Σελίδα 6 από 13 ΠρώτοΠρώτο 1234567891011 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 188

Θέμα: Modenas Kriss 125 review

  1. #76
    WTCHANH Το avatar του/της idomeneas
    Εγγραφή
    06/05/2008
    Μηνύματα
    263

    Re: eksatmisi

    Αρχικά δημιουργήθηκε από peristeri
    exo kai ego modenas kriss 125 oi kaliteri eksatmisi pou to elef8eroni kata poli einai h protec
    dokimasmenei kai testarismeni
    κάνει θόρυβο?
    Made in Greece...

  2. #77
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    1.256
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Geobad
    καλησπέρα εχω και γω το kriss και έχω ένα θεματάκι με την ταχύτητα, την τελική εννοώ.
    το έστρωσα με εξίντα χλμ και που και που αν ήταν ανοικτο το μηχανάκι του δινα μια κατοστάρα όχι παραπάνω και όχι πανω απο τρείς φορές. το θέμα είναι ότι νομιζω έπεσε η αποδοση και η τελική και σε ίδιο δρόμο ζωριζεται για τα εκατό ενώ σε εθνική με το ζόρι 120 με την βενζίνη όντως καιει πολύ λίγο συμφωνώ. Τέλος το κοντερ πέθανε και το άλλαξα σήμερα ίσως να γραφε λιγότερα τι να πώ αντι για παραπάνω που γράφουν συνύθως. είμαι στα 2273 χλμ . οποιαδήποτε βοήθεια σας παρακαλώ θα την εκτιμήσω..
    ευχαριστώ εκ των προτέρων...

    Περίεργο πράγμα . Όταν λες πέθανε τι ακριβώς συνέβη ? Γιατί και μένα στα πρώτα χιλιόμετρα είχε σταματήσει , απλά επειδή ξέσφιξε το παξιμάδι που κρατάει την ντίζα μέσα στο κοντέρ . Πιστεύω να το έλεγξες . Πάλι το ίδιο έβαλες η κυκλοφορεί τίποτα πιο φανταζί ?

    Επίσης να προσθέσω για όποιον έχει το μηχανάκι και δεν έχει μανιουαλ οτι κάθισα και σκαναρα το δικό μου . Οπότε με πμ οποιος ενδιαφέρεται ένα ιμειλ να του στείλω . Δεν λέει και πολλά βεβαία , ούτε και στο σκανάρισμα ήμουν υπομονετικός αλλά από το τίποτα είναι σίγουρα καλύτερο


    Modenas Kriss 125

  3. #78
    WTCHANH Το avatar του/της idomeneas
    Εγγραφή
    06/05/2008
    Μηνύματα
    263
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Anritsu
    Περίεργο πράγμα . Όταν λες πέθανε τι ακριβώς συνέβη ? Γιατί και μένα στα πρώτα χιλιόμετρα είχε σταματήσει , απλά επειδή ξέσφιξε το παξιμάδι που κρατάει την ντίζα μέσα στο κοντέρ . Πιστεύω να το έλεγξες . Πάλι το ίδιο έβαλες η κυκλοφορεί τίποτα πιο φανταζί ?

    Επίσης να προσθέσω για όποιον έχει το μηχανάκι και δεν έχει μανιουαλ οτι κάθισα και σκαναρα το δικό μου . Οπότε με πμ οποιος ενδιαφέρεται ένα ιμειλ να του στείλω . Δεν λέει και πολλά βεβαία , ούτε και στο σκανάρισμα ήμουν υπομονετικός αλλά από το τίποτα είναι σίγουρα καλύτερο


    το service manual έχεις?
    Made in Greece...

  4. #79
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    1.256
    Αυτό που λέει Service & Συντήρηση , περίπου 20 σελίδες που δίνανε με το μηχανάκι . Λέει μέσα τα σέρβις κάθε πότε γίνονται και κάποια γενικά για τα φίλτρα , τα μπουζί , τα λάστιχα και την μπαταρία

    Modenas Kriss 125

  5. #80
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/05/2011
    Μηνύματα
    6
    Το κοντέρ είχε πεθάνει λόγψω της ντίζας μου την άλλαξαν και όλα οκ δωρεάν φυσικά.
    Η ταχύτητα πάλι τα ίδια όμως.
    Τι τελικές βλέπεται ρε παιδιά στις ευθείες? Δεν ξέρω σαν να κάνει θόρυβο το μηχανάκι όταν ανοίγη πάνω απο τα 70 και όταν πιάνει τα εκατό νιώθω πως θα σπάσει. Ρωτάω γιατί ο εμπορός που κάνει τα service είναι απατεωνάκος και δεν θα βοηθείση. Μήπως θέλουν ρύθμιση η βαλβίδες? κανά μπουζί αλλαγή? Δεν ξέρω απο μηχανάκια είναι το πρώτο μου στα 25 μου χρόνια...

  6. #81
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    09/05/2011
    Μηνύματα
    6
    ΑΑ η λάμπα που βρήκα δεν την πείρα με τα 8 ευρώ γιατί δεν έκανε 8 έκανε έντεκα και πήρα με 6 μια narva s2 12v 35/35w Germany παρακαλώ. Μέσα είχε μια philips που ο μηχανικός απόρησε και μου είπε ότι οι philips είναι καλές. Τέσπα με την narva όλα οκ . μου φάνηκε λίγο περίεργη στην αρχή γιατί η μεγάλη σκάλα μου φάνταζε πολύ ψηλά αλλά είναι οκ σε ανοικτό δρόμο βλέπεις τέλεια τη συνηστώ ανεπυφήλακτα.

  7. #82
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    1.256
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Geobad
    Το κοντέρ είχε πεθάνει λόγψω της ντίζας μου την άλλαξαν και όλα οκ δωρεάν φυσικά.
    Η ταχύτητα πάλι τα ίδια όμως.
    Τι τελικές βλέπεται ρε παιδιά στις ευθείες? Δεν ξέρω σαν να κάνει θόρυβο το μηχανάκι όταν ανοίγη πάνω απο τα 70 και όταν πιάνει τα εκατό νιώθω πως θα σπάσει. Ρωτάω γιατί ο εμπορός που κάνει τα service είναι απατεωνάκος και δεν θα βοηθείση. Μήπως θέλουν ρύθμιση η βαλβίδες? κανά μπουζί αλλαγή? Δεν ξέρω απο μηχανάκια είναι το πρώτο μου στα 25 μου χρόνια...
    Είναι σχετικά νωρίς ίσως για να δεις ότι είναι να δεις από χμλ μια και το μοτέρ για να ανοίξει καλά πρέπει να θέλει κάνα 5αρι χιλιάδες χιλιόμετρα . Δεν ξέρω μήπως στο στρώσιμο το παραζόρισες . Αυτό που λες ότι θα σπάσει , σαν αίσθηση το είχα και εγώ αρχικά ειδικά όταν γεμίζανε οι ταχύτητες έλεγα οτι θα πεταχτεί το πιστόνι στα μούτρα μου . Μέτα από 17.000 χλμ πλέον και καλή συντήρηση όμως δεν ακούω κάτι . Για την τελική ταχύτητα που λες , το δικό μου στην ευθεία εύκολα δείχνει τα 100-120 και σε κατηφορίτσα έχω δει και 140 (χαχαχαχα) . Η πικρή αλήθεια είναι ότι με περνάει και το πιο σακατεμένο Ιννοβα . Βέβαια διαβάζω από άλλους ότι τα δικά τους είναι πολύ γρήγορα , οπότε εγώ μάλλον έπεσα σε χλεμπονιάρικο .

    Αυτά και ότι άλλο θες ρώτα
    Modenas Kriss 125

  8. #83

    ΘΟΡΥΒΟΣ

    γεια σας παιδια τα ταιλευταια 1000κμ το παπι οταν βαζω μπρος και ειναι κρυο μου κανει ενα θορυβο λεσ και εχει βαρεση μπιελα. σταματαη μετα απο ενα λεφτο περιπου αφου πεζω λιγο με το γκαζι. οταν ειναι ζεστο δεν ακουγετε κιχ. τα φωτα σασ ειναι φυσιολογικο ? το κανει και εσας ? εχω 11.000 κμ με φυσιολογικη χρηση και λαδια καθε 2000κμ.κατα τα αλλα παι μια χαρα.

  9. #84
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    1.256
    Φίλε πολλά πράγματα ακούγονται περίεργα κατά καιρούς από τον κινητήρα ειδικά όταν αυτός είναι κρύος . Αν επιμείνει ωστόσο παρτο σε κάποιο σχετικό να το δει και να το ακούσει . Και πες μας μετά να μαθαίνουμε και εμείς ...

    Modenas Kriss 125

  10. #85
    τελικα παιδες το πηγα στον αντιπρωσωπο . μου αλλαξε λαδια και σταματησε ο θορυβος.εγω εβαζα τα silkolene 20/50. θα δουμε στην πορεια.παντωσ πολυ περιεργο μου φενετε. θα δειξη. αν ξαναρχηση ο χτυποσ ομωσ φοβαμαι πωσ οταν μαζευτουν τα χλμ δεν την γλυτωνο την μπιελα. ιδομεν...

  11. #86
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Anritsu
    Περίεργο πράγμα . Όταν λες πέθανε τι ακριβώς συνέβη ? Γιατί και μένα στα πρώτα χιλιόμετρα είχε σταματήσει , απλά επειδή ξέσφιξε το παξιμάδι που κρατάει την ντίζα μέσα στο κοντέρ . Πιστεύω να το έλεγξες . Πάλι το ίδιο έβαλες η κυκλοφορεί τίποτα πιο φανταζί ?

    Επίσης να προσθέσω για όποιον έχει το μηχανάκι και δεν έχει μανιουαλ οτι κάθισα και σκαναρα το δικό μου . Οπότε με πμ οποιος ενδιαφέρεται ένα ιμειλ να του στείλω . Δεν λέει και πολλά βεβαία , ούτε και στο σκανάρισμα ήμουν υπομονετικός αλλά από το τίποτα είναι σίγουρα καλύτερο


    φιλε μου θα σου ηταν ευκολο να μου στειλεις το manual? εχω αγορασει μεταχειρισμενο ενα kristar το οποιο μαλλον εχει το ιδιο μοτερ. σου εχω στειλει και π.μ. ευχαριστω πολυ.
    τι θα γινω οταν μεγαλωσω?

    συνταξιουχος................

  12. #87
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/06/2010
    Μηνύματα
    22
    Αρχικά δημιουργήθηκε από giovani64
    φιλε μου θα σου ηταν ευκολο να μου στειλεις το manual? εχω αγορασει μεταχειρισμενο ενα kristar το οποιο μαλλον εχει το ιδιο μοτερ. σου εχω στειλει και π.μ. ευχαριστω πολυ.
    και εγώ θα το εκτιμούσα το manual ευχαριστώ!

  13. #88
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/01/2012
    Μηνύματα
    3

    Modenas Kriss 125 VS Kawasaki Joy-r 125

    Anritsu : Eχω διαβάσει το review σου για το Kriss και ήταν πολύ καλό. Απευθύνομαι κυρίως σε σένα αλλά και σε όλους ειδικά σε αυτούς που έχουν πάρει το Kriss ή το Joy.

    Πρέπει να κάνω κάθε 22 μέρες του μήνα για να πάω στην δουλειά μου 60 χλμ (πάνε - έλα) δλδ 1320 χλμ περίπου το μήνα. ο Δρόμος είναι κατά 85% Εθνική Οδός και 15% επαρχιακός , οπότε στην εθνική οδό θα κάνω πορεία με 90 - 100 χλμ/ώρα περίπου.
    Είμαι ανάμεσα στο Joy και στο Kriss αν και πολύ λένε ότι είναι τα ίδια με άλλα αυτοκόλλητα. Ψάχνω αντοχή , άνεση για αυτές τις ανάγκες σε ταχύτητα, οικονομία καυσίμου και συντήρησης , ήσυχο το κεφάλι μου, και μεταπωλική αξία διότι αν/όταν αλλάξω δουλειά ή σπίτι θα το δώσω για να πάρω μεταχειρισμένο enduro.

    Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

  14. #89
    Αρχικά δημιουργήθηκε από err
    και εγώ θα το εκτιμούσα το manual ευχαριστώ!
    τι θα γινω οταν μεγαλωσω?

    συνταξιουχος................

  15. #90
    Αρχικά δημιουργήθηκε από err
    και εγώ θα το εκτιμούσα το manual ευχαριστώ!
    προσπαθησα να σου το στειλω εγω αλλα απετυχα, αν θες στειλε μου το mail σου να σου το στειλω.
    τι θα γινω οταν μεγαλωσω?

    συνταξιουχος................

Σελίδα 6 από 13 ΠρώτοΠρώτο 1234567891011 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. yamaha crypton r 110 vs modenas kriss 125
    από nik7119 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 07/09/2010, 11:26
  2. Κουτα λεμε..............Modenas kriss 125
    από zephyr1 στο forum Καλημέρες κι ευχολόγια
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 31/03/2009, 00:10
  3. Modenas Kriss 125 η Kymco Straight 150
    από Lazio στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 18/06/2007, 13:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF