Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 63

Θέμα: Το Bmw S1000rr στο Δυναμομετρο

  1. #31
    Αρχικά δημιουργήθηκε από AKIS BUSA
    [B]Τους λογους τους ξερουμε ολοι μας καλα!! δεν ειναι αυτο το θεμα!!
    το θεμα ειναι αν κανουν οι σερρες η οχι για 1000ρια!!
    Εμ... το θέμα δεν είναι ούτε αυτό που γράφεις αλλά... το 1000rr.
    For the record oμως προσωπική μου γνώμη είναι οτι η πίστα των Σερρών είναι ''κουτί'' για 750ρια τετρακύλινδρα, υπερκυβισμένα 600(πχ 675 και 636) ή για καμποσούτσικα δυκίλινδρα(749,848 κτλ). Σχετικά μικρή για 1000ρια αλλά αρκετά μεγάλη για απλά 600ρια και απόδειξη είναι οτι τα 600ρια γυρνάν μόλις 2-3 δεύτερα χειρότερα απο τα 1000ρια.

    Επί του θέματος τώρα, η υψηλόστροφη απόκριση δύναμης ήταν ή ''κατάρα'' των R1 απο 2004 εώς 2008. ''Τι να τα κάνω εκεί πάνω(7500 στροφές) τα άλογα?!'' λέγαν οι ιδιοκτήτες τους και οι δημοσιογράφοι, με το highside να παραμονεύει!
    Έπειτα... τα τρελά γκάζια ήταν η ''κατάρα'' των ZX απο 2003 εώς 2007!
    Ολα αυτά σε επίπεδα πίστα μιλάω πάντα ε!

    Με απλή λογική, ότι και να λένε τα περιοδικά( με χρόνους στις Σέρρες της τάξης του... 1:35 με 1000ρι ss αλλά ... τέλοςπαντων!) οδηγούμε προσωπικά στο συμπέρασμα οτι το S1000RR χωρίς τα ηλεκτρονικά του, απλά δεν οδηγείτε σε πίστα με στροφές.
    Με τα ηλεκτρονικά, και ότι αυτό σημαίνει για το πορτοφόλι του υποψήφιου αγοραστή, θα ήθελα πολύ να το δώ σε μια μάχη με το 1198r(με ανάλογο traction control), και να δούμε... πόσο καλά μπήκαν οι Βαυαροί στο παιχνίδι. Το μόνο που κάναν ήταν μια πολιτική κοντά στον πολύ λαο(γιατί στα 15μιση χιλιάρικα ? είναι όντως πολύ καλή τιμή για νέο μοντέλο με τόση ''εξέλιξη'' που υποτίθεται οτι έχει).
    Τέλος, δεν ξέρω αν αυτό που θα πώ είναι προς τιμήν ή προς... ντροπή των Ιαπώνων αλλά δεν δέχομαι με την καμμία οτι τόσα χρόνια δεν είχαν την τεχνογνωσία να βγάλουν ss τέτοιων επιπέδων ιπποδύναμης, ειδικά αναλογιζόμενος την παραδοχή του ίδιου του προέδρου της BMW οτι οι Ιάπωνες είναι μακράν πιο εμπειροι και εξελιγμένοι στην κατηγορία αυτή γενικώς! Απλά η BMW ήρθε κι έσπασε μια... άτυπη συμφωνία κυρίων σχετικα με την ιπποδύναμη και πλέον έχει να αποδείξει πολλά και περί της αξιπιστίας όλου αυτού του στάυλου!
    Εάν τα καταφέρει, θα είναι μέγιστο πλήγμα στην Ιαπωνική μοτοβιομηχανία και φιλοσοφία και μπράβο της! τότε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ θα ταράξει τα νερα...
    SVolution has began.... Perhaps...TOO much for your Guts?!

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Multijohn

    Τέλος, δεν ξέρω αν αυτό που θα πώ είναι προς τιμήν ή προς... ντροπή των Ιαπώνων αλλά δεν δέχομαι με την καμμία οτι τόσα χρόνια δεν είχαν την τεχνογνωσία να βγάλουν ss τέτοιων επιπέδων ιπποδύναμης, ειδικά αναλογιζόμενος την παραδοχή του ίδιου του προέδρου της BMW οτι οι Ιάπωνες είναι μακράν πιο εμπειροι και εξελιγμένοι στην κατηγορία αυτή γενικώς! Απλά η BMW ήρθε κι έσπασε μια... άτυπη συμφωνία κυρίων σχετικα με την ιπποδύναμη και πλέον έχει να αποδείξει πολλά και περί της αξιπιστίας όλου αυτού του στάυλου!
    Εάν τα καταφέρει, θα είναι μέγιστο πλήγμα στην Ιαπωνική μοτοβιομηχανία και φιλοσοφία και μπράβο της! τότε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ θα ταράξει τα νερα...

    οπως εγραψες και πιο πανω, τα πολλα αλογα δεν σου κανουν και καλυτερο χρονο στην πιστα. και αυτο το ξερουν καλα οι Ιαπωνες. εσυ εχεις την εντυπωση οτι δεν μπορουσαν τοσα χρονια να βγαλουν 200 απο ενα χιλιαρι μοτερ?? ευκολα.....
    αλλα προφανως δινουν περισσοτερο ρολο στην οδηγησιμοτητα...
    οι Βαυαροι εβγαλαν το κτηνος του πολεμου και του κοτσαραν και στα εξτρα το traction control (αληθεια ποιος τρελος θα το παρει χωρις αυτο για να μπει πιστα??? ) και σου λεει ...παρτο...(χτυπαω μεριδιο)

    βεβαια τωρα ερχεται το θεμα κατα ποσο οδηγεις εσυ το μηχανακι ή το μηχανακι εσενα...οπως και με τους αγωνες...

    γκαζι παντου και ασε τα μπλιμπλικια να καθοριζουν το ποσο, το που και το ποτε θα βγουν τα μουλαρια στον ταπητα...

    και ναι οντως εσπασε μια "συμφωνια κυριων" η BMW με αυτη της την κινηση και μενει να δουμε πωλησεις και φυσικα τον αντιλογο σε κανα χρονο απο την Ιαπωνια. Αν θα ακολουθησουν τον χορο των αλογων ή θα μεινουν στην πεπατημενη για πιο οδηγησιμα συνολα που θα σηκωνουν κουπες...

  3. #33
    Μέλος σώματος ... Το avatar του/της andgeo
    Εγγραφή
    21/10/2005
    Μηνύματα
    905
    Για την μότο2 κατηγορία πάντως η HONDA έσπασε μερικούς για να βγάλει κοντά στα 150 και για να πετύχουν το αξιόπιστο των 3 αγώνων/κινητήρα λέγεται ότι τους κατεβάζουν στα 125 .Βγάζουν σίγουρα 200 τα 1000αρια αλλά πόσα θα συνεχίσουν να περπατάνε μετά τα πρώτα 10000χλμ είναι ένα θέμα .

    Δες εδώ

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Αρχικά δημιουργήθηκε από andgeo
    Για την μότο2 κατηγορία πάντως η HONDA έσπασε μερικούς για να βγάλει κοντά στα 150 και για να πετύχουν το αξιόπιστο των 3 αγώνων/κινητήρα λέγεται ότι τους κατεβάζουν στα 125 .Βγάζουν σίγουρα 200 τα 1000αρια αλλά πόσα θα συνεχίσουν να περπατάνε μετά τα πρώτα 10000χλμ είναι ένα θέμα .

    Δες εδώ

    μην μπερδευεσαι με τους αγωνες. αλλο καπελο.
    εκει παιζουν με τα χιλιοστα του χιλιοστου σε βαρος, γι'αυτο και η αξιοπιστια παει υπερ πιστεως...

    για τον δρομο παντως,θα μπορουσαν ανετα να φτιαξουν ενα ανθεκτικο μοτερ με καμια 200αρα κατω.

    αλλωστε αυτο φαινεται και απο την μερια της βελτιωσης.
    υπαρχουν μοτερ που ειναι πολλα και ειναι απολυτα καθημερινα και ασπαστα.

    το θεμα ειναι κατα ποσο ειναι οδηγησιμα και "φιλικα" υπο κλιση....

  5. #35
    Μέλος σώματος ... Το avatar του/της andgeo
    Εγγραφή
    21/10/2005
    Μηνύματα
    905
    Μπα νομίζω ότι θα πρέπει να μεγαλώσουν τον όγκο για να πάνε σε 200 τροχό χωρίς υπερτροφοδότιση και να τα δίνει αυτάσ σε αξιοποιήσιμες στροφές , κάτι που αυτόματα τα κάνει μη ελκυστικά για το πλαίσιο ενός χιλιαριού . Οι αγώνες είναι όντως άλλο θέμα αλλά στο έγραψα σαν παράδειγμα γιατί θυσιάζεις την δύναμη προκειμένου να έχεις κάτι που θα πηγαίνει έστω για 3 αγώνες . Και για πολιτικό μηχάνημα δεν μιλάμε για 3 αγώνες αλλά θα θες να τσουρλάει για πολλά πολλά χιλιόμετρα . Τώρα αν αυτός ο κινητήρας φτάσει να κοστίζει στον κατασκευαστή ένα κάρο λεφτά ,τότε αντίο αγοραστικό κοινό , θα μείνουν εκεί που είναι δλδ στους αγώνες όπου τα SBK βγάζουν 220 και τα gp ~250 .

  6. #36

  7. #37
    Εγω παντως αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι γιατι βγαζουμε το νεο 1000αρι λογω μιας αμφιλεγομενης οδηγησιμοτητας χειροτερο.
    Ειδικα τα δεδομενα στην Ελλαδα ειναι αυτα>
    Χιλιαρια> 80 % των οδηγων δεν τα πανε , για διαφορους λογους> ειναι κουλοι, οι δρομοι ειναι χαλια, οι πιστες ειναι λιγες εως ανυπαρκτες. Ολοι θελουν απλα μια δοση φοβου και αδρεναλινης απο αυτα τα κτηνη.
    Ζουμε στην Ελλαδα του πουλ μουρ, μια ζωη ολα τα χιλιαρια πουλουσαν οταν ηταν τα , κατα τα περιοδικα, πιο δυνατα. Δες GSXR : ειδικα απο 2005 και μετα που ολοι λεγανε οτι ηταν τα πιο ωμα σε δυναμη πουλησανε σαν ΧΤ.
    Οποτε βγαινει η ΒΜW και μας πουλαει ενα χιλιαρι με εικοσι αλογα παραπανω απο ΟΛΑ τα αλλα. Και αρχιζουν τα σχολια, ναι αλλα στην πιστα ειναι αργοτερο και αλλα τετοια....Ποια πιστα? Εγω δεν βλεπω την πλειοψηφια των χιλιαριων με πειραγμενες αναρτησεις και στησιμο πιστας απο τους αναβατες τους. Ολα με γιοσιμουρια και ακραποβιτς συναγερμους αμαξιων ξεκινανε. Ολοι ασχολουνται απλα με το ποσο φαινομενικα γρηγορο φαινεται το εργαλειο , οσον αφορα την ιπποδυναμη, λιγοι εχουν κατσει να φερουν το εργαλειο στα μετρα τους. Οι περισσοτεροι ουταν καν τις αναρτησεις δεν εχουν φερει στα μετρα τους. Ουτε καν ξερουν ποια βιδα ειναι τι.

    Οποτε για αυτη την νοοτροπια αγορας και πουλ μουρ ειναι το νεο 1000αρι οχι απλα καλυτερο....ΑΙΩΝΕΣ μπροστα. Σκεπσου Φιλε, με ενα ακραποβιτς σετακι θα εισαι η μονη μουρη με 200 αλογα λεμεεεεεεεεε, πραγματικαααααα, ασε που ειναι ΒΜW το εργαλειο και μετραει και στα γκομενακια καλυτερα.

    Ευχομαι πραγματικα να πουλησει σαν τρελλο το νεο 1000αρι μπας και ξυπνησει λιγο το τζαπαν και βγαλει κατι καινουριο και επναστατικο οπως καποτε το 98αρι Ρ1 γιατι μεχρι στιγμης ολοι τις ιδιες πανω κατω μηχανες μας πουλανε με καλυτερα περιφερειακα και μαρκετινγκ.

    Για να αποφυγω παρεξηγησεις , δεν ειμαι κανας χερας δεν οδηγαω πια απο τοτε που παππους με κανονισε εμενα και το 2004 Ρ1 μου (αφου περασε ενα στοπ αερα πατερα), το οποιο ηταν τελειως πανω απο τις δυνατοτητες μου και απλα γουσταρα τις σουζες ισχυος. Με το προηγουμενο Ρ6 μου πολυ πιο γρηγορα πηγαινα.

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Αρχικά δημιουργήθηκε από velisaris
    Εγω παντως αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι γιατι βγαζουμε το νεο 1000αρι λογω μιας αμφιλεγομενης οδηγησιμοτητας χειροτερο.
    Ειδικα τα δεδομενα στην Ελλαδα ειναι αυτα>
    Χιλιαρια> 80 % των οδηγων δεν τα πανε , για διαφορους λογους> ειναι κουλοι, οι δρομοι ειναι χαλια, οι πιστες ειναι λιγες εως ανυπαρκτες. Ολοι θελουν απλα μια δοση φοβου και αδρεναλινης απο αυτα τα κτηνη.
    Ζουμε στην Ελλαδα του πουλ μουρ, μια ζωη ολα τα χιλιαρια πουλουσαν οταν ηταν τα , κατα τα περιοδικα, πιο δυνατα. Δες GSXR : ειδικα απο 2005 και μετα που ολοι λεγανε οτι ηταν τα πιο ωμα σε δυναμη πουλησανε σαν ΧΤ.
    Οποτε βγαινει η ΒΜW και μας πουλαει ενα χιλιαρι με εικοσι αλογα παραπανω απο ΟΛΑ τα αλλα. Και αρχιζουν τα σχολια, ναι αλλα στην πιστα ειναι αργοτερο και αλλα τετοια....Ποια πιστα? Εγω δεν βλεπω την πλειοψηφια των χιλιαριων με πειραγμενες αναρτησεις και στησιμο πιστας απο τους αναβατες τους. Ολα με γιοσιμουρια και ακραποβιτς συναγερμους αμαξιων ξεκινανε. Ολοι ασχολουνται απλα με το ποσο φαινομενικα γρηγορο φαινεται το εργαλειο , οσον αφορα την ιπποδυναμη, λιγοι εχουν κατσει να φερουν το εργαλειο στα μετρα τους. Οι περισσοτεροι ουταν καν τις αναρτησεις δεν εχουν φερει στα μετρα τους. Ουτε καν ξερουν ποια βιδα ειναι τι.

    Οποτε για αυτη την νοοτροπια αγορας και πουλ μουρ ειναι το νεο 1000αρι οχι απλα καλυτερο....ΑΙΩΝΕΣ μπροστα. Σκεπσου Φιλε, με ενα ακραποβιτς σετακι θα εισαι η μονη μουρη με 200 αλογα λεμεεεεεεεεε, πραγματικαααααα, ασε που ειναι ΒΜW το εργαλειο και μετραει και στα γκομενακια καλυτερα.

    ρε φιλε πραγματικα πιστευεις οτι νοιαζει την BMW ποσα 1000RR θα πουλησουν στην Ελλαδα??
    ή μηπως πιστευεις οτι το R&D τμημα τους πηρε σαν δειγμα τους ελληνες καφετεριακηδες που θελουν να πουλανε μουρη στο μπουρναζι με εναν σταυλο διπλα στο τραπεζακι τους??

    ισχυουν αυτα που λες για εδω στην Ελλαδα αλλα ειπαμε να κανουμε εποικοδομιτικη συζητηση λεγοντας για την πιστα. γιατι για εκει προοριζεται το BMW οπως και το GSXR και το R1 και το ZX10 και το CBR.


    οταν λοιπον βγαινει ενας τυρρανοσαυρος με 190 αλογατα, προφανως οι περισοτεροι φοβουνται τα high. και οχι, το 0,5% των οδηγων που μπορουν να το πανε δεν ειναι αντιπροσωπευτικο του αγοραστικου κοινου.

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της T.R.E
    Εγγραφή
    03/02/2007
    Μηνύματα
    1.062
    Αρχικά δημιουργήθηκε από velisaris

    Οποτε βγαινει η ΒΜW και μας πουλαει ενα χιλιαρι με εικοσι αλογα παραπανω απο ΟΛΑ τα αλλα. Και αρχιζουν τα σχολια, ναι αλλα στην πιστα ειναι αργοτερο και αλλα τετοια....Ποια πιστα? Εγω δεν βλεπω την πλειοψηφια των χιλιαριων με πειραγμενες αναρτησεις και στησιμο πιστας απο τους αναβατες τους. Ολα με γιοσιμουρια και ακραποβιτς συναγερμους αμαξιων ξεκινανε. Ολοι ασχολουνται απλα με το ποσο φαινομενικα γρηγορο φαινεται το εργαλειο , οσον αφορα την ιπποδυναμη, λιγοι εχουν κατσει να φερουν το εργαλειο στα μετρα τους. Οι περισσοτεροι ουταν καν τις αναρτησεις δεν εχουν φερει στα μετρα τους. Ουτε καν ξερουν ποια βιδα ειναι τι.

    Οποτε για αυτη την νοοτροπια αγορας και πουλ μουρ ειναι το νεο 1000αρι οχι απλα καλυτερο....ΑΙΩΝΕΣ μπροστα. Σκεπσου Φιλε, με ενα ακραποβιτς σετακι θα εισαι η μονη μουρη με 200 αλογα λεμεεεεεεεεε, πραγματικαααααα, ασε που ειναι ΒΜW το εργαλειο και μετραει και στα γκομενακια καλυτερα.

    Ευχομαι πραγματικα να πουλησει σαν τρελλο το νεο 1000αρι μπας και ξυπνησει λιγο το τζαπαν και βγαλει κατι καινουριο και επναστατικο οπως καποτε το 98αρι Ρ1 γιατι μεχρι στιγμης ολοι τις ιδιες πανω κατω μηχανες μας πουλανε με καλυτερα περιφερειακα και μαρκετινγκ.

    Για να αποφυγω παρεξηγησεις , δεν ειμαι κανας χερας δεν οδηγαω πια απο τοτε που παππους με κανονισε εμενα και το 2004 Ρ1 μου (αφου περασε ενα στοπ αερα πατερα), το οποιο ηταν τελειως πανω απο τις δυνατοτητες μου και απλα γουσταρα τις σουζες ισχυος. Με το προηγουμενο Ρ6 μου πολυ πιο γρηγορα πηγαινα.

    +1 Ακριβώς έτσι είναι. Οι Γερμανοί κερδίσανε τους Ιάπωνες μέσα στην έδρα τους,και σε δύναμη και σε ηλεκτρονικά μπλιμπλίκια και παντού... Τώρα αν όλοι αυτοί που έχουν Γιαπωνέζικα (μαζί μ'αυτούς και εγώ) αδυνατούν να το χωνέψουν ,μεγειά τους με χαρά τους...

    Το BMW έδειξε το δρόμο,την απάντηση να δούμε... Εγώ πάντως το GSX-R μου θα το αλλάξω μόνο με κανα GSV-R...

  10. #40
    Και εσυ θεωρεις εποικοδομητικο να συζηταμε για πιστα μεταξυ μηχανων που προφανως δεν ειμαστε ιδιοκτητες και οι δυο? δηλαδη μπορεις εσυ με εμπειριες αλλων γραμμενες σε ενα φορουμ να καταλαβεις ποια μηχανη ειναι καλυτερη για σενα στην πιστα??? Επειδη ενας ,υποκειμενικος, δημοσιογραφος εκανε 2 δευτερολπετα λιγοτερα με ενα σουζουκι? Σε καθε ενα ταιριαζει αλλη μοτοσικλετα και με αλλες ρυθμισεις για να παει γρηγοροτερα στην πιστα . Πηγαινε κανε εκατο γυρους με σουζουκι κανε και εκατο με το γερμανικο και μετα βγαλε καλυτερους χρονους και δες με ποιο εισαι ΕΣΥ πιο γρηγορος στη ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΠΙΣΤΑ , την ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΗΜΕΡΑ. Αλλα και παλι αν ερθεις και πεις αυτο ειναι πιο γρηγορο καταλαβες τι θα απαντησω...

  11. #41
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    ρε παιδια, 1ον για κατι που διαβασα πιο πανω, οτι οι ιαπωνες αν ηθελαν θα εβγαζαν τοσα χρονια 200 αλογα...μη λεμε οτι θελουμε δεν ειναι στραγαλια τα αλογα...και σιγουρα σε μοτο δρομου βγαινουν με το τσιγκελι και πολυ δυσκολα...

    παμε στο αλλο τωρα, το θεμα της πιστας...οντως ειναι λιγο ακυρο, απλα κατι πρεπει να γραψουν και τα περιοδικα...

    τα χιλιαρια δεν ειναι μια κατηγορια που προοριζεται για πιστες...ξεχαστε το...ειναι για το πουλ μουρ, και για την προσωπικη ικανοποιηση του αναβατη να καβαλαει μια ρουκετα εδαφους εδαφους...

    αυτοι που αγοραζουν τα 1000ρια για πιστες, ειναι ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ(και οσοι τα βαζουν στις πιστες σιγουρα δεν εχουν καινουρια)

    προοριζονται μονο για γρηγορες βολτες σε επαρχιακους ανοιχτους δρομους, αυτη ειναι η χρηση τους, στο εξωτερικο, τις μερες που εχει λιακαδες...




    Και κατι τελευταιο...απο ποτε αρχισαν οι ιαπωνες να ενδιαφερονται για τα στριψιματα?την συμπεριφορα υπο κληση?την οριακη οδηγηση?αν ηταν ετσι το gsxr δε θα πουλαγε καθολου, γιατι τα Ρ1 σε αυτο το θεμα ειναι κλασεις ανωτερα...οι ιαπωνες, εδω και 30 χρονια, ενα πραγμα πουλανε...
    ΙΠΠΟΔΥΝΑΜΗ
    ηταν κατι που δε τους χτυπαγε κανεις...και παντα για αυτο καφιοντουσαν...
    και τωρα σκαει το BMW, τους ριχνει 20ατια στην κεφαλα και αρχιζουν περι οδηγησημοτητας και συμπεριφορας σε πιστες?:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    και σα να μην εφτανε αυτο, η μπεμβε βαζει και ενα καρο μπιχλιμπιδια επανω για να εχει να κοκορευεται ο ιδιοκτητης, και ολα αυτα σε μια σουπερ τιμη(πιο κατω απο το ρ1 πχ)

    καλα θα κανουν να κανουν τουμπεκι, και να μαζευουν πισω να δουν τι θα κανουν...αυτες ειναι παιδιαριστικες συμπεριφορες...το εχω γραψει εδω και πολυ καιρο...η BMW κερδισε τους ιαπωνες στο ιδιο τους το παιχνιδι...

    και για την ιστορια, μη νομιζεται πως η BMW δεν εχει εμπειρια σε μεγαλες ιπποδυναμεις και πολυκιλυνδορυς κινητηρες...τοσα χρονια στην Φ1 καταφερε να αποκτησει πολυ μεγαλη τεχνογνωσια


    θα πεσει παντως πολυ γελιο, αμα βγαλουν κανα Κ1400 με καμια 220 πραγματικα ...θα το φυσανε και δε θα κρυωνει

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Αρχικά δημιουργήθηκε από velisaris
    Και εσυ θεωρεις εποικοδομητικο να συζηταμε για πιστα μεταξυ μηχανων που προφανως δεν ειμαστε ιδιοκτητες και οι δυο? δηλαδη μπορεις εσυ με εμπειριες αλλων γραμμενες σε ενα φορουμ να καταλαβεις ποια μηχανη ειναι καλυτερη για σενα στην πιστα??? Επειδη ενας ,υποκειμενικος, δημοσιογραφος εκανε 2 δευτερολπετα λιγοτερα με ενα σουζουκι? Σε καθε ενα ταιριαζει αλλη μοτοσικλετα και με αλλες ρυθμισεις για να παει γρηγοροτερα στην πιστα . Πηγαινε κανε εκατο γυρους με σουζουκι κανε και εκατο με το γερμανικο και μετα βγαλε καλυτερους χρονους και δες με ποιο εισαι ΕΣΥ πιο γρηγορος στη ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΠΙΣΤΑ , την ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΗΜΕΡΑ. Αλλα και παλι αν ερθεις και πεις αυτο ειναι πιο γρηγορο καταλαβες τι θα απαντησω...

    βρε δεν συζηταμε ουτε για μενα, ουτε για σενα. αμπελοφιλοσοφιες λεμε...
    προφανως και για τον καθε εναν απο εμας, καποιο μπορει αν του ταιριαζει καλυτερα και να κανει καλυτερους χρονους αλλα και παλι υποκειμενικο ειναι ολο αυτο.παιζουν απειροι παραγοντες σε μια πιστα (αναρτησεις,λαστιχα,καιρος,ψυχολογια...κλπ.κλπ..)

    τεσπα...
    κουβεντα να γινεται...

  13. #43
    Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
    βρε δεν συζηταμε ουτε για μενα, ουτε για σενα. αμπελοφιλοσοφιες λεμε...
    προφανως και για τον καθε εναν απο εμας, καποιο μπορει αν του ταιριαζει καλυτερα και να κανει καλυτερους χρονους αλλα και παλι υποκειμενικο ειναι ολο αυτο.παιζουν απειροι παραγοντες σε μια πιστα (αναρτησεις,λαστιχα,καιρος,ψυχολογια...κλπ.κλπ..)

    τεσπα...
    κουβεντα να γινεται...

    συμφωνω 100%.

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kerasaki
    Εγγραφή
    29/08/2004
    Μηνύματα
    312
    Ρε παιδια η honda απο το 1960?(οτε που ξερω) εβγαζε πεντακυλινδρους κινητηρες 125cc
    με τα rc 161 και τα λοιπα(δεν θυμαμαι μοντελα με συγχωρειτε) θα δυσκολευοταν να βγαλει 200 αλογα απο χιλιαρι με αντοχη για δρομο?
    το οτι δεν βγαζει δε σημαινει οτι ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ αλλα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ετοιμοι οι οδηγοι για κατι τετοιο ακομα, ισως με τα ηλεκτρονικα που αρχιζουν να βαζουν σιγα σιγα να ανεβουν κοι οι ιπποδυναμεις
    Θέλω να ζήσω στ’ αλήθεια
    Έστω μια φορά
    Να ταξιδέψω στ’ αλήθεια
    Έστω μια φορά να δω στα μάτια την τίγρη
    Που όλο με κοιτά
    Μεσ’ απ’ τα φώτα αυτής της πόλης
    Που σκοτώνει για λεφτά
    Που με σκοτώνει από αγάπη
    Όπως με σφίγγει όταν ξυπνά
    Κι ύστερα κλαίει μ’ αγκαλιάζει και μου λέει
    Πάρε με μαζί σου

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kerasaki
    Εγγραφή
    29/08/2004
    Μηνύματα
    312
    Ειναι ολα θεμα marketing πουλανε οτι θελει το πληθος
    Θέλω να ζήσω στ’ αλήθεια
    Έστω μια φορά
    Να ταξιδέψω στ’ αλήθεια
    Έστω μια φορά να δω στα μάτια την τίγρη
    Που όλο με κοιτά
    Μεσ’ απ’ τα φώτα αυτής της πόλης
    Που σκοτώνει για λεφτά
    Που με σκοτώνει από αγάπη
    Όπως με σφίγγει όταν ξυπνά
    Κι ύστερα κλαίει μ’ αγκαλιάζει και μου λέει
    Πάρε με μαζί σου

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 24/05/2006, 05:30
  2. αντε να το δουμε και στο δρομο...ή στο χωμα..!!!!
    από jinks στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 23/12/2005, 20:14
  3. ΤΟ ΠΑΤΡΙΝΟ ''Ζ'' ΣΤΟ ΔΥΝΑΜΟΜΕΤΡΟ!!!!
    από zoropatra στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 12/10/2005, 15:05
  4. Το CBR1000RR στο δυναμόμετρο
    από Wizard13 στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 51
    Τελευταίο μήνυμα: 23/12/2004, 10:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF