Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 48

Θέμα: ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΣΟΥ-ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΜΟΥ

  1. #31
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Manuel650
    -Για να αναπολήσεις που κάποτε έκανες το ίδιο αλλά τώρα δεν τολμάς πιά καθότι οικογενειάρχης με παιδί/ά...
    Δεν είναι θέμα τόλμης.
    Θέμα λειτουργικό, εργονομικό και ασφάλειας είναι.
    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

  2. #32

    Re: ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΣΟΥ-ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΜΟΥ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Roufianos
    ....-Βρέχει και θα απολαύσω το μαστίγωμα της βροχής.
    .......
    Το καλύτερο μέρος ενός φθινοπωρινού ταξιδιού...

  3. #33
    Μέλος προς δωρεά Το avatar του/της Vagelis Gar
    Εγγραφή
    06/02/2010
    Μηνύματα
    1.389
    -Χιονίζει...κοτσάρεις τις αλυσίδες σου και γουστάρεις-Χιονίζει...κοιτάζω έξω απο το παράθυρο και φτιάχνω καρδούλες με την αναπνοή μου.

    Μαρτης γδάρτης και ^&$#&^%#%*#*^^*%*&^*(^$@##$%

  4. #34
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Roufianos
    -Χιονίζει...κοτσάρεις τις αλυσίδες σου και γουστάρεις-Χιονίζει...κοιτάζω έξω απο το παράθυρο και φτιάχνω καρδούλες με την αναπνοή μου.

    Μαρτης γδάρτης και ^&$#&^%#%*#*^^*%*&^*(^$@##$%
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Μετά την ετήσια 2008, γνωστός στην πιάτσα και ως "Το σαλιγκάρι που έτυχε σε άλλους..."

    XR
    XTR
    XJR

    There are old pilots and there are bold pilots, but there are no old bold pilots.

  5. #35
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/10/2009
    Μηνύματα
    1.502
    Αστα φιλε Βαγγελη...
    Απριλιος του 2002 και ετοιμαζομαστε με τη γυναικα μου για Ιταλια με τη μηχανη.Αποβαση στην Ανκονα και μετα Παντοβα στο σπιτι ενος φιλου(γεια σου Ντανιλο).Μεχρι την Καλαμπακα βροχη,μεχρι τα Γιαννενα χιονι,στην Ηγουμενιτσα μουσκεμα.Απο την Ανκονα μεχρι την Παντοβα βροχη και για μια εβδομαδα καταιγιδες με αποκορυφωμα μια μερα στη Βενετια να χιονιζει μαντηλια!Επιστροφη στην Ελλαδα απο την Πατρα και μεχρι που φτασαμε σπιτι εβρεχε συνεχως!Απο τοτε πηρα και το βαθμο του υποπλοιαρχου τιμης ενεκεν!
    J.T.R

  6. #36
    Μέλος προς δωρεά Το avatar του/της Vagelis Gar
    Εγγραφή
    06/02/2010
    Μηνύματα
    1.389
    Αρχικά δημιουργήθηκε από J.T.R
    Αστα φιλε Βαγγελη...
    Απριλιος του 2002 και ετοιμαζομαστε με τη γυναικα μου για Ιταλια με τη μηχανη.Αποβαση στην Ανκονα και μετα Παντοβα στο σπιτι ενος φιλου(γεια σου Ντανιλο).Μεχρι την Καλαμπακα βροχη,μεχρι τα Γιαννενα χιονι,στην Ηγουμενιτσα μουσκεμα.Απο την Ανκονα μεχρι την Παντοβα βροχη και για μια εβδομαδα καταιγιδες με αποκορυφωμα μια μερα στη Βενετια να χιονιζει μαντηλια!Επιστροφη στην Ελλαδα απο την Πατρα και μεχρι που φτασαμε σπιτι εβρεχε συνεχως!Απο τοτε πηρα και το βαθμο του υποπλοιαρχου τιμης ενεκεν!
    http://www.youtube.com/watch?v=RKQqOB3fPmk

    Και έλεγα σε ποιόν μοιάζει σε ποιόν μοιάζει......

  7. #37
    Μέλος προς δωρεά Το avatar του/της Vagelis Gar
    Εγγραφή
    06/02/2010
    Μηνύματα
    1.389
    BUT, getting directions from locals is haphazard at best.

    The local you are asking directions from may never have been out of his little village in the middle of nowhere - but:

    doesn't want to admit that; or

    doesn't have a clue but genuinely wants to have you go away feeling good - the culture is always to say yes, never no;

    thinks he knows but really doesn't understand what you want or where you want to go.

    Ask several people - take the most popular answer and cross your fingers, then ask again at the next crossroad.

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ !!!!!!!!!!!!!!!! (απο το Horizons Unlimited)
    Το blog μου:
    http://northcape2010.blogspot.com/

    Βάση Δεδομένων:
    http://www.earthexplorer.weebly.com/

  8. #38
    Αρχικά δημιουργήθηκε από J.T.R
    Αστα φιλε Βαγγελη...
    Απριλιος του 2002 και ετοιμαζομαστε με τη γυναικα μου για Ιταλια με τη μηχανη.Αποβαση στην Ανκονα και μετα Παντοβα στο σπιτι ενος φιλου(γεια σου Ντανιλο).Μεχρι την Καλαμπακα βροχη,μεχρι τα Γιαννενα χιονι,στην Ηγουμενιτσα μουσκεμα.Απο την Ανκονα μεχρι την Παντοβα βροχη και για μια εβδομαδα καταιγιδες με αποκορυφωμα μια μερα στη Βενετια να χιονιζει μαντηλια!Επιστροφη στην Ελλαδα απο την Πατρα και μεχρι που φτασαμε σπιτι εβρεχε συνεχως!Απο τοτε πηρα και το βαθμο του υποπλοιαρχου τιμης ενεκεν!
    Τυχερος ησουνα δηλαδη.

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της puntix
    Εγγραφή
    29/12/2005
    Μηνύματα
    150
    TO καλυτερο ποστ που εχω διαβασει εδω και καιρο!!!!!!! ΚΑΛΗΜΕΡΑ

  10. #40
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Συγχαρητήρια για το φοβερό ποστάκι. Για όλους εμάς που θεωρούμε την οδήγηση μοτοσυκλέτας απόλαυση, για εμάς που όταν προορισμός είναι το σπίτι μας αλλά επιλέγουμε τον πιο μακρύ δρόμο για να πάμε, το ταξίδι που θα κάνουμε με το μέσο που αγαπάμε αποκτά διαφορετική ομορφιά. Άσχετα από το πόσο το προγραμματίσαμε ή αν ο προορισμός μας είναι ο δρόμος τα συναισθήματα που θα σου μείνουν απ’ την ώρα που αφήνεις αργά το συμπλέκτη για να ξεκινήσεις μέχρι να σβήσεις τον κινητήρα όταν επιστρέψεις έχουν τεράστια διαφορά. Οι εμπειρίες και τα βιώματά του δρόμου που θα πάρεις είναι τελείως διαφορετικά απ’ αυτά που θα αποκτήσει κάποιος ο οποιός θα κάνει το ίδιο η παρόμοιο ταξίδι με αεροπλάνο ή αυτοκίνητο, με γκρουπάκι ή χωρίς, με ένα σάκο στην πλάτη ή με ιδιωτικό του κότερο. Αυτή την διαφορετικότητα την τόνισες με τον καλύτερο τρόπο.

    Η αδελφή μου με τον άντρα της πέρσι επέλεξαν να πάνε διακοπές με το αυτοκίνητο. Όταν γύρισαν πίσω μου είπε. «Πέρασα πολύ ωραία αλλά κάτι μου έλειπε φέτος. Δεν πήγαμε πουθενά με την μηχανή!»
    Sent from me using a computer.

  11. #41
    Πάμε γι'άλλα!!! Το avatar του/της al_tzamp
    Εγγραφή
    13/04/2008
    Μηνύματα
    106
    Μα κάτι μου θυμίζουν όλα αυτά ...μα κάτι μου θυμίζουν..!!!

    +650 σε όλα όσα είπε ο ROUFIANOS!

    Ο καθένας μπορεί να νοιώθει διαφορετικά την "ελευθερια" του βέβαια, αλλά η συγκεκριμένη περιγραφή ειναι κάτι πολύ πολύ γνώριμο και οικείο για μένα κ διαβάζοντας την μου έφερε ένα μεγάλο χαμόγελο!!!!

    φίλος μακάρι να χαίρεσαι την ελευθερία σου όπως εσύ ο ίδιος την ορίζεις!!!!!!!
    Να κοιτάς εκεί που θέλεις να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς...!

  12. #42
    Tα σπαει το κειμενακι, ετσι νιωθω κι εγω, και νομιζω οτι τα μοναχικα ταξιδια, εσυ, η μηχανη, κι ενα ζευγαρι ακουστικα, ειναι οτι καλυτερο για να αδειασεις τα μεσα σου, για να γινεις με την μοτοσυκλετα ενα, για να μυρισεις, να κοιταξεις, και να νιωσεις το δευτερολεπτακι που περναει απο πανω σου.
    Μπραβο για το κειμενο και πάλι.
    val

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της VALES
    Εγγραφή
    16/02/2009
    Μηνύματα
    1.059
    Mπράβο φίλε

    Πάντα τέτοια

    Τα θερμά μου συγχαρητήρια

    Εσύ κι άλλος κανείς

    Σε ζηλεύω

    Δείξε στους αδαής τι θα πει ταξίδι

    Είσαι ωραίος

    Ουστ στον δευτεροξάδελφο του μπατζανάκι του φίλου σου που πάει όπου πηγαίνουν όλοι



    υ:γ: Ίσως το κορυφαίο Εγωκεντρικό ποστ που έχει γραφτεί, ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΚΑΙ ΜΟΝΟ, με τον (οποιονδήποτε) συγγενή σου.
    Με τη μοτοσικλέτα μπορεί να σκοτωθείς είναι αλήθεια, αλλά δεν υπάρχει καλύτερος τρόπος να ζήσεις το χρόνο που σου έχει παραχωρηθεί

    Άντε γεια... Blog

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της fz6man
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    357
    φιλε θελω να το κανω κορνιζα λεμε το ποστακι σου να το βλεπουν οι κουτακιδες σπιτι μου να ξενερωνουν
    το καλυτερο ταξιδι ειναι αυτο που δεν καναμε ακόμα!

  15. #45
    Μέλος προς δωρεά Το avatar του/της Vagelis Gar
    Εγγραφή
    06/02/2010
    Μηνύματα
    1.389
    Δεν θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση με κανέναν γιατί πολύ απλά το κειμενάκι αντιπροσωπεύει εμένα και άλλους 1?10?100? που σκέφτονται το ίδιο.

    Είναι απλά κάποιες σκέψεις απο κάποιον που αγαπά το ταξίδι με την μοτοσυκλέτα.
    Αν ταξίδευα με αεροπλάνο θα έγραφα στο plane.gr αν με πατίνι στο patini.gr και αν με τα πόδια στο gamiseta.gr

    Νομίζω το έχω ξαναπεί.Γράφουμε σε ένα site όπου οι περισσότεροι είμαστε μέλη γιατί μοιραζόμαστε το ίδιο βίτσιο-χόμπυ-τρόπο ζωής-καθημερινότητα.Αν σε κάποιους φαίνονται ενοχλητικά ας μη τα διαβάσουν.Δεν τα γράφω για να μου πουν μπράβο.Το κάνω γιατί έτσι το νιώθω και έτσι βλέπω τα ταξίδια μου.Και ευτυχώς με τον ίδιο τρόπο βλέπουν το ταξίδι και αρκετοί άλλοι και έτσι το ταξίδι με την μοτοσυκλέτα έχει αποκτήσει τον χαρακτήρα που έχει.Δεν θα μπορούσε άλλωστε να είναι κάπως αλλιώς.

    Το blog μου:
    http://northcape2010.blogspot.com/

    Βάση Δεδομένων:
    http://www.earthexplorer.weebly.com/

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 16/01/2008, 18:28
  2. Για ταξίδι το πήγαινα, βόλτα το κατάντησα...
    από McGyver στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 122
    Τελευταίο μήνυμα: 15/03/2006, 18:31
  3. Rez, βγάλε το τηλ μου απο το sig σου.
    από gtsiros στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 14/06/2005, 11:37
  4. Μεγάλο Ταξίδι (Όχι το κακό): HELP!
    από jtoros στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2004, 10:03
  5. Ελλασ Το Μεγαλειο Σου!!
    από XTMPAM στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 26/11/2003, 08:12

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF