Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 16

Θέμα: Π************* service

  1. #1

    Π********** service

    επειδη τα καλα πραγματα ειναι δυσευρετα σημερα,
    πρεπει να λεγονται,οφειλω λοιπον,να γραψω....
    ......τα εξης

    τις καλυτερες εντυπωσεις που εχω μετα απο το τελευταιο σερβις
    στην αγαπη μου το Κ 1200
    Εχω αλλαξει 3 ιαπωνικα μηχανακια κ 2 ιταλικα και γνωρισα παμπολλους
    "επαγγελματιες" μηχανικους (ειμαι πολυ επειηκης)
    Οποιος σεβεται τον εαυτο του και τα λεφτα που εχει δωσει για
    το εργαλειο του ,πρεπει να πηγαινει στον Π*********. με κλειστα ματια.
    Αξιζει να πω πως οι πρωτοι που μου παν να παω εκει, ηταν
    το συνεργειο power house yamaha . Στους οποιους
    πηγα το Κ μολις το πηρα ,ωστε να εχω μια
    ουδετερη αποψη.
    Δεν εχω κανενα συμφερον για ολα αυτα που λεω
    ,εχω χαλασει πολλα λεφτα για μια αγαπη που εχω και απλα
    πρεπει να εξαφανηστουν οι "επαγγελματιες"η να βαλουν
    μυαλα.Στην τελικη παιζεται η σωματικη μας ακεραιοτητα .
    Ελπιζω να μη με διαψευσει ποτε ο Π.

  2. #2
    Τα καλύτερα έρχονται Το avatar του/της christostr
    Εγγραφή
    08/08/2009
    Μηνύματα
    552
    Δεν θα σε διαψεύσει ποτέ! Στο λέω εκ πείρας
    Φεύγω... πάω ταξίδι να επισκευτώ τον εαυτό μου...

  3. #3
    Τελικά , ο Π********* πρέπει να είναι περήφανος για την φήμη του και η BMW Hellas πρέπει να προβληματιστεί γιατί σε όλη την Ελλάδα έχει μόνο ΕΝΑ συνεργείο που να ικανοποιεί τους πελάτες της ….

    Μπράβο στον Π********, κρίμα για την BMW

  4. #4
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.967
    Σε καμιά βδομάδα είναι να κάνω το service των 20.000χλμ και το σκέφτομαι να πάω στον Π*********...από το μάστορα που το πάω είμαι ευχαριστημένος αλλά το μόνο αρνητικό είναι ότι δεν έχει διαγνωστικό εγκέφαλο. Εδώ μέσα και γενικά ακούω καλά λόγια για τον επαγγελματισμό του,αλλά υπάρχει και η άλλη άποψη ότι λόγω όγκου δουλειάς έχει γεμίσει το συνεργείο πιτσιρικάδες με ό,τι αυτό συνεπάγεται.Αντιγράφω από παλιότερο thread:



    Αρχικά δημιουργήθηκε από ALX GS 11½
    Μην παιρνεις και ορκο

    Ειναι να μην σου κατσει η στραβη.Εγω πηγαινα καποτε ενα Πηγασο που ειχα σε καποιον εξουσιοδοτημενο της aprilia.Δεν ειχα ποτε προβλημα μαζι του,περαν του τροπου του (αξεστος λεμε) και των τιμων του (ο Μπακακος ειναι φθηνοτερος )

    Οι 8 στους 10 apriliaνους που ειχαν παει ή πηγαιναν εκει μου ελεγαν τα χειροτερα!!!

    Απλα φαινεται σε μενα δεν εκατσε ποτε στραβη γιατι το πηγαινα απλα και μονο για τυπικο σερβις (για τις βαλβιδες μονο δηλαδη)

    Εχω ακουσει λοιπον και ιστοριες απο φιλους που δεν περνανε ΟΥΤΕ ΑΠ' ΕΞΩ πια απο τον Π****** μ αυτα τα κουλα που τους ειχε κανει!!!

    Το βασικοτερο ξερεις ποιο ειναι?
    Ειναι να γινει η μ@λακια και να πας πισω και να του πεις>>>>>Μαστορα δεν δουλευει.
    Και να σου πει>>>>> αστο θα στο φτιαξω γιατι κατι δεν θα πηγε καλα>>>>και χωρις να σου ξαναπαρει λεφτα.

    Αν παθεις αυτο που ειχα παθει εγω μια φορα σε εναν κ@αριολη που μου ελεγε....ΑΑΑ τωρα δεν φταιει αυτο που σου εφτιαξα εγω,αλλά αλλο πραγμα!!!και θελω τοσα να στο φτιαξω!!! Και τα ελεγε σε μενα που λυνω και δενω μονος μου το BMW (που λεει ο λογος δηλαδη) κι οχι σε καποιον που δεν εχει πιασει ποτε κατσαβιδι στο χερι του να μην καταλαβαινει τι του γινεται!!!

    Κανενας μαστορας λοιπον δεν ειναι πανακεια.Ολοι θελουν προσοχη και να εισαι απο πανω τους.Και δυστυχως ο Π********* ειναι ενα συνεργειο που δεν σε αφηνει να εισαι απο πανω του.Κι αυτος ο λογος για μενα φτανει και περισευει για να μην παω εκει για τιποτα.

    Για να μην πουμε και το αλλο?Το αλλο ντε!!!!
    Που πληρωνεις υπηρεσιες Π******** και στο "παλευει" το μηχανακι ο καθε μαστορακος που δουλευει εκει!!!
    Οχι ρε φιλε...δυστυχως δεν το δεχομαι αυτο!
    --------------------------------------------------------------------------------





    Τελικα ρε συ εχεις ΔΙΚΙΟ!!Πηγα π******* μια χαρα μετα το μηχανακι ΑΛΛΑ το απογευμα παω να το παρω βολτα και βρισκω απο κατω μια τεραστια ΣΤΑΜΠΑ ΛΑΔΙ(STO DROMO)Τ Ρ Ε Λ Λ Α Θ Η Κ Α!!!!λεω χανει λαδια??και τελικα ειχαν ξεχασει να σφιξουν την ταπα στο καρτερ!Τους πηδας μετα η δεν τους πηδας?? Θα το σκεφτω πααααααααααααααααρα πολυ να ξαναπαω

  5. #5
    Συμφωνώ και επαυξάνω!
    Ο άνθρωπος αγαπάει τη δουλειά του, δε σε βλέπει σαν χρήμα, τσεκάρει ο ίδιος τη μηχανή πριν την παραδώσει και πολλές φορές δε μου έχει πάρει χρήματα για κάποιες απλές εργασίες που έχω κάνει. Άσε που ο τρόπος του γενικά είναι γλυκύτατος και σε ρωτάει ο ίδιος τι έχει η μηχανή, και όχι όπως κάποιοι "μάστορες" που το παίζουν αυθεντίες και δεν τολμάς να του μιλήσεις. Αντίθετα με όλα τα παιδιά του Αντώνη μιλάς άνετα και σου εξηγούν τι γίνεται με τη μηχανή.
    CHRISTOS-DAKAR

  6. #6
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.967
    Δηλ. δεν ισχύουν τα παραπάων που καταγγέλει το παλαιότερο post;

  7. #7
    Ρε παιδιά είναι ουτοπικό να ψάχνετε να βρείτε το τέλειο συνεργείο που δεν έχει ποτέ κανένα δυσαρεστημένο πελάτη. Σε καμία επιχείριση δεν γίνονται αυτά τα πράγματα.

    Το θέμα είναι ότι ο Π********** είναι με διαφορά πιο αξιόπιστος και επαγγελματίας από τους υπόλοιπους.
    Το post που παραθέτεις αναφέρει ότι ο ALX GS 11½ έχει ακούσει από φίλους ιστορίες κλπ.
    Δεν αποκλείεται να είναι και έτσι, η καλή όμως φήμη που έχει ένα συνεργείο δεν
    δημιουργείται από τύχη (η κακή μπορεί).

  8. #8
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.967
    Μα ο φίλος λέει ότι είχαν ξεχάσει να του βιδώσουν την τάπα στο κάρτερ στον Π**********...Βέβαια είναι ένα αρνητικό σχόλιο μέσα σε τόσα καλά που ακούγονται. Στον μάστορα που πηγαίνω έχει το καλό ότι με αφήνει και είμαι μπροστά κατά τη διάρκεια του service,για τον Π******** μου έχουν πει ότι αυτό απαγορεύεται δια ροπάλου,αν ξέρει κάποιος ας πει.Επίσης μια και το ανέφερα και πιο πάνω,σε λίγο θα κάνω το service των 20.000χλμ. το να μπει η μοτοσυκλέτα στο διαγνωστικό είναι σημαντικό ή όχι;

  9. #9
    BMW R 1200 GS Adventure. Το avatar του/της felter
    Εγγραφή
    21/03/2007
    Μηνύματα
    309
    Μακριά από Π******** μια φορά πήγα με το R1100GS και ούτε από έξω δεν περνάω μου έκανε γαμώ της ζημιές

    και από άλλους έχω ακούσει πολλά
    Shoei X-Spirit
    r1200gs@hotmail.gr

  10. #10
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.967
    Πού πηγαίνεις τώρα αν επιτρέπεται;;;

  11. #11
    Λεωφορειολωριδάκιας
    Εγγραφή
    07/06/2006
    Μηνύματα
    127
    Γειά χαρά

    Έχω ενα f650gs του 2007. Έχω κάνει 30000χλμ και όλα τα σερβις σε εξουσιοδοτημένο. Κάποια στην Αμφιθέας και τα περισσότερα στον Π*******. Το συμπερασμά μου είναι το εξής: Αν πρόκειται να κάνεις τυπικό σέρβις (λάδια, φίλτρα κλπ) και τα δύο είναι οκ. Τώρα σε δύο καταστάσεις που χρειάστηκα μάστορα απο μαλακία δικιά μου πήγα στο Π. και καθάρισα στο μπαμ. Δεν διανοήθηκα να πάω αλλού (για βλάβη) και δικαιώθηκα, γιατι ο τύπος ξέρει. Όντως είναι ευγενικός και κοιτάει το μηχανακι και παραλαμβάνει και το δοκιμάζει.
    Ομως και στο άλλο συνεργείο δεν έχω τέτοιο παράπονο.
    Το πακέτο είναι στα φράγκα γιατί γενικώς απο οτι έχω καταλάβει είναι μη πέσεις στην ανάγκη τους...

    Τώρα λοιπόν κοιτάω πως με βολεύει για τυπικό σέρβις, καθώς ο Γέρακας μου πέφτει και λίγο μακρυά.
    Παράπονο πάντως δεν έχω απο τον Π και αν κρίνω απο το λαο που μαζεύεται μάλλον είναι πολύ γερός μαστορας...

    Τώρα αν στο φτιάχνει ο ίδιος η τα μαστόρια του αν σ'άφήνει να είσαι εκεί κλπ,κλπ εμένα με αφήνουν αδιάφορο.

    Καλό απόγευμα...

  12. #12
    BMW R 1200 GS Adventure. Το avatar του/της felter
    Εγγραφή
    21/03/2007
    Μηνύματα
    309
    Ο Π************ κάνει 1 βόλτα της μοτο 2 δημόσιες σχέσεις 3 παίρνει τα φράγκα

    και είναι κάλος






    Όλη την βρομοδουλειά την κάνουν κακή υπάλληλοι
    Shoei X-Spirit
    r1200gs@hotmail.gr

  13. #13
    BMW R 1200 GS Adventure. Το avatar του/της felter
    Εγγραφή
    21/03/2007
    Μηνύματα
    309
    [QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από zanny
    [B]Ρε παιδιά είναι ουτοπικό να ψάχνετε να βρείτε το τέλειο συνεργείο που δεν έχει ποτέ κανένα δυσαρεστημένο πελάτη. Σε καμία επιχείριση δεν γίνονται αυτά τα πράγματα.





    +1000
    Shoei X-Spirit
    r1200gs@hotmail.gr

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της hector
    Εγγραφή
    22/06/2005
    Μηνύματα
    160
    Αρχικά δημιουργήθηκε από felter
    Ο Π************ κάνει 1 βόλτα της μοτο 2 δημόσιες σχέσεις 3 παίρνει τα φράγκα

    και είναι κάλος






    Όλη την βρομοδουλειά την κάνουν κακή υπάλληλοι

    ...θες να μας πεις που πας την δικια σου;
    Το lifestyle είναι μαγικό, από μηδενικό σε κάνει νούμερο!

  15. #15
    λάθη κάνουν όλοι αλλά ο Π***** μακραν είναι ο σοβαροτερος όλων

    και κορυφαίος γνωστης

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Service times
    από tgriparis στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 28/08/2006, 13:03
  2. Kawasaki Service
    από CyBeRseXX στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 04/04/2004, 15:02
  3. service manual πού;
    από cityfly στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 28/03/2004, 13:05
  4. kathe pote service to vsttrom 650????
    από vstrom650 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 28/03/2004, 12:50
  5. Plirofories apo service manual gia ZRX 1100 97'
    από KRHTIKOS στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 10/01/2004, 19:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF