Σελίδα 6 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 115

Θέμα: Σκυλια,dan και προστατευτικος εξοπλισμος.

  1. #76
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GABBER
    .....αλλα μιας και τα σκυλια αυτα ειναι διασταυρομενα με σκοπο να ειναι απολυτοι "μαχητες" , ειναι πολυ επικινδυνο να τα αφησεις ανεξελεκτα χωρις εκπαιδευση ..

    Για οσους δεν επιθυμουν τετοια χαρακτηριστικα ειναι εντελως ακαταληλα ζωα για κατοικιδια...

    Βεβαια τις πιο πολλες φορες το προβλημα ειναι οι ιδιοκτητες , παρα τα ζωα.
    ......
    Αν ήξερες για το χαρακτήρα των πίτμπουλ για παράδειγμα (με τα οποία ζω πάνω από 10 χρόνια) θα καταλάβαινες ότι είναι απολύτως κατάληλα για κατοικίδιο.

    Το πρόβλημα, όπως πολύ σωστά αναφέρεις, είναι οι ιδιοκτήτες και όχι τα σκυλιά.

  2. #77
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GABBER
    Εγγραφή
    18/11/2003
    Μηνύματα
    107
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vagtav
    Αν ήξερες για το χαρακτήρα των πίτμπουλ για παράδειγμα (με τα οποία ζω πάνω από 10 χρόνια) θα καταλάβαινες ότι είναι απολύτως κατάληλα για κατοικίδιο.

    Το πρόβλημα, όπως πολύ σωστά αναφέρεις, είναι οι ιδιοκτήτες και όχι τα σκυλιά.
    Θα συμφωνισω απολυτα...

    Αν δεις στις φοτο που εβαλα , ο Barry , παιζει με μια Pit Bull - ινα (μεγαλη καψουρα του , και ας ειναι στηρομενη η γρια!!!) και ενα American Stat , με τα οποια γινετε φοβερο παιχνιδι στο παρκο...
    Τα ζωα αυτα ειναι μεγαλομενα , οπως και ο δικος μου , πνιγμενα μεσα στις αγκαλιες...

    Και στους τρεις μας πηγανε να μπουνε κλεφτες, κατα καιρους..
    Τα σκυλια ηταν μεσα στο σπιτι.
    Και τα τρια ειχαν την ιδια ακριβως αντιδραση(χαλασανε τον κοσμο) και βεβαια αποτρεψανε τους επιδοξους εισβολεις...

    Αρα ειναι ολα στο μυαλο μας...

    Αν δειτε τον δικο μου , πως κανει οταν ακουσει κατι περιεργο, τοτε θα καταλαβετε!!!
    Και αντε να σε δω πως θα μπεις μεσα, μετα

  3. #78
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GABBER
    El Hymador ...Εν μερη συμφωνω μαζι σου (απεχθανομαι τα σκυλια ...killers) αλλα μιας και τα σκυλια αυτα ειναι διασταυρομενα με σκοπο να ειναι απολυτοι "μαχητες" , ειναι πολυ επικινδυνο να τα αφησεις ανεξελεκτα χωρις εκπαιδευση (τουλαχιστον υπακοης σε ...καποιον).

    Για οσους δεν επιθυμουν τετοια χαρακτηριστικα ειναι εντελως ακαταληλα ζωα για κατοικιδια...

    Βεβαια τις πιο πολλες φορες το προβλημα ειναι οι ιδιοκτητες , παρα τα ζωα.


    Υ.Γ No more Killer-Dogs ...Χαζο-σκυλα FOREVAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!


    Αυτα....
    +1000.
    Αντε τωρα μη φερω τον Μπλανκυ μου να σας φαει:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc00238 (400 x 300).jpg 
Προβολές:	417 
Μέγεθος:	26,6 KB 
ID:	185660
    ΚΕΡΝΑΩ ΤΣΑΓΑΚΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΥΜΗΤΤΟΥ .....
    ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΣΤΕΛΝΕΙ ΠΜ!


  4. #79
    Εγώ λέω να πάρω ένα μπάσταρδο,συγκεκριμένα διασταύρωση Τίγρη με Λιοντάρι


    Lion + Tiger = Liger
    Fortis Fortuna Adiuvat

  5. #80
    παρτε κι ενα μικρουλι...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	beast.jpg 
Προβολές:	407 
Μέγεθος:	55,9 KB 
ID:	185664
    frankly my dear, i dont give a damn...

  6. #81
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
    reinmaster...

    αν και προσωπικά μου κάνει πιο "κλικ" το dogo argentino, φαίνεται σαν πολύ καλός σκύλος το canario.

    http://presacanariotheultimatek9gurdian2.blogspot.com/

    ρίξτου μια ματιά...ειδικά στο θέμα με την "καθαρότητα" της ράτσας και τον συσχετισμό με την πιθανότητα ασθένειας λόγω γεννετικού προβλήματος. Θέλει πολύ προσοχή.

    Byr0n... το rotweiler δεν είναι killer dog;... το Βελγικό δεν είναι; ... Ρώτα εκπαιδευτές να δείς τι θα σου πούν. Οχι killers... serial killer είναι.

    Όλα τα σκυλιά μπορούν να γίνουν εγκληματίες... όσο δηλαδή το ηλίθιο μυαλο αφεντικών τους μπορεί να τα κάνει.

    Προσωπικά είχα σκυλιά απο 12 χρονών ... απο γκριφόν κανίς και μούργους μέχρι και Αγ. Βερνάρδου και Γκρένενταλ. Το σκυλί αντιπροσωπεύει σχεδόν πάντα την προσωπικότητα του αφεντικού του. Αν αυτός είναι ανισόρροπος ψυχικά και λογικά δεν θα έπρεπε καν να έχει σκυλί...

    Gandalf
    +10000
    "...του Ξέρξου γράψαντος πέμψων τα όπλα, αντέγραψε μολών λαβέ".

  7. #82
    Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
    παρτε κι ενα μικρουλι...
    Κλασσική μούφα φωτογραφίας. Κάπου κυκλοφορεί και μία με το άλογο καβάλα πάνω του.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  8. #83
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
    Εγώ λέω να πάρω ένα μπάσταρδο,συγκεκριμένα διασταύρωση Τίγρη με Λιοντάρι


    Lion + Tiger = Liger


  9. #84
    Δειτε εδω ενα πραγματικα μεγαλο και καλαγαθο σκυλο :smilea:

    http://www.youtube.com/watch?v=6q7W2...eature=related
    "...του Ξέρξου γράψαντος πέμψων τα όπλα, αντέγραψε μολών λαβέ".

  10. #85
    Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
    Εγώ λέω να πάρω ένα μπάσταρδο,συγκεκριμένα διασταύρωση Τίγρη με Λιοντάρι


    Lion + Tiger = Liger

    Στο οποίο λείπει ένα γονίδιο που ελέγχει τις αυξητικές ορμόνες του και συνεχίζει να μεγαλώνει μέχρι να τα παίξει ο οργανισμός και να τεζάρει, συνήθως σε νεαρή ηλικία....

    Συνεχίζουν να κάνουν διασταυρώσεις μέχρι να το πετύχουν, αλλά ο μόνος στόχος είναι ένα ζώο για ζωολογικό κήπο, ανίκανο να μείνει ελεύθερο στην φύση

  11. #86
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vagtav


    Το πρόβλημα, όπως πολύ σωστά αναφέρεις, είναι οι ιδιοκτήτες και όχι τα σκυλιά.
    Δυστυχως αυτο ισχύει στο 90% των περιπτώσεων....


    Somewhere in my soul
    there’s always Rock ‘n’ Roll.
    Yeahhh..

  12. #87
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vagtav
    Αν ήξερες για το χαρακτήρα των πίτμπουλ για παράδειγμα (με τα οποία ζω πάνω από 10 χρόνια) θα καταλάβαινες ότι είναι απολύτως κατάληλα για κατοικίδιο.

    Το πρόβλημα, όπως πολύ σωστά αναφέρεις, είναι οι ιδιοκτήτες και όχι τα σκυλιά.
    Εχεις ΑΠΟΛΥΤΟ δικιο


    Να πω και εγώ δυο λόγια από την μεγάλη μου εμπειρία με σκυλιά και τις λίγες γνώσεις μου για το θέμα:

    Το πρώτο πραγματικά «δικό μου» σκυλί το πήρα αρχές δεκαετίας του 80, έναν γερμανικό ποιμενικό (λυκόσκυλο για τον πολύ κόσμο) όταν ήμουν για σπουδές εξωτερικό.
    Ο σκύλος αυτός (και ποτέ στην καρδιά μου δεν θα πάρει άλλος την θέση του) ήταν η αφορμή να γνωρίσω την τότε Ευρώπη.

    Τι Ουγγαρία, τι Γερμανία (Ανατολική και Δυτική τότε), τι Αυστρία… σε όλες αυτές είχα πάει συμμετέχοντας με τον Max μου σε εκθέσεις μορφολογίας αλλά ακόμα περισσότερο σε διαγωνισμούς εκπαίδευσης (εργασίας) .
    Έχω ακόμα σε συρτάρι μου κάποιους τίτλους από τα χρόνια εκείνα να μου τον θυμίζουν.
    Μετά από σεμινάρια και πρακτική εκπαίδευσης επί 5 συνεχή χρόνια πήρα και ένα «πιστοποιητικό» εκπαιδευτή και ο ίδιος…….
    Από τότε πέρασαν από την αυλή μου (και την ζωή μου) αρκετά σκυλιά!
    Σήμερα έχω στο σπίτι μου 5!! Μερικά ακόμα στον χώρο της δουλειάς μου που ευτυχώς έχω δυνατότητα να κρατώ, εεε και μερικά αδέσποτα που φροντίζω .

    Ξέρω ξέρω………υπερβολή……..ακρότητα….μαλακια…..πείτε το όπως θέλετε.
    Δεχτείτε όμως τον φίλο σας (και εμένα) με τα ελαττώματα του.

    Μεταξύ αυτών που έχω σήμερα?
    Ένα rottweiller, ένα caniche, και ένα pittbull (το αγαπημένο μου και επίσης Max).
    Ο Μαξ λοιπόν (που δεν ήταν συνειδητή αγορά/ επιλογή) βρέθηκε στον δρόμο κουταβος 4-5 μηνών και μάλλον σώθηκε στα χέρια μου αφού από την περιοχή που τον βρήκα, μάλλον κάποιος ξεφτυλισμένος αλήτης προόριζε για μάχες.
    Χαρακτήρας? Άψογος!! Παίζει με τα άλλα σκυλιά και ποτέ μα ποτέ δεν ξεκίνησε καυγά!
    Τρώνε από το ίδιο πιάτο με το caniche και πάντα τρώει δεύτερος.
    Τον έχω εκπαιδεύσει ναι! Στην εντολή είναι φονιάς ναι…….αλλά και στην εντολή (stop φίλος) βλέπεις τον «φονιά» που έβραζε λίγο πριν να σε δέχεται γλύφοντας τα χέρια σου…….

    Τα pittbull αλλά και τα υπόλοιπα σχετικά ΔΕΝ είναι φονιάδες.
    Τα αφεντικά τους είναι μαλακισμενα κομπλεξικά παράσιτα που μη έχοντας άλλο τρόπο, προσπαθούν να επιβληθούν/ φανούν μέσω του σκύλου τους.
    Τα pittbull (αν δεν πέσουν σε χέρια μαλάκα) ΠΟΤΕ δεν είναι κακά με τους ανθρώπους! ΠΟΤΕ.
    Δεν είναι τυχαίο άλλωστε το ότι είναι ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΑ για φύλαξη χώρου ενώ είναι απίστευτα ως σωματοφύλακες.
    Ακατάλληλα για χώρους γιατί απλά δεν έχουν ανεπτυγμένο το αίσθημα κυριαρχίας χώρου ενώ καλοί σωματοφύλακες γιατί μπορούν να πεθάνουν για την αγάπη αυτού που έχουν δίπλα τους.

    ΠΑΝΤΑ μιλώ για σκύλους που δεν τους έχουν μάθει τα αντίθετα κάποιοι…..

    Μάχη μπορεί να μάθει να δίνει και ένα caniche.
    Αν από μικρό το παροτρύνω, το μαθαίνω, του λέω «μπράβο αγόρι μου έτσι» κάθε φορά που έστω γρυλίσει σε ένα άλλο , ΤΟΤΕ θα μάθει να μαλώνει.
    Απλά τα caniche δεν προσφέρουν θέαμα και λεφτά στον μαλακα που τα έχει οπότε και δεν τα βάζει σε μάχη.
    Τα σκυλιά από μόνα τους (έξω στην φύση) μαλώνουν…διεκδικούν……αναμετρώνται.
    Σπανιότατα όμως έως θανάτου η αίματος.
    Ο πιο αδύνατος υποχωρεί, ξαπλώνει ανάσκελα, δείχνει «λαιμό» και ο νικητής ικανοποιημένος σταματάει και υπερισχύει.
    Ο μαλακας που μαθαίνει το pittbull να μάχεται κάθεται από επάνω του και του λέει:
    Μπράβο αγόρι μου…..φατον………σκιστον……και ότι άλλη παπαρια μπορεί.
    Και το καημένο αυτό, προκειμένου να δώσει χαρά στο αγαπημένο αφεντικό?
    Μάχεται……σκοτώνει…….συνεχίζει την μάχη έως οτου πεθάνει αιμορραγώντας.

    Αυτά από εμένα και συγνώμη αν σας κούρασα.
    Όχι δεν κάνω επίδειξη γνώσεων για σκυλιά.
    Δεν ξερώ τίποτα ……..ίσως οι πιο πολλοί εδώ μέσα ξέρουν το θέμα πολύ καλυτέρα από ότι εγώ…….
    Απλά έγραψα δυο λόγια για κάτι που αγαπώ και ταυτόχρονα με θλίβει…..
    Να είστε όλοι καλά !!
    "...του Ξέρξου γράψαντος πέμψων τα όπλα, αντέγραψε μολών λαβέ".

  13. #88
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Don John


    εεε και μερικά αδέσποτα που φροντίζω .

    ΧΙΛΙΑ ΜΠΡΑΒΟ για την παραπάνω φράση σου Don….
    Και πολλά μπράβο γιατί έθεσες σωστά το όλο θέμα…


  14. #89
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Don John
    ...


    :a19:Για όλα όσα είπες
    Fortis Fortuna Adiuvat

  15. #90
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
    Εγώ λέω να πάρω ένα μπάσταρδο,συγκεκριμένα διασταύρωση Τίγρη με Λιοντάρι


    Lion + Tiger = Liger
    και αυτος που το εφτιαξε ειναι αρλακας = @ρχιδι + μ@λ@κ@ς

Σελίδα 6 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ελλειπής και... αντιφατικός εξοπλισμός
    από anf125 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 40
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2011, 15:59
  2. μποτακια: προστατευτικος εξοπλισμος ή μοδα;;
    από aakkuan στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 17/10/2010, 14:17
  3. Προστατευτικός εξοπλισμός-Jacket
    από Kotsis23 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 23/06/2009, 21:27
  4. Πώς κατάντησε το πόδι και ο εξοπλισμός μου...
    από TOLISTOLAROS στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 58
    Τελευταίο μήνυμα: 05/09/2008, 11:08
  5. προστατευτικος εξοπλισμος
    από idi στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 13/02/2006, 16:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF