Σελίδα 100 από 105 ΠρώτοΠρώτο ... 50909596979899100101102103104105 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.486 έως 1.500 από 1564

Θέμα: Honda Bros

  1. #1486
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.487
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Zpower Προβολή μηνύματος
    yep....νεος με bros στον οριζοντα
    Αγγελίες όχι εδώ παρακαλώ.

    Στην αντίστοιχη ενότητα.

  2. #1487
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/06/2017
    Μηνύματα
    17
    καλησπέρα σε όλους, είμαι νέος στο φορουμ και πρόσφατα εγινα ιδιοκτήτης ενος bros 400, πριν ένα μήνα για την ακρίβεια. κάναμε το πρώτο σερβις, βάλαμε λάστιχα και τώρα ψαχνω για ανταλλακτικα, τύπου φλασάκια, μπροστινό φαναρι, πλαστικά, ντεπόζιτο, κανα φτερό ή οτι άλλο υπάρχει για να έχω κάβα. Γράφω εδω αρχικά για να μην δημιουργήσω νεο θέμα άσκοπα. υπάρχει κάποιος που εχει και πουλάει ή κάποιος που ξέρει μαγαζι με ανταλλακτικα?

  3. #1488
    Μέλος Το avatar του/της pano kato
    Εγγραφή
    12/03/2012
    Μηνύματα
    92
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από konpap Προβολή μηνύματος
    καλησπέρα σε όλους, είμαι νέος στο φορουμ και πρόσφατα εγινα ιδιοκτήτης ενος bros 400, πριν ένα μήνα για την ακρίβεια. κάναμε το πρώτο σερβις, βάλαμε λάστιχα και τώρα ψαχνω για ανταλλακτικα, τύπου φλασάκια, μπροστινό φαναρι, πλαστικά, ντεπόζιτο, κανα φτερό ή οτι άλλο υπάρχει για να έχω κάβα. Γράφω εδω αρχικά για να μην δημιουργήσω νεο θέμα άσκοπα. υπάρχει κάποιος που εχει και πουλάει ή κάποιος που ξέρει μαγαζι με ανταλλακτικα?
    Μπες στο car.gr, ανοιξε μια αγγελια για honda bros,κατο δεξια εχει καποιες επιλογες. Ανοιξε εκει που λεει [ανταλακτικα για αυτο το οχημα] Θα βρεις οτι θες!

  4. #1489
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/06/2017
    Μηνύματα
    17
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pano kato Προβολή μηνύματος
    Μπες στο car.gr, ανοιξε μια αγγελια για honda bros,κατο δεξια εχει καποιες επιλογες. Ανοιξε εκει που λεει [ανταλακτικα για αυτο το οχημα] Θα βρεις οτι θες!
    ευχαριστω, τα εχω δει του car.gr και εχουν μπει στην λιστα αγορων, ψαχνω μηπως καποιος απο εδω έχει κατι εξτρα ή ξερει καποια "μαντρα" να μπορω να διαλεξω και να παρω μαζεμενα μερικα πραγματα

  5. #1490
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Ποπο.Ωραιο μοτο.Διαχρονικο.Το ειχα πριν 17 χρονια.Ανετα θα το ξαναπερνα.Καλοριζικο
    καθε μερα ...νεα μερα.

  6. #1491
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/06/2017
    Μηνύματα
    17
    Tι έγινε? Τα πουλήσατε όλοι? Ψαχνω και καθρέφτες, ξερει κανεις αν φοράει αλλο μηχανακι τους ΙΔΙΟΥΣ?

  7. #1492
    Μέλος Το avatar του/της pano kato
    Εγγραφή
    12/03/2012
    Μηνύματα
    92
    Το CB400sf φοραει τους ιδιους, η μονη διαφορα ειναι η γωνια στο στελεχος που ειναι φαλτσοκομενη [δεν το προσεχεις ευκολα]

  8. #1493
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    23/01/2018
    Μηνύματα
    8
    Παιδιά καλησπέρα. Έχω μια bros 400 του 96 που είναι όμως σε κακή κατάσταση - έχει πολλές σκουριές πχ σε πιρούνια, έχει τρυπήσει το τεπόζιτο, έχει σπασμένη ουρά, θέλει λάστιχα κα. Μου ζήτησαν περίπου 700 για ένα συμάζεμα (250-300 εργατικά και τα υπόλοιπα βαψίματα). Μαζί με τα λάστιχα φοβάμαι πως θα πάει πάνω από 1000 ευρώ.
    Τι λέτε, αξίζει το κόπο να κάνω αυτά τα έξοδα ή είναι πολλά? Υπάρχει εναλλακτική, πχ να αγοράσω και άλλη bros και να τις παντρέψω? Επίσης, αν δεν την φτιάξω, έχει κάποια αξία πώλησης όπως είναι?
    Επίσης θέλω τη μηχανή για νησί (Ζάκυνθο) και κυρίως εντός της πόλης.
    Συγνώμη για τις απανωτές ερωτήσεις, αλλά την συμπαθώ αυτή τη μηχανή όμως δεν θέλω να μπω και σε μεγάλα έξοδα τώρα και αργότερα να ζητάει και άλλα. Η αλήθεια είναι πως κοντεύω να ενδώσω και να πάρω παπί.

  9. #1494
    Μέλος Το avatar του/της pano kato
    Εγγραφή
    12/03/2012
    Μηνύματα
    92
    Αν με 1000e μπορεις να το φερεις σε καλη λειτουργικη κατασταση, καντο. Για να βρεις καποιο αλλο bros και να παρεις ανταλακτικα, πρεπει να πιανουν τα χερια σου, γιατι αν πληρωσεις και εργατικα παει παραπανω το ποσο! Απο μοτερ πως ειναι! Δουλευει καλα? καιει λαδια? Βαλε καμια φωτο .

  10. #1495
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Φιλε γιαννη καλωςηρθες.Το μηχανακη το ειχα το 2000.Το κρατησα 1 χρονο και ο λογος που το εδιωξα ηταν για να ανεβασω τα κηβηκα(πηγα σε τιντιεμ).Ο ερωτας ομος δε μου εφυγε.Το μοτο ειναι απιστευτο.Δυκιληνδρος δυμπουζος τιμιος κυνητηρας.pgm.Μονομπρατσο.Ωραια ροπη και 160-170 τελικες.Ρε φυλε μου αρεσει τοσο πολυ που μου θυμιζει το ντουκατι μανστερ.Το ξερω ειμαι παραλογος αλλα....

    Μη βγεις απο το κοσμο τον κυβικων για να πας σε παπακι.ΑΛΛΑ 1000 ευρω για μηχανακι που κανει τωρα να το αγορασεις 800 ειναι πολλα.
    Υπαρχουν λησεις.Η αλαξε μηχανικους και ρωτα διαφορες τιμες.Η βρες οπος ειπες και ση απο το καρ μια αλλη και παντρεψε τες.Η ξεκινας με τα λαστιχα τωρα για αρχη και προχωρας συγα συγα να τη φτιαχνεις.Δεν ειναι αναγκη να την κανεις κατευθειαν πενα.
    Η προσπαθεις μοναχος σου.Π.χ.Τεποζιτο ισως να βρεις απο το καρ φτηνα η να κοιταξεις αν επισκευαζετε η να δης μηπος προσαρμοζετε καποιο αλλο.Αλλα να τρεχεις ΕΣΗ.Οχι ο μαστορας.Εση.Θα σου βγει πιο φτηνα.Μετα αν η σκουριες δεν ειναι πολυ βαθειες μπορης να παρης τη βουρτσα και νατης κανεις νικελ.Αν δε ξερεις πος δες στο γιουτουμπ.Της μπουκαλες βγαλε της να της πας εση να στης επισκευασουν.Τελος το βαψιμο. Βγαλε τεποζιτο, φτερο μπροστα,πισο,κολο και πλαινα να τα πας εση για βαψιμο.Ο κολος δες αν επισκευαζετε με πολυεστερα.Ενα σερβις(λαδια,φρενα,φιλτρο βενζινης,φιλτρο αερα,μπουζι)και εισαι ετοιμος.

    Εαν τελικα δε τα καταφερεις και θες να προχωρησης στο χιλιαρικο,εγω σου λεω μη το κανεις.Πουλα τη για ανταλακτηκα η εχε τη εκει να σου πιανει ρεμιζα(στην ελλαδα ειμαστε).
    Το χιλιαρικο ειναι πολυ για ενα μηχανακη 20αετιας που η αγοραστικη του αξια ειναι σχεδον στο μισο.
    Τελευταία τροποποίηση από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ; 24/01/2018 στις 16:35.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  11. #1496
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    περνεις ενα αλλο με το χιλιαρικο σε καλητερη κατασταση καταθετεις πινακιδες σε αυτο που εχεις και εχεις ενα μηχανακι ανταλλακτικα για να φιαξεις οτι θελεις.αλλα να δεις αν το ντεποζιτο του αλλου ειναι ενταξει γιατη εκει πονανε. το ειχα και εγω το μπροσακι πολυ καλο μηχανακι [περνει και μοτερ απο αφρικα 750]

  12. #1497
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    23/01/2018
    Μηνύματα
    8
    Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

    Την έχω μια καψούρα την bros είναι η αλήθεια αλλά ώρες ώρες με σκιάζει και ο ορθολογισμός και δεν μπορώ να πάρω απόφαση.

    Φίλε Κώστα η πλάκα είναι πως έχω μια ακόμη bros μισό-διαλυμένη (αγορά το 2004) αλλά δεν μπορώ να βάλω κάτι επάνω γιατί πολύ απλά όλα τα ανταλλακτικά είναι στην ίδια ή και σε χειρότερη κατάσταση. Επίσης το κακό είναι πως δεν πολυπιάνουν τα χέρια μου αλλά με βάζεις σε σκέψεις να το προσπαθήσω.

    Το μοτέρ που έχει τώρα είναι εντάξει. Την παράτησα μάλιστα την καημένη μετά από σέρβις, λόγω μετακίνησης στην Αθήνα για μεγάλο διάστημα.

    Παναγιώτη και andreas έβγαλα μερικές φώτο για να υπάρχει και εικόνα - με έπιασε μελαγχολία που την περιεργάστηκα πάλι!

    Ωρίστε και οι φώτο:

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	newDSC01397.jpg 
Προβολές:	170 
Μέγεθος:	39,6 KB 
ID:	392437Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	newDSC01398.jpg 
Προβολές:	168 
Μέγεθος:	95,5 KB 
ID:	392438Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	newDSC01399.jpg 
Προβολές:	168 
Μέγεθος:	96,4 KB 
ID:	392439Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	newDSC01400.jpg 
Προβολές:	168 
Μέγεθος:	94,6 KB 
ID:	392440Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	newDSC01406.jpg 
Προβολές:	167 
Μέγεθος:	96,7 KB 
ID:	392441

  13. #1498
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.723
    Αυτό έχει μείνει 2 χρόνια παντελώς απροστάτευτο, στα στοιχεία της φύσης. Ότι έγινε, έγινε, πάμε στα επιμέρους:

    Αν δεν είναι χαλασμένο το μοτέρ, η μοτοσυκλέτα σώζεται με προσωπική εργασία, με πολύ μικρά κόστη. Θέλει λύσιμο, ξύσιμο, βάψιμο κάθε εξάρτημα, και επανασυναρμολόγηση. Γίνεται αν ξέρεις πως, ή αν έχεις κάποιον φίλο να το κάνει. Σε μάστορα ΤΟ ΞΕΧΝΑΣ.

    Τα καλάμια στα πηρούνια, στο μήκος που δουλεύει η τσιμούχα, όσο μπορώ να δω από τις φωτό, δεν έχουν στίγματα σκουριάς. Εκεί σε νοιάζει να είναι καθαρό το καλάμι, παραπάνω, το ξύνεις, και να μην γίνει τέλειο δεν σε νοιάζει, δεν κινείται η τσιμούχα εκεί να θέλει τέλεια επιφάνεια.

    Αλουμίνια μοτέρ, με ένα καλό πλύσιμο για αρχή, με χημικά και πλυστικό με πίεση, να φύγουν τα άλλατα, και τρίψιμο μετά με πολύ λεπτά γιαλόχαρτα όπου επιμένει το χάλασμα, θα έρθουν εκεί που πρέπει. Δεν θα γίνουν βιτρίνας, αλλά θα γίνουν αποδεκτά, δεν θα είναι σαν να περνάνε ιλαρά. Ομοίως βίδες και σιδερένια πραγματάκια, ξύσιμο, βάψιμο.

    Ντεποζιτο, βλέπω σκουριά, αλλά το μέσα είναι που έχει σημασία. Σώζεται, δεν σώζεται, κανά 50ρι έχουν στην αγορά, δεν θα πέσεις έξω για τέτοιο ποσό.

    Κ.ο.κ.

    Γνώμη μου, αν έχει καλό μοτέρ, βάλτο στο car.gr κανά 300ρι ευρώ, να το πάρει κάποιος που μπορεί να το θέλει, και να έχει σκοπό να το συνεφέρει. Να βάλεις κι εσύ ζεστό χρήμα στην τσέπη σου αντί να δώσεις και να φύγει ο μπελάς από το κεφάλι σου χωρίς κόπο για εσένα, χρήμα που θα σε βοηθήσει στο επόμενο μοτό σου, να πάρει και ένας άνθρωπος οικονομικά το bros, που πραγματικά θα το θέλει και θα ξέρει τι να το κάνει.

    Στα λέω ευθέως, όπως ευθέως τα ρώτησες, κι όπως ευθέως τα βλέπω. Νομίζω έτσι σε βοηθάω, αντί να λέμε δήθεν ευγένειες και άλλα λόγια να αγαπιόμαστε. H ''συμπάθεια'' και η ''καψούρα'' για μια μηχανή, είναι στις πράξεις και στο αποτέλεσμα, όχι στα λόγια, ούτε στην πρόθεση. Η μηχανή που βλέπω στις φωτογραφίες, ΔΕΝ είναι η μηχανή που κάποιος την έχει καψούρα. Είναι η μηχανή που κάποιος την έχει ΧΕΣΜΕΝΗ. Είναι μια μηχανή που την παρατήσανε δυο χρόνια στα στοιχεία της φύσης, να λιώσει, να γίνει σκουπίδι,
    όπως αυτό ΕΔΩ, χωρίς κανένα έλεος. Ποιά καψούρα έχουμε ακριβώς, και τι συμπάθεια;

    Βάλε αγγελία ASAP.
    Τελευταία τροποποίηση από telegonos; 25/01/2018 στις 02:13.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  14. #1499
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    φιλε γιαννη μενεις κοντα στη θαλασα ε???Το χει φαει η ψορα το μηχανακη.Δεν ειναι οτι δε σωζετε.Σοζετε αλλα θελει προσωπικη εργασια,πασετακια,μπυριτσες και ενα φιλο που να σκαμπαζει λιγο απο αυτα.Αλλα θα συμφωνησω με τον απο πανω.Μην ασχοληθης καθολου με μαστορα.Εαν δε το κανης εση,δωστη στο καρ.


    Υ.Γ.Να σημειωθη οτι το μοτερ της δικιας μου ηταν ετσι.Το ετριψα με βουρτσα οπος σου πα και εγινε καθρεπτης.Το μηχανακη σωζετε.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  15. #1500
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    θελει προσωπικη δουλεια,για συνεργειο δεν σε συμφερει.αν δεν το εχεις με το λυσιμο δεν θα κανεις τιποτα.αυτες η δουλειες θελουν βασικα, υπομονη χωρο και χρονο.

Παρόμοια θέματα

  1. Honda Bros 400 ???
    από Anritsu στο forum Honda
    Απαντήσεις: 98
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2011, 13:15
  2. Honda Bros
    από plutonas στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 21/09/2005, 22:15
  3. Honda Bros
    από empemp στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2004, 11:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF