Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 24

Θέμα: τρακάρισμα Πρόσθετο στο 2010 ... ευτυχώς με το Ι.Χ.

  1. #1
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755

    τρακάρισμα Πρόσθετο στο 2010 ... ευτυχώς με το Ι.Χ.

    Σήμερα το πρωί λοιπόν , στην Δροσιά βγαίνοντας απο την Θέτιδος και προσπαθώντας να στρίψω αριστερά (προς Διόνυσο δλδ) και απο εκεί να ανέβω Πολίτεια , δυστυχώς το έκανα το Tigra "mplue-maren"..

    Καθώς έστριβα λοιπόν δίπλα μου ακριβώς υπήρχε JEEP που έκλεινε την ορατότητα μου καθώς πήγαινε απέναντι...

    Περνάμε μαζί , αυτός σταματάει στην μέση της λεωφόρου (κλασσικό) και δεν έχω ορατότητα απο την άλλη... σε δεύτερα λοιπόν κάνω ενα κλίκ μπροστά και πριν προλάβω να αντιληφθώ τι γίνεται ... ΜΠΑΜ... ενα Honda accord έσκασε δεξιά μου, μπροστά...

    Ευτυχώς δεν πάθαμε τίποτα (σιγά μην πάθω και κάτι μετά απο τόσο γυμναστήριο..χαχαχαχα... κτήνος λέμε)...

    Δυστυχώς όμως το Tigra... μάλλον πάμε για τα παρακάτω...

    Καπό-ψαλίδι δεξί-ακρόμπαρο- φτερό- αμορτισέρ - μάσκα(έσπασε) - δεξί φανάρι - δεξί προβολάκι - βάση ψυγείου δεξιά, - και αυτά με πρώτη ματιά..

    Χοντρικά χοντρικά κανά 1000-1200 απο δική μου τσέπη καθώς νομικά είναι δική μου ευθύνη.

    Περαστικά και προσοχή γιατί απο όσο φαίνεται είναι ο μήνας του Τράκου...

    Και ναι ρε τομάρια... είμαι καλά... λίγο ενα μαυρισματάκι στο ύψος του αριστερού ώμου λόγω ζώνης αλλά είμαι καλά...

    Υ.Γ. ευτυχώς ο παππούς με το accord ήταν καλά... και δεν μου άνοιξαν και οι αερόσακκοι κάτι που θα έκανε το κοστολόγιο ----> ρουκέτα.

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  2. #2
    The Firestarter Το avatar του/της jimtarasxt660x
    Εγγραφή
    04/09/2008
    Μηνύματα
    1.215
    Περαστικά και αγύριστα να είναι μάγε...
    Βοηθός Ταμία (το 23% που λεγαμε)

    Αυτονομία SV (εγγύηση λεμε )

  3. #3
    Φιλαράκι, στούκες με τουτου στο car.gr, οχι εδώ
















    περαστικα ρε
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  4. #4
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Cpt, ..........

    Είτε με τουτού , είτε με μηχανή... είναι να μην σου κάτσει η μαλακία... ευτυχώς μου έκατσε με το τουτού.

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  5. #5
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    νταξει ψιλα....περαστικα στη τσεπη.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  6. #6
    Αφου δε χτύπησε κανείς όλα καλά.
    Περαστικά
    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

  7. #7
    παντος στα σηματα λεει οτι πρεπει να παραχωρει την προτεραιοτητα ο αλλος αν σε δει στην φαση που ησουν...για ψαξε....οπως και στο κοκκινο φαναρι,αν κινησε και ανοιξει πρασινο στους αλλους πρεπει να σου παραχωρησουν προτεραιοτητα...

  8. #8
    Κάτι θα σκεφθώ Το avatar του/της sergiosm
    Εγγραφή
    01/05/2007
    Μηνύματα
    1.297
    Ευτυχώς που ήταν accord και όχι ... cbf ή κάποιο άλλο δίτροχο της honda.

    Περαστικά στον ώμο και το ... tigra


  9. #9
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Pappios... δεν μπορούσε να με δεί ρε φίλε... όπως δεν είχα εγώ ορατότητα λόγω του jeep, έτσι δεν είχε και αυτός... με είδε στο παραπέντε και φυσικά δεν μπορούσε να προλάβει τίποτα.

    Και μην ξεχνάς οτι ουσιαστικά του κόβω την πορεία του για να μπω ... δεν είναι απο φανάρι ή απο σήμανση ... Βγαίνω απο στενό κάθετα στην λεωφόρο... άρα δική μου ευθύνη ο έλεγχος ακόμα και αν οδηγούσα τρακτέρ.

    sergiosm>.. είσαι πολύ σωστός ρε φίλε... εκεί θα είχα να κάνω με κάποιο παληκάρι σαν και εμάς... γάμησε τα σε τέτοιες περιπτώσεις. Ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω. Ευτυχώς σε αυτή την περίπτωση είναι μόνο λαμαρίνες.

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    λαμαρινες...ουτε καν πταισματα...
    ελπιζω να μην το εφαγες ολο το δωρο Χριστουγεννων...

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 2stroker
    Εγγραφή
    12/07/2008
    Μηνύματα
    695
    περαστικα και αγυριστα φιλε
    παντως χωρις να θελω να σε απογοητευσω η ζημια που εχεις μου μυριζει κανα διχιλιαρο εκτος αν βαλεις μεταχειρα ανταλακτικα
    Hell on wheels is no big deal... Kawasaki KDX200SR - Kawasaki KLX300R - Yamaha TTR250 - Yahama XT600E - Ktm 640 Adventure

  12. #12
    Ας είναι το τελευταίο που σε στεναχωρεί φίλε..

  13. #13
    Να'ναι η χειρότερη αυτή ρε φίλε...
    Ευτυχώς μόνο υλικές ζημιές.
    Να'σαι καλά!
    Μετά την ετήσια 2008, γνωστός στην πιάτσα και ως "Το σαλιγκάρι που έτυχε σε άλλους..."

    XR
    XTR
    XJR

    There are old pilots and there are bold pilots, but there are no old bold pilots.

  14. #14
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    2stroker... μιλάω για immitation και μεταχειρισμένα σε λαμαρίνες-φανάρια κτλ... καινούρια όσον αφορά μέρη κίνησης και φυσικά χωρίς βαφή καθώς ο καιρός δεν ευνοεί βαφές τώρα.

    Με βαφή θα πάει στο ποσό που λές.

    Ευχαριστώ παιδιά... πάντως με αφορμή το σχόλιο του sergiosm , μπορώ πλέον ακόμα καλύτερα να καταλάβω πόσο εύκολα μπορεί να γίνει η μαλακία και το θύμα να είναι ίσως κάποια μηχανή και ο αναβάτης της... ΑΠΟ ΜΙΑ ΜΑΛΑΚΙΑ κίνηση που κάνει ο οδηγός Ι.Χ. ... ακόμα και κάποιος σαν και εμάς που οδηγεί χρόνια μηχανή. Προσοχή παιδιά.

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της jimmis5
    Εγγραφή
    20/11/2008
    Μηνύματα
    2.116
    Υπομονη και καλα μαστορεματα θα τσουξει λιγο και τα tigra πονανε στα ψαλιδια βρες καποιον καλο μαστορακο για να πηγαινει ευθεια μετα
    Οι μοτοσυκλέτες δεν εχουν πια ψυχή γιατί οι άνθρωποι δεν εχουν πια ψυχή
    Είτε έχεις είτε δεν έχεις αν δεν σε τρέχουνε μην τρέχεις...
    Αν δεν ξερεις που πας γυρνα πισω!!!

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 15/04/2007, 19:29
  2. Πρόβλημα με το SV650S στο ξεκάρφωτο...
    από Tropeas στο forum Suzuki V2's
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 05/12/2006, 05:17
  3. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 06/10/2006, 08:47
  4. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 03/10/2006, 17:50

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF