Σελίδα 2 από 59 ΠρώτοΠρώτο 12345671252 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 876

Θέμα: Bmw R51/3 ταξιδι στο χρονο

  1. #16
    Οτι κινειται βαφεται Το avatar του/της airpanos
    Εγγραφή
    19/01/2010
    Μηνύματα
    803
    καλη αρχη και απο εμενα μαστορα!!
    ready to race....
    The right to go insane
    http://www.youtube.com/watch?v=m20sJNgZ17U&ob=av3e

    http://www.sevenstring.org/forum/index.php

  2. #17

    Οκ παιδες,ειμαι ετοιμος να δω πραματα και θαματα.
    Ποιος δε θα ηθελε να το κανει βολτα μετα?

  3. #18
    θα κανεις original restoring? αν ναι ,το πρωτο που θα σουταρεις ειναι το τεποζιτο που ειναι απο r50...

    θελω να πιστευω οτι θα ακολουθησεις αυτη την οδο με ενα τετοιο μηχανακι...θα με στεναχωρουσε ειλικρινα να το δω τιγκα στα νικελ...ειχα 3 στην κατοχη μου κι εχω μια ιδιαιτερη ευαισθησια,μια και απο κλασσικα bmw ξεκινησα τα φτιαξιματα και καποια στιγμη θα ξαναγορασω μια "μπεκατσα" r51/2 ,αυτη με το δυναμο και θα την κρατησω για παντα...

    απο πραγματα original καινουρια ,ειχε στανταρ ο καφουνης στο μεταξουργειο...τσεκαρε εκει...ο τασος ο ηλεκτρολογος,επισης στο μεταξουργειο, εχει στοκ απο παλια,αλλα πρεπει να τον πετυχεις στα κεφια του...

    δυστυχως, ο μπιμπας στην χαμοστερνας, που ειχε τονους απο τα παντα,μας αφησε χρονους και η γυναικα του "σκοτωσε" τα παντα στους παλιαντζηδες...

    ηξερα και 4-5 ακομα,αλλα δυστυχως δεν θυμαμαι ονοματα μετα απο σχεδον 15 χρονια που εχουν περασει...

    καλη δουλεια αγορι...ξεκινα με λυσιμο κι αμμοβολες-υαλοβολες κι οτι χρειαστεις,εδω ειμαστε...



    frankly my dear, i dont give a damn...

  4. #19
    CUORE SPORIVO ALFISTI Το avatar του/της lspiros
    Εγγραφή
    23/08/2007
    Μηνύματα
    7.823
    Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
    θα κανεις original restoring? αν ναι ,το πρωτο που θα σουταρεις ειναι το τεποζιτο που ειναι απο r50...

    θελω να πιστευω οτι θα ακολουθησεις αυτη την οδο με ενα τετοιο μηχανακι...θα με στεναχωρουσε ειλικρινα να το δω τιγκα στα νικελ...ειχα 3 στην κατοχη μου κι εχω μια ιδιαιτερη ευαισθησια,μια και απο κλασσικα bmw ξεκινησα τα φτιαξιματα και καποια στιγμη θα ξαναγορασω μια "μπεκατσα" r51/2 ,αυτη με το δυναμο και θα την κρατησω για παντα...

    απο πραγματα original καινουρια ,ειχε στανταρ ο καφουνης στο μεταξουργειο...τσεκαρε εκει...ο τασος ο ηλεκτρολογος,επισης στο μεταξουργειο, εχει στοκ απο παλια,αλλα πρεπει να τον πετυχεις στα κεφια του...

    δυστυχως, ο μπιμπας στην χαμοστερνας, που ειχε τονους απο τα παντα,μας αφησε χρονους και η γυναικα του "σκοτωσε" τα παντα στους παλιαντζηδες...

    ηξερα και 4-5 ακομα,αλλα δυστυχως δεν θυμαμαι ονοματα μετα απο σχεδον 15 χρονια που εχουν περασει...

    καλη δουλεια αγορι...ξεκινα με λυσιμο κι αμμοβολες-υαλοβολες κι οτι χρειαστεις,εδω ειμαστε...



    σε γενικες γραμμες θα ακολουθησω το δρομο που περιεγραψες.πολυ χρησιμα τα ονοματα για ανταλλακτικα.υπαρχει περιπτωση το ρεζερβουαρ να ειναι το οριτζιναλ και να εχει στοκαριστει η εργαλειοθηκη?

  5. #20
    CUORE SPORIVO ALFISTI Το avatar του/της lspiros
    Εγγραφή
    23/08/2007
    Μηνύματα
    7.823
    Αρχικά δημιουργήθηκε από siraxanz
    Προχώρα δυνατά και με κουράγιο.

    Το ¨κορίτσι¨ κοντά στη θάλασσα έμενε?
    σε ενα τρυπιο κοντεινερ τιγκα στο νερο.και παλι καλα αντεξε,αν ηταν κανα αλλο θα το μαζευαμε με το κουταλι...

  6. #21
    CUORE SPORIVO ALFISTI Το avatar του/της lspiros
    Εγγραφή
    23/08/2007
    Μηνύματα
    7.823
    reinmeister,thagro,airpanos,nobody,siraxanz,dimitas ευχαριστω για τα μηνυματα keepwatching.η ωρα ειναι 8 το πρωι σαββατου παω να ξεκινησω λυσιματα.WD40 και ξεκιναμε.photos το μεσημερι....

  7. #22
    Μεσημεριασε......
    Ανυπομονούμε!

  8. #23

  9. #24
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lspiros
    σε γενικες γραμμες θα ακολουθησω το δρομο που περιεγραψες.πολυ χρησιμα τα ονοματα για ανταλλακτικα.υπαρχει περιπτωση το ρεζερβουαρ να ειναι το οριτζιναλ και να εχει στοκαριστει η εργαλειοθηκη?
    κλασσικο φαινομενο,ειδικα στα "αυτια" των τεποζιτων...σκουριαζαν, οποτε επεφτε κοψε ραψε...εγω σου ειπα να το αλλαξεις ,οχι επειδη παιζει να μην ειναι original ,αλλα επειδη ειναι απο r50 κι οχι 51...

    κατι που πρεπει να κανεις οπωσδηποτε,ειναι να λυσεις τα Bing και να τσεκαρεις τις βελονοθηκες...99% θα εχουν γινει οβαλ και θα σου βγαλουν την παναγιτσα και τον χριστουλη στην ρυθμιση...ο καφουνης,αν εχει ακομη ανταλλακτικα για παλιες,100% τις εχει καινουριες...να τις παρεις οσο και να κανουν...με τις παλιες στο χερι ε...

    επισης βγαλε και τσεκαρε τις pilot βιδες...9-10 φορες ειναι κλωτσημενες...ειτε αυτες ειτε το σωμα των bing...τελος,αφου βγαλεις τα καρμπς βαλτα σε ενα μαρμαρο η γυαλι με την εισαγωγη τους προς τα κατω ,να τσεκαρεις αν εχουν πετσικαρει...επισης συνηθες φαινομενο,που αν δεν διορθωθει (πλανισμα) τραβαει αερα και δουλευει σαν γκαζοντενεκες...και τσεκαρε τα σλαιντς να μην εχουν πολυ τζογο στα σωματα...δεν μιλαμε για κανα χιλιοστο ε...παλιο γερμανικο ειναι...

    κατσε να σκεφτω λιγο ακομα...σιγουρα κατι θα θυμηθω...σορρυ αλλα ειναι πολλα τα χρονια...

    ξεθαψα κατι χαρτια και βρηκα και τον αποστολοπουλο...κι αυτος εχει πραμα σε καινουρια και μεταχειρο,αλλα ειναι απατσι στις τιμες...σε περιμενει να σου παρει το σκαλπ...

    210-5231759 Θερμοπυλων 45 Μεταξουργειο...


    φιλικη συμβουλη...σε οποιον απ αυτους και να πας,πλην καφουνη,να σκασεις με φορμα συνεργειου οσο πιο βρωμικη γινεται και να το παιξεις τρελλο μαστορι...

    δυστυχως, επειδη το restoring εχει γινει της μοδας,αν σε δουν "τυρι" θα γευτεις το ομοφυλοφιλικο σεξ...

    τι μου θυμισες ρε ...
    frankly my dear, i dont give a damn...

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bikas
    Εγγραφή
    20/07/2009
    Μηνύματα
    484
    αντε σπυρο εστω μια φωτο

  11. #26
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.170
    Σπύρο καλή δύναμη και οτι χρειαστείς ρώτα!

    Εχει πολύ δουλειά, αλλά ειναι γενικά κομπλέ, πολύ καλό αυτό.
    Βλέπω αρκετές πατέντες, που θα πρέπει να μαζέψεις, επίσης τα καρμπυρατερ δεν ειναι τα δικά της, ειναι αλλαγμένα με άλλα. Αν βγαλεις τις φούσκες να τα δω θα σου πω.
    Προσοχή στα ρουλεμάν των τροχών, δεν ειναι σαν των άλλων μοτοσυκλετών και εχουν ειδική διαδικασία και για να τα βγάλεις και για να τα βάλεις και να τα προφορτίσεις!
    Το κοντερ ειναι χαλασμένο και ειναι πανάκριβα, επισκευάζεται όμως απο καταλληλο μάστορα.

    Δεν μας ειπες πότε δούλεψε τελευταία φορά, τι budget εχεις, και τι σκοπεύεις να κάνεις ακριβώς.
    Εννοώ πχ το μοτέρ θα το ανοίξεις? Το κιβώτιο? Το διαφορικό?
    Να ξέρεις οτι χρειάζεται μερικά ειδικά εργαλεία για κάποιες δουλειές.

    Ο αποστολόπυλος στην Θερμοπυλών εχει πολύ πράμα αλλά ζηταει πολλά πλεόν, ο Καφούνης ειναι πιο νορμάλ αλλά δεν εχει τα πάντα και όπως σου ειπα οτιδήποτε λαστιχένιο καλύτερα παρτο απ εξω, τα εδω ειναι σχεδόν ολα παλιο στοκ και σκάνε με τη μία.
    Δυστυχώς οι παλιοί πούλησαν το στόκ εξω κι εκλεισαν, εχουν μείνει λιγα μαγαζιά πλέον στην Ελλάδα.

    Ανάλογα με το budget σου θα κανεις καποιες επιλογές, πχ εξατμίσεις Ελληνικές η original κλπ.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  12. #27
    Είναι η πιο πρόσφατη... Το avatar του/της stavrouliasp
    Εγγραφή
    20/01/2006
    Μηνύματα
    1.975
    Super μπράβο!!!

    Έχω πάρει ήδη θέση μπροστά στην οθόνη...

  13. #28
    D-11 Earth Mover Το avatar του/της Tpap
    Εγγραφή
    11/10/2007
    Μηνύματα
    2.954
    Σπύρο προχώρα και φτιάξτο σαν να βγήκε εχθές από την γραμμή παραγωγής...

    Στον αποστολόπουλο θα βρείς τα πάντα. ΄
    Εγώ από κεί έχω ψωνίσει ό,τι έχω χρειαστεί για την δικιά μου, εκτός από δυό-τρία πραγματάκια μόνο που τα πήρα από καφούνη...

    Αλλεώς εβάυ κιέτσ.

    Καλή δύναμη.


  14. #29
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.170
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
    Σπύρο προχώρα και φτιάξτο σαν να βγήκε εχθές από την γραμμή παραγωγής...
    Τάσο ξέρεις πόσο θα κοστίσει για να γίνει σαν καινουριο φαντάζομαι....ειναι πολλά τα λεφτά.
    Μακαρι να εχει το budget!
    Σπυρο το φτιάχνεις για σένα η για πελάτη?
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  15. #30
    Μοτοσυκλετιστής Το avatar του/της dimr1
    Εγγραφή
    19/08/2009
    Μηνύματα
    161
    Σπύρο γεια σου κι από μένα, στο σωστό thread αυτή τη φορά για το BMW.
    Καλή δύναμη σου εύχομαι και υπομονή, το αποτέλεσμα σίγουρα θα σε ανταμείψει και με το παραπάνω.
    Θα σου πρότεινα να αρχίσεις με διάβασμα ώστε να δεις πως ήταν τα original όπως έβγαιναν από το εργοστάσιο και να προχωρήσεις αυστηρά με βάση αυτό.
    Με τον Καφούνη έμπλεξα από την πρώτη παραγγελία οπότε με μια προπληρωμένη κάρτα για το Ίντερνετ στράφηκα Γερμανία όπου έχω πάρει πολλά πολλά πράγματα από εδώ http://www.meyer-bikes.com/ersatz3.php κι έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος. Πολλοί αγοράζουν από τον ulismotorradlanden.de, τα παιδιά από τη Λέσχη Κλασσικής μοτοσυκλέτας μπορούν να βοηθήσουν σε αυτό το σημείο.
    Απότι βλέπω τιμόνι, ντεπόζιτο, σέλλα, πλαινό σταντ, εξατμίσεις, βαψίματα και αρκετά νικελώματα δεν είναι original.
    Θέλει αρκετή δουλειά αν και μπορούσε να είναι σε πολλή χειρότερη κατάσταση και οι συνεργειάδες πραγματικά μπορεί να σε δουν σαν ξερολούκουμο όπως λέει κι ο φίλος πιο πάνω. Έτσι μπορεί να μπλέξεις για επισκευές ανταλλακτικών που μπορείς να τα πάρεις ελάχιστα πιο ακριβά καινούρια, πχ ένα κοντερ κάνει 110 ευρώ. Ο Αποστολόπουλος που αναφέρεται πιο πάνω θα έχει ανταλλακτικά ιδίως μεταχειρισμένα αλλά έχει τη φιλοσοφία ότι άμα δουλεύει βάλτο κι ας είναι κι από άλλο μοντέλο BMW.
    Καλή συνέχεια και σιγά σιγά για να βγει καλό το αποτέλεσμα.

Σελίδα 2 από 59 ΠρώτοΠρώτο 12345671252 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΟ ΠΑΡΙΣΙ
    από V-PLAYER στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 28/12/2006, 02:24
  2. Ταξιδι στο Ισραηλ.
    από stamktm στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 17/12/2006, 22:40
  3. Ταξίδι στο Εξωτερικό - Πινακίδα
    από Pavlos01 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 13/09/2006, 10:26
  4. Φτηνό Ταξίδι στο Βερολίνο
    από byron στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 09/12/2005, 11:58

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF