Σελίδα 38 από 42 ΠρώτοΠρώτο ... 2833343536373839404142 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 556 έως 570 από 625

Θέμα: Βιβλιο-προτάσεις (προτάσεις από μέλη του φόρουμ)

  1. #556
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Θες κάτι σε γκουμούτσα και απ' ότι είδα σ' αρέσουν καταστροφές... Χμμμμ, κάτι τέτοιο δηλαδή;

    https://www.politeianet.gr/books/978...-sminos-182564
    Ποποποποπο....Μεφτιαξες
    Μόλις πληρωθώ...

    Μου θυμίζει αυτο
    https://www.politeianet.gr/books/978...on-zoon-248950

    Πολυ καλο. Και σε τιμή σούπερ ε!!!
    καθε μερα ...νεα μερα.

  2. #557
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sebastian1980 Προβολή μηνύματος
    Ναι, 7 βιβλία είναι.
    Όπως είπε σωστά και ο karellen τα πρωτα 3-4 αξίζουν πραγματικα , ενώ το τελευταίο που είναι και το τέλος της ιστορίας είναι το χειρότερο για μένα.
    Με την πρώτη ευκαιρία θα ψάξω την τριάδα των βιβλίων που σου άρεσαν στα βιβλιοπωλεία.
    Αν και εδώ Θεσσαλονίκη, απο σήμερα το βράδυ δίνει χιονοπτώσεις και θα μου είναι δύσκολο να κατέβω κέντρο, αν το στρώση, με το NH-T.
    Πάντως θα τα ψάξω.
    Εγώ τα περισσότερα βιβλία τα ψωνιζω από το eshop.
    Εκεί θα βρεις ότι θες
    καθε μερα ...νεα μερα.

  3. #558
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Εγώ τα περισσότερα βιβλία τα ψωνιζω από το eshop.
    Εκεί θα βρεις ότι θες
    Η τελευταία παραγγελία που έκανα από eshop από λάθος του καταστήματος έκανε 25 μέρες να έρθει. Και από τα πεντε βιβλία που είχα διαλέξει,ήρθαν τέσσερα.
    Προτιμώ να τα αγοράζω από το Ταμείο του βιβλιοπωλείου περρισοτερο γιατί μου αρέσει η διαδικασία. Δηλαδή να ξεφυλλίζω και να διαλέγω τα βιβλία που με ενδιαφέρουν.

  4. #559
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrval Προβολή μηνύματος
    Ο Μαύρος Πύργος είναι 8 βιβλία. Έβγαλε και ένα αργότερα. "Ο άνεμος μέσα από την κλειδαρότρυπα".
    Πραγματικά δεν το ήξερα.
    Απλά το τέλος του έβδομου βιβλίου του με ξενέρωσε πάρα πολυ και δεν πρόκειται να ξαναγορασω βιβλίο του Κινγκ.
    Έχω στην συλλογή μου τα καλύτερα που έχει γράψει και αυτό μου αρκεί.

  5. #560
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sebastian1980 Προβολή μηνύματος
    Πραγματικά δεν το ήξερα.
    Απλά το τέλος του έβδομου βιβλίου του με ξενέρωσε πάρα πολυ και δεν πρόκειται να ξαναγορασω βιβλίο του Κινγκ.
    Έχω στην συλλογή μου τα καλύτερα που έχει γράψει και αυτό μου αρκεί.
    Για πιο λες?
    καθε μερα ...νεα μερα.

  6. #561
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    534
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sebastian1980 Προβολή μηνύματος
    Πραγματικά δεν το ήξερα.
    Απλά το τέλος του έβδομου βιβλίου του με ξενέρωσε πάρα πολυ και δεν πρόκειται να ξαναγορασω βιβλίο του Κινγκ.
    Έχω στην συλλογή μου τα καλύτερα που έχει γράψει και αυτό μου αρκεί.
    Δεκτόν! Εγώ έχω όμως τέτοια αγάπη στον King εδώ και δεκαετίες που ότι και να γράψει δεν μπορώ να τον κατηγορήσω Έχω καμιά πενηνταριά βιβλία του και συνέχεια βρίσκω κάποια που δεν έχω διαβάσει.
    Πάτερ για "Το Σμήνος" έχω δει κριτικές ότι έχει αρκετά επιστημονικά στοιχεία και κάποιους τους κουράζει. Δεν το έχω διαβάσει όμως.

  7. #562
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.131
    Ο King τα τελευταία 15 χρόνια έπαψε να είναι γλαφυρός.Μπορεί να μην στέρεψε από πρωτότυπες ιδέες αλλά η γραφή του δεν έχει πια αυτό το κάτι που σε συνέπαιρνε.Καλός ο Θόλος ή οι Ωραίες Κοιμώμενες ή το Κινητό ή οι Λύκοι της Κάλα αλλά σαν το Κοράκι-Αυτό-Τζερούσαλεμ κλπ ΔΕΝ είναι.Ειδικά το Κοράκι,εμένα που μου αρέσουν τα dystopian,το θεωρώ κορυφή!

    Παπασούζα αν θέλεις τρόμο υπάρχει επίσης η Νυχτερινή Βάρδια του Στήβεν Κινγκ,δεν είναι ένα μυθιστόρημα αλλά μια συλλογή διηγημάτων με μπόλικη ανατριχίλα,τότε που ήταν στα φόρτε του.

    Το "Σμήνος' το βαρέθηκα στις πρώτες 50 σελίδες και το παράτησα.
    Τελευταία τροποποίηση από karellen; 13/02/2021 στις 10:29.

  8. #563
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    12/08/2018
    Μηνύματα
    479
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Για πιο λες?
    Αναφέρομαι στο έβδομο βιβλίο του STEPHEN KING που νόμιζα ότι ήταν το τελευταίο. " Ο ΜΑΥΡΟΣ ΠΥΡΓΟΣ VII".
    Ενώ έχεις διαβάσει τα προηγούμενα 6 βιβλία και περιμένεις να ολοκληρωθεί το έργο στο έβδομο, διαβάζεις την τελευταία πρόταση στο τέλος του...
    "Ο μαυροντυμένος άντρας έφυγε στην έρημο και ο πιστολέρο τον ακολουθησε.
    Αντε φτου... και από την αρχή.
    Πιστεύω το όγδοο βιβλίο το έγραψε μετά μάλλον γιατί κατάλαβε το ημιτελές τέλος του έβδομου.
    Ο Στίβεν είναι πολυ καλός συγγραφέας. Απλά τα περισσότερα καλά του βιβλία τα έγραψε στο ξεκίνημα της συγγραφικής του καριέρας. Εδώ και αρκετά χρόνια έχει γίνει προβλέψιμος και κουραστικός χωρίς πάθος για συγγραφή.
    Γνώμη μου.



    Εδώ θέλω να ξανά προτείνω σε όσους διαβάζουν τα ίδια βιβλία με εμένα ( ψυχολογικά θρίλερ, τρόμου, μυστηρίου) ένα βιβλίο που πραγματικά μου άρεσε πολυ. Αναφέρομαι στόν Έλληνα συγγραφέα Κωνσταντίνο Κελλη και το βιβλίο "Άγιοι Τίποτα".
    Πολυ ωραίο βιβλίο.
    Έχω και τα τρία βιβλία που έχει γράψει.
    1) Η σκιά στο σπίτι.
    2) Νεκρή γραμμή.
    3) Άγιοι τίποτα.
    Έχει ταλέντο ο Κελλης.

  9. #564
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrval Προβολή μηνύματος
    Πάτερ για "Το Σμήνος" έχω δει κριτικές ότι έχει αρκετά επιστημονικά στοιχεία και κάποιους τους κουράζει. Δεν το έχω διαβάσει όμως.
    Σε ευχαριστώ πολύ αλλά δε νομίζω να ξαναπροσθεσω άλλο έργο του κινκ στη βιβλιοθήκη μου. Έχω διαβάσει καμία 15αρια(μπορεί και παραπάνω) και έχει γίνει προβλεψιμος όπως αναφέρθηκε.
    Το σμήνος δε το έχω διαβάσει αλλά Κάτι μου κάνει. Μήπως έχει βγει ταινία?
    καθε μερα ...νεα μερα.

  10. #565
    Το όγδοο βιβλίο του Πύργου είναι πως τα λένε; σπιν οφ; τεσπα είναι ανεξάρτητη ιστορία από τις περιπλανησεις του κα-τεκ πολύ πριν φτάσουν στο πύργο. Δεν έχει σχέση δλδ με συνέχεια.

    Επίσης να πω ότι αν ήθελε κάποιος να το διαβάσει, μόλις τον ξενέρωσες. Έχεις γράψει τον ορισμό του spoiler.
    Dream with the feathers of angels stuffed beneath your head.

  11. #566
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Ο King τα τελευταία 15 χρόνια έπαψε να είναι γλαφυρός.Μπορεί να μην στέρεψε από πρωτότυπες ιδέες αλλά η γραφή του δεν έχει πια αυτό το κάτι που σε συνέπαιρνε.Καλός ο Θόλος ή οι Ωραίες Κοιμώμενες ή το Κινητό ή οι Λύκοι της Κάλα αλλά σαν το Κοράκι-Αυτό-Τζερούσαλεμ κλπ ΔΕΝ είναι.Ειδικά το Κοράκι,εμένα που μου αρέσουν τα dystopian,το θεωρώ κορυφή!

    Παπασούζα αν θέλεις τρόμο υπάρχει επίσης η Νυχτερινή Βάρδια του Στήβεν Κινγκ,δεν είναι ένα μυθιστόπημα αλλά μια συλλογή διηγημάτων με μπόλικη ανατριχίλα,τότε που ήταν στα φόρτε του.

    Το "Σμήνος' το βαρέθηκα στις πρώτες 50 σελίδες και το παράτησα.
    Έχω διαβάσει την νυχτερινή βάρδια.
    Όπως επίσης άλλα δύο βιβλία του με σύντομες ιστορίες.
    Το κοράκι το έχω διαβάσει. Πολυ ωραίο βιβλιο και 1000αρι.Τωρα έχει βγει σε σειρά αλλά δε λέει πολλά.
    Για εμένα τα καλύτερα βιβλία του που έχω διαβάσει είναι το "χρήσιμα αντικείμενα " Και το "σαλεμς λοτ".
    Ειδικά στο δεύτερο κάποια βραδιά πριν κοιμηθώ έκανα έλεγχο στις κουρτίνες να τις κλείνω κάλα
    καθε μερα ...νεα μερα.

  12. #567
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.949
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Το σμήνος δε το έχω διαβάσει αλλά Κάτι μου κάνει. Μήπως έχει βγει ταινία?
    Υπάρχει ταινία που λέγεται "Το σμήνος" αλλά είναι προγενέστερη του βιβλίου, από αυτές που γυρίζονταν σωρηδόν τέλη δεκαετίας του '70 με θεματολογία καταστροφές κλπ.

    Τα δικαιώματα του συγκεκριμένου βιβλίου είχαν αγοραστεί για να γίνουν ταινία, αλλά απ' όσον ξέρω δεν υλοποιήθηκε ποτέ.

  13. #568
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    615
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Υπάρχει ταινία που λέγεται "Το σμήνος" αλλά είναι προγενέστερη του βιβλίου, από αυτές που γυρίζονταν σωρηδόν τέλη δεκαετίας του '70 με θεματολογία καταστροφές κλπ.

    Τα δικαιώματα του συγκεκριμένου βιβλίου είχαν αγοραστεί για να γίνουν ταινία, αλλά απ' όσον ξέρω δεν υλοποιήθηκε ποτέ.
    Εχει περάσει μια δεκαετία που το διάβασα.
    Μονορούφι, αλλά στα γερμανικά.
    Δεν ξέρω η ελληνική μετάφραση πόσο μπορεί να χάνει, αλλά εμένα μου άρεσε πάρα πολύ.
    Υπαρχει επίσης μια σειρά βιβλίων, πρέπει να είναι πάνω από 30 τίτλοι, από τον πιο πολυδιαβασμένο συγγραφέα εβερ.
    Μεχρι πρόσφατα τουλάχιστον, μπορεί ακόμα να είναι, δεν το τσέκαρα.
    Robert Ludlum, τύφλα ναχει ο Dan brown.
    Κορυφαία θριλλερ κατασκοπείας, τα μόνα που δεν έχω διαβάσει είναι η τριλογία Μπορν.

    https://www.google.com/search?q=Robe...Y0AQkzK6aYAAAA

  14. #569
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.131
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tzimidis Προβολή μηνύματος
    Robert Ludlum, τύφλα ναχει ο Dan brown.
    Κορυφαία θριλλερ κατασκοπείας, τα μόνα που δεν έχω διαβάσει είναι η τριλογία Μπορν.
    Oh yes! Οι αόρατοι συνωμότες,το τσίμπημα του Σκορπιού και το συγκλονιστικό 'Η Συνωμοσία των στρατηγών'.

  15. #570
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.131
    Όποιος θέλει το 4,5 (έτσι το ονομάζει ο Κινγκ) βιβλίο του Μαύρου Πύργου τόχω σε pdf πείτε μου να σας το στείλω,είναι 8Μb μέγεθος.

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 07/10/2012, 17:03
  2. Βοήθεια από τις κοπέλες του φόρουμ
    από jtoros στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 02/09/2011, 16:57
  3. Βαλτε φωτο απο τα Ζ του φορουμ
    από maikz750madness στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 54
    Τελευταίο μήνυμα: 07/06/2005, 21:20
  4. Κάποια αξιότιμα μέλη του φλόρουμ...
    από Adventure-R στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 20/02/2004, 00:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF