Σελίδα 5 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 130

Θέμα: συζητηση πανω στο θρεντ με τις ecu...

  1. #61
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DimST
    Εφόσων τα έσκασες και πήρες έβο εξάτμιση. Το μηχανάκι δουλεύει σίγουρα καλύτερα αλλά... τα λέμε σε καμμια 15.000χλμ.
    Πάρε και ένα Power commander να κάνεις σωστή και ολοκληρωμένη δουλειά και πήγαινε στο μάστορα σου να στο φτιάξει (μη μου πείς πως δεν έχεις μηχανικό.
    Σίγουρα όλοι δεν είναι όλοι άχρηστοι...
    Το σημαντικότερο είναι πως έχοντας διαβάσει και (λογικά) καταλάβει όλα όσα έχουν γραφτεί νομίζω πως μπορείτε να καταλάβετε με 5 κουβέντες σε ποιόν μπορείτε να εμπιστευθείτε και σε ποιόν όχι το μηχανάκι σας.

    Τι θα παθει ρε παιδια ... για να ξερω δλδ...γιατι με ολα αυτα που γραφονται αντε να εμπιστευτεις "μαστορα" να σου ρυθμισει το μηχανακι...

  2. #62
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
    Μοιάζει γενικά να υπάρχει μια χρονική υστέρηση στο AFR.Αλλά το να φτωχαίνει όταν κλείνεις το γκάζι φυσικό είναι.
    αυτο πλουσαινει οταν κλεινει το γκαζι, αλλα ετσι κι αλλιως δεν ειναι υπο φορτιο μαλλον οποτε δεν εχει σημασια.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  3. #63
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerman
    Τι θα παθει ρε παιδια ... για να ξερω δλδ...γιατι με ολα αυτα που γραφονται αντε να εμπιστευτεις "μαστορα" να σου ρυθμισει το μηχανακι...
    τιποτα δεν θα παθει,ειδικα με το μαμα φιλτρο...εκτος αν εχει 0 βαθμους και πηγαινεις μονιμα 6η τερμα,που και παλι το συζηταμε...καλυτερα λιγο φτωχο παρα τιγκα στα καυσιμα,που εκει 100% θα κλαψεις ελατηρια εμβολων...

    αναφορικα με την καυσαναλυση του screenshot...ειναι σε αναλυση 1ος λεπτου,οποτε τα δεδομενα ειναι πιο μαζεμενα και φαινονται εντονοτερα...δηλαδη, δεν ειναι κουφιες γκαζιες απραιτητα...τωρα τα +- του καυσιμου μην τα λαμβανετε υπ οψιν μια και ειναι απο το σαιτ της εταιρειας του καυσαναλυτη ,οποτε δεν εχουμε ιδια τι οχημα αφορα...επισης δεν φαινεται το ποσοστο % του γκαζιου...οποτε μην δινετε και πολλη σημασια...(πηγα να κανω ενα print screen απο μια απο τις δικες μου,αλλα μπα )


    ουτε εγω το χω καταλαβει τολη αλλα αυτο ειναι μια μεγαλη ιστορια...
    frankly my dear, i dont give a damn...

  4. #64
    Αντουάν, μία ερώτηση -σε πρώτη προσέγγιση- άσχετη....

    Έχεις διαπιστώσει εάν κάνουν παύση ψεκασμού τα πιο πρόσφατα συστήματα (σε μοντέλα των τελευταίων 4-5 ετών) όταν κλείνει εντελώς το γκάζι (και μέχρι να αρχίσουν να πλησιάζουν τις στροφές του ρελαντί)?

    You BETA believe...
    ________________________________
    You should be exhausted.....
    ________________________________
    Hit me, crush me....

  5. #65
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
    Αντουάν, μία ερώτηση -σε πρώτη προσέγγιση- άσχετη....

    Έχεις διαπιστώσει εάν κάνουν παύση ψεκασμού τα πιο πρόσφατα συστήματα (σε μοντέλα των τελευταίων 4-5 ετών) όταν κλείνει εντελώς το γκάζι (και μέχρι να αρχίσουν να πλησιάζουν τις στροφές του ρελαντί)?
    οχι σωτηρη,δεν κανουν...απλως μειωνουν το duty cycle παρα πολυ...
    frankly my dear, i dont give a damn...

  6. #66
    you will hate my music Το avatar του/της arhs
    Εγγραφή
    17/12/2006
    Μηνύματα
    201
    Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
    αρη να σαι σιγουρος οτι αν ειχα βοηθεια ,θα το ειχα αναφερει απο την πρωτη στιγμη...
    μωρέ σίγουρος ήμουν, απλά έτσι το 'πα. ήθελα να είμαι... σίγουρος!

    όπως και να 'χει, ήταν έπος! (ή πέος? γ@μημένες ρακές! :rotflmao: )

    σωραίος!

  7. #67
    Αρχικά δημιουργήθηκε από arhs
    μωρέ σίγουρος ήμουν, απλά έτσι το 'πα. ήθελα να είμαι... σίγουρος!

    όπως και να 'χει, ήταν έπος! (ή πέος? γ@μημένες ρακές! :rotflmao: )

    σωραίος!
    να σαι καλα...ειδικα αν εχεις παραλληλο αναγνωσμα το mein kampf , τοτε σιγουρα τα σπαει...:rotflmao: :rotflmao:
    frankly my dear, i dont give a damn...

  8. #68
    the problematix Το avatar του/της JIMK7
    Εγγραφή
    10/04/2007
    Μηνύματα
    1.322
    Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
    κ@ργιολη αντρα...αφου δεν κανεις εσυ πλεον βελτιωσεις θες να γ@μησεις και οσους κανουν...
    "θα παω κατω αλλα θα σας παρω μαζι μου στο πατο σκουληκια"...και ετσ'...


    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Το πιο σωστο και εξυπνο απ ολα αυτα που διαβασα

    Παιδια μη μασατε ο τυπος ειναι καλος μα καλος σε ολα του το αναγνωριζω ακομα κι εγω και οταν λεω σε όλα, εννοω στο γραπτο του λογο που επηρεαζει αρνητικα τους αναγνωστες

    Ακομα κι εγω ψαρωσα στην αρχη ετσι οπως τα λεει

    Δεν θα διαφωνησω εν μερη ετσι οπως τα λεει γιατι εχει δικιο στα περισσοτερα, αλλα ενα νομισμα εχει παντα δυο πλευρες και οχι μια

    Αυτο που καταλαβα υπαρχουν δυο λυσεις

    1) δεν κανεις τιποτα και ο Θεος βοηθος

    2) Οσοι ειναι οι εκλεκτοι τους σωζει ο Νωε με την κηβωτο του :rotflmao:

    Αυτο που θα πω ειναι το εξης μην διανοηθει κανεις και βαλει εξατμιση απο το πατο και δεν βαλει προγραμμα γιατι μακροπροθεσμα το μονο που θα καταφερει θα ειναι να παρει στο χερι μια σκασμενη κεφαλη, εκτος αν ειναι εντελως κουλαδι και καφετεριακιας που δεν του πινει το αιμα







    Υ.Γ. Σιγουρα υπαρχουν μηχανικοι που δεν ξερουν να βγαλουν τα ματια τους αλλα υπαρχουν ομως κι αλλοι τοσοι που ειναι ασσοι
    ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΑΝΤΑ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ Η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ

    ΑΪΝΣΤΑΙΝ

  9. #69
    the problematix Το avatar του/της JIMK7
    Εγγραφή
    10/04/2007
    Μηνύματα
    1.322
    ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΑΝΤΑ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ Η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ

    ΑΪΝΣΤΑΙΝ

  10. #70
    Αρχικά δημιουργήθηκε από JIMK7
    Το πιο σωστο και εξυπνο απ ολα αυτα που διαβασα

    Παιδια μη μασατε ο τυπος ειναι καλος μα καλος σε ολα του το αναγνωριζω ακομα κι εγω και οταν λεω σε όλα, εννοω στο γραπτο του λογο που επηρεαζει αρνητικα τους αναγνωστες

    Ακομα κι εγω ψαρωσα στην αρχη ετσι οπως τα λεει

    Δεν θα διαφωνησω εν μερη ετσι οπως τα λεει γιατι εχει δικιο στα περισσοτερα, αλλα ενα νομισμα εχει παντα δυο πλευρες και οχι μια

    Αυτο που καταλαβα υπαρχουν δυο λυσεις

    1) δεν κανεις τιποτα και ο Θεος βοηθος

    2) Οσοι ειναι οι εκλεκτοι τους σωζει ο Νωε με την κηβωτο του :rotflmao:

    Αυτο που θα πω ειναι το εξης μην διανοηθει κανεις και βαλει εξατμιση απο το πατο και δεν βαλει προγραμμα γιατι μακροπροθεσμα το μονο που θα καταφερει θα ειναι να παρει στο χερι μια σκασμενη κεφαλη, εκτος αν ειναι εντελως κουλαδι και καφετεριακιας που δεν του πινει το αιμα







    Υ.Γ. Σιγουρα υπαρχουν μηχανικοι που δεν ξερουν να βγαλουν τα ματια τους αλλα υπαρχουν ομως κι αλλοι τοσοι που ειναι ασσοι


    διαβαζοντας πολυ προσεκτικα το παραπανω τεχνικο ποστ σου,στο οποιο αναφερεις ενα προς ενα ολα τα τεχνικα λαθη που εχω κανει και αντιστοιχως τα εχεις διορθωσει(σε ευχαριστω γι αυτο),σε ενα κομματι μου δημιουργηθηκαν δυο αποριες...

    1) τι ειναι εξατμιση "απο τον πατο"?
    υπαρχει καπου ενας πατος? τι σχεση εχει η εξατμιση με αυτον?

    2)τι εννοεις "σκασμενη" κεφαλη και πως ακριβως θα προκυψει αυτο?

    προφανως ειναι κατι πολυ απλο και γνωστο τοις πασι και γι αυτο δεν εγραψες λεπτομερειες,αλλα μια και δεν εχω τοση πειρα ετσι ωστε να πιανω τα αυτονοητα,θα το εκτιμουσα δεοντως αν μου το εξηγουσες...

    υ.γ. εαν ειναι πολυ εξειδικευμενη η εξηγηση ,θα σε παρακαλουσα να την γραψεις με οσο πιο απλά λογια γινεται ,ετσι ωστε να μπορεσω να την καταλαβω...

    σε ευχαριστω προκαταβολικα...



    frankly my dear, i dont give a damn...

  11. #71
    the problematix Το avatar του/της JIMK7
    Εγγραφή
    10/04/2007
    Μηνύματα
    1.322
    Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
    διαβαζοντας πολυ προσεκτικα το παραπανω τεχνικο ποστ σου,στο οποιο αναφερεις ενα προς ενα ολα τα τεχνικα λαθη που εχω κανει και αντιστοιχως τα εχεις διορθωσει(σε ευχαριστω γι αυτο),σε ενα κομματι μου δημιουργηθηκαν δυο αποριες...

    1) τι ειναι εξατμιση "απο τον πατο"?
    υπαρχει καπου ενας πατος? τι σχεση εχει η εξατμιση με αυτον?

    2)τι εννοεις "σκασμενη" κεφαλη και πως ακριβως θα προκυψει αυτο?

    προφανως ειναι κατι πολυ απλο και γνωστο τοις πασι και γι αυτο δεν εγραψες λεπτομερειες,αλλα μια και δεν εχω τοση πειρα ετσι ωστε να πιανω τα αυτονοητα,θα το εκτιμουσα δεοντως αν μου το εξηγουσες...

    υ.γ. εαν ειναι πολυ εξειδικευμενη η εξηγηση ,θα σε παρακαλουσα να την γραψεις με οσο πιο απλά λογια γινεται ,ετσι ωστε να μπορεσω να την καταλαβω...

    σε ευχαριστω προκαταβολικα...



    1) Στο χωριο μου τις ολοκληρες εξατμισεις τις λεμε απ το πατο

    2) Οταν ενα μηχανακι δουλευει στεγνα και εσυ του πινεις το αιμα ειδικα καλοκαιρι που εχει πολυ ζεστη δεν θελει και πολυ να σκασει μια κεφαλη και μην κανεις το χαζο λες και τα ακους πρωτη φορα το γιατι εξυπνο αγορι εισαι και ξερεις


    ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΑΝΤΑ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ Η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ

    ΑΪΝΣΤΑΙΝ

  12. #72
    Αρχικά δημιουργήθηκε από JIMK7
    1) Στο χωριο μου τις ολοκληρες εξατμισεις τις λεμε απ το πατο

    2) Οταν ενα μηχανακι δουλευει στεγνα και εσυ του πινεις το αιμα ειδικα καλοκαιρι που εχει πολυ ζεστη δεν θελει και πολυ να σκασει μια κεφαλη και μην κανεις το χαζο λες και τα ακους πρωτη φορα το γιατι εξυπνο αγορι εισαι και ξερεις


    το να "σκασει" μια κεφαλη δεν το χω ξανακουσει...κι εσυ δεν μου εξηγεις τι εννοεις...περιμενω...με τεχνικες λεπτομερειες και φυσικα τεκμηριωση...

    οχι οπως στο πρωτο σου ποστ που απλως με λες κακο ανθρωπο...
    frankly my dear, i dont give a damn...

  13. #73
    the problematix Το avatar του/της JIMK7
    Εγγραφή
    10/04/2007
    Μηνύματα
    1.322

    οχι οπως στο πρωτο σου ποστ που απλως με λες κακο ανθρωπο... [/B]
    Εγω κακο ποτε ?

    ΑΑΑ και βγαλε αυτο το πραμα που εχεις στο Αβαταρ γιατι προκαλεις
    ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΑΝΤΑ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ Η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ

    ΑΪΝΣΤΑΙΝ

  14. #74
    Αρχικά δημιουργήθηκε από JIMK7
    Εγω κακο ποτε ?

    ΑΑΑ και βγαλε αυτο το πραμα που εχεις στο Αβαταρ γιατι προκαλεις
    κανουμε listerine βλεπω το τεχνικο...

    δεν πειραζει...always happy to see you κι ας γραφεις οτι να ναι...

    frankly my dear, i dont give a damn...

  15. #75
    the problematix Το avatar του/της JIMK7
    Εγγραφή
    10/04/2007
    Μηνύματα
    1.322
    Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
    κανουμε listerine βλεπω το τεχνικο...

    δεν πειραζει...always happy to see you κι ας γραφεις οτι να ναι...

    Kαλα πλακα τωρα μου κανεις οτι δεν ξερεις ετσι και οτι δεν εχεις δει σκασμενη κεφαλη απο λιγες βενζινες μηπως σου λεει κατι η λεξη πιρακια και τι παρενεργειες εχει μετα

    Τωρα να δουλευομαστε και μεταξυ μας δεν εχει γουστο
    ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΑΝΤΑ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ Η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ

    ΑΪΝΣΤΑΙΝ

Σελίδα 5 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 25/09/2014, 16:57
  2. Προβλημα με τις ενδειξεις στο ταχυμετρο
    από pavlaras1 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 24/08/2007, 20:57
  3. θέμα με τις ειδοποιήσεις στο μαιλ....
    από gerodim στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 04/09/2006, 06:55
  4. Σχετικα με τις φωτοκλησεις!
    από niko13g στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2003, 10:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF