Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 5 από 5

Θέμα: Σχολή οδηγών στη Θεσσαλονίκη

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    23/02/2010
    Μηνύματα
    2

    Σχολή οδηγών στη Θεσσαλονίκη

    Γεια σας παιδιά..Πριν από μερικούς μήνες πήρα το δίπλωμά μου. Προηγούμενη εμπειρία δεν έχω με μηχανές, ούτε καν με κάτι μικρό..Είμαι 30 χρονών και μου ήρθε τώρα να βγάλω δίπλωμα και ν'αγοράσω μηχανή. Καθότι ήδη 30 δε θέλω ν'αρχίσω με κάτι μικρό. Θα αγοράσω 600αρι αν και έχω πλήρη επίγνωση ότι στην περίπτωσή μου είναι και λίγο επικίνδυνο..
    Γι' αυτό το λόγο πριν βγω στην άσφαλτο θέλω να εξοικοιωθώ πρώτα πηγαίνοντας σε μια σχολή οδηγών για να μάθω μερικά βασικά πράγματα...ψάχνω λοιπόν μια σχολή οδηγών με κάποιο δάσκαλο που πραγματικά θα έχει μεράκι να διδάξει έστω και αυτά τα βασικά που δυστυχώς δεν έμαθα στην πρώτη σχολή που έβγαλα το δίπλωμα...Το μονο που έκανε ο πρώτος δάσκαλος ήταν να μου πει ...καβάλα, κανε τα τυπικα....και έπινε καφέ με συναδέλφους...καμιά διάθεση...και δυστυχώς από οτι κατάλαβα δεν ήταν και ο μόνος...Όλοι θεωρούν είτε οτι ξέρεις ήδη είτε δεν ενδιαφέρονται...Μόνο καφεδάκι και κουβεντούλα μεταξύ τους...

    Αν κάποιος έχει κάτι υπόψην του (μένω ανατολικά-Τριανδρία- αν και δε θα είχα πρόβλημα να πάω και πιο μακριά προκειμένου να κάνω τη δουλειά μου) παρακαλώ ας με διαφωτίσει...Αν η σχολή είχε και 600αρα μηχανή θα ήταν ότι ιδανικότερο για μένα...

  2. #2
    στείλε πμ στον kinkyjohny, θυμάμαι ότι ανακατεύεται με σχολες οδήγησης.

    καλως ήρθες στο φόρουμ
    στιγμές ...


    Τα βόδια τα δένουν απ' τα κέρατα, τον άνθρωπο απ' το λόγο του ...

  3. #3
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    αυτό που θέλεις εσύ δεν νομίζω να υπάρχει σχολή οδηγών, καλύτερα θα σε βοηθούσε ένα σχολείο css παρά ένας δάσκαλος.

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    23/02/2010
    Μηνύματα
    2
    Σίγουρα θα βοηθούσε...αλλά όπως προείπα είμαι τελείως άπειρος. Αυτο που θέλω είναι κάποιες βασικές συμβουλές και κάποια εξοικείωση με τη μηχανή μέσα στους δρόμους της πόλης... γι' αυτό και θέλω κάποιον δάσκαλο που απλά έχει λίγη όρεξη να ασχοληθεί..και όχι τους γνωστούς βαρεμένους φραπεδοδιπλωματούχος που επειδή απλώς έχουν μια σχολή οδηγών βγάζουν διπλώματα μηχανών σε αυτούς που ήδη ξέρουν....όταν είχα ξεκινήσει να ψάχνω ..κάποιος μου είπε μάλιστα ότι δεν αναλαμβάνει άπειρους...άλλα μόνο όσους ήδη ξέρουν!!!

  5. #5
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659

    Re: Σχολή οδηγών στη Θεσσαλονίκη

    Αρχικά δημιουργήθηκε από ilikris
    (μένω ανατολικά-Τριανδρία- αν και δε θα είχα πρόβλημα να πάω και πιο μακριά προκειμένου να κάνω τη δουλειά μου)
    Για πέρνα από τον Τάκη (πρέπει να έχει ακόμη μια σχολή στην Παπάφη (κοντά στην διασταύρωση με Μπότσαρη) - αλλά να ζητήσεις τον ίδιο για την δουλειά που θέλεις (πες ότι σε στείλανε κάτι λεχρίτες από τον Μ.Ο.Θ. )
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

Παρόμοια θέματα

  1. σχολή οδηγών στη Νέα Σμύρνη?
    από magda30 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 03/02/2011, 15:17
  2. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 22/06/2006, 19:17
  3. Cb καφέ στη Θεσσαλονίκη
    από headmaster στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 04/04/2006, 00:20
  4. CBF-600S σε σχολή οδηγών;
    από anixneyths στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 22/05/2005, 12:23
  5. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2004, 17:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF