Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 48

Θέμα: ζαλη κατα την οδηγηση

  1. #16
    Εμένα πάντως πριν 2-3 χρόνια που είχα κάτι παρόμοιο... (το αντίθετο βασικά.. ζαλιζόμουν όταν καθόμουν σε άσχετες φάσεις)όσο οδηγούσα αυτοκίνητο ή μηχανή δεν είχα τίποτα, μόλις όμως σταματούσα άρχιζαν οι ζαλάδες. Γύρισα όλους τους γιατρούς και κανείς δεν βρήκε τίποτα. Μόνο ένας νευρολόγος μου είπε τρελή ατάκα... Δεν έχεις τίποτα...απλά άν μπορείς άλλαξε στην ζωή σου ότι δεν γουστάρεις. Με λίγα λόγια ήταν μάλλον απο άγχος δουλειά κτλ κτλ. Μετά απο λίγο καιρό μου πέρασε. Με πιάνει κατα καιρούς αλλά ΠΟΤΕ όταν οδηγώ.

  2. #17
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/11/2023
    Μηνύματα
    6
    Καλησπέρα el patron!
    Αν και παλιό το μήνυμα σου που αναφέρεις ζάλη κατά την γρήγορη οδήγηση...Ήθελα να σου κάνω μια ερώτηση πάνω στο θέμα γιατί το ίδιο αντιμετωπίζω και εγώ.Εσυ τελικά βρήκες την λύση?Τελικά τι έφταιγε?Σε Ευχαριστώ πολυ

  3. #18
    Συντονιστής Το avatar του/της Volpad
    Moderator
    Εγγραφή
    28/03/2019
    Μηνύματα
    996
    Είσαι νέος οδηγός ή οδηγείς χρόνια και τώρα ξαφνικά σε έπιασε?

  4. #19
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.131
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Akis1984 Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα el patron!
    Αν και παλιό το μήνυμα σου που αναφέρεις ζάλη κατά την γρήγορη οδήγηση...Ήθελα να σου κάνω μια ερώτηση πάνω στο θέμα γιατί το ίδιο αντιμετωπίζω και εγώ.Εσυ τελικά βρήκες την λύση?Τελικά τι έφταιγε?Σε Ευχαριστώ πολυ

    Πρέπει να απευθυνθείς σε γιατρό, μοτολόγο για την ακρίβεια.

  5. #20
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/11/2023
    Μηνύματα
    6
    Δεν είμαι νέος οδηγός χρόνια οδηγώ,Η ζάλη κυρίως στο αυτοκίνητο με πιανει.Δεν είχα ποτέ πρόβλημα,έχω κάνει πάρα πολλά ταξίδια και χιλιάδες χιλιόμετρα
    Από πέρυσι άρχισε να πιάνει που και που ζάλη,ειδικά όταν με πιέζει κάποιος και όταν ανεβαίνει η ταχύτητα
    Πήγα σε γιατρό ΩΡΛ οι λαβύρινθοι εντάξει είναι,πήγα σε οφθαλμίατρο έχω λίγη υπερμετρωπία,δεν φταίει ούτε αυτό...Τι γίνεται δεν ξέρω ...

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.065
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Akis1984 Προβολή μηνύματος
    Δεν είμαι νέος οδηγός χρόνια οδηγώ,Η ζάλη κυρίως στο αυτοκίνητο με πιανει.Δεν είχα ποτέ πρόβλημα,έχω κάνει πάρα πολλά ταξίδια και χιλιάδες χιλιόμετρα
    Από πέρυσι άρχισε να πιάνει που και που ζάλη,ειδικά όταν με πιέζει κάποιος και όταν ανεβαίνει η ταχύτητα
    Πήγα σε γιατρό ΩΡΛ οι λαβύρινθοι εντάξει είναι,πήγα σε οφθαλμίατρο έχω λίγη υπερμετρωπία,δεν φταίει ούτε αυτό...Τι γίνεται δεν ξέρω ...
    για κοιτα για αυχενικο συνδρομο.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  7. #22
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/11/2023
    Μηνύματα
    6
    Ευχαριστώ

  8. #23
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Akis1984 Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστώ
    Αν τελικά βρεις την αιτία, γράψε την εδώ....φαντάζομαι θα ενδιαφέρει πολλούς. Μεταξύ αυτών, κι εμένα, για την μητέρα μου.
    Δεν οδηγεί, βέβαια, αλλά οι έντονες ζαλάδες είναι εκεί, άγνωστης, εως τώρα, αιτιολογίας......
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  9. #24
    Συντονιστής Το avatar του/της Volpad
    Moderator
    Εγγραφή
    28/03/2019
    Μηνύματα
    996
    Δοκίμασε να αλλάξεις μαξιλάρι...

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.145
    Καμια μαγνητική θα βοηθουσε;

  11. #26
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.131
    Τρελαίνομαι με κάτι τέτοια, συγνώμη για την πλάκα που έκανα, αλλά αντί να ψαχτείς φίλε μου με τους γιατρούς ψάχνεις απάντηση σε ένα μοτοφόρουμ για ένα τόσο σοβαρό θέμα... Τι να πω;

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.065
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Coyote.V Προβολή μηνύματος
    Τρελαίνομαι με κάτι τέτοια, συγνώμη για την πλάκα που έκανα, αλλά αντί να ψαχτείς φίλε μου με τους γιατρούς ψάχνεις απάντηση σε ένα μοτοφόρουμ για ένα τόσο σοβαρό θέμα... Τι να πω;
    δεν ψαχνεται ωρε για διαγνωση,ρωτησε ο ανθρωπος αν τοχει παθει καποιος αλλος.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  13. #28
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.131
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    δεν ψαχνεται ωρε για διαγνωση,ρωτησε ο ανθρωπος αν τοχει παθει καποιος αλλος.
    Καλά οκ, αν το πάθαινα όμως αυτό θα είχα πάρει σβάρνα όλους τους γιατρούς χθες. Καταλαβαίνεις πόσο επικίνδυνο είναι αυτό.

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.065
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Coyote.V Προβολή μηνύματος
    Καλά οκ, αν το πάθαινα όμως αυτό θα είχα πάρει σβάρνα όλους τους γιατρούς χθες. Καταλαβαίνεις πόσο επικίνδυνο είναι αυτό.
    Ε ολοι μας λιγο πολυ,συνηθως αργουμε στην αρχη,γιατι λεμε ''θα μου περασει'' ''τιποτα δεν ειναι'' ''θα το κοιταξω''
    Ειναι ο φοβος που λιγο πολυ ολοι εχουμε για τους γιατρους.Αλλα τελικα οι περισσοτεροι οταν ο κομπος φτασει στο χτενι θα παμε.
    Τελευταία τροποποίηση από panavour; 26/11/2023 στις 15:25.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  15. #30
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/11/2023
    Μηνύματα
    6
    Παιδιά έκανα την ερώτηση απευθυνόμενος στον el patron που αναφέρει παρόμοια συμπτώματα με τα δικά μου.Επειδή έχουν περάσει χρόνια από τοτε που άνοιξε το θέμα ελπίζω ότι έχει βρει λύση στο πρόβλημα και θα μπορούσε κάπως να βοηθήσει.
    Στους γιατρούς όπως ανέφερα έχω ήδη πάει σε 3 μάλιστα,σε 2 ΩΡΛ και Οφθαλμίατρο και κάποια αιτία συγκεκριμένη δεν βρήκαμε...
    Τώρα μένει μόνο ο αυχένας να είναι η αλλιώς από άγχος που βγαίνει με αυτόν το τρόπο,τι να πω.Παντως και σε ήρεμη κατάσταση να είμαι όταν η ταχύτητα ανεβαίνει ξεκινάει η ενόχληση....
    Αλλά συμπτώματα δεν έχω ,γενικά είμαι καλα και από άγχος φυσιολογικα της καθημερινότητας
    Αν έχω νέα θα ενημερώσω

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 70
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2017, 13:15
  2. help! ...περιεργος θορυβος κατα την αποσυμπλεξη
    από low__rider στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 05/07/2007, 17:40
  3. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 24/04/2007, 01:51
  4. ΝΕΟ ΥΛΙΚΟ ΠΟΥ ΣΚΛΗΡΑΙΝΕΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΚΡΟΥΣΗ
    από drade στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 20/02/2006, 07:32
  5. ατάκες κατά την διάρκεια του σεξ
    από sevax στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 01/08/2005, 00:42

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF