Σελίδα 5 από 13 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 188

Θέμα: Modenas Kriss 125 review

  1. #61
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.877
    Παπακι ειναι ,χεστε τον κατασκευαστη,ο arnitsu καλα κανει ,ετσι και αλλιως τα ''service'' ειναι τοσο φθηνα που αλλαζοντας τοσο συχνα, το παπι δεν παθαινει ποτε τπτ.

  2. #62
    Αν είμαι large και αργόσχολος, μπορώ να κάνω σέρβις κάθε ΣΚ.
    Ο κόσμος παίρνει παπάκια για να κερδίζει χρόνο, όχι για να σκοτώνει την ώρα του.

    Αν είναι κάθε 2 μήνες να παίρνω μια μέρα άδεια για να τρέχω στα συνεργεία, τότε η συντήρηση του παπιού θα μου κοστίζει (6 μεροκάματα +6 σέρβις) 600 ευρώ το χρόνο!!!!!!!!!!!!
    Λίγα είναι;;;;;
    Το Hornet μου ζητάει ένα σέρβις των 100 ευρώ το χρόνο

    Το θέμα είναι: κάθε πότε χρειάζεται;

  3. #63
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.877
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikonian
    Αν είμαι large και αργόσχολος, μπορώ να κάνω σέρβις κάθε ΣΚ.
    Ο κόσμος παίρνει παπάκια για να κερδίζει χρόνο, όχι για να σκοτώνει την ώρα του.

    Αν είναι κάθε 2 μήνες να παίρνω μια μέρα άδεια για να τρέχω στα συνεργεία, τότε η συντήρηση του παπιού θα μου κοστίζει (6 μεροκάματα +6 σέρβις) 600 ευρώ το χρόνο!!!!!!!!!!!!
    Λίγα είναι;;;;;
    Το Hornet μου ζητάει ένα σέρβις των 100 ευρώ το χρόνο

    Το θέμα είναι: κάθε πότε χρειάζεται;
    Κοιτα οσο διαρκει η εγγυηση ακολουθεις οτι σου λεει ο μηχανικος για την εγγυηση ,απο κει και περα αφου τελειωσει η εγγυηση εγω προσωπικα που δεν εχω χρονο καθολου,περνω ενα λιτρο λαδι και ενα φιλτρο και καθε 2 χιλιαδες τ'αλλαζω.
    Βγαζεις λαδι ,αλλαζεις φιλτρο πετας το λαδι μεσα και τελος, ειναι η καλυτερη συντηρηση και μετα μονο 1 τσεκ αν καιει λιγο ,για συμπληρωμα.Κοστος 15 ευρω ,χρονος 15 λεπτα.

    Το δικο μου εχεις 32.000 και το χω 2,5 χρονια, 2 φορες αλυσογραναζα γιατι την πρωτη εβαλα μαπα,λαστιχα μια φορα και απο καταναλωση βγαζει γυρω στα 130χλμ. το τεποζιτο.

  4. #64
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gregogti
    Εγγραφή
    22/06/2011
    Μηνύματα
    393
    ετσι.... γι αυτο παιρνεις παπι για να το φτιαχνεις μονος σου

  5. #65
    Το λαδάκι , το μπουζάκι, το φιλτράκι τα αλλάζεις μόνος σου και σβέλτα.
    Τις βαλβίδες όμως και οτιδήποτε εμπεριέχει λύσιμο των πλαστικών...δε θέλω ...

  6. #66
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/05/2011
    Μηνύματα
    6
    Egw tou ekana service sta 1000 xiliometra kai exthes pou rwtisa mou eipe o tupos pou to phra to epomeno sta 3000. xthes bradu akoumpisa mia porta kai kremase to ena flasaki apotelesma 12 euro to gnisio . rwtisa kai gia lampa mprosta kai mou eipan oti kati tha brethi kai na to paw opote einai. paides to papi ta spaei oti kai na leme gia ta lefta tou 1650 pleon einai mia xara.
    den exei na zilepsi tpt oute se dinami oute se antoxi oute se poiotita.
    exthes anebasa dikabalo tupo 120 kg kai alla 80 egw 200 kg den kolise me deutera oute se anifora kaziki, palouki , lampada, anastasi . i xeiroteri anifora sta xania kai pige komple.
    tha kanw kai alla xiliometra kai tha grapsw paratiriseis. kaneis allos pou to pire sxolia i ellatomata?

  7. #67
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gregogti
    Εγγραφή
    22/06/2011
    Μηνύματα
    393
    εγω θα το παρω απο βδομαδα

  8. #68
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/05/2011
    Μηνύματα
    6
    Καλορίζικο φίλε δεν θα το μετανιώσεις σήμερα το εκανα και λίγο φορτηγό αφου το φόρτωσα εξωφρενικά πολύ αλλά όλα κομπλέ.
    Είναι ωραίο παπί. Βρήκα μια λάμπα με 8 ευρώ που λένε ότι είναι ότι πρέπει για τέτοιες καταστάσεις.
    σχεδιασμένη στα ίδια watt να βγάζει πιο πολύ φώς..

  9. #69
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gregogti
    Εγγραφή
    22/06/2011
    Μηνύματα
    393
    το περιμενω μεχρι τεταρτη λογικα θα ειναι ετοιμο.το θελω να μου λυσει τα χερια στις μετακινησεις μεσα στην πολη πιστευω και εγω οτι ειναι το καλυτερο παπι στα λεφτα αυτα με την εγγυηση τις kawasaki

  10. #70
    WTCHANH Το avatar του/της idomeneas
    Εγγραφή
    06/05/2008
    Μηνύματα
    263
    ρε σεις αυτό δεν καίει τίποτα!!!
    εθνική 50 χλμ τσίτα γκάζι παντού
    και μέσα στην πόλη διπλό άλλα 50, πάλι τέζα
    και έκαψε μόλις 2,3 λίτρα (4 ευρά)...
    καλά πως γίνετε αυτό?

    PS: 150 είδα τελική και δεν έχει ανοίξει ακόμα το μοτέρ (4500 χλμ)

    PS: το κοντεράκι πρέπει να κλέβει και 10 εκκλησιές... χαλαρά όμως...
    Made in Greece...

  11. #71
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    25/01/2006
    Μηνύματα
    1.256
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gregogti
    αδερφε πως πάει το παπι?? γιατι σκέφτομαι να το προτιμησω εναντι του kawasaki joy r λογω εμφάνισης.νομιζω οτι φοράνε τα ιδια μοτερ για να μην πω οτι ειναι τα ιδια μηχανακια με αλλο κοστουμι...
    Κανένα πρόβλημα φίλε , αν συμβεί κάτι θα το γράψω εδώ . Για το Joy είχα κοιτάξει και εγώ τότε , στα ίδια λεφτά ήταν . Είναι καθαρά θέμα ψυχολογίας αν θες να γράφει kawa επάνω . Ωστόσο το κάβα έχει ακτίνες με ότι καλό ή κακό αυτό συνεπάγεται και λίγο διαφορετικό κοντερ . Απο άποψη εμφάνισης και μόνο μου άρεσε καλύτερα το Modenas . Επίσης δεν ξέρω σε καμία σαβούρα τα πλαστικά της κάβα πόσο θα σου στοιχίσουνε σε σχέση με εκείνα της Modenas . Αν σου περισσεύει ρευστό ρίξε μια ματιά στο νέο GT135 που είναι βελτιωμένο σε όλα τα σημεία σε σχέση με το 125 . Ότι άλλο θες ρώτα ...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikonian
    Συγνώμη ρε παιδιά , με μπερδέψατε.

    Λάδια κάθε 1000-1500 χλμ;;;;;;;;;;;;
    Βαλβίδες και μπουζί κάθε 5.000;;;;;;;

    Ο κατασκευαστής λέει άλλα.

    Σε δουλειά να βρισκόμαστε;
    Έχω την εντύπωση χωρίς να έχω το βιβλιαράκι μαζί μου πως είναι 10.000 για βαλβίδες και 5.000 για λάδια . Ωστόσο από την στιγμή που κάνω στις 5000 βαλβίδες και μου λέει ο μάστορας πως τις βρίσκει αρκετά κλειστές λέω να μην περιμένω τις 10.000 . Λάδια χρησιμοποιώ τελευταία τo Motul 3000 το οποίο είναι ορυκτέλαιο μου στοιχίζει 6 εβρώ το λίτρο και προτιμώ να τα αλλάζω κάθε 1500 περίπου χιλιόμετρα . Εχε υπόψη σου σε σχέση με το Χορνετ που κάπου αναφέρεις παρακάτω πως τα παπιά καταπονούνται σε πολύ μεγαλύτερο βαθμό . Είναι αερόψυκτα και λειτουργούν πάντα κοντά στο 100% της απόδοσης τους πράγμα που φαντάζομαι δεν κάνεις με το Χορνετ .Οπότε είμαι σχετικά γενναιόδωρος στο σερβις . Μετά την διετία θα πάω τις βαλβίδες στις 7500 . Τώρα το πότε πραγματικά χρειάζεται το σερβις είναι θέμα που σηκώνει καφετέρια , φραπέ και τσιγάρο για να αναλύσουμε .

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Geobad
    Βρήκα μια λάμπα με 8 ευρώ που λένε ότι είναι ότι πρέπει για τέτοιες καταστάσεις.
    σχεδιασμένη στα ίδια watt να βγάζει πιο πολύ φώς..
    Και για να μας πεις μάρκα και από που την πήρες περιμένεις ιδιαίτερη πρόσκληση ???
    Την δοκίμασες ???
    Modenas Kriss 125

  12. #72
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gregogti
    Εγγραφή
    22/06/2011
    Μηνύματα
    393
    τελικα δεν το πηρα το κρις ...πανω που θα το παραγγελνα μου βρηκε ο ανηψιος μου ενα supra απο γνωστο του μαμισιο πενα απλα θα το παρω τον σεπτεμβρη αλλα δεν πειραζη δεν βιαζομαι κιολας .τιμη 450ευρω

  13. #73
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/05/2011
    Μηνύματα
    6
    καλησπέρα εχω και γω το kriss και έχω ένα θεματάκι με την ταχύτητα, την τελική εννοώ.
    το έστρωσα με εξίντα χλμ και που και που αν ήταν ανοικτο το μηχανάκι του δινα μια κατοστάρα όχι παραπάνω και όχι πανω απο τρείς φορές. το θέμα είναι ότι νομιζω έπεσε η αποδοση και η τελική και σε ίδιο δρόμο ζωριζεται για τα εκατό ενώ σε εθνική με το ζόρι 120 με την βενζίνη όντως καιει πολύ λίγο συμφωνώ. Τέλος το κοντερ πέθανε και το άλλαξα σήμερα ίσως να γραφε λιγότερα τι να πώ αντι για παραπάνω που γράφουν συνύθως. είμαι στα 2273 χλμ . οποιαδήποτε βοήθεια σας παρακαλώ θα την εκτιμήσω..
    ευχαριστώ εκ των προτέρων...

  14. #74
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gregogti
    Εγγραφή
    22/06/2011
    Μηνύματα
    393
    αφου εισαι στην εγγυηση γιατι δεν το πας στο σερβις να το κοιταξουν??

  15. #75

    eksatmisi

    exo kai ego modenas kriss 125 oi kaliteri eksatmisi pou to elef8eroni kata poli einai h protec
    dokimasmenei kai testarismeni

Σελίδα 5 από 13 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. yamaha crypton r 110 vs modenas kriss 125
    από nik7119 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 07/09/2010, 12:26
  2. Κουτα λεμε..............Modenas kriss 125
    από zephyr1 στο forum Καλημέρες κι ευχολόγια
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 31/03/2009, 01:10
  3. Modenas Kriss 125 η Kymco Straight 150
    από Lazio στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 18/06/2007, 14:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF