Σελίδα 8 από 105 ΠρώτοΠρώτο ... 3456789101112131858 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 120 από 1564

Θέμα: Honda Bros

  1. #106
    μουσικο μελος Το avatar του/της GiannisBlessed
    Εγγραφή
    25/11/2008
    Μηνύματα
    1.812

    Re: bros 400-650

    Αρχικά δημιουργήθηκε από maomao
    ΚΑΛΗΜΕΡΑ
    είμαι καινούργιος στο site και χαιτρετίζω την παρέα και τις γνώσεις της.
    Είμαι νέος οδηγός μηχανής κι ετοιμάζομαι να βγω σον δρόμο με ένα bros 400, το οποίο βρίσκεται σε φάση service.
    Το πρόβλημα είναι ότι έχει τρύπιο ντεπόζιτο και από ότι μου είπαν δεν μπορούν να το κολλήσουν.
    Υπάρχει κάποιος που να έχει ντεπόζιτο για ΒΡΟΣ 400-650 προς πώληση ??




    Υ.Γ τοποθετώ την ερώτηση μου εδώ που σχετίζεται με τα bros ,ελπίζοντας ότι δεν έκανα κάποιο λάθος.
    εχω ενα το οποιο εχει μια λακουβα αλλα αν την χτυπησεις καπως ερχεται.
    ειναι πληρως λειτουργικο χωρις σκουριες στο εσωτερικο.
    αν δεν σε ενδιαφερει η εμφανιση ειναι παραπανω απο οκ.
    αλλα με ειχε παρει καποιος αλλος τηλ να το παρει αλλα δεν με ξανα πηρε απο τοτε.
    οποτε στειλε μου με ενα πμ μια προσφορα και το πηρες.να βρεθουμε κιολας να γνωριστουμε να μεγαλωνει η παρεα.

  2. #107

    ερωτηση...

    Καλησπερα σας. Εχω μια ερωτηση για τους brosakides...Το σκ πηγα μια βολτα προς Βιλλια-Π.Γερμενο. Αν και δν φυσαγε σχεδον καθολου, εμενα με πηρε ο αερας πανω στην μηχανη. Ποσο παει να του βαλω ενα μασκακι?Θα κανει δουλεια? Εσεις τι εχετε βαλει-αν εχετε βαλει-στα δικα σας??

    Εις αναμονη απαντησεων...καλη εβδομαδα!

  3. #108

    Re: ερωτηση...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από giospy
    Καλησπερα σας. Εχω μια ερωτηση για τους brosakides...Το σκ πηγα μια βολτα προς Βιλλια-Π.Γερμενο. Αν και δν φυσαγε σχεδον καθολου, εμενα με πηρε ο αερας πανω στην μηχανη. Ποσο παει να του βαλω ενα μασκακι?Θα κανει δουλεια? Εσεις τι εχετε βαλει-αν εχετε βαλει-στα δικα σας??

    Εις αναμονη απαντησεων...καλη εβδομαδα!
    Φίλε giospy δύστυχος τα μικρά και όμορφα μασκάκια δεν κάνουν δουλειά.. εκτός αν πάρεις αγκαλιά το ντεπόζιτο :rotflmao:

    αν θέλεις έχω ένα μεγάλο να σου δώσω της Kappa.. Το πιθανότερο όμως είναι να μην σου αρέσει :P

    Αν σε ενδιαφέρει στείλε μου p.m. να βρεθούμε να το δεις..
    -------------
    Keep it Fun!!!

  4. #109
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/04/2010
    Μηνύματα
    26

    ax brosara!

    kalhspera paideia!xairetw tous brosakides,eimai neos sthn parea tou foroum alla k tis pareas sas!endeiaferomai poly gia tn bros 650 alla metaxhrismenh briskw mono 400ara.pera apo auto me endiaferei na mathw genika perh ths panemorfhs bros opws apo epidoseis mexri k tn pleyra ts shnthriseis(kostos).akoma k tn antoxh ths sta taxidia peras ths dikhs mou mias exwn skopo na taxideuw me auth!
    p.srotoeida tn bros otan eimoun 17 htan enas keraynobolos erwtas poy kratei mexri twra!hrthe h wra na tn apoktisw k pisteuw oti h gnwmh sas opws k diabasa sta parapano na tn agaphsw perisotero!

  5. #110
    καλησπερα φιλε! καλως ηλθες..

    εγω μπορω να σου μιλησω για το 400αρι που εχω.Ειναι η πρωτη μου μηχανη, την εχω εδω και ενα 4μηνο. Για πρωτη μηχανη και για αρχαριο οδηγο ειναι μια χαρα. Δεν εχει πολυ γκαζι, ειναι παρα πολυ ευκολη στην οδηγηση μεσα στην κινηση.Οσον αφορα τα ταξιδακια και βολτες εκτος πολης, το brosaki κατ'εμε εχει διττο χαρακτηρα,και εξηγουμαι.
    Ταξιδι στην εθνικη και στην αττικη οδο. Οχι και το καλυτερο του.Η δυναμη του δν ειναι αρκετη για να διατηρει υψηλες ταχυτητες, και εκτος των αλλων βρηκα την οδηγηση εκει πολυ βαρετη.Ενα ακομα μειον ειναι οτι επειδη ειναι γυμνο, τρως πολυ "αερατο" ξυλο, ειδικα στα 110-120 κλμ, ο Αιολος παιζει μποξ πανω στο κρανος σου!!
    Ταξιδι σε επαρχιακο δρομο και γενικα ορεινα κομματια-στροφες κλπ:μια λεξη= καυ**α.Στριβει απιστευτα ομορφα, ο ηχος του ειναι υπεροχος, κουμπωνεις πανω του και νιωθεις οτι εισαι ενα με το μηχανακι.Σου ειπα οτι στριβει θεικα??Σε προδιαθετει για πολλα-τετοιου ειδους-χιλιομετρα.
    Καποιο προβλημα δν μου εχει βγαλει,τα ηλεκτρολογικα του δουλευουν ρολοι,το μονο που εχει το δικο μου ειναι οτι ακουγονται οι καδενες του,καποια στιγμη πρεπει να αλλαχτουν..Δεν δημιουργει καποιο προβλημα στην μετακινηση μου ομως.
    Οι συνεπιβατες λενε οτι η πισω σελλα δν ειναι ανετη,ειναι σκληρη και μικρη.Αυτο διορθωνεται εν μερει με την αλλαγη του αφρωδους υλικου.

    Εν κατακλειδι, προκειται για ενα μηχανακι 20ετιας πλεον,αλλα με κινητηρα σκυλι, πανεμορφο μετα απο τοσα χρονια, και πολυ τιμιο για αυτα που σου δινει και αυτα που σου ζηταει.

    Αυτα,ελπιζω να βοηθησα καπως.

  6. #111
    Μοτοσυκλετιστής Το avatar του/της dimr1
    Εγγραφή
    19/08/2009
    Μηνύματα
    161
    Φίλε r.g καλως ήρθες. Το Bros είναι μια πολύ αξιόπιστη μοτο που άρχισε να παράγεται το 1987 και σταμάτησε το 1993 προορισμένη για τις ώριμες μοτοσυκλειστικά τότε χώρες Ιαπωνίας Αμερικής και Καναδά, καθότι ακριβή αλλά ποιοτική.
    Σε θέμα επιδόσεων χοντρικά το 650 με δυο άτομα πάει όπως το 400 με μόνο τον οδηγό με 185 χ.α.ω. περίπου τελική, 63 ίππους ονομαστικούς, το 400 πρέπει να έχει 160 τελική, 37 ονομαστικούς ίππους, η μεγάλη τους διαφορά είναι στη ροπή. Η αντίσταση του αέρα είναι όπως σε κάθε άλλο γυμνό, δηλαδή μέχρι τα 150 αν είσαι γυμνασμένος μπορεί να ταξιδέψεις. Μια ζελατίνα ίσως ανεβάσει και 10 χλμ την ταχύτητα ταξιδιού. Για τα σημερινά δεδομένα ένα νορμαλ Bros έχει συμπαθητικό κράτημα, με σχετικά αργή γεωμετρία. Έχει ελάχιστες ανάγκες σε συντήρηση , δεν βγάζει προβλήματα, αρκεί να βρεις κάποιο πραγματικά καλό, που δεν είναι πολύ εύκολο πλέον. Μια μηχανή 20 ετών που της ζητούνται συχνά επιδόσεις είναι σαν μια γιαγιά να αρχίσει το aerobic, ψάξε αλλού αν θέλεις γρήγορη οδήγηση.
    Άν θέλεις γράφε στα Ελληνικά γιατί τα greeklish βγάζουν μάτια.

  7. #112
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/04/2010
    Μηνύματα
    26

    χμ...

    καταρχειν ευχαριστω για το ενδιαφερον σας,ειστε σαφεστατοι,το εκτιμω!τυχαινει να γνωριζω τοσο απο μηχανες οσο κ απο κινητηρες(ειμαι μηχανολογος κ προς δικια σας απορια εδω ειμαι περι τουτου)ειναι το παθος μου!δν θελω γρηγορη οδηγηση αλλα ανετο ταχιδι,ειμαι τυπος με πρωτο γνωμονα τν ασφαλεια,γνωριζω οτι με τν κουκλα bros δν θα τα εχω αλλα ειναι γκομενα που παντα ηθελα να καβαλησω....καταλαβενεε!!! ετσι ειμαι διαθετημενος να αρκεστω σε αυτα που προσφερει κ απευθηνθηκα σε σας που εχετε εναν λογο παραπανο!σας ευχαριστω κ μιρια εποντε!

  8. #113
    Χεράς ή Βροντάς; Το avatar του/της Dumah
    Εγγραφή
    22/12/2009
    Μηνύματα
    120

    Ζελατίνα

    Αρχικά δημιουργήθηκε από giospy
    Καλησπερα σας. Εχω μια ερωτηση για τους brosakides...Το σκ πηγα μια βολτα προς Βιλλια-Π.Γερμενο. Αν και δν φυσαγε σχεδον καθολου, εμενα με πηρε ο αερας πανω στην μηχανη. Ποσο παει να του βαλω ενα μασκακι?Θα κανει δουλεια? Εσεις τι εχετε βαλει-αν εχετε βαλει-στα δικα σας??

    Εις αναμονη απαντησεων...καλη εβδομαδα!
    Πολύ καλησπέρα...Εγώ έχω ένα Bros 400 και του έχω βάλει μία τεράστια ζελατίνα από Varradero...
    Δε με πιάνει τίποτα...Είναι λες και έχω καβαλίσει όντως τουριστική μηχανή, στο θέμα αέρα...

  9. #114
    r.g καλως ήρθες κι από εμένα

    Άντε να μαζευόμαστε

    p.s.: dimr1 φοβερό το site σου http://www.moto-choice.com/gr/
    -------------
    Keep it Fun!!!

  10. #115

    Re: Ζελατίνα

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Dumah
    Πολύ καλησπέρα...Εγώ έχω ένα Bros 400 και του έχω βάλει μία τεράστια ζελατίνα από Varradero...
    Δε με πιάνει τίποτα...Είναι λες και έχω καβαλίσει όντως τουριστική μηχανή, στο θέμα αέρα...
    εχεις pm

  11. #116
    Χεράς ή Βροντάς; Το avatar του/της Dumah
    Εγγραφή
    22/12/2009
    Μηνύματα
    120

    Re: Re: Ζελατίνα

    Αρχικά δημιουργήθηκε από giospy
    εχεις pm
    Κοίταξα, αλλά δεν έχω πμ...

  12. #117
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/04/2010
    Μηνύματα
    26
    παλικαρι μου με ολο το θαρος σ αρεσει η τεραστια ζελατινα πανω στο βροσακι?φανταζομαι τη ζελατινα μεγαλητερη απ τη μπρος...κ συ της εβαλες παραβαν κριμα ρε συ!πρακτικο δν λεω αλλα δν τα κανεις αυτα!

  13. #118
    Χεράς ή Βροντάς; Το avatar του/της Dumah
    Εγγραφή
    22/12/2009
    Μηνύματα
    120
    Αρχικά δημιουργήθηκε από r.g
    παλικαρι μου με ολο το θαρος σ αρεσει η τεραστια ζελατινα πανω στο βροσακι?φανταζομαι τη ζελατινα μεγαλητερη απ τη μπρος...κ συ της εβαλες παραβαν κριμα ρε συ!πρακτικο δν λεω αλλα δν τα κανεις αυτα!
    Ναι δε λεω, είναι σαν του παππού μου, αλλά μπρος τον πόνο τειν'τα κάλη;
    Όποτε μπορέσω θα τη βγάλω φωτό να τη δεις...
    Εν το μεταξύ σκέφτομαι και να την πουλήσω, λόγω ανάγκης...
    1000 ευρώ καλά είναι;
    (Με την κρίση καταντίσαμε παιδοκτόνοι...)

  14. #119
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/04/2010
    Μηνύματα
    26

    Thumbs up

    μια χαρα τιμουλα ειναι!περιμενουμε φοτο!

  15. #120
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/04/2010
    Μηνύματα
    26
    ελα ρε συ νταξει ειναι κ γω φανταστικα τα χειροτερα!

Σελίδα 8 από 105 ΠρώτοΠρώτο ... 3456789101112131858 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Honda Bros 400 ???
    από Anritsu στο forum Honda
    Απαντήσεις: 98
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2011, 12:15
  2. Honda Bros
    από plutonas στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 21/09/2005, 21:15
  3. Honda Bros
    από empemp στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2004, 10:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF