Σελίδα 5 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 83

Θέμα: Supersport Fans - 28 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2010 - ΜΕΓΑΡΑ

  1. #61
    για το φιλο που εφαγε σκαλωμα για την αποδειξη θα μιλησω για της τεταρτης το td οχι της κυριακης,οπου αν ζηταγες σου δινανε αποδειξη αλλιως οχι....

  2. #62
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Να δω ποτε θα ξεκ@βλωσουνε!!!

    Την Τεταρτη που μας περασε απογευμα τις πουτ@νας γινοταν.
    Το μεσαιο ηταν 30 οι συμμετοχες συν τους αγωνιζομενους που μπαινανε οποτε ηθελαν. [/B][/QUOTE]

    Eδω εχεις λαθος
    Την τεταρτη οι αγωνιζομενοι εμπαιναν σε 10λεπτα session ειδικα γι'αυτους
    Την τεταρτη ειχε 2 ασθενοφορα (αντι για 1),ειχε πλοηγους που τσεκαραν την κατασταση κ γενικοτερα καλυτερη διαρθρωση των γκρουπ.
    Για μενα το μεγιστο των γκρουπ στα μεγαρα πρεπει να'ναι 25 μοτο.Αν ηταν 30 ειναι λαθος,παλι ομως απεχει απ'τα 45 που μετρησε η φιλη μου την κυριακη στο γκρουπ των γρηγορων την κυριακη (που παρεπιπτοντως εμπαινε ο καθε πικραμενος-καθε αλλο παρα γρηγορος) οταν κ εγινε το 'πολυνεκρο' στο τελος της ευθειας.
    Γενικοτερα οποιος πηγε κ στα δυο μπορουσε ευκολα να καταλαβει την διαφορα της διοργανωσης

  3. #63
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.877
    Αρχικά δημιουργήθηκε από libali10


    δεν νομίζω λοιπόν ότι φταίει μόνο η διοργάνωση, φταίει και το μυαλό όλων αυτών που συμμετέχουν στο td.

    Τα πρεζακια φιλε δεν εχουν λογικη και απ'οτι φαινεται για πρεζακια μιλαμε.

    Οπως τα ειπε ο nktr ,ολο τον χειμωνα ξενερα,αντε πραξε λογικη.

  4. #64
    Αρχικά δημιουργήθηκε από biglebowski
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Να δω ποτε θα ξεκ@βλωσουνε!!!

    Την Τεταρτη που μας περασε απογευμα τις πουτ@νας γινοταν.
    Το μεσαιο ηταν 30 οι συμμετοχες συν τους αγωνιζομενους που μπαινανε οποτε ηθελαν.
    Eδω εχεις λαθος
    Την τεταρτη οι αγωνιζομενοι εμπαιναν σε 10λεπτα session ειδικα γι'αυτους
    Την τεταρτη ειχε 2 ασθενοφορα (αντι για 1),ειχε πλοηγους που τσεκαραν την κατασταση κ γενικοτερα καλυτερη διαρθρωση των γκρουπ.
    Για μενα το μεγιστο των γκρουπ στα μεγαρα πρεπει να'ναι 25 μοτο.Αν ηταν 30 ειναι λαθος,παλι ομως απεχει απ'τα 45 που μετρησε η φιλη μου την κυριακη στο γκρουπ των γρηγορων την κυριακη (που παρεπιπτοντως εμπαινε ο καθε πικραμενος-καθε αλλο παρα γρηγορος) οταν κ εγινε το 'πολυνεκρο' στο τελος της ευθειας.
    Γενικοτερα οποιος πηγε κ στα δυο μπορουσε ευκολα να καταλαβει την διαφορα της διοργανωσης [/B][/QUOTE]

    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Στο κυριακατικο δεν ημουν παρων.
    Αλλα δεν κανω λαθος ηταν στο γρηγορο γκρουπ και μετα κανανε και κατηγορια μονο για αγωνιζομενους(10 λεπτο)αλλα μπαινανε οποτε ηθελαν
    εκτος απο το ασπρο γκρουπ (εντελως ηρεμο) που ηταν αποκλειστικα για την παρτυ τους στα αλλα μπαινανε η αγωνιζομενοι οποτε ηθελαν..

    ΑΛΛΑ
    για την συζητηση το λεω...οχι οτι δεν να μπαινουν...εμενα προσωπικα δεν με ενδιαφερει εμενα

    απλα παραπονεθηκαν καποιοι αλλοι που τους ξυριζαν τα κρανοι οταν προσπερνουσαν
    διοτι ειναι γεγονος οτι διαθετουν μηχανακια καλοστημενα,και οχι μονο, ειναι γνωστες,ειναι

    προπονημενοι και εχουν γρηγορο γυρολογιο με αποτελεσμα να δημιουργουν ανασφαλεια στους αργοτερους στους οποιους εχουν το γυρολογιο αναλογο που τους καταταζει στο μεσαιο γκρουπ.

    Το 10 λεπτο ειδικα για αγωνιζομενους σωστα το αναφερεις ηταν ειναι ετσι ακριβως,αλλα οπως εξηγησα αλλο εννοουσα.

    Οσο για τα ασθενοφορα ηταν οντως δυο αλλα και 10 να ειναι τι παει να πει αυτο?Ειναι υποχρεωμενοι οπως πολλα πολλα αλλα.
    Μακρια απο εμας.

    Εγω φιλε με το μηχανακι παω με το μηχανακι μου θελω να φυγω.
    Και ειναι νσ πεσω θελω να πεσω απο τη δικια μου μ@λακια και οχι να μου αναιβει κανενα μπουλουκι μηαχανακια στο κεφαλι μου επειδη οι διοργανωτες θελουν να οικονομησουν απο πολλες συμμετοχες!!!

    ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΘΥΜΗΘΗΚΑ ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ποτε θα βουλοσουν εκεινες τις αγιες λακουβες στο εσωτερικο της στροφης μετα την ευθεια καμια φτυαρια ασφαλτο.Απο περιεργεια ρωταω.
    χρονια της θυμαμε...τοσο δυσκολο ειναι να τις κλεισουν?

    Την Τεταρτη
    Οι οργανωση δεν ηταν κακη..η εισοδος ηταν καπως αυστηρη (δεν βαρεθηκαν να ελεγχουν για κρανοι κτλ) αλλα αυτοι με το γυρολογιο
    του 1.02 (ορισμενοι αγωνιζομενοι) μ@λακιζοσανται λιγακι στο μεσαιο γκρουπ στο σεσσιον 15.45.(Για αυτο ειχε και τρεις εξοδους στα γρασιδια μεσα σε ενα 15 λεπτο..οι δυο σιγουρα επεσαν Κ10 και Κ3 η Κ4 ο αλλος τον πετυχα ορθιο δεν προλαβα να δω τι συνεβει.)


  5. #65
    η διοργάνωση φταίει στο ότι βάζει τόσα άτομα μέσα στην πίστα, μέχρι 25 όντως είναι καλά..
    επίσης λάθος της διοργάνωσης είναι που τα γκρουπ ειναι τουρλουμπούκι, όλοι μαζί γρήγοροι, αργοί και ότι να' ναι..
    από εκεί και πέρα όμως, είναι και ευθύνη του ίδιου του αναβάτη.. κατ' αρχήν η πίστα έχει γίνει μόδα,
    πλέον μπαίνει η σάρα και η μάρα..
    οι περισσότεροι-ες είναι ψωνάρες και μπαίνουν γιατί είναι μαστ και νομίζουν ότι κάτι κάνουν..
    δεν τους ενδιαφέρει να βελτιώσουν τις οδηγικές τους ικανότητες,το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι πως θα "βγούνε πρώτοι" κι όποιον πάρει ο χάρος..
    θάνατος στους φαλλοκράτες :a39:

  6. #66
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Alarm
    Εγγραφή
    30/12/2007
    Μηνύματα
    159
    Αρχικά δημιουργήθηκε από pocahondas
    η διοργάνωση φταίει στο ότι βάζει τόσα άτομα μέσα στην πίστα, μέχρι 25 όντως είναι καλά..
    επίσης λάθος της διοργάνωσης είναι που τα γκρουπ ειναι τουρλουμπούκι, όλοι μαζί γρήγοροι, αργοί και ότι να' ναι..
    από εκεί και πέρα όμως, είναι και ευθύνη του ίδιου του αναβάτη.. κατ' αρχήν η πίστα έχει γίνει μόδα,
    πλέον μπαίνει η σάρα και η μάρα..
    οι περισσότεροι-ες είναι ψωνάρες και μπαίνουν γιατί είναι μαστ και νομίζουν ότι κάτι κάνουν..
    δεν τους ενδιαφέρει να βελτιώσουν τις οδηγικές τους ικανότητες,το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι πως θα "βγούνε πρώτοι" κι όποιον πάρει ο χάρος..
    Ρε αδελφε, δηλαδη επειδη μπενω εγω μεσα που ειναι τα πρωτα μου τρακ νται και ειμαι κουλαδι , και ενοχλω εσενα που εισαι απο πισω μου τι θα πεις ? "Να αλλος ενας που μπεικε για να κανει μοστρα" ? Αλλο μοδα αλλο χομπυ. Ο καθενας κανει οτι μπορει και πολλοι απο αυτους πανε για να μαθουν. Δεν διαφωνω πως δεν υπαρχουν ατομα που οδιγουνε ατσαλα, δεν παει να πει ομως οτι ειναι εκει μεσα για την μοδα αλλα επειδη γουσταρουν αυτο που κανουν, και ας ειναι με λαθος τροπο.

  7. #67
    Ορθα μιλαει ο Alarm. Αφηστε τους εγωισμους, ποιος ειναι ο καλυτερος, ο γρηγοροτερος και παπαριες.
    Οποιος θελει να μαθει καλυτερα σε TD παρα στο δρομο. Ειμαι πιο γρηγορος πχ απο καποιον ποιο νοημα υπαρχει να του μπω απο εσωτερικη..., αντε με το παλιοκουλαδι που θελει και TD?:rotflmao:

    Μαζι σου Alarm...
    "Στον πατέρα μου οφείλω το ζην, στον δάσκαλό μου το ευ ζην"
    Member of "ΚΑΓΚΟΥΡΟΓΑΜΟΣΑΥΡΟΣ" official club

  8. #68
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gkr
    Εγγραφή
    20/05/2003
    Μηνύματα
    100
    σχετικά με τους αγωνιζόμενους και για όσους δεν το γνωρίζουν:
    ο αγωνιζόμενος μπαίνει για να κάνει 5 γύρους στο χρόνο του ώστε να ελέγξει ρυθμίσεις στήσιμο κλπ.
    αν για κάποιο λόγο χρειαστεί να κόψει (γιατί συνάντησε έναν πιο αργό για παράδειγμα) πρέπει να ξαναρχίσει από την αρχή. Δηλαδή όπου σε πετύχει θα σε περάσει.
    Για αυτό, οι αγωνιζόμενοι όταν μπαίνουν σε απλό group (ακόμα και στους γρήγορους) είναι μεγάλος κίνδυνος για τους υπόλοιπους.
    Όλοι εμείς που μπαίνουμε πίστα καλό είναι να έχουμε το νου μας (ενδεχομένως να ανοίγουμε και κανένα καθρέφτη) όταν είναι αγωνιζόμενοι μέσα.

  9. #69
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της djspy21
    Εγγραφή
    20/07/2008
    Μηνύματα
    171
    Όλοι εμείς που μπαίνουμε πίστα καλό είναι να έχουμε το νου μας (ενδεχομένως να ανοίγουμε και κανένα καθρέφτη) όταν είναι αγωνιζόμενοι μέσα.
    ....θα διαφωνίσω σε αυτό το τελευταίο που είπες.
    1ον απαγορεύεται να έχεις καθρέφτες . Πρέπει να είσαι συγκεντρωμένος, στο τι γίνεται μπροστά σου.

    2ον σε μια σωστή διοργάνωση θα πρέπει να υπάρχει γκρούπ αγωνιζόμενων, και οχι να μπαίνουν σε άλλα γκρουπ και να γίνεται ο κακός χαμός.

  10. #70
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gkr
    Εγγραφή
    20/05/2003
    Μηνύματα
    100
    Αρχικά δημιουργήθηκε από djspy21
    ....θα διαφωνίσω σε αυτό το τελευταίο που είπες.
    1ον απαγορεύεται να έχεις καθρέφτες . Πρέπει να είσαι συγκεντρωμένος, στο τι γίνεται μπροστά σου.

    2ον σε μια σωστή διοργάνωση θα πρέπει να υπάρχει γκρούπ αγωνιζόμενων, και οχι να μπαίνουν σε άλλα γκρουπ και να γίνεται ο κακός χαμός.
    συμφωνώ και στα δύο που λες,
    για τους καθρεύτες: απλώς το προτείνω ως λύση απελπισίας, και εγώ τους κλείνω όταν μπαίνω για το 20λεπτο αλλά ο κίνδυνος να με πετάξει άλλος έξω παραμένει.

    για το γκρούπ αγωνιζόμενων: από όσο έχω δει σε κυριακάτικα (και όχι μόνο) track day, υπάρχει δεν υπάρχει τέτοιο γκρουπ οι αγωνιζόμενοι μπαίνουν αδιακρίτως.

    εμείς όλοι μπαίνουμε για να κάνουμε την πλάκα μας και να περάσουμε καλά, σε αντίθεση οι αγωνιζόμενοι μπαίνουν για να κάνουν γυρολόγιο. Για αυτό και μόνο το λόγο δε θα έπρεπε σε καμία περίπτωση να μπαίνουμε μαζί, αλλά έλα όμως που γίνεται.

  11. #71
    γυρολογιο για που?? μεγαρα???
    τα μεγαρα εχουν βγει προπολου απο το Π.Π.Ταχυτητας (sic) αυτα που λετε περι ριθμισεων, χρονων και λοιπα δεν εχουν σχεση με την πραγματικοτητα.

    εσεις με τους καθρεφτες εχετε το νουσας, γιατι οταν θα ειστε πλαγιασμενοι και στο απεξ της στροφης οταν ακουσετε απο πισω να ερχεται κανενας με φορα, μην κοιταξετε απο τους καθρεφτες, γιατι το οικοπεδακι το εχετε σιγουρο!!!

    εχουνε γινει αχταρμας λιγο πολυ,
    το προβλημα δεν το δημιουργούν οι αγωνιζομενοι,
    το δημιουργουν οι "γληγοροι", αυτοι που δεν εχουν ιδεα τι τους γινεται πανε οπως γουσταρουν και επειδη ειναι τυχεροί που δεν εχουν πεσει, τα κανουν ολα πουτανα και ενοχλουν τον κοσμο.
    Και οι διοργανωτες που δεν τους βγαζουν εξω.-

    το 90% αυτων που πανε πιστα, μονο για να μαθουν δεν πανε...
    πάνε για να λενε ιστοριες στην καφετερια, πανε για ικανοποιηση του ΕΓΩ/ΥΠΕΡΕΓΩ κτλ
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  12. #72
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gkr
    Εγγραφή
    20/05/2003
    Μηνύματα
    100
    [QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
    [B]γυρολογιο για που?? μεγαρα???
    τα μεγαρα εχουν βγει προπολου απο το Π.Π.Ταχυτητας (sic) αυτα που λετε περι ριθμισεων, χρονων και λοιπα δεν εχουν σχεση με την πραγματικοτητα.

    αυτά που λέω είναι από συζητήσεις με αγωνιζόμενους και έχουν απόλυτη σχέση με την πραγματικότητα.
    Για τους "γληγορους" και τους διοργανωτές, συμφωνώ απολύτως.

  13. #73
    [QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από gkr
    [B]
    Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
    γυρολογιο για που?? μεγαρα???
    τα μεγαρα εχουν βγει προπολου απο το Π.Π.Ταχυτητας (sic) αυτα που λετε περι ριθμισεων, χρονων και λοιπα δεν εχουν σχεση με την πραγματικοτητα.

    αυτά που λέω είναι από συζητήσεις με αγωνιζόμενους και έχουν απόλυτη σχέση με την πραγματικότητα.
    Για τους "γληγορους" και τους διοργανωτές, συμφωνώ απολύτως.
    δλδ για να καταλαβω καποιος που θα τρεξει στον επομενο αγωνα στας Σερρας, θα παει μεγαρα για ριθμισεις???
    μηπως αυτα ισχυαν οταν ηταν και τα μεγαρα στο προγαμμα στο (sic) Π.Π.Ταχυτητας??
    διοτι με καθετε κοματακι περιεργο το κονσεπτ....
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  14. #74
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gkr
    Εγγραφή
    20/05/2003
    Μηνύματα
    100
    Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
    δλδ για να καταλαβω καποιος που θα τρεξει στον επομενο αγωνα στας Σερρας, θα παει μεγαρα για ριθμισεις???
    μηπως αυτα ισχυαν οταν ηταν και τα μεγαρα στο προγαμμα στο (sic) Π.Π.Ταχυτητας??
    διοτι με καθετε κοματακι περιεργο το κονσεπτ....
    Γιώργο, ξαναλέω ότι δεν τα φαντάζομαι, απλώς μεταφέρω από συζητήσεις,
    τέλος εδώ δεν το ανοίγω άλλο το θέμα, αλλά πάλι να πιστεύεις ότι σκάνε με φορτηγά, νταλίκες, κουβέρτες, τέντες όχι για προπόνηση και δοκιμές αλλά μόνο για την πλάκα τους ...
    δε ξερω, μπορεί να είναι κι έτσι...

  15. #75
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gkr
    Γιώργο, ξαναλέω ότι δεν τα φαντάζομαι, απλώς μεταφέρω από συζητήσεις,
    τέλος εδώ δεν το ανοίγω άλλο το θέμα, αλλά πάλι να πιστεύεις ότι σκάνε με φορτηγά, νταλίκες, κουβέρτες, τέντες όχι για προπόνηση και δοκιμές αλλά μόνο για την πλάκα τους ...
    δε ξερω, μπορεί να είναι κι έτσι...
    ναι ρε φιλαρακι, δεν σε αμφισβητώ, απλα μου καθεται λιγο περιεργο το να παει καποιος "αγωνιζομενος" στα μεγαρα για να σεταρει μιχανακι, για προπονηση δεν θα μου φανει περιεργο, αλλα για σεταρισμα και να κυνηγάει χρονους δεν μου ειναι και πολυ λογικο.
    Να σημειωσουμε εδω πως το ολο θεμα φορτηγα, τεντες και λοιπες ιστοριες ειναι και λιγο διαφήμιση.
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

Σελίδα 5 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 19/04/2010, 09:18
  2. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 06/04/2010, 10:08
  3. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 05/10/2009, 23:49
  4. Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 15/09/2009, 16:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF