Σελίδα 6 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 83 από 83

Θέμα: Supersport Fans - 28 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2010 - ΜΕΓΑΡΑ

  1. #76
    Όσες φορές έχω κινδυνέψει από άλλον αναβάτη σε πίστα, είναι από κάποιον που ΝΟΜΙΖΕΙ ότι προλαβαίνει να φρενάρει, από κάποιον που ΝΟΜΙΖΕΙ ότι θα προλάβει να στρίψει, από κάποιον που ΔΕΝ πιστεύει ότι πάντα υπάρχει κάποιος πιο γρήγορος.

    Σε χρονομετρημένα στις Σέρρες, με έχει ξυρίσει στην είσοδο της 13 αναβάτης του 21'', και τα φερινγκ των μοτοσυκλετών ακούμπησαν μεταξύ τους. Πέρα από το ψυχολογικό, δεν συνέβει κάτι παραπέρα. Ούτε θα μπορούσε. Γιατί ο συγκεκριμένος δεν νόμιζε. ΗΞΕΡΕ.

    Σε αγώνα, πάλι στις Σέρρες, στον τελευταίο γύρο, με ντουμπλάρανε 5 αναβάτες ταυτόχρονα στην είσοδο της 10! Εκεί ομολογώ ότι τα χρειάστηκα λίγο. Αλλά πάλι δεν έγινε κάτι άσχημο γιατί κανείς μας δεν ΝΟΜΙΖΕ.

    Η ευθύνη για την ομαλή εξέλιξη ενός track-day ΜΕΣΑ στην πίστα βαρύνει ΚΥΡΙΩΣ όλους εμάς τους ΑΝΑΒΑΤΕΣ. Για το πώς θα εξελιχτεί ένα δυσάρεστο συμβάν βαρύνει κυρίως την οργάνωση.

    Αν σεβόμαστε τον εαυτό μας και τους υπόλοιπους οδηγούς, αν γνωρίζουμε τι μπορούμε να κάνουμε και δεν υποθέτουμε απλώς, τότε ΚΑΙ θα διασκεδάζουμε περισσότερο αλλά ΚΑΙ με μεγαλύτερη ασφάλεια.
    Think faster than you ride

  2. #77
    +απειρο........!!!!!!
    τι να πρωτο quotaro!!!!
    θα σταθω στο τελευταιο γιατι στην τελικη αυτο ειναι ολη η ουσια

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Bladerunner
    Αν σεβόμαστε τον εαυτό μας και τους υπόλοιπους οδηγούς, αν γνωρίζουμε τι μπορούμε να κάνουμε και δεν υποθέτουμε απλώς, τότε ΚΑΙ θα διασκεδάζουμε περισσότερο αλλά ΚΑΙ με μεγαλύτερη ασφάλεια.
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  3. #78
    ΒΡΕ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ,
    μηνηματα στις σελιδες 5 & 6 συμφωνω σε ολα σχεδον.
    Μην ομως πικροχολουμε αυτους που πανε στη καφετερια και λενε
    εγω,υπερεγω κτλ.ΑΥΤΑ ΛΙΓΟ πολυ σε ολους μας φευγει καμια ΚΟΥΒΕΝΤΑ ειτε ΓΙΑ μηχανακια ειτε στις γκομενες ειτε στο ταβλι και αλλα θεματα .
    Οποιος παει σε καφετεριες λογια θα λεγονται..ας μιλαμε τιμια.

    Λοιπον,
    Η πιστα θελει προσοχη,μην μπλεξεις με κανεναν εδω πεφτει εκει πεφτει,
    κατα τα αλλα η αποψη μου αν
    σε κυνηγανε ή κυνηγας κανεναν (μεσα σε φυσιολογικα πλαισια) δεν ειναι λαθος για μενα,αλωστε σε πιστα ειμαστε και ο μυαλομενος ανταγωνισμος σε βελτιωνει..Αυτο γινετε σε ολες τις πιστες του πλανητη.

    Με τους αγωνιζομενους υπαρχει θεματακι.
    γιατι την τεταρτη στα Μεγαρα με ξυρισανε κανα 2-3 μαγκες αλλα ειπα μεσα μου οτι ΞΕΡΟΥΝ τι κανουν, και συνεχισα χωρις αγχος.
    Μολις ΟΜΩΣ ειδα οτι 3 απο αυτους πηγαν για ραδικια (Κ8-Κ2 και Κ3 )
    αγχωθηκα αρκετα που αναθεωρησα καποιες αποψη μου...και εγινα ακομα προσεκτικος οχι γιατι τυχον δικο μου λαθος,αλλα μην με μαζεψει κανενας αλλος.

    Φραγκα δεν παιζουν και δεν ειμαι να μενω το καλοκαιρι χωρις μηχακι
    και απο εκεινη την ωρα πιο πολυ κοιταγα την προηγουμενη ευθεια μην τυχον με μαζευει κανενας του 1,02-1,04
    παρα μπροστα μου.
    Οποτε δεν το ευχαριστηθηκα

    Οι αγωνιζομενοι λοιπον στην κατηγορια τους η το πολυ στο γρηγορο γκρουπ
    αφουν εχουν και αλλο ενα 10λεπτο μονο αγωνιζομενοι.

  4. #79
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gkr
    Εγγραφή
    20/05/2003
    Μηνύματα
    100
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Bladerunner

    Σε χρονομετρημένα στις Σέρρες, με έχει ξυρίσει στην είσοδο της 13 αναβάτης του 21'', και τα φερινγκ των μοτοσυκλετών ακούμπησαν μεταξύ τους. Πέρα από το ψυχολογικό, δεν συνέβει κάτι παραπέρα. Ούτε θα μπορούσε. Γιατί ο συγκεκριμένος δεν νόμιζε. ΗΞΕΡΕ.

    Σε αγώνα, πάλι στις Σέρρες, στον τελευταίο γύρο, με ντουμπλάρανε 5 αναβάτες ταυτόχρονα στην είσοδο της 10! Εκεί ομολογώ ότι τα χρειάστηκα λίγο. Αλλά πάλι δεν έγινε κάτι άσχημο γιατί κανείς μας δεν ΝΟΜΙΖΕ.

    Τώρα ρε φιλε είπα να μην το σχολιάσω αλλά δε μου βγαίνει: "...Γιατί ο συγκεκριμένος δεν νόμιζε. ΗΞΕΡΕ."

    αυτό το πράγμα στην οδήγηση δεν υπάρχει. κανείς δεν ΞΕΡΕΙ (μόνο ο θεός που και αυτό το συζητάμε) όλοι εκτιμήσεις κάνουμε, η διαφοροποίηση είναι στο γεγονός ότι οι ικανότεροι τις περισσότερες περιπτώσεις πέφτουν μέσα.

    Για τα περί σεβασμού κλπ. έχεις απόλυτο δίκιο.

  5. #80
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/10/2008
    Μηνύματα
    1.388
    Τώρα ρε φιλε είπα να μην το σχολιάσω αλλά δε μου βγαίνει: "...Γιατί ο συγκεκριμένος δεν νόμιζε. ΗΞΕΡΕ." αυτό το πράγμα στην οδήγηση δεν υπάρχει. κανείς δεν ΞΕΡΕΙ (μόνο ο θεός που και αυτό το συζητάμε) όλοι εκτιμήσεις κάνουμε, η διαφοροποίηση είναι στο γεγονός ότι οι ικανότεροι τις περισσότερες περιπτώσεις πέφτουν μέσα. Για τα περί σεβασμού κλπ. έχεις απόλυτο δίκιο.
    +1000

    http://www.youtube.com/watch?v=jK3h8ECGUJY

    Κι αυτος ηξερε....


    To track day δεν ειναι αγωνας, παρτε το χαμπαρι για να στριβετε ησυχοι...
    Αλλο το υγιες κηνυγητο κι αλλο το θα τον περασω με παιρνει δε με παιρνει....
    Αλλο προπονηση κι αλλο αγωνας, στον αγωνα πρεπει να περασει, στην προπονηση πρεπει να γινεις καλυτερος και να πας σπιτι σου....

  6. #81
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από libali10
    Μολις ΟΜΩΣ ειδα οτι 3 απο αυτους πηγαν για ραδικια (..-Κ2 ... )
    ....
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  7. #82
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    πατε στο 80% των δυνατοτητων σας να περασετε καλα.

    οπου δειτε απατσι αφηστε να περασει.

    μπειτε με διοργανωτες που ξερουν τι κανουνε και εχουν εμπειρια στο αντικειμενο και τους εμπιστευεστε.

    απλα τα πραματα.

    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  8. #83
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.878
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ikaros892003
    για το φιλο που εφαγε σκαλωμα για την αποδειξη θα μιλησω για της τεταρτης το td οχι της κυριακης,οπου αν ζηταγες σου δινανε αποδειξη αλλιως οχι....

    Αν δεν ζηταγες αποδειξη , δεν πληρωνες κιολας?

Σελίδα 6 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 19/04/2010, 08:18
  2. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 06/04/2010, 09:08
  3. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 05/10/2009, 22:49
  4. Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 15/09/2009, 15:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF