Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 4 από 4

Θέμα: Βηθεια για επιλογη παπιου..

  1. #1

    Question Βηθεια για επιλογη παπιου..

    Παιδια γεια σας....ειμαι καινουριος στο χωρο και δεν γνωριζω και πολλα αλλα ακουω και μαθαινω πολυ ευκολα...θα ηθελα την γνωμη σας για την αγορα ενως παπιου μεταχειρισμενου 50cc.....το χρειαζομαι για μετακινησεις...ξερω πως τα 50ρια δεν τραβανε αλλα σκεφτομαι να αλλαξω το μοτερ....αλλα στα χαρτια να λεει 50cc γιατι δεν εχω διπλωμα για παραπανω κυβικα.....αρχικα για την αγορα διαθετω 500Ε αλλα στην συνεχεια ειμαι διατηθετιμενος να βαλω και αλλα λεφτα πανω......δεν το θελω για φιγουρα αλλα απλος για να κανω την δουλεια μου....θα ηθελα οσοι μπορειτε να μου προτεινετε καπια μοντελα ωστε να ψαξω ναβρω γιατι το χρειαζομαι αμεσα......σας ευχαριστω παιδια εκ τον προτερον...


    Υ.Γ ζηταω συγνωμη αν εχει ξανα ανοιξει τετοιο θεμα ή αν το εχω γραψει σε λαθος μερος

  2. #2
    παιδια αν δεν εχω βαλει το θεμα στο σωστο χωρο παρακαλω πειτε μου που πρεπει να το αναρτησω...

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της VALES
    Εγγραφή
    16/02/2009
    Μηνύματα
    1.059
    Aπό εμάς τι ζητάς τώρα...πλαστογράφο ?

  4. #4
    Κοίτα αδερφέ τι μπορείς να κάνεις .

    Μπορείς να πάρεις ένα GLX 50 cc (εμένα μου αρέσουν τα στρογγυλοφάναρα γνωστά και ώς Cub) και να το κρατήσεις μαμά (αυτό που θα του έκανα εγώ) και θα ήσουν μια χαρά . Τραβάνε για δουλειές . Απίστευτα οικονομικά , αν μείνεις απο βενζίνη κατουράς και πάς ... (καλά για πλάκα το λέω αυτό , μην το επιχειρήσει κανείς ) .

    Μπορείς να πάρεις ένα GLX 50 cc και να του φορέσεις ένα μοτεράκι απο 90 cc Glx ή και Lifan (αν δεν κάνω λάθος) και να πηγαίνει γαμι***ς ... Βέβαια έχεις και κάποια αρνητικά , πρώτον δεν είναι τόσο οικονομικά , μπορεί να σε γράψουν , δεν σε καλύπτει η ασφάλεια , στα χαρτιά βέβαια θα λέει 50άρι ..

    Μπορείς νομίζω να βάλεις και απο 125cc glx αλλα εκει ποια θα έχεις βγάλει πινακίδα "ΓΡΑΨΤΕ ΜΕ" και δεν υπάρχει και λόγος να το κάνεις .

    Τι άλλο μπορείς να κάνεις .. Χμμ αν δεν έχεις δίπλωμα για μοτοποδήλατο δηλαδή 50cc , θα σου πρωτεινα να πας να βγάλεις κατευθείαν το δίπλωμα για 125cc ... Θα δώσεις κανα 300 - 350 και κανα 100 τα παραβολα = 400 € , ενώ για 50 cc = περιπου 100 € αλλα δεν συγκρίνεται το ένα με το άλλο και μετά παίρνεις και ένα παπί 125 , glx ή Kymco που είναι οικονομικα και είσαι κομπλέ .

    Αυτά θα έκανα εγώ .

    Λές έχεις κοντα 500 € .. Αρα βγαζεις διπλωματακι και με οσα μεινουν και μετα μαζευεις κανα 250 € και παιρνεις κατι και εισαι υσηχος ... Δωσε κατι παραπανω στην αρχη για να γλυτωσεις τα πολλα μετα ..

    Έξτρα συμβουλή ? Μακρυα απο κινεζικα τυπου Praktiker κτλ ... Πάρε κάτι καλό .. Ψάξου σε καλο μεταχειρισμένο ..

    Φιλικα Γιωργος .

Παρόμοια θέματα

  1. Μια Βοηθεια Για Επιλογη Service
    από slaybas στο forum KTM
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 10/07/2007, 10:57
  2. Επιλογή παπιού
    από ante_bellum στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 27/09/2006, 09:05
  3. ΕΠΙΛΟΓΗ ΠΑΠΙΟΥ 125
    από pantelhs στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 18/01/2006, 14:55
  4. Βοηθεια για επιλογη ελαστικων
    από agnostos71 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2004, 03:22
  5. Βοηθεια Για Επιλογη!!!!
    από djupiter στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 28/05/2004, 01:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF