Σελίδα 5 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 99

Θέμα: Kevin Schwantz School 2010

  1. #61
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.590
    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    Δεν μπορώ να περιγράψω με άλλο τρόπο ένα στυλ οδήγησης που μπορεί να εφαρμοστεί μόνο από έναν άνθρωπο με επιτυχία. Το ότι δεν έχει αντιγραφεί από άλλους σημαίνει οτι δεν γίνεται. Και btw το στύλ οδήγησης δεν έχει αλλάξει απ΄την εποχή του Kenny Roberts (που με τη σειρά του βελτίωσε το στυλ του Jarno Saarinen).

    Τα υπόλοιπα που λες παραπάνω, κατά τη γνώμη μου τα βλέπεις από τελείως λάθος σκοπιά. Δεν υπάρχουν οικονομοτεχνικά κριτήρια λες και αγοράζεις ψυγείο ή τηλεόραση. Είναι σχολεία αγωνιστικής οδήγησης που προορίζονται για έμπειρους αναβάτες που θέλουν να βελτιώσουν τα δέκατα μαθαίνοντας κάποια μυστικά από έναν θρύλο. Το αν θα καταφέρουν ή αν έχουν το ταλέντο να τα εφαρμόσουν δεν είναι πρόβλημα του K.S.

    Είναι σα να λες σε ένα καρδιολόγο που θα πληρώσει ένα σεμινάριο απ΄τον Γιακούμπ οτι κάνει μαλακία καθώς μπορεί να παρακολουθήσει ένα φθηνότερο σεμινάριο από κάποιους που έχουν εφαρμόσει τις τεχνικές του Γιακούμπ. Όπως είπε και ο Rein είναι ένας όχι απ΄τους 50, αλλά απ΄τους 10-15 που γεννήθηκαν με τέτοιο απίστευτο χάρισμα. Τέλος
    ωραια και συμφωνω σε ολα σου.τοτε τα τζιμανια που αποφασισανε να φερουνε τον σβαντζ ελλαδα κατ εμε εχουν την υποχρεωση να θεσουν σαν απαραιτητη προυποθεση οχι το να εχεις σουζουκι αλλα να γυρνας κατω απο '28.και επισης θα επρεπε να ενημερωσουνε και τη λογικη που ο ΠΠ δεν δεχεται να πεσει μαθητης.λες και ο ΠΠ δεν επεσε ποτε.

    μετα απο αυτα μονο σχολειο δεν ειναι η τουλαχιστον δεν θα επρεπε να λανσαρετε ως τετοιο.εμενα καραγκιοζ μπερντες μου κανει.στα δικα μου ματια τουλαχιστον που εχω κανει λεβελ 2 στο καλιφορνια και γυρναω αρκετα πανω απο το '28.

    αλλα οπως ειπα και παραπανω μαλλον χανει το γραπτο μου.

    τελος και απο μενα
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  2. #62
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    ωραια και συμφωνω σε ολα σου.τοτε τα τζιμανια που αποφασισανε να φερουνε τον σβαντζ ελλαδα κατ εμε εχουν την υποχρεωση να θεσουν σαν απαραιτητη προυποθεση οχι το να εχεις σουζουκι αλλα να γυρνας κατω απο '28.και επισης θα επρεπε να ενημερωσουνε και τη λογικη που ο ΠΠ δεν δεχεται να πεσει μαθητης.λες και ο ΠΠ δεν επεσε ποτε.

    μετα απο αυτα μονο σχολειο δεν ειναι η τουλαχιστον δεν θα επρεπε να λανσαρετε ως τετοιο.εμενα καραγκιοζ μπερντες μου κανει.στα δικα μου ματια τουλαχιστον που εχω κανει λεβελ 2 στο καλιφορνια και γυρναω αρκετα πανω απο το '28.
    Τρουπ....
    Εγώ δεν έχω γνώμη για το τι διδάσκεται εδώ και τι σε άλλο σχολείο του KS στο εξωτερικό για να συγκρίνω, και μου κάνει εντύπωση το οτι είσαι τόσο αρνητικός. Κάποιος Χ Ψ ΔΔ τους φέρνει, βγάζει κάποια λεφτά και πουλάει ένα προϊόν με το όνομα του. Και?
    Γιατί να είναι καραγκιόζ μπερντέ το συγκεκριμένο, και δεν είναι του Συνιώρη ή τα CSS πχ? Η λογική του ότι αν πέσουν φεύγουν, στηρίζετε στην λογική ότι οι μαθητές που πέφτουν κινήθηκαν πάνω απ΄τα όρια τους σε ένα σχολείο.
    Αν θυμάμαι καλά στο CSS δεν φεύγεις μεν αν είσαι σε θέση να συνεχίσεις -κάτι που είναι πιθανόν μιας και οι ρυθμοί είναι πολύ πιο συντηρητικοί- απ΄την άλλη όμως, την πτώση του μαθητή την "χρεώνεται" ο εκπαιδευτής σου κάτι που επίσης μου φαίνεται άδικο μιας και υπάρχουν μαθητές στο CSS που έχουν πετάξει αετό.
    Κάποιοι πάνε στο CSS για το διπλώμα στον τοίχο, κάποιοι στον KS για μια φωτό μαζί του, και κάποιοι παίρνουν Κ9-V4-RR για τη Βούτα. Τι πρόβλημα έχεις δλδ, να στο λύσουμε ρε παιδί μου?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    και επισης θα επρεπε να ενημερωσουνε και τη λογικη που ο ΠΠ δεν δεχεται να πεσει μαθητης.λες και ο ΠΠ δεν επεσε ποτε.
    Ρε μαν...που έχεις μπλέξει? Συγκρίνεις μια πτώση σε σχολείο με μια πτώση σε αγώνα του πρωταθλήματος που λειτουργούν στο 110% ?
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  3. #63
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της AKIS BUSA
    Εγγραφή
    17/03/2009
    Μηνύματα
    463
    ασφαλως φιλε byron και εχει αλλαξει το assen σαν πιστα (μετρα)
    και οχι μονο το assen αλλα και πολλες αλλες πιστες εχουν δεχτει αλλαγες (διαφορες)
    απο τις δεκαετιες του 70-80 μεχρι σημερα

    αυτο που ηθελα να πω (χωρις να διαφωνω μαζι σου)
    ειναι οτι οκ!! ο schwantz,ανεξαρτητα οτι για μενα ο οδηγος (εκτος του rainey) της τοτε
    10ετιας ηταν ο doohan.
    εχει απο πισω του ενα πολυ καλο marcketing (usa-suzuki) που τον διατηρει στο προσκηνιο!!


    που για εμενα περισσοτερο διαφημηση της suzuki ειναι, παρα ενα ουσιαστικο αποτελεσμα
    εκμαθησης οδηγησης (ασφαλους,κλπ)
    και το css εχει σε διαφορα μερη του κοσμου "σχολειο" αλλα με τους "δασκαλους"
    της εκαστοτε χωρας και συνεχεια (ολο το χρονο)

    το να παρευρισκεται ο ιδιος σε διαφορα μερη του κοσμου μια στο τοσο καπου!! οπως καταλαβαινεις περισσοτερο "θιασος" μου κανει, παρα αυτο που λενε οτι ειναι!!
    ο καλυτερος τροπος να κρατας
    το λογο σου ειναι
    να μην το δινεις

  4. #64
    Το στυλ του schwantz οφειλόταν εν μέρει και στο ότι είναι αρκετά ψηλός, πολύ ψηλότερος απο το μέσο υψος αναβατών, το θυμαμαι που τον εβλεπα στο Eurosport με τις - τότε- δορυφορικες να περισσεύουν τα πόδια του απ' το ντεπόζιτο
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  5. #65

  6. #66
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    [...]και επισης θα επρεπε να ενημερωσουνε και τη λογικη που ο ΠΠ δεν δεχεται να πεσει μαθητης.λες και ο ΠΠ δεν επεσε ποτε.[...]
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  7. #67
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.590
    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    Τρουπ....
    Εγώ δεν έχω γνώμη για το τι διδάσκεται εδώ και τι σε άλλο σχολείο του KS στο εξωτερικό για να συγκρίνω, και μου κάνει εντύπωση το οτι είσαι τόσο αρνητικός. Κάποιος Χ Ψ ΔΔ τους φέρνει, βγάζει κάποια λεφτά και πουλάει ένα προϊόν με το όνομα του. Και?
    Γιατί να είναι καραγκιόζ μπερντέ το συγκεκριμένο, και δεν είναι του Συνιώρη ή τα CSS πχ? Η λογική του ότι αν πέσουν φεύγουν, στηρίζετε στην λογική ότι οι μαθητές που πέφτουν κινήθηκαν πάνω απ΄τα όρια τους σε ένα σχολείο.
    Αν θυμάμαι καλά στο CSS δεν φεύγεις μεν αν είσαι σε θέση να συνεχίσεις -κάτι που είναι πιθανόν μιας και οι ρυθμοί είναι πολύ πιο συντηρητικοί- απ΄την άλλη όμως, την πτώση του μαθητή την "χρεώνεται" ο εκπαιδευτής σου κάτι που επίσης μου φαίνεται άδικο μιας και υπάρχουν μαθητές στο CSS που έχουν πετάξει αετό.
    Κάποιοι πάνε στο CSS για το διπλώμα στον τοίχο, κάποιοι στον KS για μια φωτό μαζί του, και κάποιοι παίρνουν Κ9-V4-RR για τη Βούτα. Τι πρόβλημα έχεις δλδ, να στο λύσουμε ρε παιδί μου?

    Ρε μαν...που έχεις μπλέξει? Συγκρίνεις μια πτώση σε σχολείο με μια πτώση σε αγώνα του πρωταθλήματος που λειτουργούν στο 110% ?
    καλημερα γιαννη κουκια σπερνω...
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  8. #68
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.590
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Το στυλ του schwantz οφειλόταν εν μέρει και στο ότι είναι αρκετά ψηλός, πολύ ψηλότερος απο το μέσο υψος αναβατών, το θυμαμαι που τον εβλεπα στο Eurosport με τις - τότε- δορυφορικες να περισσεύουν τα πόδια του απ' το ντεπόζιτο
    ντοινγκ!!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  9. #69
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    ντοινγκ!!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    τί ντόιινγ ρε μλκ, δημοτικό πήγαινες τότε

    άντε να τιναξεις τα τσόφλια απο πάνω σου


    Βασικά το 'χε πει και ο ίδιος σε ένα ντοκιμαντέρ αυτό που λέω
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  10. #70
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.590
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    τί ντόιινγ ρε μλκ, δημοτικό πήγαινες τότε

    άντε να τιναξεις τα τσόφλια απο πάνω σου


    Βασικά το 'χε πει και ο ίδιος σε ένα ντοκιμαντέρ αυτό που λέω


    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  11. #71
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER


    Το 'χεις δει το ντοκιμαντέρ που λέω ρε ππρ;
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  12. #72
    Αρχικά δημιουργήθηκε από AKIS BUSA
    ασφαλως φιλε byron και εχει αλλαξει το assen σαν πιστα (μετρα)
    και οχι μονο το assen αλλα και πολλες αλλες πιστες εχουν δεχτει αλλαγες (διαφορες)
    απο τις δεκαετιες του 70-80 μεχρι σημερα

    αυτο που ηθελα να πω (χωρις να διαφωνω μαζι σου)
    ειναι οτι οκ!! ο schwantz,ανεξαρτητα οτι για μενα ο οδηγος (εκτος του rainey) της τοτε
    10ετιας ηταν ο doohan.
    εχει απο πισω του ενα πολυ καλο marcketing (usa-suzuki) που τον διατηρει στο προσκηνιο!!

    εδω να διαφωνησουμε λιγακι...

    στο assen παρολη την εξελιξη,κινητηρων,σασι,αναρτησεων,ελαστικων,επι μια δεκαετια,μεχρι την αλλαγη χαραξης δηλαδη, δεν εσπασε το ρεκορ γυρου του schwantz...μην το περναμε ετσι χαλαρα αυτο...

    επισης μην ξεχνας οτι ο doohan και στην συνεχεια ο rossi,ειχαν με τεραστια διαφορα την καλυτερη μοτοσυκλεττα του grid...η honda ηταν μιλια μπροστα απο ολες τις αλλες...γενικη παραδοχη αυτο...

    επισης γενικη παραδοχη ηταν,οτι ο schwantz ηταν απο τα μεγαλυτερα ταλεντα ever στην οδηγηση αγωνιστικης μοτοσυκλεττας...ειδικα τα φρενα του και οι εισοδοι του στην στροφη ,ηταν κυριολεκτικα λες και τον ειχαν φερει απο αλλο πλανητη...

    ηταν ξεκαθαρα ο γρηγοροτερος της εποχης του...τελεια εδω...

    απλως επρεπε καποιος να του εξηγησει,κι αυτο λεγοταν τοτε και ως ανεκδοτο,οτι δεν ειναι υποχρεωτικο να τερματιζει πρωτος με δυο γυρους διαφορα απο τον δευτερο καθε φορα...και οτι 2η και 3η ηταν επισης βαθμολογουμενες θεσεις...

    σταθεροτητα δεν ειχε λοιπον...γι αυτο και πηρε ενα πρωταθλημα αντι για 4-5...

    επισης το μηχανακι του δεν ηταν τιποτα το ιδιαιτερο σε σχεση με τον ανταγωνισμο τοτε(yamaha,honda)...

    αν διαβασεις reviews πρωτοπαρουσιαζομενων gsxr,ανα τον πλανητη,κανε ενα κοπο να διαβασεις τα σχολια των δημοσιογραφων,καποιων ιδιαιτερως γρηγορων, που οδηγουν μαζι του...
    κατα βαση λενε,πως ειναι δυνατον να τους περναει με τοσο χαρακτηριστικη ευκολια στις εισοδους,οπου,οπως και με οποιονδηποτε τροπο...

    επισης,σε κανα δυο αμερικανικες πιστες,οι χρονοι του με στοκ gsxr 1000 τον κατατασσουν μεσα στην 10 αγωνα ama superbike...

    κι ολα αυτα κοντα στα 50 του...
    frankly my dear, i dont give a damn...

  13. #73
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    καλημερα γιαννη κουκια σπερνω...
    και στο Αϊβαλί βροντά...


    ΥΓ: Μιας και τα παρπιλια είναι banned απ΄το event δεν θα έχω την ευκαιρία να μεταφέρω προσωπική άποψη. Να υποθέσω (μιας και ούτε εσύ έχεις πάει) οτι μεταφέρεις την άποψη κάποιου που το παρακολούθησε, αλλά δεν μείωσε καμμιά 10αριά δευτερόλπτα το γυρολόγιο του όπως ήλπιζε?
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  14. #74
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    παντος παιδες και τα 300/lvl που ζηταει η hisiding για τα css πολλα μου φαινονται και μενα...

  15. #75
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.590
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Το 'χεις δει το ντοκιμαντέρ που λέω ρε ππρ;
    δε μπορω να απαντησω.τιναζω τσοφλια τωρα
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

Σελίδα 5 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΜΙΛΑΝΕ ΣΟΒΑΡΑΑΑΑΑ?????( Kevin Schwantz)
    από tony otis στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 136
    Τελευταίο μήνυμα: 11/05/2008, 20:48
  2. Kevin Schwantz riding tips
    από Da.Vintage στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 15/08/2007, 15:20
  3. Kevin Schwantz School στην Ελλάδα?
    από road spirit στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 04/06/2007, 14:13
  4. kevin schwantz school
    από SAM46 στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 22/05/2006, 09:57

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF