Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 11 από 11

Θέμα: Αγορά CBF-250??

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/01/2010
    Μηνύματα
    12

    Αγορα cbf 250??

    Παιδια καλησπερα και συγχαρητηρια για το φορουμ!!
    Ενδιαφερομαι να παρω cbf250..Εχω κολλησει με αυτο το μηχανακι...
    Αυτα που θα ηθελα να ρωτησω ειναι τα εξεις:
    Ξερετε καποιο μαγαζι-αντιπροσωπεια που να πουλαει cbf250 καινουργιo ή σχεδον καινουργιo?
    Και σε τι τιμες?

    Θελω να το παρω οπως καταλαβαινεται με οσο γινεται πιο λιγα χιλιομετρα...
    Γενικα τα φοβαμαι πολυ τα μεταχειρισμενα αλλα με τα λεφτα που διαθετω και με τη μηχανη που θελω να παρω δε μπορω να κανω αλλιως...

  2. #2
    βολτάδικο μέλος
    Εγγραφή
    27/03/2005
    Μηνύματα
    370
    εγώ σαν πρώην cbf-ας δεν στο προτείνω...
    αν κ το δικό μου έβγαλε μόνο το γνωστό πρόβλημα της νεκράς... κ αφού αλλάχτηκαν καμπάνες κλπ εντός εγγύησης, μετά από κανά χρόνο είχε ξανά το ίδιο πρόβλημα...

    το δικό μου το χα σκοτώσει αν θυμάμαι καλά κοντά στα 1600 ευρώ με 25.000 χλμ περίπου...
    ...

  3. #3
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Εμενα αν και δε μου εχει βγαλει κανενα απο το γνωστα προβληματα, θα σου ελεγα να δεις και το YBR περισσοτερο λογω του ψεκασμου

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/01/2010
    Μηνύματα
    12
    Για YBR δε το σκεφτομαι φιλε Sapdaκ γογω τιμης και μεταχειρισμενο δε το βρισκεις ευκολα σε καλη τιμη λογω του οτι ειναι καινουργιο..
    Γενικα τα λεφτα που διαθετω ειναι πολυ περιορισμενα...
    Ψαχνω γενικα για 250ρι γυρω στα 2000ευρω και νομζω οτι το cbf ειναι καλη λυση..
    Ειχα σκεφτει και την αγορα καινουργιου παπιου αλλα νομιζω δεν αξιζει...

  5. #5
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Capdi
    Για YBR δε το σκεφτομαι φιλε Sapdaκ γογω τιμης και μεταχειρισμενο δε το βρισκεις ευκολα σε καλη τιμη λογω του οτι ειναι καινουργιο..
    Γενικα τα λεφτα που διαθετω ειναι πολυ περιορισμενα...
    Ψαχνω γενικα για 250ρι γυρω στα 2000ευρω και νομζω οτι το cbf ειναι καλη λυση..
    Ειχα σκεφτει και την αγορα καινουργιου παπιου αλλα νομιζω δεν αξιζει...
    Συγκρινοντας το με παπι ειναι σαφως ανωτερη επιλογη

    Καλα χιλιομετρα και παντα κρανος

  6. #6
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    με 2 χήνες παίρνεις πολλά ωραία πράγματα. Ψάξε στο car.gr μη βιαστείς.
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2010
    Μηνύματα
    6
    Φίλε και εγω πριν 2 μήνες πήρα μεταχειρισμένο το cbf250 1800ευρω. Οι τιμές γύρω εκει παίζουν. Μεχρι 2000 παίρνεις καλό εργαλείο. Βέβαια να το κοιτάξεις καλά σε ένα μηχανικό σου το μηχανάκι. Εγω πάντως είμαι πολυ ευχαριστημένος για τα λεφτά του και τα κυβικά του. Δεν έχει τρελό γκάζι αλλα για μέσα στην πόλη είναι υπεραρκετό. Βενζίνη θα ξεχνάς ποτε είχες βάλει και συντήρηση μικρή. Εξάλλου honda μονοκύλινδρο τετραχρονο δεν σπαει δεν χαλάει. Για τα Ybr πάντως καλά είναι αλλα, δεν εχουν κυκλοφορήσει πολλά, στο δρόμο βλέπεις 20 cbf και 1 ybr. Σε αυτή την κατηγορία και τιμή είναι η μόνη λύση το cbf250 κατα την άποψη μου (και κανα scooter που εγω τα σιχαίνομαι) και μετά πας για κανα cbf500 με 3000κατι ευρω αλλα εκει μετά πας αλλού....58 άλογα δικύλινδρο αρα χωρις κραδασμούς μηχανάρα αλλα συντήρηση βενζίνες κλπ πάνε πολυ πιο πάνω. Ανάλογα το τι θες. Αν είσαι κοντά πειραιά να βρεθούμε να σε παω μια βολτα και να σ πω και τι να κοιτάξεις... Αυτά.

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/01/2010
    Μηνύματα
    12
    Και γω πιστευω οτι ειναι η καλυτερη λυση σε αυτα τα λεφτα...Και εκτος αυτου το βρισκω πολυ ομορφο...
    Το μονο που πρεπει να βρω ειναι ενα καλο μηχανικο στη περιοχη μου για να το παω..
    Γαμωτο και τωρα εχω εξεταστικη και δεν εχω καθολου το χρονο να το ψαξω...
    Μολις τελειωσω ομως θα ψαχνω ολη μερα...:smilea:
    Τasus εγω μενω ζωγραφου,αλλα αμα ειναι για cbf ερχομαι και Πειραια
    Απλα να τελειωσω τις εξετασεις γιατι τωρα τρεχω και δε φτανω...
    1800 παντως πολυ καλη τιμη..Που το πετυχες?
    Εγω ψαχνω κυριως χρυση ευκαιρια..

  9. #9
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2010
    Μηνύματα
    6
    και εγω απο Χρυσή ευκαιρία έψαχνα και απο το ιντερνετ και τελικά βρήκα απο το ιντερνετ απο μαγαζί οχι απο ιδιώτη. 1900 το είχε και επειδή τα είχα ντουκου μ κοψε 100.
    Μια απ'τα ιδια εξεταστική κ εγώ αστα να πανε. Μολις ξεμπερδέψουμε κανονίζουμε αν είναι...

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/11/2009
    Μηνύματα
    17

    cbf250

    Παιδια καλησπερα...ειναι αψογο εργαλειο.εγω το αχω 7 μηνες το ειχα παρει 2600 δεν ειχε κλεισει χρονο..κανω 40 χμ(εθνικη οδο) την ημερα και με ενα γεμισμα 400χμ...προβληματιζομαι ομως και γω για το service....

  11. #11
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2010
    Μηνύματα
    6
    Κοιτα αν δεν ασχολεισαι καθόλου και το πας σε μαγαζι λογικο ειναι να σ παει παραπανω.
    Εγω λαδια μπουζια κτλ τα αλλαζω μονος μου, δεν ειναι τιποτα σπουδαίο, αν σ δειξει καποιος μια φορα, το κανεις μονος σ μετα. Λαδια 20 ευρω (10 ευρω το λιτρο παει απο τα καλύτερα λάδια που κυκλοφορουν, 1,5 λιτρα παίρνει) εκτος και αν βαλεις πιο φθηνό λάδι που δεν το συνιστώ. Φίλτρο λαδιου 3 ευρώ, μπουζί 9 ευρω και καθε 10.000 χλμ ενα κοιταγμα στις βαλβίδες ανάλογα κ πως το πας, αυτο ειναι κ το μονο που κοστίζει, κανα 80αρι μαζι με καπελώτα αν χρειάζεται. Αντε κ κανα τακακι που και αυτα 10-15 ευρω παιζουν.

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 20/06/2010, 13:14
  2. Ερωτήσεις για αγορά CBF-250..
    από Valantis_Strom στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 14/03/2010, 13:30
  3. Αγορά CBF-250
    από Λεωνίδας στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 16/01/2006, 08:47
  4. Αγορά CBF-250
    από SnakeMJK στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 06/04/2005, 16:49
  5. Το πήρα λέμε !! (cbf 250)
    από johnpan στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 09/09/2004, 20:32

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF