Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 39

Θέμα: γαμωτο δηλαδη....

  1. #1
    ειδικός χρήστης Το avatar του/της Rezeguet
    Εγγραφή
    23/09/2004
    Μηνύματα
    577

    γαμωτο δηλαδη....

    σημερα εβλεπα την ωρα του μεσημεριανου ειδησεις στο Μεγκα οπου εδειχνε για τον θανατο του παιδιου που χρειαζοτανε 1,5 χρονια μεταμοσχευση και τελικα πεθανε γιατι δεν βρεθηκε δωτης. Σε αυτο το ατυχο παιδι αφιερωθηκε και ο γυρος της Αθηνας και το καναλι εκανε ενα μικρο ρεπορταζ σε αυτο το θεμα. Ενταξει δεν με ενοχλησε τιποτα απο το ρεπορταζ, ητανε μια χαρα, μεχρι που ενας γαμ@#%νος πολιτικος πεταγεται σε μια συνεντευξη και λεει ''οι ανθρωποι δεν ειναι ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟΙ, και ενω εχουμε ΑΡΚΕΤΑ ΤΡΟΧΑΙΑ ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΔΩΡΙΣΟΥΜΕ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΑΤΟΜΑ ΟΡΓΑΝΑ (!!!!!) ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΡΚΕΤΑ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΙ ΝΑ ΔΩΡΙΣΟΥΜΕ ΜΕΡΙΚΑ'' !!!!!!!!!!! Εκεινη τη στιγμη μου ηρθε να παιξω μια κλωτσια στην τηλεοραση να παρω εισητηριο για την αθηνα να βρω τον γαμ@#νο που το ειπε και να του βγαλω το οργανα να το δωρισω σε καποιους που τα χρειαζονται και τα αξιζουν πιο πολυ απο αυτον!

    Δηλαδη μιλαμε για μεγαλη μαλακια που ειπε το ατομο! Ηθελε -ποιος ξερει- να βελτιωσει το δημοσιο ιματζ του κανοντας δηθεν ευαισθητοποιημενες δηλωσεις, και λεει οτι εχουμε αρκετα τροχαια ατυχηματα να δωρισουμε απλα δεν ειμαστε αρκετα ευαισθητοι να προβλεψουμε τα θανασιμα ατυχηματα του εαυτου και των γυρω μας στην τρισαθλια αυτη οδικη πραγματικοτητα, και να δωρισουμε τα οργανα μας!! Δηλαδη ολοι εμεις οι μηχανοβιοι και αλητες που κινδυνευουμε καθε μερα να πεθανουμε λογω της αδιαφοριας των παλιο#^&#πολιτικων ας πουμε στον εαυτο μας οτι θα πεθανουμε ουτως η αλλως στα νιατα μας και να γινουμε αρκετα ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΙ να δωσουμε το οργανα μας ενω οι 500χρονοι καρεκλοκενταυροι να οικονομουν απο τα πτωματα μας!! Δηλαδη μιλαμε για μεγιστο θρασος να κανει τετοιες δηλωσεις!

    Αντι να παει να βελτιωσει λιγο τα σκατα που εχει κανει σε αυτο το κρατος που παει κατα διαολου εξαιτιας του και των ομοιων του, παει και λεει οτι καλα κανουμε και εχουμε τοσα πολλα ατυχηματα απλα ρε παιδι μου να δινανε και λιγα οργανακια... Και ολα αυτα απο το στομα του πιο ευαισθητοποιημενου ανθρωπου της χωρας του μεγα πολιτκου καρεκλοκενταυρου που με τοση ευαισθησια αλοιβει τους δρομους μας με λαδι και την γυαλιζει σχολιστικα, για να μπορουν να γινουν πιο πολλα θανατηφορα ατυχηματα, να σωθουν οι συνανθρωποι μας που το εχουν αναγκη.





    Οποτε φιλοι μου αλητες μηχανοβιοι ας παμε ολοι μαζι αυριο να κανουμε χαρακιρι μπροστα στον ευαγγελισμο να βαλουμε και τους γιατρους μαζευουνε τα οργανα μας γιατι ουτως η αλλως γιαυτο υπαρχουμε εμεις. Εσεις το ξερετε εμεις το ξερουμε οποτε ποιος ο λογος να κυκλοφορουμε ακομα? Μονο ζημια στο κρατος κανουμε που κουραζουμε την τροχαια να καταγραφει τα αναποφευκτα ατυχηματα μας, και τους κακομοιριδες πολιτικους να κουρασουν τα ματακια τους ριχνοντας μια ματια στις στατιστικες θανατων απο τροχαια. Οποτε αυριο να παμε να δωσουμε τα λεφτα μας και τα υπαρχοντα μας στην κυβερνηση να τα τσεπωσουν οι ευαισθητοι πολιτικοι και να παμε μετα για χαρακιρι.



    ασταδιαλα μεσημεριατικα με αναστατωνουν τοσο πολυ. Παω να πιω κανα καφεδακι να ξεσκασω λιγο και να χωνεψω τα σημερινα.
    O Captain! my Captain! our fearful trip is done;
    The ship has weathered every rack, the prize we sought is won;
    The port is near, the bells I hear, the people all exulting,
    While follow eyes the steady keel, the vessel grim and daring.

  2. #2
    Banned
    Εγγραφή
    10/01/2004
    Μηνύματα
    354
    Rez, εσύ τα έγραψες αυτά; Περίεργο. Δεν περίμενα κάτι έξυπνο από σένα, δε μου είχες κάνει καλή εντύπωση αρχικά.

  3. #3
    Ελαιόψυκτο Μέλος Το avatar του/της free rider
    Εγγραφή
    26/08/2004
    Μηνύματα
    2.328
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
    Rez, εσύ τα έγραψες αυτά; Περίεργο. Δεν περίμενα κάτι έξυπνο από σένα, δε μου είχες κάνει καλή εντύπωση αρχικά.
    εχεις δεί γάτα με νέφτι στο κ@@ο να τρέχει??

    περίμενε να το διαβάσει ο τρεζεκε και θα σου πώ...

    Καλό είναι πάντως σιγά σιγά να μπορούμε να σκεφτόμαστε τι συμβαίνει πίσω απο την βιτρίνα που μας παρουσιάζουν κάποιοι...
    και η ζωή συνεχίζεται...

  4. #4
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    Δεν περίμανα κανέναν άλλο να παινεύσει τόσο πολύ κα΄τι λάθος όσο ο μαυρόγατος!

    Rezeguet, γιατί είναι λαθος μετά από ένα τροχαίο να κάνεις δωρεά οργάνων; Δηλαδή είναι λάθος; Και που ξέρεις ότι αυτός που το είπε το είπε για το image του;
    Και για να ξέρεις ότι όταν καποιος σκτοωθεί σε τροχαίο τα όργανα δεν έχουν κάποια αρρώστεια ή κατι που να τα κάνει άχρηστα. Είναι υγιέστατα και μπορούν να δώσουν ζωή σε κάποιον άλλο άνθρωπο.
    Δεν λέει πχ, οι μαλάκες οι μηχανόβιοι που τρέχουν να πάνε να πεθάνουν να τους πάρουμε τις καρδιές, τους νεφρούς και τα μάτια! Προς Θεού! Υποστηρίζω 100% την σκέψη της δωρεάς οργάνων και είναι κάτι το οποίο αν το ζήσεις από κοντά ή ενημερωθείς αρκετά θα δεις ότι είναι ό,τι πιο σωστό και ανθρώπινο μπορείς να κάνεις.
    Αλλά ξέχασα, εμείς αγαπάμε μόνο τα σκυλιά, γατιά, ποντίκια και γενικά οτιδήποτε άλλο εκτός από τους συνανθρώπους μας. Ειδικά εκείνους που έχουν την ανάγκη μας.
    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  5. #5
    Ο Κουζουλός...
    Εγγραφή
    28/04/2004
    Μηνύματα
    69
    adam_tsouk και ο Rezeguet είμαι σίγουρος ότι είναι υπέρ της δωρεάς οργάνων απλά τον ενόχλησε ο μ@λκς που βγήκε και είπε ότι ενώ γίνονται πολλά τροχέα ατυχήματα(φυσιολογικό ε; Ούτε λόγος γιαυτό... ) δεν είμαστε εμείς αρκετά ευαισθητοι όσον αφορά τέτοια ζητήματα( :hypnotize )...!

  6. #6
    Banned
    Εγγραφή
    10/01/2004
    Μηνύματα
    354
    Στραβά το πήρες, Αδάμ, πολύ στραβά. Για άλλο πράμα σιχτιρίζει ο Ρεζ.

    free rider, κοίτα, αν ο άλλος σου παρουσιάζεται σα μαμάκας, μαμάκα θα τον χαρακτηρίσεις. Και δεν έχει σχέση η λέξη "βιτρίνα" με αυτή τη συζήτηση.

  7. #7
    file adam
    nomizw pws o filos reze thelei an pei pws oi malakes oi politikoi den tha eprepe na milane gia euesthisia kai tetia an prwta den eixan frodisei na mas prostateusun apo kathe koloethniki odo kai malakai (gia na min pw filargiria) tu kathe ergolavu...

    to oti den iparxei pista mesa stin atiki einai ena diarkes eglima...

    ipsisto dikeoma tu kathe anthropu einai to dikeoma stin zwi...

    einai panw apo kathe sidagma kai nomo!

  8. #8
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    Ναι όντως, το πήρα πολύ στραβά. Αλλά είμαι κάθετος σε κάτι τέτοια θέματα.

    Αν ήθελε να πει κάτι τέτοιο ο rezegue (μα πως γράφεται; ) ας το έθετε λίγο διαφορετικά.

    Δεν υποστηρίζω τον υπουργό ή τον κάθε υπουργό αλλά την άποψη του.


    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  9. #9
    Banned
    Εγγραφή
    10/01/2004
    Μηνύματα
    354
    Αδάμ, ο υπουργός (πολιτικός... μα γιατί τους λέμε πολιτικούς άμα δεν έχουν σπουδάσει πολιτική, είπε (χρησιμοποιώ δικά μου λόγια) :

    Υπουργός: Σκοτώνεστε που σκοτώνεστε... και σκοτώνεστε και μπόλικοι... γιατί δε δωρίζετε τα σώματά σας τουλάχιστο, να σώσετε καμιά ζωή;

  10. #10
    Ελαιόψυκτο Μέλος Το avatar του/της free rider
    Εγγραφή
    26/08/2004
    Μηνύματα
    2.328
    μάλλον ανταμάκο σε φύσηξεο αέρας λίγο παραπάνω...

    για ξαναδιάβασε το κείμενο του τρεζεκέ..


    ρε τσιρε..

    χωρίς αστεία διάβασε τι γράφει ο άλλος..

    Ηθελε -ποιος ξερει- να βελτιωσει το δημοσιο ιματζ του κανοντας δηθεν ευαισθητοποιημενες δηλωσεις, και λεει οτι εχουμε αρκετα τροχαια ατυχηματα να δωρισουμε απλα δεν ειμαστε αρκετα ευαισθητοι να προβλεψουμε τα θανασιμα ατυχηματα του εαυτου και των γυρω μας στην τρισαθλια αυτη οδικη πραγματικοτητα, και να δωρισουμε τα οργανα μας!!


    τώρα κατάλαβες ποιά είναι η βιτρίνα ή θα έρθεις του χρόνου το σεπτέμβριο για επανεξέταση???
    και η ζωή συνεχίζεται...

  11. #11
    Banned
    Εγγραφή
    10/01/2004
    Μηνύματα
    354
    Γιά άλλη βιτρίνα αναφερόμουν εγώ... αυτή που είχε ο Ρεζ κ έμπαινε στο #moto.gr και έλεγε σαχλαμάρες κ μου έσπαγε τα νεύρα

    όσο για τους πολιτικούς ούτε στ'αρχίδια μου δε τους γράφω.

  12. #12
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430

    Re: γαμωτο δηλαδη....

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Rezeguet
    .
    .
    .
    .
    .
    ..... μεχρι που ενας γαμ@#%νος πολιτικος πεταγεται σε μια συνεντευξη και λεει ''οι ανθρωποι δεν ειναι ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟΙ, και ενω εχουμε ΑΡΚΕΤΑ ΤΡΟΧΑΙΑ ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΔΩΡΙΣΟΥΜΕ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΑΤΟΜΑ ΟΡΓΑΝΑ (!!!!!) ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΡΚΕΤΑ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΙ ΝΑ ΔΩΡΙΣΟΥΜΕ ΜΕΡΙΚΑ'' !!!!!!!!!!!
    ...
    .
    .
    .
    .

    Ναι, πείτε μου τι δεν κατάλαβα;
    Ότι έχουμνεχάλια δρόμους; Ότι φταίει ΑΥΤΟΣ που πάμε με 200;

    Δεν αναφέρεται σε κάτι συγκακριμένο ρε παιδιά! Μην τρελαθούμε!
    Λέει ότι έχουμε πολλά τροχαία! Και είναι αλήθεια! Δεν αναφερόμαστε στο ποιος και γιατί φταίει! Αναφερόμαστε στο σκοπό! Στη δωρεά! Αναφέρεται στα τροχαία γιατί εκτός του ότι αποτελούν μια τεράστια μερίδα θανάτων, αλλά και όπως προείπα, τα θύματα τροχαίων είναι οι καλύτεροι δότες (οκ, μακάβριο αλλά αλήθεια).
    Δεν επιτρέπεται να αναφερω κάποιο παράδειγμα γιατί οι δωρεές γίνονται ανώνθμα. Απλά έτυχε (πολύ γενικά θα το αναφέρω) να γνωρίσω κάποια που είχε δεχτεί μόσχευμα από ένα νέο παλικάρι που πέθανε. Η γυναίκα εκτός του ότι σώθηκε, είχε το καλύτερο δυνατό μόσχευμα! Ενός νέου ανθρώπου που δυθστυχώς έφυγε και δεν μπορει να ξαναγυρίσει.
    Τώρα εσείς θέλετε να κολήσετε στον υπουργό κτλ.... ΟΚ.
    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  13. #13
    Ελαιόψυκτο Μέλος Το avatar του/της free rider
    Εγγραφή
    26/08/2004
    Μηνύματα
    2.328
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
    Γιά άλλη βιτρίνα αναφερόμουν εγώ... αυτή που είχε ο Ρεζ κ έμπαινε στο #moto.gr και έλεγε σαχλαμάρες κ μου έσπαγε τα νεύρα

    όσο για τους πολιτικούς ούτε στ'αρχίδια μου δε τους γράφω.
    τσιράκο αγόρι μου ποτέ μην κάνεις το λάθος να υποτιμάς τους ανθρώπους...

    ειδικά αυτούς που εξασκούνται στο να μην προβάλουν την σοβαρότητα αλλά την μπουρδολογία...

    πολλοί είναι εκείνοι που θέλουν να δείχνουν το τι θα ήθελαν να είναι μέσα απο ενα φλόρουμ..
    στην ουσία και στο τέλος ομως πάντα ξεσκεπάζονται οι άνθρωποι..

    να ψάχνεις πίσω απο την μπουρδολογία να ανακαλύπτεις την σοβαρότητα και πίσω απο την σοβαροφάνεια μερικών την μπουρδολογία της ύπαρξής τους...


    ποτέ μην βάζεις ταμπέλες στους ανθρώπους που δεν έχεις κάτσει να μιλήσεις και να τους ψάξεις..

    ακόμα και αυτές τις ταμπέλες που έχεις αποφασίσει μετά απο πολύ σκέψη οτι αξίζεις να τις βάλεις σε λίγους να είσαι έτοιμος να τις αλλάξεις ..

    οσο πιστεύεις για τον καθένα δεν σημαίνει οτι αυτός είναι και δεν υπάρχει περίπτωση να δείς κάτι διαφορετικό...

    ανα πάσα στιγμή μπορείς να δείς κάποιον να αλλάζει ..

    και αυτό είναι το ωραίο με το να συναναστρέφεσαι με ανθρώπους...

    και η ζωή συνεχίζεται...

  14. #14
    Banned
    Εγγραφή
    10/01/2004
    Μηνύματα
    354
    τσιράκο αγόρι μου ποτέ μην κάνεις το λάθος να υποτιμάς τους ανθρώπους...
    Δεν υποτιμώ κανέναν. Όπως μου παρουσιάζεται και μου συμπεριφέρεται , ανάλογα θα του φερθώ.

    ειδικά αυτούς που εξασκούνται στο να μην προβάλουν την σοβαρότητα αλλά την μπουρδολογία...
    Αν μπουρδολογείς, θα λάβεις ανταπόκριση όπως αρμόζει σε μπουρδολόγο.

    πολλοί είναι εκείνοι που θέλουν να δείχνουν το τι θα ήθελαν να είναι μέσα απο ενα φλόρουμ..
    Το αφήνω ασχολίαστο γιατί δεν σχετίζεται με το τι συζητάμε τώρα.

    να ψάχνεις πίσω απο την μπουρδολογία να ανακαλύπτεις την σοβαρότητα και πίσω απο την σοβαροφάνεια μερικών την μπουρδολογία της ύπαρξής τους...
    περιμένω απο τον άλλον να μου φερθεί και να συμπεριφερθεί ειλικρίνα και όχι παίζοντας θέατρο για να πετύχει και-γω-δε-ξέρω-τι.

    Νομίζω είναι φυσικό και επόμενο αν κάποιος φερθεί σοβαρά να του φερθώ σοβαρά και, αντίστοιχα, αν φέρεται σαν καραγκιόζης να του φερθώ όπως αρμόζει σε καραγκιόζη. Μη πας γυρεύοντας και μετά να λες μαμακίες όπως "Αν κάποιος σου φαίρεται σα καραγκιόζης, μη ξεγελιέσαι! Είναι σοβαρός!"

    Αυτοί που είναι πράγματι καραγκιόζηδες θα ξεμπροστιαστούν από μόνοι τους, και στην κατάλληλη στιγμή. Μη σκας.

    ποτέ μην βάζεις ταμπέλες στους ανθρώπους που δεν έχεις κάτσει να μιλήσεις και να τους ψάξεις..
    Αν κάποιος μου λέει μαμακίες, δε θα τον χαρακτηρίσω έξυπνο. Μάντεψε γιατί.

    ακόμα και αυτές τις ταμπέλες που έχεις αποφασίσει μετά απο πολύ σκέψη οτι αξίζεις να τις βάλεις σε λίγους να είσαι έτοιμος να τις αλλάξεις ..

    οσο πιστεύεις για τον καθένα δεν σημαίνει οτι αυτός είναι και δεν υπάρχει περίπτωση να δείς κάτι διαφορετικό...

    ανα πάσα στιγμή μπορείς να δείς κάποιον να αλλάζει ..

    και αυτό είναι το ωραίο με το να συναναστρέφεσαι με ανθρώπους...
    Τι να σου πω... εγώ είπα το απλούστατο "όπως θα φερθείς, έτσι θα σου φερθώ" και συ μου το γύρισες σε αλλαγές χαρακτήρα...

  15. #15
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    :wacko:


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	lurker.gif 
Προβολές:	211 
Μέγεθος:	2,9 KB 
ID:	16103
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Για Την Εθνικη Μασ...... Ρε Γαμωτο!!!!
    από LINA στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2004, 15:59
  2. Δηλαδη.....για Σημερα...τιποτα..???
    από Μικρή Λουλού στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 14/06/2004, 18:16
  3. Γιατι ρε γαμωτο......
    από gcrook στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 15/04/2004, 23:19
  4. Ατυχία ρε γαμώτο
    από THEOD στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 09/04/2004, 02:00
  5. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2003, 08:22

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF