Σελίδα 28 από 42 ΠρώτοΠρώτο ... 18232425262728293031323338 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 406 έως 420 από 625

Θέμα: Βιβλιο-προτάσεις (προτάσεις από μέλη του φόρουμ)

  1. #406
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Manalishi Προβολή μηνύματος
    Αγοράστηκε, αναμένει υπομονετικά την σειρά του...

    Έχει αγοραστεί και ο Οδυσσέας.....διάβασα τον προλογο μόνο, αυτο το βιβλίο πρέπει να δίνεται σε βαρυποινιτες - ναυαγους χωρίς χρονικούς περιορισμούς και περιβαλλοντικές επιδράσεις που σου αποσπούν την προσοχή..
    Το περασμα το διαβασα.Μετα διαβασα και 12 Αιονιοι.Ηθελα να παρω και το τριτο μερος αλλα δε ξερω αν θελω να το παρω τωρα.
    1ον γιατι περασε παρα πολυ καιρος μεχρι να μεταφραστει το 3 και για να ξαναθυμηθω τα ονοματα(τη πλοκη τη θυμαμε.Πρωσοπα ξεχασα)πρεπει να ξανακανω επιδρομη στο 2 και βαριεμαι.
    2ον γιατι το περασμα ηταν ενα απιστευτο βιβλιο.Απιστευτο.Το 12Αιονιοι ηταν εμφανες κατωτερο του.Πολυ ομος.Και ξενερωσα λιγουλακι
    καθε μερα ...νεα μερα.

  2. #407
    ευθειακιας Το avatar του/της noodles
    Εγγραφή
    22/07/2015
    Μηνύματα
    1.061
    η αδερφη μου εκανε δωρο το παρακατω βιβλιο (σκρολαρε στο γνωστο αγγλικο site και το ειδε -50% με μηχανακι στο εξωφυλλο και το πηρε ).

    φαν του βιβλιου δεν ειμαι, αλλα φενεται πολυ ευκολο. οταν βρω χρονο θα το διαβασω

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	rsz_img_20170811_133514.jpg 
Προβολές:	467 
Μέγεθος:	55,8 KB 
ID:	387466
    it was nothing, just the normal thing to do at the time

  3. #408
    Περασμένα ξεχασμένα... Το avatar του/της Δεινόσαυρος
    Εγγραφή
    24/02/2015
    Μηνύματα
    761

    A Forger's Tale - Shaun Greenhalgh

    H απίθανη ιστορία ενός φοβερά ταλαντούχου πλαστογράφου τέχνης, ένος απλού (και παραδόξως έντιμου) παιδιού από την εργατική τάξη της βόρειας Αγγλίας που έφτασε να ξεγελάει τα μεγαλύτερα μουσεία του κόσμου καί τους πιο διάσημους εμπειρογνώμονες!

    Έχει κι ένα μικρό μοτο storyline, γιατί του άρεσαν οι μηχανές. Ήταν από πιτσιρικάς αρκετά έξυπνος να κρύβει τα κέρδη του, ακόμα και όταν ήταν καιρός για αγορά... "Το μαγαζί δεν είχε Γιαπωνέζικα μηχανάκια που ήθελα, μόνο Ευρωπαικά. Και αν και μπορούσα άνετα να αγοράσω οποιαδήποτε Λαβέρντα, Nτουκάτι ή Γκούτζι - και όχι μόνο μία - κινήθηκα προσεχτικά". Τελικά πήρε ένα δίχρονο Καβασάκι 250 για πρώτο στρητ.

    Και ένα αρθράκι του Guardian

    Διασκεδαστικότατη και απολαυστική αφήγηση, ελπίζω καποια στιγμή να μεταφραστεί και στα Ελληνικά.
    Τελευταία τροποποίηση από Δεινόσαυρος; 21/08/2017 στις 11:40.

  4. #409
    Περασμένα ξεχασμένα... Το avatar του/της Δεινόσαυρος
    Εγγραφή
    24/02/2015
    Μηνύματα
    761

    The Penguin Lessons - Tom Michell

    Αληθινή ιστορία και γοητευτική. Ένας νεαρός καθηγητής σώνει έναν πιγκουίνο και τον φέρνει στο σχολείο όπου εργάζεται (Οικοτροφείο Αγγλικών προτύπων στην Αργεντινή των 70ς)

    Guardian link

    Παντα βρίσκω τα βιβλία που περιγράφουν ιδιαίτερες αλληλεπιδράσεις μεταξύ ανθρώπων και ζώων εξαιρετικά ενδιαφέροντα.

  5. #410
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/02/2018
    Μηνύματα
    0
    Εμενα παντως θα μου αρεσε να δω στη λιστα και κατι που να εχει να κανει με την φυση, τους κρυστάλλους, τις μυστικές δυνάμεις κτλ...

  6. #411
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.131
    Define 'μυστικές δυνάμεις'

  7. #412
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.949
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Define 'μυστικές δυνάμεις'

    Harry Potter

  8. #413
    Νέο μέλος Το avatar του/της matrix
    Εγγραφή
    27/08/2017
    Μηνύματα
    25

  9. #414
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Πριν μια εβδομαδα πηγα σε ενα βιβλιοπολειο να πληρωσω το ρευμα.Το ματι μου επεσε σε ενα βιβλιο.
    "Τα πεντε βασιλεια" του Μπραντον μουλ.Το βιβλιο εχει πανω το νουμερο 4 και λεγετε "οι υφαντες του θανατου".

    Απο 17.70 το ειχε προσφορα 12€ και αφου διαβαζω ενα βιβλιο το μηνα(το ξερω.Δε τερειαζει με το ιματζ του ανορθογραφου που εχω αλλα λεω την αληθεια.Διαβαζω ενα το μηνα απο το 2012)ειπα να το χτυπησω.

    Ημουν επιφυλακτικος και ρωτησα το ανθρωπο αν ειναι σειρα και αν πρεπει να παρω το νουμερο 1 πρωτα γιατι αυτο ελεγε 4.Μου ειπε οτι τα βιβλια ειναι αυτοτελη και οτι δε χρειαζετε να τα παρω με τη σειρα.Ξεκινησα πριν λιγο να το διαβαζω και απο τη δευτερη σελιδα εχω της αμφιβολειες μου για το αν πρεπει να συνεχισω.

    Ερωτηση...
    Τα εχει διαβασει κανης?
    Να αγορασω το πρωτο και να τα παω με τη σειρα η να διαβασω αυτο που εχω?
    Ειναι σειρα η αυτοτελη???
    Ευχαρηστω και συγνωμη για το κατεβατο
    καθε μερα ...νεα μερα.

  10. #415
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    615
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Πριν μια εβδομαδα πηγα σε ενα βιβλιοπολειο να πληρωσω το ρευμα.Το ματι μου επεσε σε ενα βιβλιο.
    "Τα πεντε βασιλεια" του Μπραντον μουλ.Το βιβλιο εχει πανω το νουμερο 4 και λεγετε "οι υφαντες του θανατου".

    Απο 17.70 το ειχε προσφορα 12€ και αφου διαβαζω ενα βιβλιο το μηνα(το ξερω.Δε τερειαζει με το ιματζ του ανορθογραφου που εχω αλλα λεω την αληθεια.Διαβαζω ενα το μηνα απο το 2012)ειπα να το χτυπησω.

    Ημουν επιφυλακτικος και ρωτησα το ανθρωπο αν ειναι σειρα και αν πρεπει να παρω το νουμερο 1 πρωτα γιατι αυτο ελεγε 4.Μου ειπε οτι τα βιβλια ειναι αυτοτελη και οτι δε χρειαζετε να τα παρω με τη σειρα.Ξεκινησα πριν λιγο να το διαβαζω και απο τη δευτερη σελιδα εχω της αμφιβολειες μου για το αν πρεπει να συνεχισω.

    Ερωτηση...
    Τα εχει διαβασει κανης?
    Να αγορασω το πρωτο και να τα παω με τη σειρα η να διαβασω αυτο που εχω?
    Ειναι σειρα η αυτοτελη???
    Ευχαρηστω και συγνωμη για το κατεβατο
    koita, den tin ksero ti seira, alla kapote etsi agorasa ena biblio apo ti seira ton "saxon stories" pou o politis orkizotan oti einai aytoteles,
    telika apodeixthike oti itan to 7o biblio mias seiras.
    tha elega na eisai epifylaktikos kai na to psakseis prota,
    mij tyxon kai mpeis ksemparka sti mesi tis plokis .
    ellines bibiopoles for life!!!!!

  11. #416
    Ελ προφεσόρ Το avatar του/της Nik0s_Dk
    Εγγραφή
    12/11/2014
    Μηνύματα
    678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Πριν μια εβδομαδα πηγα σε ενα βιβλιοπολειο να πληρωσω το ρευμα.Το ματι μου επεσε σε ενα βιβλιο.
    "Τα πεντε βασιλεια" του Μπραντον μουλ.Το βιβλιο εχει πανω το νουμερο 4 και λεγετε "οι υφαντες του θανατου".

    Απο 17.70 το ειχε προσφορα 12€ και αφου διαβαζω ενα βιβλιο το μηνα(το ξερω.Δε τερειαζει με το ιματζ του ανορθογραφου που εχω αλλα λεω την αληθεια.Διαβαζω ενα το μηνα απο το 2012)ειπα να το χτυπησω.

    Ημουν επιφυλακτικος και ρωτησα το ανθρωπο αν ειναι σειρα και αν πρεπει να παρω το νουμερο 1 πρωτα γιατι αυτο ελεγε 4.Μου ειπε οτι τα βιβλια ειναι αυτοτελη και οτι δε χρειαζετε να τα παρω με τη σειρα.Ξεκινησα πριν λιγο να το διαβαζω και απο τη δευτερη σελιδα εχω της αμφιβολειες μου για το αν πρεπει να συνεχισω.

    Ερωτηση...
    Τα εχει διαβασει κανης?
    Να αγορασω το πρωτο και να τα παω με τη σειρα η να διαβασω αυτο που εχω?
    Ειναι σειρα η αυτοτελη???
    Ευχαρηστω και συγνωμη για το κατεβατο
    Αν ισχύει όπως τα γράφει η "πολιτεία" ειναι το 4ο βιβλίο
    κατά σειρά:
    ΚΟΥΡΣΑΡΟΙ ΤΩΝ ΟΥΡΑΝΩΝ ΤΑ ΠΕΝΤΕ ΒΑΣΙΛΕΙΑ (ΠΡΩΤΟ ΒΙΒΛΙΟ)
    Ο ΠΕΡΙΠΛΑΝΩΜΕΝΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ ΤΑ ΠΕΝΤΕ ΒΑΣΙΛΕΙΑ (ΔΕΥΤΕΡΟ ΒΙΒΛΙΟ)
    ΟΙ ΦΥΛΑΚΕΣ ΤΩΝ ΚΡΥΣΤΑΛΛΩΝ ΤΑ ΠΕΝΤΕ ΒΑΣΙΛΕΙΑ (ΤΡΙΤΟ ΒΙΒΛΙΟ)
    ΟΙ ΥΦΑΝΤΕΣ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ ΤΑ ΠΕΝΤΕ ΒΑΣΙΛΕΙΑ (ΤΕΤΑΡΤΟ ΒΙΛΒΙΟ)

    Σε ολα πρωταγωνιστής είναι ο Κόουλ Ράντολφ φαντάζομαι θέλοντας και μη θα έχει αν οχι σειρά κάτι που να είναι σχετικό. Δεν τα εχω διαβάσει.
    Θα τα βρεις εδω, (Δεν κανω διαφήμιση) https://www.politeianet.gr/sygrafeas/mull-brandon-85328
    Run, live to fly, fly to live, do or die
    Run, live to fly, fly to live, Aces high

  12. #417
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nik0s_Dk Προβολή μηνύματος
    Αν ισχύει όπως τα γράφει η "πολιτεία" ειναι το 4ο βιβλίο
    κατά σειρά:
    ΚΟΥΡΣΑΡΟΙ ΤΩΝ ΟΥΡΑΝΩΝ ΤΑ ΠΕΝΤΕ ΒΑΣΙΛΕΙΑ (ΠΡΩΤΟ ΒΙΒΛΙΟ)
    Ο ΠΕΡΙΠΛΑΝΩΜΕΝΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ ΤΑ ΠΕΝΤΕ ΒΑΣΙΛΕΙΑ (ΔΕΥΤΕΡΟ ΒΙΒΛΙΟ)
    ΟΙ ΦΥΛΑΚΕΣ ΤΩΝ ΚΡΥΣΤΑΛΛΩΝ ΤΑ ΠΕΝΤΕ ΒΑΣΙΛΕΙΑ (ΤΡΙΤΟ ΒΙΒΛΙΟ)
    ΟΙ ΥΦΑΝΤΕΣ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ ΤΑ ΠΕΝΤΕ ΒΑΣΙΛΕΙΑ (ΤΕΤΑΡΤΟ ΒΙΛΒΙΟ)

    Σε ολα πρωταγωνιστής είναι ο Κόουλ Ράντολφ φαντάζομαι θέλοντας και μη θα έχει αν οχι σειρά κάτι που να είναι σχετικό. Δεν τα εχω διαβάσει.
    Θα τα βρεις εδω, (Δεν κανω διαφήμιση) https://www.politeianet.gr/sygrafeas/mull-brandon-85328
    Ευχαρηστω.Βλεπω οτι το πρωτο βιβλιο λεει πως φτανουν στον κοσμο του ονειρου.Γνωριμια με τους χαρακτηρες και γενικα μια καλη εισαγωγη (με μια περειπετεια)για να ακολουθησουν τα επομενα βιβλια.
    Τα επομενα βιβλια μπορει να εχουν τους ιδιους ηρωες και να ειναι στον ιδιο τοπο αλλα οι περειπετειες μου φενονται αυτοτελης.

    Οποτε θα ξεκινησω το διαβασμα και βλεπουμε.Εξαλου δεν μου ποληαρεσει να διαβαζω σειρες(αν και εχω διαβασει αρκετες).

    Ευχαρηστω και σενα τζιμηδη...
    καθε μερα ...νεα μερα.

  13. #418
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/08/2012
    Μηνύματα
    221
    πλάκα έχει το παρακάτω, το διάβασε ενας φίλος όταν ήταν φαντάρος, απο το χωριό δεν τον ξέρετε.

    http://www.public.gr/product/books/g...di/prod301887/

    όποιον τον ενδιαφέρει, δεν ξέρω αν θα βρει γκόμενα αλλά τουλάχιστον θα έχει αυτοπεποίθηση

  14. #419
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.427
    Ξέρω,είναι ανενεργό καιρό το τμήμα αλλά για καλοκαιράκι και παραλία , Hell's Angels: The Strange and Terrible Saga of the Outlaw Motorcycle Gangs του Hunter S. Thompson

  15. #420
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.237
    The Subtle Art of not giving a fuck by Mark Manson

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 07/10/2012, 17:03
  2. Βοήθεια από τις κοπέλες του φόρουμ
    από jtoros στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 02/09/2011, 16:57
  3. Βαλτε φωτο απο τα Ζ του φορουμ
    από maikz750madness στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 54
    Τελευταίο μήνυμα: 07/06/2005, 21:20
  4. Κάποια αξιότιμα μέλη του φλόρουμ...
    από Adventure-R στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 20/02/2004, 00:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF