Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 57

Θέμα: 750ΑΡΑ ΓΙΑ ΝΕΟ ΟΔΗΓΟ?

  1. #31
    EVI κοριτσαρα μ μην τρελενεσαι οδηγας μηχανη που εγω δεν μπορω να οδηγησω :rotflmao: εχεις τον απολυτο σεβασμο μου

  2. #32
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GiannisZ750
    EVI κοριτσαρα μ μην τρελενεσαι οδηγας μηχανη που εγω δεν μπορω να οδηγησω :rotflmao: εχεις τον απολυτο σεβασμο μου
    σορρυ αλλα τα γραπτα πολλες φορες παρεξηγουντε το εχω παθει και εγω

    δεν θα ειναι μικροτερα τα προβληματα με το Monster εξαλου ειμαι η μονη εδω μεσα που σου ειπα οτι αλλοι δεν ειχαν οδηγησει ουτε φιλων τους και πηραν Ζ ,παρε οτι σου αρεσει και καλοταξιδος
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  3. #33
    Μοτοσυκλετιστής Το avatar του/της dimr1
    Εγγραφή
    19/08/2009
    Μηνύματα
    161
    Αφού είσαι 22 ετών, έχεις χρόνο να φας τη ζωή με το κουτάλι.
    Μπορείς να περιμένεις λίγο και να κερδίσεις πολύτιμες εμπειρίες ξεκινώντας προοδευτικά, 50-60 ίπποι καθημερινής οδήγησης για ένα χρόνο φτάνουν γιαυτό.
    Καταλαβαίνω ότι σου αρέσει πολύ το Ζ, ωστόσο ακόμα και τα γούστα μας αλλάζουν στις μηχανές κάθε τρεις και λίγο, κι έχεις να αλλάξεις πολλές, ιδίως όταν κρατιέσαι όρθιος και ασφαλής ώστε να είσαι ένας ευχαριστημένος αναβάτης.
    Η απόσβεση που μπορεί να γίνει στην υγεία σου δεν συγκρίνεται με την οικονομική.

  4. #34
    EXlrakias cbakias k wild Το avatar του/της BornToBeWild
    Εγγραφή
    04/04/2008
    Μηνύματα
    19
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dimr1
    Αφού είσαι 22 ετών, έχεις χρόνο να φας τη ζωή με το κουτάλι.
    Μπορείς να περιμένεις λίγο και να κερδίσεις πολύτιμες εμπειρίες ξεκινώντας προοδευτικά, 50-60 ίπποι καθημερινής οδήγησης για ένα χρόνο φτάνουν γιαυτό.
    Καταλαβαίνω ότι σου αρέσει πολύ το Ζ, ωστόσο ακόμα και τα γούστα μας αλλάζουν στις μηχανές κάθε τρεις και λίγο, κι έχεις να αλλάξεις πολλές, ιδίως όταν κρατιέσαι όρθιος και ασφαλής ώστε να είσαι ένας ευχαριστημένος αναβάτης.
    Η απόσβεση που μπορεί να γίνει στην υγεία σου δεν συγκρίνεται με την οικονομική.

    OOOOOoooooo thank you!

  5. #35

    Re: Re: 750ΑΡΑ ΓΙΑ ΝΕΟ ΟΔΗΓΟ?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
    k ego ebgala diploma ximikoy palikari..

    tha rtheis na dokimasoyme kati drogia poy ftiaxa spiti moy me tis gnoseis poy moy dose to diploma?
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    'σαι αλλου, λεμε!
    Inochi, ρε!
    Για οσο.

  6. #36
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GiannisZ750
    [...]απλα ρωτησα για να μαθω ποσο δυσκολο ειναι να ξεκινησεις απο μεγαλη μηχανη? δεν το εχει κανει κανενας σας? [...]
    Φίλε συνονόματε, εγώ ξεκίνησα τον Αύγουστο με την πρώτη μου μηχανή να είναι το Street Triple και ήμουν ακριβώς στο ίδιο δίλημμα με εσένα. Δεν είχα (και δεν έχω ακόμη...) παρά ελάχιστη πείρα, ούτε από μηχανές φίλων, ούτε από παπάκια και τέτοια, πλην ελαχίστων ωρών (χαλαρών) σε CB400 γιατί ο δάσκαλος ήταν φίλος και μου το έδινε...Βέβαια είμαι 35 και είπα να "πηδήξω" τάξεις για να προλάβω...:rotflmao:
    Εν ολίγοις αυτό που λέω είναι ότι το αγόρασα γιατί α) θεωρώ τον εαυτό μου σοβαρό και με αίσθηση αυτοσυγκράτησης, β) απλά μου άρεσε, γ) το χρησιμοποιώ μόνο για βόλτες στο 50% των δυνατοτήτων του, δ) δεν χάνω ευκαιρία που με βοηθά να γίνω καλύτερος.

    Δεν είμαι σε θέση να συμβουλεύσω κανέναν επί του οδηγικού αλλά σε αυτούς του έξι μήνες γνώρισα ανθρώπους που οδηγάνε χρόνια και απλά οδηγάνε χρόνια...λάθος, και άλλους που είναι αστέρια, πιτσιρικάδες που κάνουν τη μηχανή φιόγκο και άλλους που πάνε απλά στη δουλειά τους.
    Προσωπικά πιο πολύ θα φοβόμουν σε παπάκι με 100 παρά σε Triple ή Ζ με 150... Τελικά μόνο εσύ ξέρεις σε ποια κατηγορία ανήκεις και πόσο σοβαρός μπορείς να φανείς.

  7. #37
    ετσι ακριβως πιστευω και εγω φιλε, μου φενεται πολυ χαζο να το πας σταδιακα, λες και η παπια εχει καμια σχεση με ενα Ζ, αν ειναι να ξαναπαρω ποδηλατο για να ειμαι σιγουρος...οταν γνωριζεις μεχρι που μπορεις να το πας το καθε μηχανακι...λες και ειπα οτι θα παρω το Ζ και θα το κανω σουζομπαντες, σταδιακα και χαλαρα. να σαι καλα φιλε Γιαννη

  8. #38
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GiannisZ750
    ετσι ακριβως πιστευω και εγω φιλε, μου φενεται πολυ χαζο να το πας σταδιακα, λες και η παπια εχει καμια σχεση με ενα Ζ, αν ειναι να ξαναπαρω ποδηλατο για να ειμαι σιγουρος...οταν γνωριζεις μεχρι που μπορεις να το πας το καθε μηχανακι...λες και ειπα οτι θα παρω το Ζ και θα το κανω σουζομπαντες, σταδιακα και χαλαρα. να σαι καλα φιλε Γιαννη
    αυτο στο ειπα και εγω στο πρωτο ποστ...η λογικη λεει να πηγαινουμε σταδιακα δε μπορεις να πεις οτι αυτο ειναι λαθος αλλα και παλι ξερω πολλους που ξεκινησαν με μεγαλες μοτοσυκλετες κατευθειαν.Απλα να θυμασε παντα να σεβεσε και να φοβασε στα δικα σου λογικα ορια το οχημα που οδηγεις.

    απο εξοπλισμο πως παμε????μπες στο se3ction ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ εχει τα παντα εκει περα για τυχων αποριες

    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  9. #39
    υπερ του εξοπλισμου παντα...ειδη εχω αρχισει και πηρα γαντια dainese χαχαχα :rotflmao: για να ανεβω πανω σιγουρα θα εχω κρανος, μπουφαν,γαντια και με τη πρωτη ευκαιρια και τα υπολοιπα

  10. #40
    Fun times! :) Το avatar του/της QSpec
    Εγγραφή
    11/07/2006
    Μηνύματα
    1.064
    Στο δίλλημα monster - Ζ η καθαρά προσωπική μου άποψη είναι πως είναι καλύτερα να πάρεις το Z.

    Το τετρακύλινδρο θα σε κρατάει πιστεύω πιο ήρεμο. Εμένα όταν μου είχαν δώσει ένα monster δανεικό για 1 μήνα πίεζα τον εαυτό μου να μην το σκίζω. Δεν ξέρω γιατί μα το μηχανάκι μου έβγαζε μια μεγάλη καφρίλα και συχνά έπιανα τον εαυτό μου να πηγαίνει γρηγορότερα από όσο θα ήθελα. Το Z από την άλλη ως τετρακύλινδρο με άφησε αδιάφορο σε χρήση πόλης. Σε θέμα πρακτικότητας το Ζ κερδίζει, το monster έχει περίεργη θέση οδήγησης η οποία μέσα στην πόλη με κούρασε. Το γκάζι του Ζ είναι σαφώς περισσότερο αλλά ο V2 του monster έχει άλλη γλύκα. Είμαι fan των δικύλινδρων οπότε μπορεί να είμαι λίγο προκατειλλημένος.

    Αχ αυτός ο V2...
    Bigger Bikers Bounce Better
    Fun times!

  11. #41
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από QSpec
    Στο δίλλημα monster - Ζ η καθαρά προσωπική μου άποψη είναι πως είναι καλύτερα να πάρεις το Z.

    Το τετρακύλινδρο θα σε κρατάει πιστεύω πιο ήρεμο. Εμένα όταν μου είχαν δώσει ένα monster δανεικό για 1 μήνα πίεζα τον εαυτό μου να μην το σκίζω. Δεν ξέρω γιατί μα το μηχανάκι μου έβγαζε μια μεγάλη καφρίλα και συχνά έπιανα τον εαυτό μου να πηγαίνει γρηγορότερα από όσο θα ήθελα. Το Z από την άλλη ως τετρακύλινδρο με άφησε αδιάφορο σε χρήση πόλης. Σε θέμα πρακτικότητας το Ζ κερδίζει, το monster έχει περίεργη θέση οδήγησης η οποία μέσα στην πόλη με κούρασε. Το γκάζι του Ζ είναι σαφώς περισσότερο αλλά ο V2 του monster έχει άλλη γλύκα. Είμαι fan των δικύλινδρων οπότε μπορεί να είμαι λίγο προκατειλλημένος.

    Αχ αυτός ο V2...

    ωωω ρε φιλε!!!!!και σε μενα το ιδιο συμβαινει οταν βλεπω Monster στο δρομο και ειμαι με το Ζ θελω να τα σκιζω

    :rotflmao: :rotflmao: (με εχει πιασει το ξερω )
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  12. #42
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    cbf 125, ybr 125, cbr 125, cbf 250, ybr 250, klx 125, klx 250, ninja 250, vtr 250, dr 125 sm...

    ή κανένα παπάκι...

    ότι και να πάρεις.. όσο μικρό και να ναι.. επειδή κανένας δεν γλιτώνει από την στατιστική.. αγόρασε και ένα καλό κρανάκι, μπουφανάκι, γάντια, μπότες..

    και κατά προτίμηση μεταχειρισμένη η ρόδα για να μην κλαις τις πρώτες γρατζουνιές..
    “Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.” - Rich Cook

  13. #43
    Fun times! :) Το avatar του/της QSpec
    Εγγραφή
    11/07/2006
    Μηνύματα
    1.064
    Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
    ωωω ρε φιλε!!!!!και σε μενα το ιδιο συμβαινει οταν βλεπω Monster στο δρομο και ειμαι με το Ζ θελω να τα σκιζω

    :rotflmao: :rotflmao: (με εχει πιασει το ξερω )

    Και καλά τους κάνεις! Δεν συγκρίνονται οι 2 μηχανές, το Ζ είναι ανώτερο. Απλά το monster έχει αυτό το ιταλικό που με τραβάει.

    Πρέπει να είμαι λίγο μαζοχιστής τελικά.
    Bigger Bikers Bounce Better
    Fun times!

  14. #44
    και εγω παιδες με το monsteraki ειχα γκαυλωσει και οχι μονο, ερωτας...αλλα το εψαξα απο εδω και απο εκει και ειδα οτι δεν λεει απο πολλες αποψεις...καταρχην πολυ προβλημα και ακριβα ανταλλακτικα και ασε που σε επιδοσεις δεν συγκρινεται με το Ζ και οπως ειχα πει μεχρι 3500ευρω διαθετω και με αυτα περνεις monster 620 2002-2003 βαρια-βαρια ενω Ζ 2004-2006 με φθηνοτερα ανταλλακτικα και πιστευω το βαριεσαι πιο δυσκολα αλλα οπως και να το κανεις τα μονστερακια ειναι ερωτας!!! :rotflmao:

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nobody
    Εγγραφή
    21/09/2008
    Μηνύματα
    527
    την καλησπερα μου

    επιμενω πως πρεπει να ξεκινησεις με κατι μικροτερο και ηπιοτερο

    αλλα μιας και φαινεσαι ανενδοτος,τσεκαρε κι αυτο απο εδω μεσα...σαν να γραφτηκε για σενα με φαινεται...

    http://www.moto.gr/forums/showthread...threadid=96442

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Hornet για νέο οδηγό
    από dimik στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο μήνυμα: 02/03/2012, 14:12
  2. Συμβουλες για νεο οδηγο xtx
    από TXC στο forum Yamaha XT series
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 17/12/2011, 20:35
  3. Hornet 600 '03-'04 (μεταχ.) για νέο οδηγό??
    από panos_SF στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2009, 21:01
  4. Παιδιά, ριξτε καμία ιδέα για μοντέλο για νέο οδηγό - και πρόταση
    από elias_21 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 14/06/2007, 23:18
  5. vfr 400 για νεο οδηγο?
    από koufaloni στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 09/01/2005, 05:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF