Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 38

Θέμα: ΚΛΟΠΗ????

  1. #16
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/10/2008
    Μηνύματα
    1.388
    Λοιπον επειδη πρεπει να φυγω θα γραψω γρηγορα τη διαδικασια.

    Ειναι ενα μηχανακι με σπασμενη κλειδαρια

    Αν παρεις το 100 και δωσεις την πινακιδα περναει περιπολικο και το χτυπαει στο κομπιουτερ. Αν βγαινει κλεμενο αποδιδεται στον ιδιοκτητη.Αν οχι μενει εκει που ειναι εκτος κι αν περνει μπροστα χωρις κλειδι που τοτε μπορει να το παρουν στο τμημα για προστατευτικη φυλαξη.
    Παρατειμενα στην αθηνα υπαρχουν απειρα, δε σημαινει οτι ειναι κλεμενα οπως και απειρα υπαρχουν που κυκλοφορουν με σπασμενη κλειδαρια.
    Τωρα για το λογο αυτο ειπα να παρει το 100 και να περιμενει εκει να ερθουν.

    Αν τωρα ο ανθρωπος αυτος πιστευει πως κανει καλο ετσι ας το κανει με δικη του ευθυνη αλλα εγω οφειλω να του πω πως παιζει και 1% να βρεθει μπλεγμενος.

  2. #17
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/10/2008
    Μηνύματα
    1.388
    του παιδιού που έκανε το σωστό και ανέφερε ότι υπάρχει ένα μηχανάκι με παραβιασμένη κλειδαριά και περίμενε μια μέρα ;;;;
    Δε περιμενε μια μερα, πηρε τηλ και την επομενη το μηχανακι ηταν παλι εκει, που σημαινει οτι ενδεχομενως να μην ειναι κλεμενο.

  3. #18
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
    οχι αστ/κος
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  4. #19
    Όντως ρε παίδες ο άλλος τόσο μλκς ήταν να μην το έχει δηλώσει;

  5. #20
    Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
    Δε περιμενε μια μερα, πηρε τηλ και την επομενη το μηχανακι ηταν παλι εκει, που σημαινει οτι ενδεχομενως να μην ειναι κλεμενο.
    υπάρχει και το ενδεχόμενο ο ιδιοκτήτης του να είναι διακοπές λόγω γιορτών και να το καταλάβει όταν επιστρέψει ... (το έχω πάθει εγώ προσωπικά ένα γ@μημένο καλοκαίρι του 97 )

  6. #21
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/10/2008
    Μηνύματα
    1.388
    Όντως ρε παίδες ο άλλος τόσο μλκς ήταν να μην το έχει δηλώσει;
    Υπαρχουν πολλοι που δε τα δηλωνουν.

    υπάρχει και το ενδεχόμενο ο ιδιοκτήτης του να είναι διακοπές λόγω γιορτών και να το καταλάβει όταν επιστρέψει ... (το έχω πάθει εγώ προσωπικά ένα γ@μημένο καλοκαίρι του 97 )
    Υπαρχει οντως.

    Trooper οπως νομιζεις φιλος.

  7. #22
    Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
    Trooper οπως νομιζεις φιλος.

  8. #23
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Υπαρχουν πολλα ενδεχομενα......

    α) Να ειναι απλα κλεμμενο........

    β) Να ειναι κλεμενο και να εχει χρησιμοποιηθει σε μια ληστεια.......

    γ) Να εχει χρησιμοποιηθει για φονο....

    δ) Να εχει χρησιμιμοποιηθει για τρομοκρατια.......

    Οποτε.... Δεν μου φαινετε εντελως απιθανο αυτο που λεει ο menelaos46.....

    Δεν κλεβουν μηχανακια μονο για ανταλακτικα.....

    Και αν μλαμε για τα ενδεχομενα ( β,γ,δ ) ο φιλος θα βρεθει μπλεγμενος καθως καθε ιχνος αποτυποματος θα εχει παει περιπατο στην κινηση του να το βαλει στο γκαραζ του......

    Προσωπικα σε παρομοια περιπτωση θα εκανα 1,5,50 τηλ στην αστυνομια και το μηχανακι θα το μαζευανε αυτοι ΣΗΜΕΡΑ θελανε δεν θελανε η αν μη τι αλλο θα εμπαινε στο γκαραζ μου παρουσια τους.....!!!!!

    Σορρυ παιδες αλλα στις εποχες που ζουμε καθολου μην σας φαινονται απιθανα τα παραπανω !



  9. #24

    Κατα τη γνώμη μου η αλήθεια είναι κάπου στη μέση.

    Πιστεύω πως το να πάρεις τους Μπα..σους και να ενημερώσεις είναι οτι πιο σωστό και θεμιτό,
    εξάλλου όλοι θα θέλαμε να το κάνει κάποιος αυτό για τη δική μας κλεμμένη μηχανή.

    Στη θέση σου θα έκανα τηλέφωνο στους Μπά..σους και με κάποιο τρόπο θα το κλείδωνα στο σημείο που το βρήκα ωστε να μην το δανειστεί και κάποιος ακόμα μέχρι να βρεθεί ο κάτοχος..

  10. #25
    skid in broadside Το avatar του/της chr1s_86
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    3.162
    Καλά αφού έχει πινακίδα δεν μπορεί η τροχαία να βρει τον ιδιοκτήτη ; ;
    Give me fuel, Give me fire

  11. #26
    Αρχικά δημιουργήθηκε από chr1s_86
    Καλά αφού έχει πινακίδα δεν μπορεί η τροχαία να βρει τον ιδιοκτήτη ; ;
    Μπα!
    Ειναι απασχολημενοι με την εξαρθρωση του οργανομενου εγκληματος και των διαπλεκομενων:ZZZ: :ZZZ: :ZZZ:

    Δεν ασχολουνται με ψιλικοκο :a13:

    money cant buy me love !!!

  12. #27
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.168
    Εγω ξέρω οτι αν το μαζέψει η αστυνομία 95% πάει χαμένο το μηχανάκι αν δεν εχει πινακίδα.
    Συνήθως δεν ειδοποιούν κανέναν και το μηχανάκι αφού περάσει κάμποσο καιρό σε κάπιια μάντρα καταλήγει στον ΟΔΔΥ κι αντε βρεςτο.

    Αυτό εχει πινακίδα, αρα μπορεί να πέρασαν να το έλεγξαν και να μην εχει γίνει δήλωση κλοπής.
    Βέβαια παίζει το σενάριο που λεει ο catmaster, αλλά γενικά πιστεύω οτι δεν κυκλοφοράνε και πολλά μηχανάκι ακλεμμένα με την δική τους πινακίδα πάνω... φυσικά θα υπάρχουν και πανηλίθιοι κλέφτες αλλά πόσοι πια?
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  13. #28
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Μου αρέσει που όλοι είναι παντογνώστες εδώ... έχετε αστυνομικό που σας λέει οτι μπορεί και να βρεθείτε μπλεγμένοι κάτι που σημαίνει οτι μάλλον το έχει αντιμετωπίσει και παλαιότερα. Και επιμένετε να λέτε τα δικά σας.

    Ήταν πολύ σωστή κίνηση η κλήση στην αστυνομία. Αλλά το να πάρεις το μηχανάκι απο εκεί που είναι χωρίς ουσιαστικά να ξέρεις οτι είναι κλεμμένο ή οχι , μπορεί όντως να σε βάλει σε μπελάδες. Γιατί να το ρισκάρεις;

    Αν όντως παρέμενε εκεί για τον Α ή Β λόγο , το περισσότερο που μπορείς να κάνεις είναι να πας και να του περάσεις μια δική σου κλειδαριά και λουκέτο σε σταθερό αντικείμενο. Έτσι κανείς δεν θα μπορεί να το πάρει χωρίς πρώτα να περάσει απο σένα. Αλλά ουσιαστικά η μηχανή θα είναι εκεί που είναι , οπότε 1 στις 100 να περάσει ο ιδιοκτήτης της που μπορεί να μην του την έχουν κλέψει είναι σίγουρο πως θα ψάξει να σε βρεί.

    Να αναφέρω επίσης οτι απο ενα σημείο και ύστερα στο DR που είχα η κλειδαριά ήταν "φαγωμένη" καθώς κάποιος είχε προσπαθήσει να το κλέψει. Για μεγάλο διάστημα μέχρι να έρθει το ανταλλακτικό (Σφακιανάκης γαρ) το κινούσα έτσι. Δεν είναι κάτι το απίθανο αυτό.

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  14. #29
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  15. #30
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    επεσε το καραβι σε ξερα
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Κλοπή VFR 800 /99 Χρώμα Μαυρο
    από pappous στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 27/05/2014, 01:16
  2. Κλοπή Φρένου!!!!!!!
    από the_passenger στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 59
    Τελευταίο μήνυμα: 19/01/2006, 22:35
  3. κλοπη σελλας
    από filip στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 16/07/2005, 01:39
  4. Κλοπη Bmw
    από patou στο forum BMW
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2005, 16:56
  5. ΚΛΟΠΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΤΑΣ
    από dimitris74 στο forum Κλοπές
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 18/05/2005, 10:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF