Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 38 από 38

Θέμα: ΚΛΟΠΗ????

  1. #31
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
    Μου αρέσει που όλοι είναι παντογνώστες εδώ... έχετε αστυνομικό που σας λέει οτι μπορεί και να βρεθείτε μπλεγμένοι κάτι που σημαίνει οτι μάλλον το έχει αντιμετωπίσει και παλαιότερα. Και επιμένετε να λέτε τα δικά σας.

    Ήταν πολύ σωστή κίνηση η κλήση στην αστυνομία. Αλλά το να πάρεις το μηχανάκι απο εκεί που είναι χωρίς ουσιαστικά να ξέρεις οτι είναι κλεμμένο ή οχι , μπορεί όντως να σε βάλει σε μπελάδες. Γιατί να το ρισκάρεις;

    Αν όντως παρέμενε εκεί για τον Α ή Β λόγο , το περισσότερο που μπορείς να κάνεις είναι να πας και να του περάσεις μια δική σου κλειδαριά και λουκέτο σε σταθερό αντικείμενο. Έτσι κανείς δεν θα μπορεί να το πάρει χωρίς πρώτα να περάσει απο σένα. Αλλά ουσιαστικά η μηχανή θα είναι εκεί που είναι , οπότε 1 στις 100 να περάσει ο ιδιοκτήτης της που μπορεί να μην του την έχουν κλέψει είναι σίγουρο πως θα ψάξει να σε βρεί.

    Να αναφέρω επίσης οτι απο ενα σημείο και ύστερα στο DR που είχα η κλειδαριά ήταν "φαγωμένη" καθώς κάποιος είχε προσπαθήσει να το κλέψει. Για μεγάλο διάστημα μέχρι να έρθει το ανταλλακτικό (Σφακιανάκης γαρ) το κινούσα έτσι. Δεν είναι κάτι το απίθανο αυτό.

    Gandalf
    βλεπεις ενα ατυχημα.ο οδηγος ειναι κατω αιμοφυρτος.δεν υπαρχει αλλος εκει κοντα.εσυ απο πρωτες βοηθειες εισαι σκραπας.τηλ στο 166 αλλα καμια ανταποκριση ουσιαστικη.τον βοηθας να μην πεθανει η καθεσαι και τον κοιτας σκεπτομενος οτι αν κανεις κατι που τον αφησει στον τοπο θα σε κυνηγησουνε οι δικοι του?

    μην απαντησεις.τροφη για σκεψη ειναι.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Red Rider
    Εγγραφή
    13/12/2007
    Μηνύματα
    963
    Πολυ καλη κινηση που το πηρε,και εφ'οσον πηρε την αστυνομια και το δηλωσε ειναι καλυμμενος.
    Εγω προσωπικα δεν θα το εβαζα στο γκαραζ μου.
    Θα του εβαζα μια κουλουρα,θα του εβαζα και την κουκουλα μου,αλλα οχι μεσα στο γκαραζ μου.
    The only easy day was yesterday.

  3. #33
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    βλεπεις ενα ατυχημα.ο οδηγος ειναι κατω αιμοφυρτος.δεν υπαρχει αλλος εκει κοντα.εσυ απο πρωτες βοηθειες εισαι σκραπας.τηλ στο 166 αλλα καμια ανταποκριση ουσιαστικη.τον βοηθας να μην πεθανει η καθεσαι και τον κοιτας σκεπτομενος οτι αν κανεις κατι που τον αφησει στον τοπο θα σε κυνηγησουνε οι δικοι του?

    μην απαντησεις.τροφη για σκεψη ειναι.
    Δεν είναι καθόλου τροφή για σκέψη. Ξέρεις πολύ καλά οτι, νομικά τουλάχιστον, εαν προσπαθήσεις να τον βοηθήσεις και πεθάνει στα χέρια σου, είσαι υπόλογος.

    Μας το είπαν ξεκάθαρα στα μαθήματα πρώτων βοηθειών του Ερυθρού Σταυρού

    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    επεσε το καραβι σε ξερα
    Δεν έπρεπε...
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  4. #34
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.690
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Δεν είναι καθόλου τροφή για σκέψη. Ξέρεις πολύ καλά οτι, νομικά τουλάχιστον, εαν προσπαθήσεις να τον βοηθήσεις και πεθάνει στα χέρια σου, είσαι υπόλογος.

    Μας το είπαν ξεκάθαρα στα μαθήματα πρώτων βοηθειών του Ερυθρού Σταυρού


    Συνεχίζει να είναι τρόφή για σκέψη...εσύ που παρακολούθησες τα μαθήματα τι κάνεις...?



    Δεν έπρεπε...
    Γιατί όχι ?!!

    Anyway το παλικάρι καλά έκανε και ενδιαφέρθηκε και μπράβο του, απλά επειδή οι καιροί είναι πονηροι και οι μπάτσοι άχρηστοι (ως σώμα ασφαλείας και όχι ως άτομα μεμονομένα) καλό θα ήταν επίσης να πάρει και όλες εκείνες τις προφυλάξεις που θα βοηθούσαν να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις...

    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  5. #35
    Αρχικά δημιουργήθηκε από LOUKILOUK
    Συνεχίζει να είναι τρόφή για σκέψη...εσύ που παρακολούθησες τα μαθήματα τι κάνεις...?
    Δε μου έχει τύχει και δεν ξέρω. Ανάλογα την περίπτωση, πχ μια πληγη που αιμοραγεί θα την πιέσω να σταματήσει, αλλα κράνος μάλλον θα αποφύγω να βγάλω

    Αυτό που έγραψα όμως ισχύει, διασώστες πιστοποιημένοι δεν είμαστε, άρα ενδεχομένως να έχουμε τρεχάματα.

    Τεσπα, δεν είναι εκεί το ζήτημα του θρεντ
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    Αφού το όχημα έχει πινακίδα μετά την αστυνομία παίρνεις τφ τον ασφαλιστή σου τον βάζεις να αναζητήσει τον κάτοχο και επικοινωνείς με τον ίδιο

  7. #37
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Δεν είναι καθόλου τροφή για σκέψη. Ξέρεις πολύ καλά οτι, νομικά τουλάχιστον, εαν προσπαθήσεις να τον βοηθήσεις και πεθάνει στα χέρια σου, είσαι υπόλογος.

    Μας το είπαν ξεκάθαρα στα μαθήματα πρώτων βοηθειών του Ερυθρού Σταυρού



    Δεν έπρεπε...
    ειναι τροφη για σκεψη ηλια και επιμενω σε αυτο.δεν ζηταω απαντηση.

    τωρα το αν επρεπε η οχι ειναι ενα ζητημα που δε θα το εξετασουμε εδω.απο κοντα οποτε θες.

    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  8. #38
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619
    Πριν απο καιρο βρηκα ενα παπι πεσμενο κατω.Με νουμερα,σπασμενη κλειδαρια κλπ.Το σηκωσα(χωρις να βγαλω τα γαντια μου)και ειδοποιησα το τμημα.Το μεσημερι που ξαναπερασα δεν υπηρχε,τωρα ποιος το μαζεψε δεν ξερω.Παντως μεσα στο γκαραζ μου δεν θα τοβαζα.
    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Κλοπή VFR 800 /99 Χρώμα Μαυρο
    από pappous στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 27/05/2014, 01:16
  2. Κλοπή Φρένου!!!!!!!
    από the_passenger στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 59
    Τελευταίο μήνυμα: 19/01/2006, 22:35
  3. κλοπη σελλας
    από filip στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 16/07/2005, 01:39
  4. Κλοπη Bmw
    από patou στο forum BMW
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2005, 16:56
  5. ΚΛΟΠΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΤΑΣ
    από dimitris74 στο forum Κλοπές
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 18/05/2005, 10:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF