Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 45

Θέμα: KTM SMT 990 απόψεις...

  1. #1

    ΤΙ ΛΕΕΙ ΤΟ Smt990?

    Εχω adven κ λεω να το δωσω για το smt τι λετε..

  2. #2
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.691
    Το έχει κάποιος άραγε? δεν έχω δει κανένα να κυκλόφορει.
    θεωρητικά πρέπει να στρίβει πολύ καλά....
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  3. #3
    ρωτα το παιδι που εβαλε τη φωτο εδω,ταξιδεψε κιολας οποτε θα εχει ολοκληρωμενη αποψη!

    http://www.moto.gr/forums/showthread...&pagenumber=18

  4. #4
    ειπαμε..fournas Το avatar του/της fournas
    Εγγραφή
    17/06/2009
    Μηνύματα
    801
    βασικα εχω το smr.
    αν μου αρεσε το smt αισθητικα αυτο θα επαιρνα γιατι ειναι φτιαγμενω για πιο φιλικο στην καθημερινη χρηση λογο των μεγαλητερων διαδρομων των αναρτησεων και μαλακοτερο σεταρισμα,καλητερη εργονομια σελας,μεγαλητερο ντεποζιτο......καποια απο αυτα βολευουν και στο ταξιδι που ακομα επισης εχει καλη ζελατινα(σε συγκριση με αυτη που εβαλα γιατι δεν ειχε καθολου) βασεις πλαινων βαλιτσων παρα πολυ βολικες στο βαλε-βγαλε (αλλα σχετικα μικρουλες οι βαλιτσες)....

    το smt εκανα test ride και επαθα πλακα με το ποσο ευκολο και "play bike" ηταν....ηταν τελειο!!!!!
    αν μπορεσεις κανε ενα test ride και θα με καταλαβεις

    και κατι ακομα

    στο 1ο "σερβις" των 1000χλμ οι κυριοι στο καταστημα της βουλιαγμενης 500(οπου απο εκει το πηρα")
    μου ζητησαν 240 ευρο

    την δευτερα το παω για αλλαγη ρουλεμαν τιμονιου με εγγυηση (σε αλλο καταστημα βεβαια πλεον παω)




  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της jimmis5
    Εγγραφή
    20/11/2008
    Μηνύματα
    2.116
    To smt ειναι απλα απιστευτο ενοειτε πολυ γρηγορο ευκολοδηγητο θα νομιζεις οτι το ειχες καιρο στην πρωτη μονο βολτα.Εχει κατα την γνωμη μου μειονεκτημα με την ζελατινα μιας και ειναι αρκετα κοντη και ο αερας σε χτυπαει αρκετα πανω απο τα 120 ειδικα αν εισαι ψηλος και δεν υπαρχει και after market.
    Σιγουρα πολυ παιχνιδιαρικο θα πηγαινει ο παντιλικι στεφανι και εχει και απιστευτα φρενα
    Αντε καλοταξιδοο
    Οι μοτοσυκλέτες δεν εχουν πια ψυχή γιατί οι άνθρωποι δεν εχουν πια ψυχή
    Είτε έχεις είτε δεν έχεις αν δεν σε τρέχουνε μην τρέχεις...
    Αν δεν ξερεις που πας γυρνα πισω!!!

  6. #6
    Μηπως γνωριζει κανεις αν το μοντελο του '10, θα βγαλει εκδοση με abs?
    Τιμη?

    Thanks!
    money cant buy me love !!!

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Αρχικά δημιουργήθηκε από jimmis5
    To smt ειναι απλα απιστευτο ενοειτε πολυ γρηγορο ευκολοδηγητο θα νομιζεις οτι το ειχες καιρο στην πρωτη μονο βολτα.Εχει κατα την γνωμη μου μειονεκτημα με την ζελατινα μιας και ειναι αρκετα κοντη και ο αερας σε χτυπαει αρκετα πανω απο τα 120 ειδικα αν εισαι ψηλος και δεν υπαρχει και after market.
    Σιγουρα πολυ παιχνιδιαρικο θα πηγαινει ο παντιλικι στεφανι και εχει και απιστευτα φρενα
    Αντε καλοταξιδοο
    Εσυ,να φυγεις να πας αλλου...

    Γτ σε λιγο θα μας πεις οτι γουσταρεις και ΚΤΜ...Αντε μην σε αρχισω στις φαπες...




    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της jimmis5
    Εγγραφή
    20/11/2008
    Μηνύματα
    2.116
    Δεν μιλας κυριλατα Δεν μιλας κυριλατα
    Οι μοτοσυκλέτες δεν εχουν πια ψυχή γιατί οι άνθρωποι δεν εχουν πια ψυχή
    Είτε έχεις είτε δεν έχεις αν δεν σε τρέχουνε μην τρέχεις...
    Αν δεν ξερεις που πας γυρνα πισω!!!

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Αρχικά δημιουργήθηκε από jimmis5
    Δεν μιλας κυριλατα Δεν μιλας κυριλατα

    Eλα,μην στεναχωριεσε...Σου ευχομαι κ εσυ γρηγορα Ευρωπαιος...



  10. #10
    Τσάμπα μα εντελώς τσάμπα ασχολήθηκα τόσα χρόνια με άλλα μηχανάκια μου φαίνεται. Το μηχανάκι απλά είναι απίστευτο. Σου κάνει όλα μα όλα τα κέφια χωρίς ζόρια και ξινίλες. Είναι άριστο μέσα στη πόλη και αρκετά καλό για ένα ταξιδάκι. Οδηγείται πραγματικά σαν παπάκι και ξεφεύγει στη κίνηση σα μικρό scooter. Είναι αρκετά ελαφρύ και το τιμόνι του κόβει πάρα πολύ. Είναι άκρως παιγνιδιάρικο και μπορώ να πω ότι μερικές φορές ρωτώ τον εαυτό μου πόσο χρονών γίνομαι με αυτό το μοτορι. Είναι πηγή αδρεναλίνης. Μπορεί να ακούγομαι υπερβολικός αλλά αυτές είναι οι έως τώρα εντυπώσεις μου. Πραγματικά δε το περίμενα. Η τιμή του είναι πολύ υψηλή θα έλεγα αλλα…..η κ@υλα πληρώνεται και με το παραπάνω θα έλεγα, αν και όχι άδικα. Τι να πει κανείς για αυτά τα καταπληκτικά σε αίσθηση και προοδευτικότητα φρένα της Brembo? Με κάνουν και αισθάνομαι ότι δε θα με προδώσουν και στις πιο ακραίες καταστάσεις. Αναρτήσεις? Ελάτε τωρα….απλα απίστευτες. Και καλό κράτημα στη στροφή και αρκετά καλά για τους ελληνικούς κακοτράχαλους δρόμους. Μοτέρ? Ε…εδώ οι αυστριακοί έχουν δώσει τα ρέστα τους. Αν και όχι άγνωστο στους ΚΤΜ αδες το μοτέρ του SMT είναι απλά κορυφαίο. Το μόνο λίγο που με έχει ενοχλήσει είναι οι σπασμωδικές κινήσεις του στις χαμηλές που προέρχονται από τον ψεκασμό. Το πρόβλημα όμως ξεπερνιέται ευκολα….αχχαχαχαχαχ. Τι θα του χρέωνα ως μειονέκτημα? Τρομερή ζέστη από τις εργοστασιακές εξατμίσεις που χρειάζονται αλλαγή. Έχει ήδη καεί 2 φορές το έτερον ήμισυ και μια κουκούλα που το σκεπάζω. Είναι καλό καλοριφέρ για το χειμώνα αλλά το καλοκαίρι απλά δεν υποφέρονται. Το μηχανάκι ανεβάζει θερμοκρασία ακόμα και τώρα που έχει λίγο κρύο αν πέσει σε κίνηση. Το μηχανάκι το ταξίδεψα μέχρι τη Κεφαλονιά απ’οπου και η φωτο. Με πήγε απροβλημάτιστα με τη κοπέλα μου μαζί και όλα αυτά που φαίνονται στις Φώτο. Φυσικά και δεν πλήρωσα 320 ευρώ για τις βαλιτσούλες των 13 λίτρων η καθεμία της ΚΤΜ. Αγόρασα πολύ καλά σαμάρια της Cameron με 110 ευρώ και τα φόρτωσα γαϊδουρινά. Η πίσω σχάρα βολεύει απίστευτα και όσο και αν φαίνεται μικρή δεν είναι καθόλου. Με 2 χταπόδια έκανα τη δουλεία μου άριστα δένοντας μια μεγάλη τσάντα πίσω και από πάνω και το ψαροτουφεκο μου. Επειδή είμαι αρκετά ψηλός (1.92) ο αέρας ότι και να κάνω με χτυπά αλλά ουδέν πρόβλημα. Δε κωλώνουμε πουθενά. Το πρώτο service το έκανα στον Ηλία στη βουλιαγμένης και μου στοίχησε 100 ευρώ αν θυμάμαι καλά. Τώρα έχω κάνει 4000 χλμ και ετοιμάζομαι να πάω για μια αλλαγή λαδιών επειδή εγώ γουστάρω. Ο κατασκευαστής λέει στα 7500 χλμ αλλά εγώ προτιμώ να το σπάω στα δυο. Πείτε το παραξενιά πείτε το κόλλημα. Δε πειράζει. Εγώ θεωρώ ότι του κάνω καλό. Λοιπόν εν κατακλείδι. Αν έπαιρνα άλλο μηχανάκι πάλι το ίδιο θα έπαιρνα.

  11. #11
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.691
    Ωραιότατος...και κατατοπιστικότατος...
    Αν δεν είχα την διαθεση να γουσταρω να χώνομαι σε χωματόδρομους όπου βρεθώ εκδρομή μάλλον θα το δινα το adv990 για ένα τέτοιο... Προς το παρόν θα ήμουν ικανοποιημένος με μια βολτουλα σε κανα ορεινό στροφιλίκι...
    αντε γεια μας

    υ.γ. Με το 990 όργωσα Δολομίτες, και όχι μόνο..., το καλοκαιρι και το μηχανάκι ζωγραφιζε...αν το άλλο ειναι ποιο στριφτερό και γκαζιάρικο, που ειναι, θα σκοτώνει...
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  12. #12
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547
    EXO PESEI SE KATATHLIPSI..

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
    EXO PESEI SE KATATHLIPSI..
    Απορώ πως αντέχεις τόσο καιρό...
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  14. #14
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547
    nomizo pos toy xronoy tha exei 11990 new..opote tha pao na to paro.ti les?

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
    nomizo pos toy xronoy tha exei 11990 new..opote tha pao na to paro.ti les?
    Εγώ λέω να το πάρεις όσο έχει

    Το γουστάρω με τρέλλα. Είδα και ένα δυο στον δρόμο και σιάχτηκα
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF