Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 83

Θέμα: Supersport Fans - 28 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2010 - ΜΕΓΑΡΑ

  1. #46
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Αρχικά δημιουργήθηκε από djspy21
    Δηλαδή θα σου κάνει δήλωση οτι σε χτυπησε εκτος πίστας και καλά ,στον δρόμο?

    γιατι να στα δώσει απο την τσέπη του λίγο δύσκολο νομίζω.

    AN εχει την καλη διαθεση... ΝΑΙ σου κανει δηλωση οτι βγηκε π.χ. απο ενα STOP και σε πληρωνει η ασφαλιστικη του.


    αν ομως δεν γουσταρει δεν μπορεις να τον υποχρεωσεις.

    πριν μπεις πιστα υπογραφεις ενα χαρτι που απαλλασσει τους παντες για οτι συμβει σε σενα και στο μηχανακι σου εκει μεσα.

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Alarm
    Εγγραφή
    30/12/2007
    Μηνύματα
    159
    Αρχικά δημιουργήθηκε από djspy21
    Δηλαδή θα σου κάνει δήλωση οτι σε χτυπησε εκτος πίστας και καλά ,στον δρόμο?

    γιατι να στα δώσει απο την τσέπη του λίγο δύσκολο νομίζω.
    Δεν ειναι παντα τοσο αφελης οι ασφαλιστικες.
    Καμια φορα πιανει

  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της djspy21
    Εγγραφή
    20/07/2008
    Μηνύματα
    171
    Πωωωω.....πίκρα....

    Να πας σε πίστα για να περάσεις ωραία και καλά και να έχεις μεγαλύτερη ασφάλεια απο τον δρόμο,,, και να σου κάτσει τέτοια φάση,, και να έρθει ο άλλος απο πίσω σου και να σε ρίξει

  4. #49
    Αρχικά δημιουργήθηκε από djspy21
    Πωωωω.....πίκρα....

    Να πας σε πίστα για να περάσεις ωραία και καλά και να έχεις μεγαλύτερη ασφάλεια απο τον δρόμο,,, και να σου κάτσει τέτοια φάση,, και να έρθει ο άλλος απο πίσω σου και να σε ρίξει
    ναι αλλα σκεψου να γινει το ιδιο σκηνικο στο δρομο???

    και απο το αλλο ρευμα να ερχεται καμια νταλικιτσα.. ε?
    τοτε τι διαλεγεις???



    απο οτι εμαθα για το θεμα με το Bmw λενε πως δοκιμαζε τα φρενα σε ολη την ευθεια και ηρθε ο αλλος και καρφωθηκε απο πισω.
    Βεβαια φταιει καθαρα ο πισω, αλλα λεμε τωρα...

    επεισης ακουσα πως το bmw το ξαναεβαλαν μεσα και κολυσε, γενικα το μηχανακι βγηκε πεε...
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της djspy21
    Εγγραφή
    20/07/2008
    Μηνύματα
    171
    Καλά εννοείτε ...οτι προτιμάς να μην σου τύχει τίποτα στο δρόμο !!!

    Απλά σχολιάσα και την ξενέρα που θα φάς αν σου γίνει μέσα στην πίστα.

  6. #51
    ολα ειναι μεσα στο προγραμμα...

    γιαυτο πλεον διαλεγεις σε ποιους διοργανωτες θα πας,
    Ενα διοργανωτης με εμπειρους πλοηγους θα τον δει τον μαλακα και θα προσπαθησει να του μαθει 2 πραγματα και αν δει πως δεν παιρνει απο λογια τοτε θα τον πεταξει εξω...
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  7. #52
    Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
    ναι αλλα σκεψου να γινει το ιδιο σκηνικο στο δρομο???

    και απο το αλλο ρευμα να ερχεται καμια νταλικιτσα.. ε?
    τοτε τι διαλεγεις???



    απο οτι εμαθα για το θεμα με το Bmw λενε πως δοκιμαζε τα φρενα σε ολη την ευθεια και ηρθε ο αλλος και καρφωθηκε απο πισω.
    Βεβαια φταιει καθαρα ο πισω, αλλα λεμε τωρα...

    επεισης ακουσα πως το bmw το ξαναεβαλαν μεσα και κολυσε, γενικα το μηχανακι βγηκε πεε...


    Τετοια ακου κ μου σικωνετε η τριχα,
    Βλεπω να την κοβω κ την πιστα.
    Καταρχην test drive σε ΤD για μενα απαγορευετε δια ροπαλου

    Ναι, φταιει ο πισω επειδη αλλος παταει γκαζι και ξαφνικα παταει φρενα στα καλα καθουμενα πχ στην μεση της ευθεια.
    Αντε λοιπον... οτι μ@λακια δηλαδη του κατεβει στη κεφαλα του ας τι κανει μεσα στη πιστα να δουμε πως θα ξεπλεξουμε.

    Φιλε γυρναμε το κεφαλακι μας,ελεγχεις πρωτα πισω σου και δοκιμαζεις μονο οταν εισαι σιγουρος οτι δεν ερχετε κανεις πισω σου για να πιασεις τα φρενα διχως λογο κ αιτια.

  8. #53
    Αρχικά δημιουργήθηκε από libali10
    Τετοια ακου κ μου σικωνετε η τριχα,
    Βλεπω να την κοβω κ την πιστα.
    εδω κολαει αυτο που ειπα πριν περι διοργανωτη...

    δεν διαφωνω για τα υπολοιπα, οταν ομως βλεπεις καποιον σε ολη την ευθεια να παταει-αφηνει τα φρενα, δεν του κολας απο πισω, εκτος και αν κοιταζε το κοντερ εκεινη την ωρα και μεχρι να κοιταξει μπροστα ηρθε και κολησε...
    βεβαια ολα αυτα ειναι το τι ακουγετε δεν βγηκε να πει καποιος εμπλεκομενος κατι, ουτε και ημουν μπροστα, κοινος αυτα που λεμε ειναι σαν κι' αυτα που λενε οι γριες οταν πινουν ουζα...
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  9. #54
    Αρχικά δημιουργήθηκε από billanti
    Ρε άρρωστε που με ξετρύπωσες;
    AB θα το κάνουμε και δω;
    aprilia τελος

  10. #55
    Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
    εδω κολαει αυτο που ειπα πριν περι διοργανωτη...

    δεν διαφωνω για τα υπολοιπα, οταν ομως βλεπεις καποιον σε ολη την ευθεια να παταει-αφηνει τα φρενα, δεν του κολας απο πισω, εκτος και αν κοιταζε το κοντερ εκεινη την ωρα και μεχρι να κοιταξει μπροστα ηρθε και κολησε...
    βεβαια ολα αυτα ειναι το τι ακουγετε δεν βγηκε να πει καποιος εμπλεκομενος κατι, ουτε και ημουν μπροστα, κοινος αυτα που λεμε ειναι σαν κι' αυτα που λενε οι γριες οταν πινουν ουζα...
    Ολα που λεμε για το ατυχημα ειναι υποθετικα.
    Παντως σε πιστα θελει πολυ μεγαλη προσοχη γιατι ολοι πιεζουν αναλογα
    με το σταδιο εξελιξη τους και πανε γρηγορα.
    Μ@αλακιες και τεστ με αγνωστα μηχανακια για εμας (test drive) κομμενα!!!

    Συνηθως αν οι πολλοι σε προσπερνανε συνεχεια εισαι σε λαθος γκρουπ αρα πρεπει να κανεις αλλαγη απο μονο σου.
    Σε αντιθετη περιπτωση αν ρειχνεις γυρους συνεχεια πρεπει να σε βγαλουν( σε περιπτωση που το κανεις για μαγκια στους εξω) αν δεν βγεις εσυ απο μονο σου.

  11. #56
    Αρχικά δημιουργήθηκε από libali10
    Ολα που λεμε για το ατυχημα ειναι υποθετικα.
    Παντως σε πιστα θελει πολυ μεγαλη προσοχη γιατι ολοι πιεζουν αναλογα
    με το σταδιο εξελιξη τους και πανε γρηγορα.
    Μ@αλακιες και τεστ με αγνωστα μηχανακια για εμας (test drive) κομμενα!!!

    Συνηθως αν οι πολλοι σε προσπερνανε συνεχεια εισαι σε λαθος γκρουπ αρα πρεπει να κανεις αλλαγη απο μονο σου.
    Σε αντιθετη περιπτωση αν ρειχνεις γυρους συνεχεια πρεπει να σε βγαλουν( σε περιπτωση που το κανεις για μαγκια στους εξω) αν δεν βγεις εσυ απο μονο σου.
    σιγουρα θελει προσοχη για να εχεις τον κολο σου καλημενο...
    τωρα για τα υπολοιπα τα διαχωριζω σε 2 μερη,
    το πρωτο αφορα τον αναβατη,
    Ολοι λιγο πολυ ξερουμε τι μπορουμε να κανουμε. και μπαινουμε στο καταληλο γκρουπ. Υπαρχουν και καποιοι που ειναι κουκουρουκου και πανε οπου γουσταριζουν. το δε μεγαλο πανιγιρι γινεται στο μεσαιο δυναμικοτητας γκρουπ οπου εκει πανε ολοι που το παιζουν παγκοσμιοι, οσοι ξεψαρωσαν απο των αρχαριων και γενικα μεζαυει τον περισσοτερο κοσμο και γινεται το πιο πολυ μπαχαλο.
    Στο γκρουπ αυτο λογω του οτι υπαρχει μεγαλη διαφορα ικανοτητων δεν μπορεις να το διαχωρισεις ευκολα. Στο γρηγορο γκρουπ ειναι πιο ξεξαθαρα, οι εμπειροι ξεχωριζουν, οι γρηγοροι επισεις και τα πραγματα ειναι πιο ξεκαθαρα.
    Απλα στο ενδιαμεσω γκρουπ θα αυτος που ειναι ενα κλικ πιο κατω απο το πιο γρηγορο γκρουπ αλλα και αυτος που ειναι ενα κλικ πιο πανω απο το πιο αργο. Αυτοι ομως οι 2 μπορει να εχουν τεραστια διαφορα μεταξι τους που καθηστα την συνηπαρξη τους στο ιδιο session επικινδινη.
    Αρα η παιδεια του αναβατη ειναι αυτη που παιζει ρολο στο κομματι αυτο.
    Το δευτερο μερος αφορα τον διοργανωτη.
    Εδω ειναι που μετραει η εμπειρια του διοργανωτη, των πλοηγών του και γενικα το τι θελει να παρει αλλα και να προσφερει στο μοτοσυκλιτιστικο κοινο.
    Ενας διοργανωτης που εχει σαν σκοπο το χρημα και μονο, ειναι οτι χειροτερο, δεν θα νοιαστει, δεν θα εφαρμοσει τους κανονες που διεπουν μια τετοια διοργανωση, θα καλυψει με ενα χαρτι τον κολο του (αυτο το γνωστο που υπογραφουμε ολοι πως κανεις δεν φερει την ευθυνη κτλ) και δεν θα τον νοιαξει για τιποτα, Μονο το ονομα του θα κοιταξει (να καλυψει μην τηχων και τον δισφημισει κανεις) και την τσεπη του ( χωνοντας αβερτα ατομα στα session)
    Μου εχει πει διοργανωτης ο ιδιος προσωπικα: "Ενταξει δεν μπορω να του βγαλω μαυρη σημαια, εχει πληρωσει και αυτος ολη την διοργανωση..." και αλλα τετοια τραγελαφικα.
    Ενας σωστος, πανω απο ολα, διοργανωτης ο στοχος του, περα απο το κερδος, ειναι να κοιταξει την σωστη διεξαγωγη της διοργανωσης και μετα αυτο κατεπεκτασην μεταφραζεται σε κερδος. Το γιατι ειναι ευκολονοητο. Εχοντας σωστους πλοηγους μπορει και βλεπει ποιος ειναι προβληματικος και ποιος οχι. Και να ειστε σιγουροι πως ετσι και βγουν μια - δυο μαυρες σημαιες να δεις πως θα μαζευτουν οι "παγκοσμιοι" και για ποτε συμορφωνοντε...
    Απροοπτα και ατυχηματα συμβαινουν, θα συμβαινουν και ειναι φυσιολογικο να συμβαινουν. Δεν εχω την ουτοπικη αισθηση πως καπου στον κοσμο υπαρχει το ιδανικο track day, οπου η πιστα ειναι τελεια, οι συμμετεχωντες αψογοι, οι υπηρεσιες που προσφερονται μοναδικες και αλλα τετοια. Παντα κατι θα υπαρχει, παντα κατι θα φταιει, παντα θα υπαρχει ενας μαλακας να τα κανει ολα σκατα. Το θεμα ειναι να το περιορισουμε αυτο οσον το δυνατο περισσοτερο.
    Το να φαω τα μουτρα μου εγω γιατι εκανα χαζομαρα, δεν ηξερα, δεν προσεξα ειναι κατανοητο και δεν θα ζητησω απο κανεναν τα ρεστα και αν παρω αλλον στο λαιμο μου θα προσαθησω να του αποκαταστησω την ζημια που του εκανα, αλλα το να εμπλακω εγω σε περιπετειες επειδη ο αλλος μαλακας και ο διοργανωτης αρχι- μαλακαρος, ε αυτο δεν το δεχομαι... ειναι το γαμοτο ρε παιδια, να πας καπου γιατι θες να περασεις καλα ή να μαθεις κατι και να στο χαλανε γιατι οχι οτι ειναι μεσα στο προγραμμα και μπορει να συμβει, αλλα γιατι καποιος δεν κανει τα αυτονοητα που πρεπει να κανει και αυτο εχει αντικτιπο και συνεπειες σε ολους του συμμετεχοντες.
    Σοορυ που σας κουρασα με την φλυαρια μου, αλλα αυτο το εθνικο σπορ της αρπαχτης, το οτι κανω οτι γουσταρω και δεν δινω λογαριασμο σε κανεναν, με εξοργιζει. Και καλο θα ηταν να καναμε μια προσπαθεια ο καθενας μονος του και μετα ολοι μαζι ωστε να το αλλαξουμε...
    Γιατι στην τελικοι εμεις ειμαστε οι ριγμενοι και οι μαλακες...
    (το παραπανω κειμενο ειναι τιγκα στα ορθογραφικα και συντακτικα λαθη, δειξτε λιγο κατανοηση)
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  12. #57
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894
    ρε παιδιά πρώτο td Κυριακής είναι μετά από πόσους μήνες, τι περιμένετε να γίνει ?
    Ο κόσμος είναι μέχρι το ταβάνι, ομοίως και η κάβλα του και όλα είναι γνωστά και αναμενόμενα.
    Πρέπει να περιμένετε να φύγουν τα γράδα (τα χοντρά δηλ.) στα πρώτα td Κυριακής και μετά θα πάρουν τα πραγματα τη σειρά τους. Οι τυχεροί των καθημερινών δεν θα αντιμετωπίσουν τέτοιου είδους προβλήματα. Τώρα διοργάνωση κλπ., προσωπικά, δεν με ενδιαφέρει εάν δεν έχω το μυαλό στο κεφάλι μου.
    Δυστυχώς (γιατί θα έπρεπε να είναι και άλλοι) οι μοναδικοί διοργανωτές που το ξέρουν το αντικείμενο με κλειστά μάτια και τόσα χρόνια το δουλεύουν με πλήρη ασφάλεια είναι του bikenet-trackbike. (δύο αγώνες έγιναν και δεν άνοιξε ούτε μύτη) !!!

    και κλείνω με μία περιγραφή φίλου αγωνιζόμενου:
    έχω πάει σε πόσα td με αγωνιζόμενους με οριακή οδήγηση κλπ-κλπ
    τέτοιο πράγμα πρώτη φορά συνάντησα....όλοι τρελοί ινδιάνοι

    δεν νομίζω λοιπόν ότι φταίει μόνο η διοργάνωση, φταίει και το μυαλό όλων αυτών που συμμετέχουν στο td.

    Καλή συνέχεια και καλά td

  13. #58
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    εγω εμαθα χτες οτι το παλληκαρι που επεσε ειναι ακομα στο νοσοκομειο......αυτον τον ξεχασαμε τελειως....

    Επισεις test drive εχει ξαναγινει σε track day (βλεπε 675) Μονο -που τοτε δεν εγινε τπτ και δεν χαλασε κανεναν.
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  14. #59
    Κατσε τωρα γιατι εφαγα μια φλασια..., αποδειξη πηραμε για την πληρωμη του TD;
    "Στον πατέρα μου οφείλω το ζην, στον δάσκαλό μου το ευ ζην"
    Member of "ΚΑΓΚΟΥΡΟΓΑΜΟΣΑΥΡΟΣ" official club

  15. #60
    [QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
    [B]ρε παιδιά πρώτο td Κυριακής είναι μετά από πόσους μήνες, τι περιμένετε να γίνει ?
    Ο κόσμος είναι μέχρι το ταβάνι, ομοίως και η κάβλα του και όλα είναι γνωστά και αναμενόμενα.
    Πρέπει να περιμένετε να φύγουν τα γράδα (τα χοντρά δηλ.) στα πρώτα td Κυριακής και μετά θα πάρουν τα πραγματα τη σειρά τους. Οι τυχεροί των καθημερινών δεν θα αντιμετωπίσουν τέτοιου είδους προβλήματα. Τώρα διοργάνωση κλπ., προσωπικά, δεν με ενδιαφέρει εάν δεν έχω το μυαλό στο κεφάλι μου.
    Δυστυχώς (γιατί θα έπρεπε να είναι και άλλοι) οι μοναδικοί διοργανωτές που το ξέρουν το αντικείμενο με κλειστά μάτια και τόσα χρόνια το δουλεύουν με πλήρη ασφάλεια είναι του bikenet-trackbike. (δύο αγώνες έγιναν και δεν άνοιξε ούτε μύτη) !!!

    και κλείνω με μία περιγραφή φίλου αγωνιζόμενου:
    έχω πάει σε πόσα td με αγωνιζόμενους με οριακή οδήγηση κλπ-κλπ
    τέτοιο πράγμα πρώτη φορά συνάντησα....όλοι τρελοί ινδιάνοι

    δεν νομίζω λοιπόν ότι φταίει μόνο η διοργάνωση, φταίει και το μυαλό όλων αυτών που συμμετέχουν στο td.
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Να δω ποτε θα ξεκ@βλωσουνε!!!

    Την Τεταρτη που μας περασε απογευμα τις πουτ@νας γινοταν.
    Το μεσαιο ηταν 30 οι συμμετοχες συν τους αγωνιζομενους που μπαινανε οποτε ηθελαν.

Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 19/04/2010, 09:18
  2. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 06/04/2010, 10:08
  3. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 05/10/2009, 23:49
  4. Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 15/09/2009, 16:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF