Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 21

Θέμα: Πολλες Ερωτησεις!

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/01/2010
    Μηνύματα
    2

    Πολλες Ερωτησεις!

    Γεια σας και καλως σας βρηκα παιδια!

    Εχω πολλες αποριες σχετικα με το Buza και τις ρωταω επειτα απο σχετικη ερευνα που εκανα στο νετ...Οποιος εχει την καλοσυνη!
    Ειμαι κατοχος FAZER 600 2005 και ζαχαρωνω μια busa 2009...
    Ερωτησεις πολλες και διαφορετικες!

    1. Σχετικα με Κ8 και Κ9 τι παιζει? Διαβασα οτι ειναι μονο χρωματα, ισχυει? Και αυτα του 09 που πωλουνται τελικα τι ειναι? Πως καταλαβαινεις διαφορα?
    2. Καπου διαβασα για κλειστα και ανοιχτα - παιζει καται τετοιο σημερα?

    3. Κατι "τεχνικο" τωρα. Μην παρεξηγησετε την ερωτηση, ισως να ειναι Off τελειως, αλλα βλεποντας το βαρος - ογκο της busa σκεφτομαι ποσο καλα τα παει στις στροφες , και ρωτω μηπως το Fazer παει καλυτερα (μην βαρατε αλλα δεν εχω οδηγησει Busa...)
    Μιλαω παντα για μανισια μηχανακια χωρις καμια παρεμβαση (δηλ. οχι αν π.χ. αλλαξω εξατμισεις κλπ_) Σημειωνω οτι βεβαια δεν ειμαι ροσυς αλλα εχω 15 χρονια στη καμπουρα και 2 California Schools, σχετικα εμπειρος δηλαδης...

    4. Σταση οδηγησης, ειναι κατι που με απασχολει γιατι ποτε δεν ειχα clip on, Μονο κατι βολτες απο φιλους αλλα πολυ μικρες για συμπερασματα... Δεν ξερω ποσο βολικη ειναι για ταξιδια αλλα φυσικα και για μετακινησεις στη πολη (εστω περιορισμενες)

    5. Γενικα ειμαι αναμεσα σε Fazer 1000, Tiger 1050 και Busa, διαφορετικα μηχανακια ξερω, αλλα οσο βλεπω τη Busa τοσο τεινω προς τα εκει. Η πλακα ειναο οτι τωρα το Fazer ειναι ποιο ακριβό.

    Ευχαριστω για τις απαντησεις και την υπομονη!!!!

  2. #2
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591

    Re: Πολλες Ερωτησεις!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από fz600_T
    Γεια σας και καλως σας βρηκα παιδια!

    Εχω πολλες αποριες σχετικα με το Buza και τις ρωταω επειτα απο σχετικη ερευνα που εκανα στο νετ...Οποιος εχει την καλοσυνη!
    Ειμαι κατοχος FAZER 600 2005 και ζαχαρωνω μια busa 2009...
    Ερωτησεις πολλες και διαφορετικες!

    1. Σχετικα με Κ8 και Κ9 τι παιζει? Διαβασα οτι ειναι μονο χρωματα, ισχυει? Και αυτα του 09 που πωλουνται τελικα τι ειναι? Πως καταλαβαινεις διαφορα?
    2. Καπου διαβασα για κλειστα και ανοιχτα - παιζει καται τετοιο σημερα?

    3. Κατι "τεχνικο" τωρα. Μην παρεξηγησετε την ερωτηση, ισως να ειναι Off τελειως, αλλα βλεποντας το βαρος - ογκο της busa σκεφτομαι ποσο καλα τα παει στις στροφες , και ρωτω μηπως το Fazer παει καλυτερα (μην βαρατε αλλα δεν εχω οδηγησει Busa...)
    Μιλαω παντα για μανισια μηχανακια χωρις καμια παρεμβαση (δηλ. οχι αν π.χ. αλλαξω εξατμισεις κλπ_) Σημειωνω οτι βεβαια δεν ειμαι ροσυς αλλα εχω 15 χρονια στη καμπουρα και 2 California Schools, σχετικα εμπειρος δηλαδης...

    4. Σταση οδηγησης, ειναι κατι που με απασχολει γιατι ποτε δεν ειχα clip on, Μονο κατι βολτες απο φιλους αλλα πολυ μικρες για συμπερασματα... Δεν ξερω ποσο βολικη ειναι για ταξιδια αλλα φυσικα και για μετακινησεις στη πολη (εστω περιορισμενες)

    5. Γενικα ειμαι αναμεσα σε Fazer 1000, Tiger 1050 και Busa, διαφορετικα μηχανακια ξερω, αλλα οσο βλεπω τη Busa τοσο τεινω προς τα εκει. Η πλακα ειναο οτι τωρα το Fazer ειναι ποιο ακριβό.

    Ευχαριστω για τις απαντησεις και την υπομονη!!!!
    1.οι διαφορες ειναι μονο στα χρωματα.τη διαφορα την καταλαβαινεις μονο απο κει.
    2.δεν νομιζω οτι παιζει κατι τετοιο.
    3.σε παρατεταμενες υπερτερει το μπουσα.σε κλειστες λογο τιμονιου και μικροτερου μεταξονιου το φαζερ.παντα κατι κερδιζεις και κατι χανεις.
    4.κανενα προβλημα.ειναι το πλεον ανετο σπορ τουρινγκ μηχανακι,μη σου πω οτι βολευει κιολας σε σχεση με το φαζερ.τωρα μεσα στη κινηση ε...δεν ενδεικνυται κιολας...
    5.γενικα αν δεν τα καβαλησεις να δεις πως ειναι και τι κανει το καθενα δε μπορει να σε βοηθησει κανενας.

    καλη αγορα.

    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/01/2010
    Μηνύματα
    2
    Ευχαριστω για τις απαντησεις φιλε...

    Αν πουλησω το Fazer (κοντα στα 4500 λογικα) συντομα το σκεφτομαι σοβαρα...

    Μαλλον εισαγωγης...το βρηκα με 11.600, πολυ καλη τιμη!

  4. #4
    καλως ήρθες!

    το μπουσα έχει ένα και μοναδικό ελαττωμα... μαζεύει χιλιόμετρα, χωρίς να το καταλαβαίνεις ... μέχρι να εξοικειωθείς με τον τρόπο λειτουργίας του, θα πρέπει να έχει το νου σου στο κοντέρ, για να καταλαβαίνεις τι κάνεις ...

    όταν πλέον συνηθίσεις, αυτό το ελάττωμα, θα είναι ταυτόχρονα και το μεγαλύτερο προτέρημά του...μπορεί να γίνει ο καλύτερος σύντροφος σε ταξίδια, μονοκάβαλα ή δικάβαλα!

    σαφώς και είναι λίγο πιο κουραστικό μέσα στο κέντρο της πόλης, αλλά πίστεψέ με, αν περάσεις σε αυτην την κατηγορία, γυρισμός δεν υπάρχει!

    οι συμβιβασμοί που απαιτεί, είναι πολύ λίγοι για αυτά που μπορεί να σου προσφέρει!

    διαφορές μεταξύ Κ8-Κ9 δεν υπάρχουν... βρες το χρώμα που σου αρέσει, και πάρτο!

    σε μικρές μετακινήσεις και μικρές αποστάσεις,η θέση οδήγησης ενός ''ψηλού'' είναι σίγουρα πιο ξεκούραστη απο τα κλιπόν, στα ταξίδια όμως, η κατάσταση αντιστρέφεται.

    μιας και τα έχω δοκιμάσει όλα, θα πρότεινα Tiger αντί για fazer ...
    φαίνεσαι τύπος που ψάχνεται με την οδήγηση, μιας και μιλάς και για σχολεία, και το tiger έχει να σου προσφέρει περισσότερες συγκινήσεις ...
    στιγμές ...


    Τα βόδια τα δένουν απ' τα κέρατα, τον άνθρωπο απ' το λόγο του ...

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της BUSA MAKIS
    Εγγραφή
    10/05/2007
    Μηνύματα
    203
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
    [B]καλως ήρθες!

    το μπουσα έχει ένα και μοναδικό ελαττωμα... μαζεύει χιλιόμετρα, χωρίς να το καταλαβαίνεις ... μέχρι να εξοικειωθείς με τον τρόπο λειτουργίας του, θα πρέπει να έχει το νου σου στο κοντέρ, για να καταλαβαίνεις τι κάνεις ...

    όταν πλέον συνηθίσεις, αυτό το ελάττωμα, θα είναι ταυτόχρονα και το μεγαλύτερο προτέρημά του...μπορεί να γίνει ο καλύτερος σύντροφος σε ταξίδια, μονοκάβαλα ή δικάβαλα!

    σαφώς και είναι λίγο πιο κουραστικό μέσα στο κέντρο της πόλης, αλλά πίστεψέ με, αν περάσεις σε αυτην την κατηγορία, γυρισμός δεν υπάρχει!

    οι συμβιβασμοί που απαιτεί, είναι πολύ λίγοι για αυτά που μπορεί να σου προσφέρει!

    διαφορές μεταξύ Κ8-Κ9 δεν υπάρχουν... βρες το χρώμα που σου αρέσει, και πάρτο!

    σε μικρές μετακινήσεις και μικρές αποστάσεις,η θέση οδήγησης ενός ''ψηλού'' είναι σίγουρα πιο ξεκούραστη απο τα κλιπόν, στα ταξίδια όμως, η κατάσταση αντιστρέφεται.

    Πολύ σωστός, αλλά πες του και το κόστος κίνησης του παιδιού να ξέρει τι τον περιμένει.
    Βενζίνη - Λάστιχα κατανάλωση.
    Μάκης


  6. #6
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από BUSA MAKIS
    Πολύ σωστός, αλλά πες του και το κόστος κίνησης του παιδιού να ξέρει τι τον περιμένει.
    Βενζίνη - Λάστιχα κατανάλωση.
    Πόσο είναι αλήθεια ρε παιδιά η κατανάλωση σε ταξίδι?

    Με μέχρι 200 ας πούμε ταχύτητες πόσο πίνει, πάνω από 9-10 λίτρα/100χλμ???

    Τα λάστιχα εντάξει, όσο σε τρώει το χέρι, τόσο τα τρως, όπως με όλα φαντάζομαι...

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
    Πόσο είναι αλήθεια ρε παιδιά η κατανάλωση σε ταξίδι?

    Με μέχρι 200 ας πούμε ταχύτητες πόσο πίνει, πάνω από 9-10 λίτρα/100χλμ???

    Τα λάστιχα εντάξει, όσο σε τρώει το χέρι, τόσο τα τρως, όπως με όλα φαντάζομαι...
    μαμα γυρω στα 9-10,με εξατμιση-ρυθμισμα γυρω στα 8...
    frankly my dear, i dont give a damn...

  8. #8
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
    μαμα γυρω στα 9-10,με εξατμιση-ρυθμισμα γυρω στα 8...
    Εντάξει, μια χαρούλα είναι, σε ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία.

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.968

    Re: Re: Πολλες Ερωτησεις!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    τωρα μεσα στη κινηση ε...δεν ενδεικνυται κιολας...
    Ναι ρε, σε είδα και στη Θεσσαλονίκη που πηγαίναμε σαν κότες και είχαμε τον άλλον το μουρλό μπροστά να πηγαίνει το πλοίο λες κι ήτανε πάπιος :rotflmao: ...

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
    Εντάξει, μια χαρούλα είναι, σε ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία.
    να σαι καλα...

    frankly my dear, i dont give a damn...

  11. #11
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559

    Re: Πολλες Ερωτησεις!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από fz600_T

    4. Σταση οδηγησης, ειναι κατι που με απασχολει γιατι ποτε δεν ειχα clip on, Μονο κατι βολτες απο φιλους αλλα πολυ μικρες για συμπερασματα... Δεν ξερω ποσο βολικη ειναι για ταξιδια αλλα φυσικα και για μετακινησεις στη πολη (εστω περιορισμενες)
    Τι υψος εχεις?
    Εγω (1.85) σε μια βολτα που το εκανα αισθανομανε σα να καθομανε σε τουρκικη τουαλετα.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  12. #12

    Re: Re: Πολλες Ερωτησεις!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
    τουρκικη τουαλετα.
    tres banal...πες μπιντε τουλαχιστον...
    frankly my dear, i dont give a damn...

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
    Πόσο είναι αλήθεια ρε παιδιά η κατανάλωση σε ταξίδι?

    Με μέχρι 200 ας πούμε ταχύτητες πόσο πίνει, πάνω από 9-10 λίτρα/100χλμ???

    Τα λάστιχα εντάξει, όσο σε τρώει το χέρι, τόσο τα τρως, όπως με όλα φαντάζομαι...

    Εγω φιλε μου εχω κανει 14000χλμ και εχω αλλαξει 3 λαστιχα πισω κ δυο μπροστα!
    Παντιλικια και τετοιες αλλες βλακιες δεν κανω απλα εχει πολυυυυυυ ροπη κ βαρος!
    Στην επιδαυρο ο πισω μου μου ειπε οτι σε καθε μα καθε εξοδο στροφης αφηνε κατω μαυρη γραμμη!!! Οποτε καταλαβανεις...
    ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ ΝΑ ΒΛΕΠΩ SUPERSPORT ΕΞΩ ΑΠΟ ΚΑΦΕTEΡΙΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΕ ΠΙΣΤΕΣ!!!

  14. #14
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από panjimnakos
    Εγω φιλε μου εχω κανει 14000χλμ και εχω αλλαξει 3 λαστιχα πισω κ δυο μπροστα!
    Παντιλικια και τετοιες αλλες βλακιες δεν κανω απλα εχει πολυυυυυυ ροπη κ βαρος!
    Στην επιδαυρο ο πισω μου μου ειπε οτι σε καθε μα καθε εξοδο στροφης αφηνε κατω μαυρη γραμμη!!! Οποτε καταλαβανεις...
    Καταλαβαίνω αλλά τι λάστιχα έβαζες?

  15. #15
    Παντα τα μαμα...
    ΒΤ 015, ειναι ειδικα για BUSA!!!
    ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ ΝΑ ΒΛΕΠΩ SUPERSPORT ΕΞΩ ΑΠΟ ΚΑΦΕTEΡΙΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΕ ΠΙΣΤΕΣ!!!

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ερωτησεις ενος νιουμπη
    από GhostDog στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2004, 19:43
  2. Οι ερωτήσεις... και ο Bush (παλιό αλλά καλό)
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 17/02/2004, 13:42
  3. Εχω μερικές ερωτήσεις...
    από almalibera στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 18/01/2004, 17:55
  4. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 20/11/2003, 14:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF