Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 23

Θέμα: glx 90 βελτίωση εξωτερικά

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/10/2006
    Μηνύματα
    17

    glx 90 βελτίωση εξωτερικά

    Καλησπέρα, έχω ένα glx 90 αλλά είναι τελείως μαμά και θα ήθελα να το αλλάξω λιγάκι.
    Μηχανικά δε με ενδιαφέρει τόσο όσο εμφανισιακά.
    Έχω ήδη σκεφτεί να:
    -βάψω μαύρα τα πλαστικά
    -βάλω μια εξατμισούλα
    -ένα δισκόφρενο
    -φώτα xenon (αυτά τα άσπρα, αν λέγονται έτσι)
    -νικέλωμα (αυτό όχι τόσο άμεσα γτ πρέπει να είναι ακριβό)

    Το θέμα μου είναι πως δεν ξέρω πόσο θα μου κοστίσει και θέλω τη βοήθειά σας μιας και τα οικονομικά μου δεν είναι και τα καλύτερα. Ξέρετε πόσο θα μου βγει το καθένα; Έχετε κανα καλό μαγαζί στα υπ'όψιν; (μένω επαρχία)

    Μήπως έχετε καμια άλλη, καλύτερη ιδέα;

  2. #2
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    φαντασια να εχεις και αισθητικα το κανεις οπως θελεις...

    παντως μιας και μιλας για glx, τα οποια τα εχουν καγκουρεψει εμφανισιακα τοσο πολυ, η καλυτερη αισθητικη βελτιωση που μπορεις να του κανεις κατα τη γνωμη μου ειναι, να το κανεις σαν καινουριο, οπως το εβγαζε η honda...

    εχω δει (ελαχιστα) τετοια στο δρομο και ψαρωσα πολυ, γιατι ηταν σα μπιμπελο...


  3. #3
    Destination is the trip Το avatar του/της Corvo
    Εγγραφή
    13/09/2008
    Μηνύματα
    1.299
    μπορει στην αρχη να σου φανει χαζη σαν ιδεα αυτη που λεει ο φιλος Πανος απο πανω αλλα ειναι οντως πολυ ομορφο...σαν να το πηρες τωρα...ετσι κανε το και θα ανταμιφθεις απο το αποτελεσμα...
    You start with a bag full of luck and an empty bag of experience. The trick is to fill the bag of experience before you empty the bag of luck.

  4. #4
    φιλε οσο ποιο απλο, τοσο ποιο ομορφο. στην θεση σου θα το εβαφα ενα χρωμα απλο, οχι πολυ φανταχτερο π.χ. ποντικι, στη συνεχεια ζαντες τριακτινες στο ιδιο χρωμα με το μηχανακι και λαστιχακια χαμηλοπροφιλα, λιγο σκαπσιμο την σελα σε ταπετσερη, ωστε να κανει ενα γλυκο σκαλοπατι, οχι πολυ μεγαλο, και χρωμα σελας μαυρο, οχι σχεδια κτλ. επισης οχι νικελομα το μοτερ αλλα βαψιμο και αυτο μαυρο, το νικελωμα ειναι πανακριβο και κατα την αποψη μου ειναι πεταμενα λεφτα για την παπια, και θελει πολυ περιποιηση! επισης θα σου ελεγα να μην ασχοληθεις με την αλλαγη του μπροστινου συστηματος διοτι τοτε το glx θα χασει ολη την αξια του. τελος απο εξατμηση τη σεμπρικ, το κλασικο σχεδιο!

    θα σου ελεγα να ασχοληθεις μονος σου για το συμαζεμα γιατι αν μπλεξεις με μαστορα θα σε βγει αρκετα ακριβα!!

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/10/2006
    Μηνύματα
    17
    Πωπω! Με ψήσατε μιλάμε να το κάνω μαμίσιο!!! Θα είναι σαν παιχνιδάκι! Γουστάρω τρελά τώρα. Εκτός αυτού, έχετε τίποτα άλλο κατα νου;

  6. #6
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Αρχικά δημιουργήθηκε από spio
    Πωπω! Με ψήσατε μιλάμε να το κάνω μαμίσιο!!! Θα είναι σαν παιχνιδάκι! Γουστάρω τρελά τώρα. Εκτός αυτού, έχετε τίποτα άλλο κατα νου;

    δηλαδη τι αλλο ψαχνεις?

    παντως το καλο κανοντας το μαμησιο ειναι οτι θα βρεις πολυ ευκολα και ανταλλακτικα...

  7. #7
    Suzuki fb πάντα σούζα Το avatar του/της powerman95
    Εγγραφή
    28/07/2008
    Μηνύματα
    238
    Γιατι να μην βαλει δισκοφρενο μπροστα????Ισα ισαι με ενα ωραιο upside down μπροστινο με oversized δισκοπλακα θα δειξει πολυ το μηχανακι.Το ξερω οτι ολα αυτα μπορει να κοστισουν γυρω στα 300€ ολα μαζι
    http://www.akyriakopoulos.gr/shop/im...30_ok_xxxx.jpg

    Μετα μπορει να βαλει μακρυ ψαλιδι πισω η απο αstrea που κανει 20€ η ενα posh που ειναι πολυ μουρικο και κανει........δεν ξερω γυρω στα 60€
    http://www.akyriakopoulos.gr/shop/im...421_ok_xxx.jpg

  8. #8
    Destination is the trip Το avatar του/της Corvo
    Εγγραφή
    13/09/2008
    Μηνύματα
    1.299
    δεν του λεμε να μην κανει κατι τετοιο...αλλα αν δεις εξω υπαρχουν πολλα τετοια...οχι ακριβως ιδια αλλα παρομοια...

    του προτειναμε αν θελει να κανει κατι διαφορετικο...
    οπως ηταν καινουργιο...θα ηταν πολυ ομορφο
    You start with a bag full of luck and an empty bag of experience. The trick is to fill the bag of experience before you empty the bag of luck.

  9. #9
    Φρέέέένοοοο!! *&^%#@& Το avatar του/της pipis
    Εγγραφή
    08/12/2005
    Μηνύματα
    329
    Και εγώ της άποψης να το κάνεις μαμά είμαι, αλλά το κακό μου διαβολάκι απαντά κ λέει να πάρεις μια γεύση από το δικό μου GLX.. Τι μου θύμισες τώρα...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2005_03_05_bikepics-303436-800.jpg 
Προβολές:	4345 
Μέγεθος:	78,1 KB 
ID:	150521

  10. #10
    Suzuki fb πάντα σούζα Το avatar του/της powerman95
    Εγγραφή
    28/07/2008
    Μηνύματα
    238
    Εμενα μου παντως μου αρσει πιο πολυ με δισκοφρενο μπροστα{για να μπορει να το χαμηλωσει κιολας }
    Φιλε πιπη αυτο το μηχανακι το ειχες παλια η το εχεις ακομα?????

  11. #11
    -Πάω με το λεωφορείο- Το avatar του/της Road67
    Εγγραφή
    20/06/2008
    Μηνύματα
    1.398
    Αρχικά δημιουργήθηκε από powerman95
    Γιατι να μην βαλει δισκοφρενο μπροστα????Ισα ισαι με ενα ωραιο upside down μπροστινο με oversized δισκοπλακα θα δειξει πολυ το μηχανακι.Το ξερω οτι ολα αυτα μπορει να κοστισουν γυρω στα 300€ ολα μαζι
    http://www.akyriakopoulos.gr/shop/im...30_ok_xxxx.jpg

    Μετα μπορει να βαλει μακρυ ψαλιδι πισω η απο αstrea που κανει 20€ η ενα posh που ειναι πολυ μουρικο και κανει........δεν ξερω γυρω στα 60€
    http://www.akyriakopoulos.gr/shop/im...421_ok_xxx.jpg
    Γιατί όταν βλέπεις τόσα πολλά corolla σαν αυτό που έτρεχε στα ράλι (δε θυμάμαι 60-70 μοντέλο) να 'ναι τίγκα στα ακαλαίσθητα αφτερμάρκετ και συναντάς ένα λευκό για παράδειγμα όλα μαμά είναι απίστευτη αρχοντιά για ένα κλασικό όχημα. Μπορεί να μην είναι το glx, super cub για να το πεις κλασικό αλλά έθρεψε πολλούς νεολαίους των τότε χρόνων.
    Η μηχανη ειναι τροπος ζωης. Το αποδεικνυει ο αερας που αναπνεω, η ανεξαρτησια μου, η αισθηση πως μ' ''ακουει''...

    Honda Tact 50 1988, Honda C72 6V 1988, Honda MTX50R 1989, Suzuki GZ Marauder 125 2000, Kymco Hipster 125 2001, Yamaha XV250S Virago 1998, Honda CB400SF NC36, Yamaha FZ6 FI Fazer 2006, Yamaha Xmax250/YPR 2006, Honda VFR 800 Vtec, και τώρα...............................
    ----------------------> τίποτα!!
    σαν το λαλάκα πάω με το λεωφορείο

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της slacker
    Εγγραφή
    19/07/2005
    Μηνύματα
    222

    Re: glx 90 βελτίωση εξωτερικά

    Αρχικά δημιουργήθηκε από spio

    -βάλω μια εξατμισούλα
    ... η οποία επάνω δεν γράφει Sebring, αλλά Serbing.
    Μαϊμού είναι και την πουλάει για γνήσια;

  13. #13
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της MG
    Εγγραφή
    19/01/2003
    Μηνύματα
    434

    Re: Re: glx 90 βελτίωση εξωτερικά

    Αρχικά δημιουργήθηκε από slacker
    ... η οποία επάνω δεν γράφει Sebring, αλλά Serbing.
    Μαϊμού είναι και την πουλάει για γνήσια;

    Ρε τι απατεωνες υπαρχουν. Και τη διαφημιζει πριν ανοιξεις την εικονα με το λογοτυπο της Sebring!

    Σαν να φορας αθλητικα Mike και Addibas.

    :rotflmao: :rotflmao:
    If you think adventure is dangerous, try routine, it's lethal....

  14. #14
    Suzuki fb πάντα σούζα Το avatar του/της powerman95
    Εγγραφή
    28/07/2008
    Μηνύματα
    238

    Re: Re: glx 90 βελτίωση εξωτερικά

    Αρχικά δημιουργήθηκε από slacker
    ... η οποία επάνω δεν γράφει Sebring, αλλά Serbing.
    Μαϊμού είναι και την πουλάει για γνήσια;
    Ωχχχχχχχ Μονο εσυ το ειδες αυτο:a19: :a19: .Ξερω γω,μαλλον την πουλαει για γνησια:a37: :a37: :a37:

  15. #15
    Φρέέέένοοοο!! *&^%#@& Το avatar του/της pipis
    Εγγραφή
    08/12/2005
    Μηνύματα
    329
    Αρχικά δημιουργήθηκε από powerman95
    Εμενα μου παντως μου αρσει πιο πολυ με δισκοφρενο μπροστα{για να μπορει να το χαμηλωσει κιολας }
    Φιλε πιπη αυτο το μηχανακι το ειχες παλια η το εχεις ακομα?????
    Όχι δεν το έχω. Τώρα έχω ένα σούπρα τελείως μαμά για τις καθημερινές μετακινήσεις.
    Υπήρξα πολύ κάγκουρας όμως!

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Glx 90 Βελτίωση
    από artec12 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2010, 07:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF