Σιγα μην του ζητουσες κ συγνωμη για την καθηστεριση.
    Φυσικα κ θα κατσει να σε περιμενει οση ωρα και να κανεις.
    Τι αλλο θα διαβασω...

  4. #109
    Κάτι θα σκεφθώ Το avatar του/της sergiosm
    Εγγραφή
    01/05/2007
    Μηνύματα
    1.297
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Sephiroth5
    ΟΜΓ
    Σιγα μην του ζητουσες κ συγνωμη για την καθηστεριση.
    Φυσικα κ θα κατσει να σε περιμενει οση ωρα και να κανεις.
    Τι αλλο θα διαβασω...
    Είπα πουθενά ότι θα του ζητούσα και συγγνώμη
    ή είπα πουθενά ότι δεν θα έπρεπε να περιμένει.

    Αν το διαβάσεις προσεκτικά θα δεις ότι περισσότερο έσπαγα πλάκα με τη φάση (βασικά που ξενέρωσε μόλις είδε ότι δεν θα γράψει) παρά οτιδήποτε άλλο.

  5. #110
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/07/2009
    Μηνύματα
    325
    Η όλη φάση κράτησε κανά πεντάλεπτο κατά τη διάρκεια του οποίου ήταν εμφανές ότι είχε ξενερώσει γιατί δεν είχε τίποτα για να με γράψει και ήθελε να φύγει, αλλά δεν μπορούσε να κάνει τίποτε άλλο από το να περιμένει.




    δηλαδη μας λες οτι στεναχωρηθηκε που δεν βρηκε κατι για να σε γραψει!!!!γιατι βρε παλικαρι ειχε προσωπικα μαζι σου?σε ηξερε και απο χθες?η μηπως απο την κληση βαζει τιποτα στο παντελονι?η μηπως εχεις την εντυπωση αν ηθελε αμετι μοχαμετι να σε γραψει δεν μπορουσε?αφου εφυγες απο θεση σταθμευσης χωρις να ελενξεις αν ερχονται αλλα οχηματα και δεν παραχωρησες προτερεοτητα ως οφειλες....
    ποσες φορες σας εχουν σταματηση και την γλειτωσατε λογω της καλης του καρδιας και με μια παρατηρηση φυγατε γιατι ηξερε αν αρχισει να γραφει επρεπε να πουλησετε την μοτο γιατην κληση.....η μηπως οταν σας εγραψαν σας δωσανε κληση αδικα.....
    μαλον εχει επικρατηση κατηγορωντας τον [μπατσο] σας κανει πιο αγαπητους πιο δημοκρατικους και αφου δεν υπαρχει και αντιλογος το ευκολο θυμα ειναι ο [μπατσος]...
    καλαματιανος

  6. #111
    Saiyan Το avatar του/της Sephiroth5
    Εγγραφή
    02/07/2009
    Μηνύματα
    106
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm

    Περιττό να πω ότι ήμουν αρκετά χαλαρός (δεν έκανα όμως ... καθυστέρηση. Δεν μπορούσε να πει τίποτα).

    [/B]
    Αυτα δεν τα εχεις γραψει εσυ?
    Δεν εκανες καθηστεριση κ ησουν χαλαρος?
    Τι θα επρεπε, να τρεμεις?
    Δεν μπορω να καταλαβω γιατι πρεπει να πεις τα αυτονοητα.

    Απορω πως δεν του ζητησες κ συγνωμη για τον κοπο κ για τον χρονο που του χαλασες.

  7. #112
    Κάτι θα σκεφθώ Το avatar του/της sergiosm
    Εγγραφή
    01/05/2007
    Μηνύματα
    1.297
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gs 500 f
    δηλαδη μας λες οτι στεναχωρηθηκε που δεν βρηκε κατι για να σε γραψει!!!!γιατι βρε παλικαρι ειχε προσωπικα μαζι σου?σε ηξερε και απο χθες?η μηπως απο την κληση βαζει τιποτα στο παντελονι?η μηπως εχεις την εντυπωση αν ηθελε αμετι μοχαμετι να σε γραψει δεν μπορουσε?αφου εφυγες απο θεση σταθμευσης χωρις να ελενξεις αν ερχονται αλλα οχηματα και δεν παραχωρησες προτερεοτητα ως οφειλες....
    ποσες φορες σας εχουν σταματηση και την γλειτωσατε λογω της καλης του καρδιας και με μια παρατηρηση φυγατε γιατι ηξερε αν αρχισει να γραφει επρεπε να πουλησετε την μοτο γιατην κληση.....η μηπως οταν σας εγραψαν σας δωσανε κληση αδικα.....
    μαλον εχει επικρατηση κατηγορωντας τον [μπατσο] σας κανει πιο αγαπητους πιο δημοκρατικους και αφου δεν υπαρχει και αντιλογος το ευκολο θυμα ειναι ο [μπατσος]...
    Ρε παιδιά έλεος....

    κατηγόρησε κανείς κανένα
    Σε ένα thread που λέμε πόσες φορές και αν μας έχουν σταματήσει περιέγραψα τη μία φορά που έτυχε να με σταματήσουν με μηχανή (με αυτοκίνητο με έχουν σταματήσει περισσότερες και μάλιστα σχεδόν όλες για αλκοτέστ, κάτι που π.χ. δεν μου έχει τύχει ποτέ με τη μηχανή).

    Και ναι το ότι ξενέρωσε φάνησε στη φάτσα του, εγώ φταίω;
    Και αν θες να ξέρεις, επειδή μπορώ να συγκρίνω με τις φορές που με σταμάτησαν με το αυτοκίνητο (που σε όλα τα αλκοτέστ ήμουν καθαρός) ποτέ δεν είδα τέτοια έκφραση.
    Λοιπόν δεν είναι δικό μου το φταίξιμο αν αυτός είχε άλλα στο μυαλό του.

    Τώρα αυτό το κουλό που λες "εφυγες απο θεση σταθμευσης χωρις να ελενξεις αν ερχονται αλλα οχηματα και δεν παραχωρησες προτερεοτητα ως οφειλες" ήθελα να ξερα που το βρήκες confused:

    Από κει και πέρα, αν σε αυτό που έγγραψα βλέπει "κατηγορία" εναντίον του τί να πώ;;
    Αφού το λέω ξεκάθαρα ότι ναι μεν ξενέρωσε (το οποίο φάνηκε στο πρόσωπό του, μέχρι εκεί όμως), πλην όμως ήταν σωστότατος και τυπικότατος.

    Που να τον κατηγορούσα κιόλας ....

  8. #113
    Κάτι θα σκεφθώ Το avatar του/της sergiosm
    Εγγραφή
    01/05/2007
    Μηνύματα
    1.297
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Sephiroth5
    Αυτα δεν τα εχεις γραψει εσυ?
    Δεν εκανες καθηστεριση κ ησουν χαλαρος?
    Τι θα επρεπε, να τρεμεις?
    Δεν μπορω να καταλαβω γιατι πρεπει να πεις τα αυτονοητα.

    Απορω πως δεν του ζητησες κ συγνωμη για τον κοπο κ για τον χρονο που του χαλασες.
    Διάβασε τα παραπάνω, βαριέμαι να λέω τα ίδια

    δεν υπάρχει κανένας λόγος...

Σελίδα 8 από 8 ΠρώτοΠρώτο ... 345678

Παρόμοια θέματα

  1. Έχω βαρεθεί να λέω τα ίδια και τα ίδια, ά σιχτίρι
    από zireous στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 15/08/2008, 22:57
  2. Οι μπάτσοι προτιμούν POLO....
    από Nik0s στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 24/02/2005, 13:16
  3. Παραλίγο να την πατήσω...και να με πατήσει!
    από jtoros στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 10/09/2004, 13:03
  4. Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 17/05/2004, 15:56
  5. να με και εγωωωωω....
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 09/04/2004, 01:58

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF