Σελίδα 95 από 105 ΠρώτοΠρώτο ... 458590919293949596979899100 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.411 έως 1.425 από 1564

Θέμα: Honda Bros

  1. #1411
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    18/07/2007
    Μηνύματα
    11
    Έτοιμο το μπροσάκι...Όλο μαμα...Έχω ένα μικρό προβληματάκι όμως...Να σημειωθεί οτι ηταν και μια πενταετία παρατημένο...Οταν αλλάζω απο πρώτη σε δευτέρα κοπανάει πολύ...Ιδικά αν εχει πολες στροφές...Επίσης οταν είναι παγωμένο δεν ακούγεται τόσο...Καμια ιδέα το τι μπορεί να είναι??



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20151214_131723.jpg 
Προβολές:	422 
Μέγεθος:	103,4 KB 
ID:	348181

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20151214_145423.jpg 
Προβολές:	420 
Μέγεθος:	106,3 KB 
ID:	348182

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20151214_145407.jpg 
Προβολές:	418 
Μέγεθος:	103,4 KB 
ID:	348183
    Τελευταία τροποποίηση από hercmour; 14/12/2015 στις 22:03.

  2. #1412
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/04/2014
    Μηνύματα
    27
    Καλημερα και Χρόνια Πολλά. Πολύ όμορφο το έχεις φτιάξει. Όσο για το πρόβλημα που αναφέρεις το κάνει μονο στην δευτέρα η και σε άλλες αλλαγές; Ψαχτο λίγο με τα λάδια...

  3. #1413
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    18/07/2007
    Μηνύματα
    11
    Χρόνια πολλά σε όλους...Εχω παρατηρήσει οτι το κάνει και απο 2α σε 3η αλλα λιγότερο βεβαια...Ακούγετε πιο πολύ οταν ζεσταίνεται...Οταν λες να το ψάξω με τα λάδια εννοείς τι τύπο ή τι μαρκα???Έχεις κάτι να προτείνεις???
    Nothing Else Maters!!!

  4. #1414
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/05/2015
    Μηνύματα
    3
    Χαίρετε.

    Έχω κι εγώ ένα αγαπημένο Brosάκι, το οποίο ως γιαγιάκα όλο και κάτι χρειάζεται κατά καιρούς.

    1. Βρίσκομαι πλέον στη Θεσσαλονίκη και αναζητώ κάποιον καλό μάστορα, που να ξέρει τις Bros, να μπορώ να εμπιστευτώ και να μη με γδάρει... Μήπως μπορείς να μου στείλει κανείς προτάσεις/συστάσεις (ίσως σε μήνυμα, αν το θεωρείτε πιο κομψό).

    2. Συγκεκριμένα, αυτή τη στιγμή έχω το εξής πρόβλημα...: Άρχισε να δουλεύει το ανεμιστηράκι και η θερμοκρασία να ανεβαίνει πιο ψηλά από ότι συνήθως (όχι στο κόκκινο ευτυχώς). Συμπλήρωσα παραφλού στο ψυγείο (πήρε σχεδόν 1 λίτρο!), για λίγο κατέβηκε η θερμοκρασία, αλλά μετά ξανά τα ίδια.
    Πριν βάλω το παραφλού, είχα παρατηρήσει μια μικρή λιμνούλα από υγρά κάτω από το ψυγείο όταν ήταν σταθμευμένη. Αλλά από τη στιγμή που ξαναέβαλα υγρά (και παρ' όλα αυτά ανέβασε πάλι θερμοκρασία), δεν έχω δει να χάνει από κάπου.

    Καμιά ιδέα/πρόταση;

    Σας ευχαριστώ!

  5. #1415
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mad shark
    Εγγραφή
    04/01/2010
    Μηνύματα
    113
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stepadou Προβολή μηνύματος
    Χαίρετε.

    Έχω κι εγώ ένα αγαπημένο Brosάκι, το οποίο ως γιαγιάκα όλο και κάτι χρειάζεται κατά καιρούς.

    1. Βρίσκομαι πλέον στη Θεσσαλονίκη και αναζητώ κάποιον καλό μάστορα, που να ξέρει τις Bros, να μπορώ να εμπιστευτώ και να μη με γδάρει... Μήπως μπορείς να μου στείλει κανείς προτάσεις/συστάσεις (ίσως σε μήνυμα, αν το θεωρείτε πιο κομψό).

    2. Συγκεκριμένα, αυτή τη στιγμή έχω το εξής πρόβλημα...: Άρχισε να δουλεύει το ανεμιστηράκι και η θερμοκρασία να ανεβαίνει πιο ψηλά από ότι συνήθως (όχι στο κόκκινο ευτυχώς). Συμπλήρωσα παραφλού στο ψυγείο (πήρε σχεδόν 1 λίτρο!), για λίγο κατέβηκε η θερμοκρασία, αλλά μετά ξανά τα ίδια.
    Πριν βάλω το παραφλού, είχα παρατηρήσει μια μικρή λιμνούλα από υγρά κάτω από το ψυγείο όταν ήταν σταθμευμένη. Αλλά από τη στιγμή που ξαναέβαλα υγρά (και παρ' όλα αυτά ανέβασε πάλι θερμοκρασία), δεν έχω δει να χάνει από κάπου.

    Καμιά ιδέα/πρόταση;

    Σας ευχαριστώ!

    καλημερα stepadou
    νομιζω πως αν δεν εχεις διαροη απο κολαρο η το ψυγειο σου τοτε το προβλημα σου ειναι φλαντζα καιφαλης θεμα που δεν ληνετε και πολι οικονομικα για να το τσεκαρις βαλε παλι παραφλου βαλε μπρος το μηχανακι με την ταπα του νερου ανιχτη και περιμενε μεχρι να ζεσταθη καλα
    αν δε σου φουσκοση τα νερα και δεν βγαλη φισαληδες αερα εισαι τυχερος δεν ειναι φλαντζα αν παλλι παρατιρισης τετοιο φενομενο
    εισαι γραμη για επισκεβη η αλλαγη κηνητηρα δες τη απο τα δυο ειναι πιο οικονομικο αυτα φιλε ελπιζω να βοηθησα και ευχωμε να κανω λαθος
    mad shark
    τερμα το γκαζι

  6. #1416
    Μέλος Το avatar του/της omrtlegol
    Εγγραφή
    18/02/2013
    Μηνύματα
    84
    Παλικαρια μουυ!!! Για πειτε μου εσεις που ξερετε!! Για να αλλαξω στο bros τσιμουχες βαλβιδων,πρεπει να κατεβει το μοτερ??

  7. #1417
    Ημίκουλο μέλος Το avatar του/της KostasV2
    Εγγραφή
    20/09/2011
    Μηνύματα
    1.515
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από omrtlegol Προβολή μηνύματος
    Παλικαρια μουυ!!! Για πειτε μου εσεις που ξερετε!! Για να αλλαξω στο bros τσιμουχες βαλβιδων,πρεπει να κατεβει το μοτερ??
    Η πίσω κεφαλή βγαίνει και πάνω στο πλαίσιο. Για τη μπροστινή, θα σου πει ο μηχανικός σου...

  8. #1418
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/06/2016
    Μηνύματα
    6
    καλησπερα παιδια καλως σας βρηκα εστω και καθυστερημενα. εχω ενα hawk 650gt και σε πεισμα ολων που μου λενε να το δωσω για να παρω κατι πιο καινουργιο ,εγω το λατρευω και το θεωρω το πιο ομορφο εργαλειο στον κοσμο. ομως ως παλαιο μηχανημα βγαζει και αυτο τα προβληματακια του. και επειδη εχω απηυδησει με τους "μαστορες" θα ηθελα και την δικια σας αποψη μιας και σιγουρα απο την εμπειρια ξερετε αρκετα πραγματα παραπανω. την συγκεκριμενη περιοδο εχω προβλημα με την καταναλωση καυσιμου. το εχω παει για service εχω καθαρισει το καρμπυλατερ μεχρι αηδιας, αλλα δεν βγαζει το ντεποζιτο μου πανω απο 80 χλμ. ο μαστορας μου επιμενει οτι ειναι τα καρμπυλατερ και οτι θελουν γενικως αλλαγμα. πιστευετε οτι το προβλημα ειναι εκει? μπορει να φορεσει και καρμπυλατερ απο αλλη μηχανη? διοτι ακομα και τα μεταχειρισμενα που βρισκω για την μηχανη μου ειναι σε αρκετα υψηλες τιμες. σας ευχαριστω εκ των προτερων.

  9. #1419
    Μέλος Το avatar του/της omrtlegol
    Εγγραφή
    18/02/2013
    Μηνύματα
    84
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από krom Προβολή μηνύματος
    καλησπερα παιδια καλως σας βρηκα εστω και καθυστερημενα. εχω ενα hawk 650gt και σε πεισμα ολων που μου λενε να το δωσω για να παρω κατι πιο καινουργιο ,εγω το λατρευω και το θεωρω το πιο ομορφο εργαλειο στον κοσμο. ομως ως παλαιο μηχανημα βγαζει και αυτο τα προβληματακια του. και επειδη εχω απηυδησει με τους "μαστορες" θα ηθελα και την δικια σας αποψη μιας και σιγουρα απο την εμπειρια ξερετε αρκετα πραγματα παραπανω. την συγκεκριμενη περιοδο εχω προβλημα με την καταναλωση καυσιμου. το εχω παει για service εχω καθαρισει το καρμπυλατερ μεχρι αηδιας, αλλα δεν βγαζει το ντεποζιτο μου πανω απο 80 χλμ. ο μαστορας μου επιμενει οτι ειναι τα καρμπυλατερ και οτι θελουν γενικως αλλαγμα. πιστευετε οτι το προβλημα ειναι εκει? μπορει να φορεσει και καρμπυλατερ απο αλλη μηχανη? διοτι ακομα και τα μεταχειρισμενα που βρισκω για την μηχανη μου ειναι σε αρκετα υψηλες τιμες. σας ευχαριστω εκ των προτερων.
    Καλημερα και σε εσενα! Απο γκαζι τι λεει;; Παει κανονικα ή κανει διακοπες,ειναι πεθαμενο κλπ; Ζιγκλερ κλπ φανταζομαι εχεις αλλαξει ε;

  10. #1420
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/06/2016
    Μηνύματα
    6
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από omrtlegol Προβολή μηνύματος
    Καλημερα και σε εσενα! Απο γκαζι τι λεει;; Παει κανονικα ή κανει διακοπες,ειναι πεθαμενο κλπ; Ζιγκλερ κλπ φανταζομαι εχεις αλλαξει ε;
    γενικα το εχει το γκαζι του. απλα καμια φορα δειχνει σαν "μπουκωμενο" και οταν αφηνω το γκαζι κανει σκασιματα η εξατμιση. ναι εχω αλλαξει ζιγκλερακια

  11. #1421
    Μέλος Το avatar του/της omrtlegol
    Εγγραφή
    18/02/2013
    Μηνύματα
    84
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από krom Προβολή μηνύματος
    γενικα το εχει το γκαζι του. απλα καμια φορα δειχνει σαν "μπουκωμενο" και οταν αφηνω το γκαζι κανει σκασιματα η εξατμιση. ναι εχω αλλαξει ζιγκλερακια
    Τα σκασιματα,πολυ πιθανο να οφειλονται σε τρυπιες μεμβρανες στα καρμπ! (πολε ακριβες αν οντως ειναι αυτο) Τις εχεις τσεκαρει; Δεν νομιζω βεβαια να ειναι ικανες να να διπλασιαζουν ουσιαστικα την καταναλωση! (πολυ βρομικο φιλτρο αερος επισης αυξανει πολυ την κατανάλωση!) Τα 80km στο γεμισμα που ειπες ειναι πραγματικο νουμερο οντως;;

  12. #1422
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/06/2016
    Μηνύματα
    6
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από omrtlegol Προβολή μηνύματος
    Τα σκασιματα,πολυ πιθανο να οφειλονται σε τρυπιες μεμβρανες στα καρμπ! (πολε ακριβες αν οντως ειναι αυτο) Τις εχεις τσεκαρει; Δεν νομιζω βεβαια να ειναι ικανες να να διπλασιαζουν ουσιαστικα την καταναλωση! (πολυ βρομικο φιλτρο αερος επισης αυξανει πολυ την κατανάλωση!) Τα 80km στο γεμισμα που ειπες ειναι πραγματικο νουμερο οντως;;
    καρατσεκαρισμενο μεχρι τελευταιας ρανιδος....εψαχνα και στο manual και οντως αναφερει σαν αιτιο υψηλης καταναλωσης το φιλτρο αερος. οποτε βρηκα δουλεια για αυτη την εβδομαδα. στην τελευταια μου επισκεψη, που τσεκαραμε ενδελεχως και τα καρμπυλατερ δεν αναφερθηκε καποιο προβλημα στις μεμβρανες...επισης ποιο ειναι το ιδανικο νουμερο στα βελονακια που πρεπει να φοραει το καρμπυλατερ του 650? σε ευχαριστω παρα πολυ επ ευκαιρια που ασχολησε με το θεμα μου. οχι τιποτα αλλο, θελω να τελειωνω με τον κινητηρα για να μπορεσω να προχωρησω και σε εξωτερικες ανακατασκευες και οσο εχω σοβαρα θεματα, το ξανασκεφτομαι και με πανε πισω...

  13. #1423
    Μέλος Το avatar του/της omrtlegol
    Εγγραφή
    18/02/2013
    Μηνύματα
    84
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από krom Προβολή μηνύματος
    καρατσεκαρισμενο μεχρι τελευταιας ρανιδος....εψαχνα και στο manual και οντως αναφερει σαν αιτιο υψηλης καταναλωσης το φιλτρο αερος. οποτε βρηκα δουλεια για αυτη την εβδομαδα. στην τελευταια μου επισκεψη, που τσεκαραμε ενδελεχως και τα καρμπυλατερ δεν αναφερθηκε καποιο προβλημα στις μεμβρανες...επισης ποιο ειναι το ιδανικο νουμερο στα βελονακια που πρεπει να φοραει το καρμπυλατερ του 650? σε ευχαριστω παρα πολυ επ ευκαιρια που ασχολησε με το θεμα μου. οχι τιποτα αλλο, θελω να τελειωνω με τον κινητηρα για να μπορεσω να προχωρησω και σε εξωτερικες ανακατασκευες και οσο εχω σοβαρα θεματα, το ξανασκεφτομαι και με πανε πισω...
    Για τις βελονες,γραφει ΣΙΓΟΥΡΑ το manual!

  14. #1424
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/06/2016
    Μηνύματα
    6
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από omrtlegol Προβολή μηνύματος
    Για τις βελονες,γραφει ΣΙΓΟΥΡΑ το manual!
    ενα point το εχεις....αλλα ως ψαρας θα υποπεπτω σε τετοια λαθη

  15. #1425
    Μέλος Το avatar του/της pano kato
    Εγγραφή
    12/03/2012
    Μηνύματα
    92
    Η καταναλωση που αναφερεις ειναι 2 φορες πανω απ' το κανονικο! Δεν ξερω τι εχεις κανει ως τωρα απο σερβις,ξεκινα ομως απ τα βασικα. Αλαξε μπουζι,φιλτρο αερα, ρυθμησε βαλβιδες και μετα πας στα καρμπυρατερ. Αν οι μεμβρανες ηταν κομενες δε θα δουλευε καλα στις μεσαιες και ψηλα δε θ'ανεβαζε καθολου. Η σταθμη στα καρμπυρατερ πρεπει να ειναι 9,2mm. Το ζιγκλερ για εμπρος 138mm, για πισω132mm. Oi βελονες ειναι στανταρ και δεν ρυθμηζωνται. Για τα σκασιματα στην εξατμηση μπορει να περνει αερα απο καπια ενωση των σωληνων.

Παρόμοια θέματα

  1. Honda Bros 400 ???
    από Anritsu στο forum Honda
    Απαντήσεις: 98
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2011, 12:15
  2. Honda Bros
    από plutonas στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 21/09/2005, 21:15
  3. Honda Bros
    από empemp στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2004, 10:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF