Σελίδα 6 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 135

Θέμα: Πλυντήριο μηχανής.

  1. #76
    Ευαγγελιστριας λιγο πριν βγεις 34ου συνταγματος

  2. #77
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της CustomBoy
    Εγγραφή
    28/07/2013
    Μηνύματα
    300
    ρε παιδες κανενα self service εντος αττικης δεν υπάρχει?...ειμαστε και μεις που εχουμε παλιές μηχανες,και δεν εμπιστευομαστε τον καθε τυχαίο με το ΠΙΕΣΤΙΚΟ στο χερι να σβουρίζει το μοτόρι...μεχρι να φύγει και το βερνίκι.....

    1000φορες να την πλύνω μονος μου στο δρομο παρα αυτο το πράμα...ομως ειναι και οι φορες που ψάχνεις αυτο το πιεστικό για να βγάλλεις τα κολλημένα λασπογρασόλλαδα απο το μοτερ κ.ο.κ κ.ο.κ.....εχουμε τιποτα/?..

  3. #78
    Συνταξιούχος Το avatar του/της theofilos888
    Εγγραφή
    22/08/2009
    Μηνύματα
    2.390
    Σελφ σερβις εχει στη μεταμόρφωση και στο κορωπι. Αυτα εχω δει εγω.

  4. #79
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CustomBoy Προβολή μηνύματος
    ειναι και οι φορες που ψάχνεις αυτο το πιεστικό για να βγάλλεις τα κολλημένα λασπογρασόλλαδα απο το μοτερ κ.ο.κ κ.ο.κ.....εχουμε τιποτα/?..
    Εχουμε ιαπωνικα, δεν τρεχουν λαδια, δοκιμασε το

  5. #80
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.858
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CustomBoy Προβολή μηνύματος
    ρε παιδες κανενα self service εντος αττικης δεν υπάρχει?...ειμαστε και μεις που εχουμε παλιές μηχανες,και δεν εμπιστευομαστε τον καθε τυχαίο με το ΠΙΕΣΤΙΚΟ στο χερι να σβουρίζει το μοτόρι...μεχρι να φύγει και το βερνίκι.....

    1000φορες να την πλύνω μονος μου στο δρομο παρα αυτο το πράμα...ομως ειναι και οι φορες που ψάχνεις αυτο το πιεστικό για να βγάλλεις τα κολλημένα λασπογρασόλλαδα απο το μοτερ κ.ο.κ κ.ο.κ.....εχουμε τιποτα/?..
    Self-service είχε και στη γωνία Λιοσίων με Αγ. Μελετίου. Επίσης νομίζω επί της Λένορμαν, δίπλα στην πλατεία του Κολωνού.

    Πάντως, από αυτούς που αναφέρθηκαν, ο Σμπρίνης είναι επαγγελματίας. Πιο πιθανό να κάνεις εσύ ζημιά στη μηχανή σου, παρά αυτός.

  6. #81
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/05/2014
    Μηνύματα
    953
    Παλιός εντουράς (καλή του ώρα μας )μας μάθαινε ότι ο αναβάτης πρέπει να πλένει την μοτοσυκλέτα του μόνος του για λόγους ..ασφαλείας! και θυμήθηκα πολλές φορές τα λόγια του, λασκαρισμένες βίδες,διαρροές, κολλάρα στο πάρα πέντε, μπουλόνια έτοιμα για Silver alert. χώρια που το πιεστικό είναι ότι πρέπει για τα ηλεκτρικά!

  7. #82
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    Παιδιά,

    Ξεθάβω λίγο το θέμα γιατί κοντεύει η μηχανή να βγάλει χορτάρια πάνω της με τις βροχές και τις λάσπες που κατεβάζει το βουνό. Ούτε βουνού να ήταν.

    Καμία ιδέα ή πρόταση για καλό πλυντήριο για Θεσσαλονίκη ξέρουμε ; (εφόσων έκλεισε ο κοσμάς )

  8. #83
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.858
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PetranGR Προβολή μηνύματος
    Παιδιά,

    Ξεθάβω λίγο το θέμα γιατί κοντεύει η μηχανή να βγάλει χορτάρια πάνω της με τις βροχές και τις λάσπες που κατεβάζει το βουνό. Ούτε βουνού να ήταν.

    Καμία ιδέα ή πρόταση για καλό πλυντήριο για Θεσσαλονίκη ξέρουμε ; (εφόσων έκλεισε ο κοσμάς )
    Νομίζω υπάρχει πρόσφατο θέμα για πλυντήρια, ειδικά στη Θεσσαλονίκη. Ψάξτο λίγο.

  9. #84
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lykourgi Προβολή μηνύματος
    Νομίζω υπάρχει πρόσφατο θέμα για πλυντήρια, ειδικά στη Θεσσαλονίκη. Ψάξτο λίγο.
    αν σε πώ ότι το είχα ξεχάσει ότι είχα γράψει και εκεί; τέλος πάντων σε ευχαριστώ που μου το θύμισες!

  10. #85
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.685
    Κανα πλυντήριο σωστό στα δυτικά υπάρχει;;;

  11. #86
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.092
    Μια φορά (από τις 3 που έχω επισκεφθεί πλυντήρια συνολικά) είχα πάει σε αυτό: http://www.vrisko.gr/details/_j6a5e_...013bb073bbck73

    http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=140178
    Life begins at 45°.

  12. #87
    Καλημέρα κι από μένα....ξεθάβω λίγο το thread για μερικές ανανεώσεις επι του θέματος:
    MOTO SHOWER AND CARE: έχει αλλάξει ο "ιδιοκτήτης" ή μάλλον στο περίπου.....η επιχείριση έχει μείνει στο όνομα του αρχικού αλλά το δουλεύει άλλος άνθρωπος.Γενικά δυσαρεστημένη από τον συγκεκριμένο και εξηγώ...
    Πήγα την μικρή για πλύσιμο κι ενώ είχαμε κανονίσει την ώρα μπερδεύτηκε και έβαλε άλλο μηχανάκι.Οκ λάθη γίνονται δεν το πολυχρέωσα μέσα μου εκείνη την στιγμή.Αλλά μετά από μια ώρα αναμονής για να βάλει την δική μου είχα βαρεθεί κι εγώ να κόβω βόλτες κι έκατσα εκεί να περιμένω.Όντας λοιπόν τελευταίο μηχανάκι πια, το τυπάκι έκανε το εξής υπερφανταστικό!Έριξε τον αφρό πλυσίματος στην μηχανή έκανε ένα ψιλοπασάλειμμα και την υπόλοιπη ώρα έπλενε το πλυντήριο!Το είδα γιατί από την πίεση του νερού ψιλοάνοιγε η κουρτίνα.Γενικά πήρε τα 12ε για 10-15 λεπτά καθάρισμα-πασάλειμμα ενώ κανονικά κάνει 30-40.Εν ολίγοις κοίταξα την μηχανή από κάτω και δεν την είχε πλύνει καν.
    Οκ φιλαράκι ήθελες να κλείσεις αλλά κι εμείς τα χρήματα δεν τα βρίσκουμε στον δρόμο.

    Smprinis Wash and Go Moto: Επιτέλους κατάφερα να πάω κι εκεί καθώς δεν τον προλάβαινα ποτέ λόγω ωραρίου. Τον είχα ξαναδοκιμάσει κι ήμουνα πολύ ευχαριστημένη. Τελικά χθες λόγω αδειούλας κατάφερα να πάω!Πολύ δουλειά το παιδί.Πολύ όμως!Ευτυχώς την πήρα μετά από ένα διωράκι.Η μηχανή ήταν εχμμμμμμμμμ εξαιρετικά βρώμικη....και κάναμε το Lux Πλυσιματάκι με όλα τα καλούδια.Τσίμπησε λίγο η τιμούλα στα 20ε αλλά εξατμίσεις γυαλισμένες ήθελα αναμενόμενα πράγματα

    Αυτά τα ολίγα απο μένα καλό μήνα σε όλους!
    Μια μέρα θα γίνω πατάτα τηγανιτή και θα με αγαπάτε όλοι...

  13. #88
    Fish Το avatar του/της nopattern
    Εγγραφή
    08/10/2014
    Μηνύματα
    191
    Bike Shower, Δοϊράνης 97, Καλλιθέα

    Το πήγα εχθές, το πηρα κούκλα - οχι ότι δεν ήταν

    (με ραντεβού, χωρίς αναμονή)

    10 ευρουλάκια.
    Τελευταία τροποποίηση από nopattern; 15/06/2018 στις 11:07.
    Dreams are for doers.

  14. #89
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nopattern Προβολή μηνύματος
    Bike Shower, Δοϊράνης 97, Καλλιθέα

    Το πήγα εχθές, το πηρα κούκλα - οχι ότι δε ήταν

    (με ραντεβού, χωρίς αναμονή)

    10 ευρουλάκια.
    ΩΩΩ τέλεια!!!!!!Θέλω να τον δοκιμάσω αυτόν είναι κοντά στην δουλειά μου και βολεύει απίστευτα!!!!Next time θα πεταχτώ απο εκεί
    Μια μέρα θα γίνω πατάτα τηγανιτή και θα με αγαπάτε όλοι...

  15. #90
    Το πλύσιμο της μοτό είναι κάτι που το κάνω συνήθως μόνος μου, αλλά μια φορά το χρόνο την αφήνω στα χέρια κάποιου έμπειρου για να κάνει το κάτι παραπάνω.
    Σήμερα λοιπόν πήγα σε γνωστό πλυντήριο, αλλά το αποτέλεσμα ήταν μετριότατο. Το μοτέρ διατήρησε αυτή τη μαυρίλα που πιάνει από τους ρύπους, η μάσκα διατήρησε τις στάμπες από τα έντομα και γενικά το πλύσιμο ήταν "όσα βλέπει η πεθερά". Έφυγε και μία γενναία ποσότητα βαφής από το πλαστικό καπάκι αριστερά του μοτέρ, μάλλον από την πίεση του νερού. Τα καλά νέα είναι ότι έφυγαν όλες οι βαλβολίνες από ψαλίδια, μοχλικά, αλυσιδογράναζα, ζάντες, σταντ, γυαλίστηκαν οι λαιμοί, πραγματάκια που με δυσκολεύουν. Η τιμή είναι υψηλή νομίζω για το αποτέλεσμα (20€), για αυτό, θα ήθελα να επικαιροποιήσουμε λίγο το θέμα πλυντήριο μηχανών και να μεταφέρουμε την καλή εμπειρία μας από μαγαζιά που προτιμάμε...

Σελίδα 6 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Πλυντήριο ΓΙΑ μηχανή
    από NLS στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 19/03/2004, 15:51
  2. Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 18/03/2004, 03:13
  3. Της μηχανής οι ρόδες...
    από almalibera στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 16/03/2004, 07:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF