Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 14 από 14

Θέμα: ΧΩΡΙΣ ΦΛΑΣ ΚΑΙ ΚΙΝΙΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ..

  1. #1

    ΧΩΡΙΣ ΦΛΑΣ ΚΑΙ ΚΙΝΙΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ..

    Αδερφια , η κατασταση οσο παει και χειροτερευει,εχει καταργηθει πια το ''βγαζω'' φλαs
    οταν στριβω.Δεν κατηγορω ηλικιεs, φυλα, ελληνεs , αλλοδαπουs δικυκλα η ''κουτια''.
    Απλα θεωρω απαραδεκτο κι επικυνδυνο το γεγονοs.



    Ενα αλλο γεγονοs που με εκνευριζει αφανταστα ειναι οτι βλεπω συχνοτατα κουτακηδεs
    να οδηγουν ατσαλα μιλωνταs στο κινιτο τουs και μαλιστα απο οδηγουs νεουs και απειρουs
    η μεγαλουs σε ηλικια που δεν το χουν να οδηγουν γενικα ποσο μαλλον να μιλαν και στο
    κινιτο...




    παντωs για να ειμαι και δικαιοs πολλοι απο μαs οδηγουμε με αρκετα λαθοs συμπεριφορα.


    Ελπιζω γρηγορα αυτο ν αλλαξει για το καλο ολων μαs..As κανουμε μια προσπαθεια......
    ΜΟΝΑΧΙΚΟΣ ΚΑΒΑΛΑΡΗΣ .ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΣΕΛΑ ΜΟΥ ΝΙΩΘΩ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ !

  2. #2
    Η προταση εχει ως εξής:
    Καθε εβδομάδα με έξοδα του κράτους να πηγαίνει ένας αριθμός πολιτών στο εξωτερικό για να δούν τι ακριβώς σημαίνει πολιτισμένη συμπεριφορά...ακόμα και σε χώρες που θεωρούμε απολίτιστες.
    Μόνο έτσι θα αλλάξουμε.
    Και μη με ρωτήσετε πού θα βρεθούν τα λεφτά,αν αποφασίσει το κράτος να αστυνομεύει σοβαρά όλες τις καθημερινές καγκουριές που κάνει ο καθένας,αυτόματα θα αποκτήσει ένα πολύ μεγάλο κεφάλαιο για την πρόταση που ανέφερα...
    Μέχρι τότε ο καθένας ας προσέχει γιατί δεν ξέρει απο πού θα του έρθει...

  3. #3
    Εχει τυχει να παω ευρωπη,απο β. Ιταλια και πανω ωs Ολλανδια, ειμαστε 100 χρονια πισω.
    Ιδιωs στην Γερμανια , παιδια ......τουs βγαζω το καπελο....το 99% οδηγει οπωs οριζει η σημανση,
    και η σημανση εκει ειναι σωστη,οχι πχ εθνικη οδο με οριο 60 !
    Μολιs πατησα Πατρα και οδηγουσα προs Αθηνα επανηλθα βιαια στην ελληνικη πραγματικοτητα.


    Αν περιμενουμε απο το κρατοs μαs να μαs βαλει στον ισιο δρομο.....καηκαμε !
    :ZZZ:

    Σιγα σιγα πρεπει να ξυπναμε ο εναs τον αλλον.:a1:
    ΜΟΝΑΧΙΚΟΣ ΚΑΒΑΛΑΡΗΣ .ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΣΕΛΑ ΜΟΥ ΝΙΩΘΩ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ !

  4. #4
    φανατικα ANTIFAνατικος! Το avatar του/της giannis21
    Εγγραφή
    24/10/2009
    Μηνύματα
    687
    χωρις παιδεια αδερφια τιποτα δεν γινετε..δυσκολα θα αλαξουμε αυτοι που οδηγουμε τωρα στους δρομους..το νου μας για τις επομενες γενιες..τα παιδια μας.τουλαχιστον η νεα γενια να μαθει δεκα πραγματα να τα κανει πιο σωστα.
    Καμία ιδέα δεν ευθύνεται για τους μαλάκες που την ενστερνίζονται..-Κωστάκης Ανάν-

    http://www.tokoulouri.com/

  5. #5

    Re: ΧΩΡΙΣ ΦΛΑΣ ΚΑΙ ΚΙΝΙΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ..

    Αρχικά δημιουργήθηκε από FAFLATACHOPERAS

    Ελπιζω γρηγορα αυτο ν αλλαξει για το καλο ολων μαs..As κανουμε μια προσπαθεια......
    quess what den prokeite na allaxei poteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee ma pote omos

  6. #6
    Σήμερα βράδυ, 23:00 επέστρεφα σπίτι, ψιχάλιζε, ο δρόμος ότι να΄ναι,
    3 λωρίδες, μια πάρκινιγκ μια double παρκινγκ και άλλη μία κυκλοφορία Νησίδα ΤΕΡΑΣΤΙΑ στο κέντρο και άλλο τόσο στο αντίθετο ρεύμα. Συνολικό μήκος δρόμου τα 4 τετράγωνα, μετά πέφτει σε διασταύρωση με ΣΤΟΠ σε εμας, είμαστε περίπου 2 τετράγωνο και πρέπει να στρίψω αριστερά στο 3ο κάθετο

    Είμαι κέντρο προς αριστερά και πηγαίνω με 30χλμ, χαλαρά. Πίσω μου κουτάκι το έχω δει στον καθρέφτη αλλά είναι σε απόσταση.

    Βλέπω απο το στενο αριστερά αμάξι να περνά το αντίθετο ρεύμα και να περιμένει στην νησίδα, έχει χώρο άλλωστε, δίνω προσοχή αριστερά μην κάνει καμιά μαλακία και βγει γιατί με το δρόμο μούσκεμα δεν βλέπω να κοκαλώνει με τπτ η άφρικα... έρχομαι και λίγο προς κέντρο να μην νομίζει ότι θα στρίψω.


    Ξαφνικά το κουτί, μικρό, οδηγούμενο απο κορασίδα προσπερνάει πατημένο απο ΔΕΞΙΑ μου την ώρα που μαζεύομαι στο κέντρο... Μένω μαλάκας, περνάει σε λιγότερο απο μισό μέτρο απο το πόδι μου, βγαίνει μπροστά μου και μπαίνει τέρμα αριστερά και με κλείνει αρχίζοντας να φρενάρει, φτάνουμε στο επόμενο στενό και ενώ συνεχίζει να κόβει ταχύτητα στρίβει σαν κυρία αριστερά και περνά απέναντι απαθέστατη(εννοείτε χωρίς φλας), σαν να προσπέρασε ένα εμπόδιο στο δρόμο, σαν να ήμουν σακούλα πεταμένη και ακίνητη πάνω στο δρόμο της, άνετα δλδ θα μπορούσε να περάσει απο πάνω μου αν είχα λιγότερο όγκο...

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ermiss
    οδηγούμενο απο κορασίδα...
    http://www.youtube.com/watch?v=Z1lau7jSoxo


  8. #8
    σε πληροφορώ πως ούτε τα μισά δεν καταλαβαίνουν απο οσα κάνουν,γιαυτο και βλέπεις αυτή την απάθεια

  9. #9

    Αμ....το αλλο?

    :hypnotize


    αμ... το αλλο.....ρε παιδια οταν βλεπω κουτακια --ιδιωs με τισ γυναικεs οδηγου
    ΜΟΝΑΧΙΚΟΣ ΚΑΒΑΛΑΡΗΣ .ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΣΕΛΑ ΜΟΥ ΝΙΩΘΩ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ !

  10. #10
    sorry.....συνεχιζω....


    ηθελα να πω ποσο με τρελενει οταν βλεπω κλειστουs καθρεπτεs στα κουτακια του
    ΜΟΝΑΧΙΚΟΣ ΚΑΒΑΛΑΡΗΣ .ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΣΕΛΑ ΜΟΥ ΝΙΩΘΩ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ !

  11. #11
    ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ......ΟI KAUREPTE
    ΜΟΝΑΧΙΚΟΣ ΚΑΒΑΛΑΡΗΣ .ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΣΕΛΑ ΜΟΥ ΝΙΩΘΩ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ !

  12. #12
    ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ...SORRY....


    Τελοs παντων ...οι καθρεπτεs δεν ειναι για το μακιγιαζ κοριτσια ...
    για ξανασκεφτητε το και χρησιμοποιηστε τουs ....
    οσο για την παιδεια , δεν βλεπω φωs αμεσα...εχτε
    ΜΟΝΑΧΙΚΟΣ ΚΑΒΑΛΑΡΗΣ .ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΣΕΛΑ ΜΟΥ ΝΙΩΘΩ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ !

  13. #13
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    γενικά ειδικά το τελευταίο διάστημα... και το εννοώ το τελευταίο διάστημα... κάνουν πραγματικά οτι τους κατέβει. Εντάξει... είχε πάντα τους βλάκες , αλλά πλέον είναι εντελώς διαδεδομένο το πράγμα.

    Ειδικότερα τώρα τελευταία που κινούμε πολύ με το Ι.Χ. λόγω δουλειάς και λόγω ύψους μπορώ να βλέπω καλύτερα (jeep) το τι μαλακίες κάνουν είναι απίστευτο.

    Όπου θέλει σταματάει ο καθένας... ο άλλος προχωράει με 10 με το ένα χέρι στο κινητό και το άλλο σε τετράδιο (!!! ) και μπλοκάρει όλο τον δρόμο.

    Για τις γυναίκες οδηγούς μην εκφραστώ καλύτερα. Υπάρχουν εκείνες που οδηγούν σωστά, αλλά είναι μειοψηφία.. και να σκεφτούμε πως δεν οδηγεί η πλειοψηφία του γυναικείου πληθυσμού. Μόνο 1 στους 4 οδηγούς είναι γυναίκα σήμερα. Απο κινητά, μέχρι και κραγιόν σε καθρέφτη ενώ έχει κάτσει στην μέση της διαχωριστικής....

    Όταν μάλιστα αρχίζει και βρέχει... ε ρε γλέντια... οι σαλίγκαροι βγήκαν βολτίτσα... εντάξει γλυστράει και σαφώς θέλει προσοχή. Αλλά ρε πστ μου, οχι με 5 χλμ την ώρα και με πρώτη μόνο καρφωμένη στο κιβώτιο. Και το λέω αυτό ακούγοντας μια κυρία (πρωτότυποοοοο !!! )... που έλεγε στον τύπο της οδικής οτι πήγαινε σιγά και δεν ξέρει γιατί έκαψε μοτέρ....!!!

    Πόση διαδρομή κάνατε κυρία σε τόσο χαμηλή ταχύτητα; -- περίπου 4-5 χλμ...
    Και δεν αλλάξατε πρώτη ταχύτητα σε δευτέρα σε τόση απόσταση;--:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Και οχι δεν κάνω πλάκα.. ο διάλογος πέρα για πέρα αληθινός σε ενα φανάρι που περίμενα λόγω κίνησης και ήταν δίπλα ... στην άκρη του δρόμου.

    Είπαν πρόσφατα απο το Υπουργείο πως με αφορμή της έκδοση των νέων διπλωμάτων οδήγησης (που θα είναι σαν πιστωτικές κάρτες) σκέφτονται να επιβάλλουν ενα νέο τέστ σε όλους τους κατόχους που θα σχετίζεται και με τον νέο ΚΟΚ. Ε ΡΕ ΓΛΕΝΤΙΑ... αρκεί βέβαια να μην γίνει αιτία για νέα κονόμα απο επιτήδειους.

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  14. #14
    Διχρονάκιας Το avatar του/της GreddyRx7
    Εγγραφή
    14/02/2004
    Μηνύματα
    33
    Είναι τραγικά τα πράγματα! Εμένα μέσα σε 2 μέρες με χτύπησαν 2 φορές! Την μία περίμενα στο φανάρι και ήρθε και με χτύπησε από πίσω (χάζευε έναν κ@λο ο μ@λάκας) και την 2η τύφλας σουρωμένος με BMW από δεξιά λωρίδα το κόβει όλο αριστερά ουτε φλάς ούτε τίποτα με χτιπάει πέφτω και συνεχίζει κανονικά την πορεία του. Το πείρε χαμπάρι στην επόμενη στροφή. Προσοχή παιδειά έχει καταντήσει αηδία το πράγμα!
    RGV-Γ 250, Suzuki FX68mm, Modenas Dinamik 72mm Tuned By Moto Gas.

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 19/04/2010, 14:59
  2. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 23/12/2009, 14:10
  3. εβαλα led φλασ και δεν εχω alarm
    από nikolas1709 στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 10/03/2009, 15:49
  4. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2008, 00:37
  5. Προς admins, moderatores και όποιος άλλος...
    από TManiac στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 09:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF