Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 75

Θέμα: ΑΤΥΧΗΜΑ Td 24/12/09 ΜΕΓΑΡΑ

  1. #46
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της teok8
    Εγγραφή
    15/07/2008
    Μηνύματα
    115
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
    Περαστικά και σε σένα και στην μοτό σου.
    Λίγο περίεργο πάντως που έπεσες εκεί, συνήθως τα high στην έξοδο της πλατείας γίνονται λίγο πιο πέρα, όπου ανοίγει και το γκάζ, από όσο εχω δεί τουλάχιστον.
    Εσύ μάλλον το ανοίγεις νωρίτερα, είχες και πολύ μεγάλη κλίση κι εγινε το high.

    Τι πιέσεις είχες στα CorsaIII?
    Ρωτάω γιατί δεν είχα ποτέ πρόβλημα με αυτα τα λάστιχα με 32 εμπρός, 30 πίσω, βέαια δεν παω και τόσο γρήγορα μάλλον.

    Ελπίζω να επανέλθεις σύντομα!


    αν δεν κανω λαθος 29 πισω 31 μπροστα εβαλα
    αλλες 2 φορες που μπηκα με αυτα τα λαστιχα αυτες τις πιεσεις εβαλα κ ημουν υπερευχαριστημενος
    ε καλα ας μην ριξουμε το φταιξιμο στα λαστιχα αν και με γομες δεν ξερω αν θα ειχα την ιδια καταληξη
    suzuki zz 50cc
    pug jet force 50cc
    pug 307 wrc 65cc
    aprilia rs 125cc
    gsxr k8 1000cc
    ninja zx12r 06
    ninja zx10r 09

  2. #47
    περαστικά θα είναι και δύναμη θα αποκτήσεις για να ξαναμπείς πίστα ...είναι το πιο ΑΣΦΑΛΕΣ περιβάλλον να οδηγήσεις γρήγορα ...

    Σκέψου αυτό να το παθαινες εκει σε ενα δρόμο και να έχει την κάθε ΚΑΤΙΝΑ και ΑΣΧΕΤΟ να λέει μην τον ακουμπάτε ,ασε που θα περίμενες ασθενοφόρο ακόμα...η αντίδραση ήταν σωστή απο όλους ,όσο για το πέσιμο δεν είναι αναπόφευκτο όταν κυνηγάς ταχύτητα ...αλλιώς θα παίζαμε όλοι ΣΚΑΚΙ !

    Όσο για το high που εφαγες με κλίση σαν αυτή και με τσαρουχωμα στο γκάζι ενώ έκανες έξοδο είναι σχεδόν βέβαιο οτι θα γίνει (ισως με καλές γόμες να το είχες αποφύγει ) ,ξέρεις με τι έχεις να δουλέψεις την επόμενη φορά !


    Πάντα όρθιος και με υγειά ,άντε και με το καλό φαντάρος !

  3. #48
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/10/2008
    Μηνύματα
    1.388
    Τι ρυθμο γυρναγες περιπου?

    Απο το βιντεο δε φαινεται η πτωση αλλα το μηχανακι σου πρεπει να βρισκει κατω στην 9 ετσι??

  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της teok8
    Εγγραφή
    15/07/2008
    Μηνύματα
    115
    Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
    Τι ρυθμο γυρναγες περιπου?

    Απο το βιντεο δε φαινεται η πτωση αλλα το μηχανακι σου πρεπει να βρισκει κατω στην 9 ετσι??
    δν εχω ιδεα ποσο γυρναω..σκεψου ηταν η τριτη φορα που μπηκα
    μασπιε δεν νομιζω να ξυνω,στην προκειμενη περιπτωση η ξυστρα ακουγεται!
    suzuki zz 50cc
    pug jet force 50cc
    pug 307 wrc 65cc
    aprilia rs 125cc
    gsxr k8 1000cc
    ninja zx12r 06
    ninja zx10r 09

  5. #50
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/10/2008
    Μηνύματα
    1.388
    δν εχω ιδεα ποσο γυρναω..σκεψου ηταν η τριτη φορα που μπηκα μασπιε δεν νομιζω να ξυνω,στην προκειμενη περιπτωση η ξυστρα ακουγεται!
    Το σημειο ειναι γλυστερο παντως κι εγω εχει τυχει να γλυστραω εκει.
    Αλλα ανοιξες νωρις μαλλον...
    Τι να πεις στο παιχνιδι ειναι κι αυτο.
    Αυτο παντως με το αν θα ξαναμπεις πιστα μη το σκεφτεσαι θα ξαναμπεις...
    Κι αν ησουν στο δρομο????

  6. #51
    Αρχικά δημιουργήθηκε από teok8
    αν δεν κανω λαθος 29 πισω 31 μπροστα εβαλα
    αλλες 2 φορες που μπηκα με αυτα τα λαστιχα αυτες τις πιεσεις εβαλα κ ημουν υπερευχαριστημενος
    ε καλα ας μην ριξουμε το φταιξιμο στα λαστιχα αν και με γομες δεν ξερω αν θα ειχα την ιδια καταληξη
    Φιλος το εχεις με την οδήγηση Ευγε και έχεις καλή και σωστή ταχύτητα εισόδου αλλα ρίχνεις πολύ το μότο σε πλάγιασμα ... δεν μπορουμε να τα ζητάμε ολα απο τα μηχανάκια μας ...η τα λάστιχα κλπ.μην ας λάβουμε οτι μιλάμε για προϊόντα μαζικής παραγωγής και για πιστά Μεγάρων.

    Αν προσέξεις το αβαταρ ειμαι στην ιδια στροφή, κοίτα πόσο ψηλά είναι το R6 και πόσο κάτω εγω για το κέντρο βάρους ,το γκαζι είναι περίπου στο μισό και μετα το apex εχει φτάσει να είναι τέρμα σε σημείο να τιμονιαζει απο το σαμαρακι και μετα λόγο ροπής και ξεσπάσματος του συγκεκριμένου μοτο ...φοράω πάντα γόμες αλλά φροντίζω να εχει μεγάλη επιφάνεια πρόσφυσης το λάστιχο για αυτό και κρατώ ψηλά το μότο έχοντας πάντα τα περιθώρια διορθώματος κλίσης κατά περίπτωση ...ετσι έχουμε γρήγορη είσοδο ,ταχύτητα μέσα στην στροφή και καλή έξοδο!

    Αναφέρω προσωπική εμπειρία και θέλω να την μοιραστώ μαζί σου μήπως και κάτι από αυτά βοηθήσει ,φιλικά πάντα !
    Περαστικά και πάντα όρθιος οσο για το μότο θα γίνει ,εσύ να είσαι καλά!

  7. #52
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TOLISTOLAROS
    Εγγραφή
    05/04/2008
    Μηνύματα
    1.386
    Σιδερένιος,όρθιος και καλή χρονιά!

  8. #53
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της teok8
    Εγγραφή
    15/07/2008
    Μηνύματα
    115
    αυτα τα ξερω αλλα οταν μπαινω πιστα φορα με την φορα θελω να τα δινω ολα!απλα δεν ειχα συνειδητοποιησει που ηταν τα ορια..τα ξερερασα με την μια

    ας μου γινει το παθημα μαθημα τουλαχιστον

    :smilea:
    suzuki zz 50cc
    pug jet force 50cc
    pug 307 wrc 65cc
    aprilia rs 125cc
    gsxr k8 1000cc
    ninja zx12r 06
    ninja zx10r 09

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της laryfz1
    Εγγραφή
    18/08/2008
    Μηνύματα
    171
    εχεις δικιο μενελαε εκεινο το σημειο γλυστραει λιγο την εχω ακουσει 2-3 φορες.και εχω δει αρκετα πεσιματα απο high εκει και κυριως απο 1000αρια μικρη ταχυτητα,μεγαλη κλιση,πολυ δυναμη,λιγο γκαζι παραπανω και...!οσο για τον φιλο μας αφου εισαι καλα μολις την φτιαξεις ορμα μην κολλας τα πρωτα 2- 20 λεπτα θα ειναι δυσκολα μετα θα το εχεις ηδη ξεχασει.για αυτο παμε πιστα για να ξεκαβλωσουμε και αμα κανουμε την μαλακια οι επιπτωσεις να ειναι μονο υλικες,καλος φανταρος!
    gogogo!!!

  10. #55
    Fun times! :) Το avatar του/της QSpec
    Εγγραφή
    11/07/2006
    Μηνύματα
    1.064
    Σιδερένιος, εύχομαι γρήγορη ανάρωση.

    Bigger Bikers Bounce Better
    Fun times!

  11. #56
    Σιδερενιος φιλε...!!!!


    Παντως για την ιστορια,επειδη ειχα μαθει για την πτωση την ιδια μερα απο φιλαρακι που ηταν στο ιδιο γκρουπ μαζι σου,λεγεται οτι τσαρουχωσες πολυ νωρις το γκαζι ενω ησουν με μεγαλη κλιση...


    Λογικο ισως στο τελος το αποτελεσμα.
    Συνηθως οταν ειναι δικα μας προσωπα εξω ,θελουμε να τους εντυπωσιασουμε με καποιο τροπο και την παταμε...Λεω εγω τωρα.....


    Σημασια εχει οτι ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ!!!!


    Περαστικα και παλι και ευχομαι να γυρισεις γρηγορα πισω στις πιστες!!!!

  12. #57

    perastika sou filarako

    kai min masas. to idio epatha kai gw stis 6-12, mono pou egw tin patisa apo kria elastika .. pantos milame geia poli xalia katastasi sta megara re pedia
    min trexete

  13. #58
    περαστικα στο παιδι, ολα φτιαχνονται, πρωτα να ανναρωσει.


    υγ. μια χαρα ειναι τα μεγαρα !!

    υπαρχουν ατομα στο 01:00 που γυρνανε μια χαρα χωρις απροοπτα, αλλο ειναι που πρεπει να προσεχεις....
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  14. #59
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    περαστικα !!!!

    τρομαξες εναν γνωστο μου που σας εβλεπε και δεν μπηκε μεσα (θα ηταν η πρωτη του φορα πιστα) αλλα οταν του ειπα οτι εισαι Οκ και γραφεις και εδω ηρεμισε
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  15. #60
    νομπελιστας χημειας!!! Το avatar του/της pilotos_xtreme
    Εγγραφή
    18/07/2008
    Μηνύματα
    463
    περαστικα φιλε μου κ παντα ορθιος. εσυ να εισαι καλα κ ολα φτιαχνονται, κ αμα το χεις κεφι να ξαναμπεις, μη φοβηθεις.
    εμενα η πρωτη μου φορα ηταν πριν κανα μηνα. καλο σχολειο η πιστα αλλα ρε παιδια μου φανηκε οτι τα μεγαρα δεν μπορεις να αποκτησεις ροη. εκει που μπαινεις καλα στη μια ,βγαινεις λαθος στην αλλη.
    αναγκαστικα δηλαδη θυσιαζεις στροφες για καποιες αλλες.
    μονο σε μενα φαινετε αυτο???

    υ.γ. το παιδι με το μαυρο gsxr που ηταν μαζι μου τοτε στο τρακ ντει του 0-300 , αμα ειναι απο δω μεσα η τον ξερει καποιος να του πειτε οτι εχω το βιντεο με τη πτωση του αμα το θελει.
    Θέλω να με πας εκεί που όλα είναι ωραία
    και να 'χω πάντοτε παρέα
    σου λέω θέλω να με πας
    Θεσσαλονίκη με φεγγάρι
    όλους τους πόνους μου να΄πάρει
    να ξημερώσεις στο Βαρδάρη
    εκεί για πάντα να με πας

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Μέγαρα TD 16/12/2012
    από harris_x στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 19/12/2012, 08:24
  2. Τετάρτη 24 Μαιου Trackday Μέγαρα
    από gcrook στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 225
    Τελευταίο μήνυμα: 01/06/2006, 09:01
  3. μια καλημερα για τους μαλακες της 24-12...
    από Μικρή Λουλού στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο μήνυμα: 25/12/2005, 10:55
  4. ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΟ ΠΑΡΤΥ στο YARD..(24/12/2003)
    από ireneepi στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 11/01/2004, 15:50

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF