Σελίδα 9 από 22 ΠρώτοΠρώτο ... 456789101112131419 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 121 έως 135 από 320

Θέμα: Honda Bros 650PGM - Το Brosaki ξαναγεννιέται!!!

  1. #121
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    1.256
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
    εγω στο είχα πει ....

    πρέπει να περάσω να πάρω και κείνη την τάπα ...
    Σήμερα με αυτό το κρύο δεν πάω πουθένα, οπότε αν θες πέρνα . Μόνο που θα λάβεις το ένα καλάμι ολόκληρο . Το άλλο το έχω υποσχεθεί να πάει για πειράματα ...

    Modenas Kriss 125

  2. #122
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της georgio
    Εγγραφή
    01/07/2008
    Μηνύματα
    1.215
    φλασιά: το ψαλίδι πώς το έβγαλες, το λέω επειδή αριστερά έχει ένα παξιμάδι που θέλει ειδικό εργαλείο της Honda για να βγει. (ελπίζω όχι με καλέμι και σφυρί... )
    thanx

  3. #123
    κοιτα μια ωραια τιμονοπλακα μεηντ ιν γκρης!
    http://www.krauff.gr/misc_constructions.htm

  4. #124
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dynagrego
    κοιτα μια ωραια τιμονοπλακα μεηντ ιν γκρης!
    http://www.krauff.gr/misc_constructions.htm
    ευχαριστώ για το link! ξεκινάει με ενδιαφέρον ο μήνας
    στιγμές ...


    Τα βόδια τα δένουν απ' τα κέρατα, τον άνθρωπο απ' το λόγο του ...

  5. #125
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
    ευχαριστώ για το link! ξεκινάει με ενδιαφέρον ο μήνας
    ας βαλω κι εγω το χερακι μου για τον μηνα...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	hawkairbox_carbon_1.jpg 
Προβολές:	1829 
Μέγεθος:	65,1 KB 
ID:	187409
    frankly my dear, i dont give a damn...

  6. #126
    Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
    ας βαλω κι εγω το χερακι μου για τον μηνα...
    άμα θες να βάλεις το χεράκι σου κάπου, βάλτο στην τσέπη και πάρε κανα πιστόνι, καναν εκκεντροφάγο, κανια μπιέλα.....αλλιώς άστο εκεί που το χεις βάλει τόσο καιρό ...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    στιγμές ...


    Τα βόδια τα δένουν απ' τα κέρατα, τον άνθρωπο απ' το λόγο του ...

  7. #127
    να μαστε πάλι μετά απο διάλειμμα μερικών ημερών ...

    είμαστε σε αναμονή για ελατήρια πιστονιών και δίσκους για να κλείσει το μοτέρ!
    τρίφτηκαν βαλβίδες, καθαρίστηκε λίγο η κεφαλή.

    το μοτέρ το σενιάραμε εξωτερικά με πολύυυυυ πλύσιμο, υαλοβολή σε μερικά σημεία, και βάψιμο επιτόπου με σπρέυ

    ο μάστορας υποστηρίζει ότι το έχει ξανακάνει και σε άλλα μηχανάκια και ποτέ δεν είχε πρόβλημα...είμαι λίγο δύσπιστος ως προς αυτό, πάντως το χρωματάκι βγαίνει μια χαρά

    τώρα πάω να παραγγείλω παπουτσάκια για τις φρεσκαβαμμένες ζαντούλες!

    μετά καρφί στο συνεργείο, να δούμε μήπως σώζεται η εξάτμιση ...


    φωτό, αργότερα!
    στιγμές ...


    Τα βόδια τα δένουν απ' τα κέρατα, τον άνθρωπο απ' το λόγο του ...

  8. #128
    Εκείνο το κιτ της factory μήπως ταιριάζει και στο 400? γιατί θέλω να αλλάξω τις μεμβράνες με τα πιστονάκια στο καρμπ. και ο Σαρακάκις λέει 110ε χ 2
    ( #@$#@%$#@ ΑΤΙΜΕ ΣΑΡΑΚΑΚΙ !#$@%##%@)

  9. #129
    Μοτοσυκλετιστής Το avatar του/της dimr1
    Εγγραφή
    19/08/2009
    Μηνύματα
    161
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
    να μαστε πάλι μετά απο διάλειμμα μερικών ημερών ...

    είμαστε σε αναμονή για ελατήρια πιστονιών και δίσκους για να κλείσει το μοτέρ!
    τρίφτηκαν βαλβίδες, καθαρίστηκε λίγο η κεφαλή.

    το μοτέρ το σενιάραμε εξωτερικά με πολύυυυυ πλύσιμο, υαλοβολή σε μερικά σημεία, και βάψιμο επιτόπου με σπρέυ

    ο μάστορας υποστηρίζει ότι το έχει ξανακάνει και σε άλλα μηχανάκια και ποτέ δεν είχε πρόβλημα...είμαι λίγο δύσπιστος ως προς αυτό, πάντως το χρωματάκι βγαίνει μια χαρά

    τώρα πάω να παραγγείλω παπουτσάκια για τις φρεσκαβαμμένες ζαντούλες!

    μετά καρφί στο συνεργείο, να δούμε μήπως σώζεται η εξάτμιση ...


    φωτό, αργότερα!
    Στη διάσταση που θέλεις για την πίσω ζάντα μπορείς να πάρεις τα Bridgestone BT-16, θα δεις μεγάλη διαφορά σε κράτημα σε σχέση με αυτά που κυκλοφορούν στην αγορά για 18άρα πίσω ζάντα.

  10. #130
    Stops Squeaks!! Το avatar του/της lamoun
    Εγγραφή
    20/08/2004
    Μηνύματα
    1.363
    Αρχικά δημιουργήθηκε από xrhstos36
    Εκείνο το κιτ της factory μήπως ταιριάζει και στο 400? γιατί θέλω να αλλάξω τις μεμβράνες με τα πιστονάκια στο καρμπ. και ο Σαρακάκις λέει 110ε χ 2
    ( #@$#@%$#@ ΑΤΙΜΕ ΣΑΡΑΚΑΚΙ !#$@%##%@)
    Έχω την εντύπωση πως το kit περιέχει μόνο βελόνες - ζιγκλέρ.
    O lamoun στη βροχή με λάδια είναι μέγας βρόντακας!


    Λάμπρος

  11. #131
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της georgio
    Εγγραφή
    01/07/2008
    Μηνύματα
    1.215
    Αρχικά δημιουργήθηκε από xrhstos36 Εκείνο το κιτ της factory μήπως ταιριάζει και στο 400? γιατί θέλω να αλλάξω τις μεμβράνες με τα πιστονάκια στο καρμπ. και ο Σαρακάκις λέει 110ε χ 2 ( #@$#@%$#@ ΑΤΙΜΕ ΣΑΡΑΚΑΚΙ !#$@%##%@)
    Έτσι όπως τα λέει ο lamoun είναι, μόνο βελόνες έχει. Εσύ θες τις "φούσκες" στην ελληνική ορολογία (όπως παπάς=φιλτροκούτι, σταυρός=κάτω τιμονόπλακα, καζανάκι=σιγαστήρας εξάτμισης και πολλά άλλα... ) ή πιο ανθρώπινα το διάφραγμα του καρμπυρατέρ. Υπάρχει αυτό (θες 2) από Αγγλία αλλά δεν ξέρω μαζί με τα μεταφορικά αν γλυτώνεις και τόσα στην τελική... Γενικά είναι ακριβό κομμάτι το διάφραγμα...

    Βασικά γιατί θες να τις αλλάξεις; Έχουν σκιστεί-τρυπήσει ή απλά είναι ταλαιπωρημένες; Αν συμβαίνει το δεύτερο τότε δεν αξίζει, εξάλλου η δουλειά τους είναι να διατηρούν σε διαφορετική πίεση τον πάνω από τον κάτω χώρο ώστε να κινείται το slide και μαζί και η βελόνα.

    Μια πολύ πιο συμφέρουσα λύση ίσως είναι να κοιτάξεις εδώ αν είναι εντάξει οι μεμβράνες (και αν υπάρχουν ακόμα τα καρμπυρατέρ..) και κάνεις τη δουλειά σου με το 1/5 των χρημάτων!

    @gixxerpap: φίλε sorry που ψιλαμαμάμε το restore σου..

  12. #132
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dimr1
    Στη διάσταση που θέλεις για την πίσω ζάντα μπορείς να πάρεις τα Bridgestone BT-16, θα δεις μεγάλη διαφορά σε κράτημα σε σχέση με αυτά που κυκλοφορούν στην αγορά για 18άρα πίσω ζάντα.
    το έχω σκεφτεί ήδη, αλλά τα ΒΤ 016 βγαίνουν μόνο με δείκτη W, που σημαίνει ότι το brosaki δε θα τα ζεσταίνει σχεδόν ποτέ ...
    εκτός αυτού βγαίνουν μόνο σε διάσταση 160/60-18 αντι του 150/60-18, αν και αυτό δεν είναι απαραίτητα κακό ...

    παρήγγειλα όμως ένα ζευγάρι dunlop GPR alpha, που έχουν δωσει πολύ καλά δείγματα και σε μηχανάκι του φίλου reinmeister.
    στιγμές ...


    Τα βόδια τα δένουν απ' τα κέρατα, τον άνθρωπο απ' το λόγο του ...

  13. #133
    Αρχικά δημιουργήθηκε από georgio
    Έτσι όπως τα λέει ο lamoun είναι, μόνο βελόνες έχει. Εσύ θες τις "φούσκες" στην ελληνική ορολογία (όπως παπάς=φιλτροκούτι, σταυρός=κάτω τιμονόπλακα, καζανάκι=σιγαστήρας εξάτμισης και πολλά άλλα... ) ή πιο ανθρώπινα το διάφραγμα του καρμπυρατέρ. Υπάρχει αυτό (θες 2) από Αγγλία αλλά δεν ξέρω μαζί με τα μεταφορικά αν γλυτώνεις και τόσα στην τελική... Γενικά είναι ακριβό κομμάτι το διάφραγμα...

    Βασικά γιατί θες να τις αλλάξεις; Έχουν σκιστεί-τρυπήσει ή απλά είναι ταλαιπωρημένες; Αν συμβαίνει το δεύτερο τότε δεν αξίζει, εξάλλου η δουλειά τους είναι να διατηρούν σε διαφορετική πίεση τον πάνω από τον κάτω χώρο ώστε να κινείται το slide και μαζί και η βελόνα.

    Μια πολύ πιο συμφέρουσα λύση ίσως είναι να κοιτάξεις εδώ αν είναι εντάξει οι μεμβράνες (και αν υπάρχουν ακόμα τα καρμπυρατέρ..) και κάνεις τη δουλειά σου με το 1/5 των χρημάτων!

    @gixxerpap: φίλε sorry που ψιλαμαμάμε το restore σου..

    μην ανησυχείς, δε μου χαλάτε τίποτα, ίσα ίσα μπορεί να πάρω και γω καμια ιδέα!
    οι φούσκες που γράφεις είναι διαθέσιμες και απο τον hord
    στιγμές ...


    Τα βόδια τα δένουν απ' τα κέρατα, τον άνθρωπο απ' το λόγο του ...

  14. #134
    Μοτοσυκλετιστής Το avatar του/της dimr1
    Εγγραφή
    19/08/2009
    Μηνύματα
    161
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
    το έχω σκεφτεί ήδη, αλλά τα ΒΤ 016 βγαίνουν μόνο με δείκτη W, που σημαίνει ότι το brosaki δε θα τα ζεσταίνει σχεδόν ποτέ ...
    εκτός αυτού βγαίνουν μόνο σε διάσταση 160/60-18 αντι του 150/60-18, αν και αυτό δεν είναι απαραίτητα κακό ...

    παρήγγειλα όμως ένα ζευγάρι dunlop GPR alpha, που έχουν δωσει πολύ καλά δείγματα και σε μηχανάκι του φίλου reinmeister.
    Έβαλα τα 016 πριν 1 χρόνο, στη διάσταση που αναφέρεις και είναι αξιοπρεπέστατα παντού, ανεξάρτητα από τον δείκτη ταχύτητας.

  15. #135
    Ευχαριστώ πολύ παιδιά :-) τελικά κατάσχεσα το κάρμπ. του keleytis οπότε όλλα μια χαρά

Σελίδα 9 από 22 ΠρώτοΠρώτο ... 456789101112131419 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 173
    Τελευταίο μήνυμα: 12/01/2023, 08:53
  2. Honda Bros
    από plutonas στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 21/09/2005, 21:15
  3. Παει Η Ουρα Απο Το Brosaki
    από liospi στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 04/06/2005, 18:20
  4. Honda Bros
    από empemp στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2004, 10:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF