Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 10 από 10

Θέμα: κουλο προβλημα στην αλλαγη ταχυτητων...

  1. #1
    StoopidMotorForAHead Το avatar του/της aakkuan
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    123

    κουλο προβλημα στην αλλαγη ταχυτητων...

    δεν ξερω αμα ειναι τοσο κουλο, εμένα έτσι μου φαίνετα.... λοιπόν τις τελευταίες δυο μέρες μου συνέβη δυο φορές να ανεβάζω από δευτέρα τρίτη και να παει νεκρα!!!!!! την πρώτη φορά νόμιζα έκανα κατί λάθος ασυναίσθητα και δεν το δωσα σημασία. αλλα συνέβη καπάκι χτές και είμαι 99 τα εκατό σίγουρος οτι δεν εκανα τιποτα διαφορετικό.
    το βρίσκω επικίνδυνο το θέμα γιατί πέρα απ την σαστιμάρα που σου προκαλεί, ποιος μου λεει οτι απ την νεκρά που είναι και ξαναπατήσω για δευτέρα δεν θα παω πρώτη τρέχοντας ήδη με 40 50 χλμ/ωρα, οτι αμα είμαι με τρίτη στα 100+ παει δευτερα;;;
    εχω το σουπερφουρακι...

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της VALES
    Εγγραφή
    16/02/2009
    Μηνύματα
    1.059
    Kατ΄αρχάς όταν σου το κάνει αυτό, πάντα μα πάντα ''μία επάνω'' αμέσως μετά τη σαστιμάρα

    Κατά δεύτερον, ας το δει ένας μηχανικός. Σίγουρα κάτι χρειάζεται

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443

    Re: κουλο προβλημα στην αλλαγη ταχυτητων...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από aakkuan
    δεν ξερω αμα ειναι τοσο κουλο, εμένα έτσι μου φαίνετα.... λοιπόν τις τελευταίες δυο μέρες μου συνέβη δυο φορές να ανεβάζω από δευτέρα τρίτη και να παει νεκρα!!!!!! την πρώτη φορά νόμιζα έκανα κατί λάθος ασυναίσθητα και δεν το δωσα σημασία. αλλα συνέβη καπάκι χτές και είμαι 99 τα εκατό σίγουρος οτι δεν εκανα τιποτα διαφορετικό.
    το βρίσκω επικίνδυνο το θέμα γιατί πέρα απ την σαστιμάρα που σου προκαλεί, ποιος μου λεει οτι απ την νεκρά που είναι και ξαναπατήσω για δευτέρα δεν θα παω πρώτη τρέχοντας ήδη με 40 50 χλμ/ωρα, οτι αμα είμαι με τρίτη στα 100+ παει δευτερα;;;
    εχω το σουπερφουρακι...
    Mε λιγα λογια σου πεταει την ταχυτητα...
    Η κουρεψες κανενα γραναζι στο σασμαν ή στραβωσες καμια φουρκετα...
    Κ ελπιζω να μην ειναι τιποτα απο τα 2...

  4. #4
    ..πάλι αναβάτης.. Το avatar του/της sotpag
    Εγγραφή
    02/11/2002
    Μηνύματα
    1.395

    Re: Re: κουλο προβλημα στην αλλαγη ταχυτητων...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
    Mε λιγα λογια σου πεταει την ταχυτητα...
    Η κουρεψες κανενα γραναζι στο σασμαν ή στραβωσες καμια φουρκετα...
    Κ ελπιζω να μην ειναι τιποτα απο τα 2...

    μα σε ολα !!!!!!
    13 Φ. ΑΝΤΙΑΝΑΚΥΚΛΩΤΙΚΕΣ ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ

  5. #5
    StoopidMotorForAHead Το avatar του/της aakkuan
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    123

    Re: Re: κουλο προβλημα στην αλλαγη ταχυτητων...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
    Mε λιγα λογια σου πεταει την ταχυτητα...
    Η κουρεψες κανενα γραναζι στο σασμαν ή στραβωσες καμια φουρκετα...
    Κ ελπιζω να μην ειναι τιποτα απο τα 2...
    ναι οντως επρεπε να καταλαβω οτι απλα παει νεκρα και οχι μια θεση κατω... να κουρεψα εγω κατι δεν νομιζω γιατι φερομαι στο μηχανακι πολυ πολιτισμενα, ουτε γρηγορες αλλαγες, ουτε φρεναρισματα με κατεβασμα, ουτε τιποτα. ο,τι προβλημα εχει θα το χει απ τον προηγουμενο (δεν θα ναι αλλωστε και το πρωτο... )
    και ετσι για να παρω μια ιδεα, ποσο παει το μαλλι για γραναζια ή φουρκετα;;

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443

    Re: Re: Re: κουλο προβλημα στην αλλαγη ταχυτητων...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από aakkuan
    ναι οντως επρεπε να καταλαβω οτι απλα παει νεκρα και οχι μια θεση κατω... να κουρεψα εγω κατι δεν νομιζω γιατι φερομαι στο μηχανακι πολυ πολιτισμενα, ουτε γρηγορες αλλαγες, ουτε φρεναρισματα με κατεβασμα, ουτε τιποτα. ο,τι προβλημα εχει θα το χει απ τον προηγουμενο (δεν θα ναι αλλωστε και το πρωτο... )
    και ετσι για να παρω μια ιδεα, ποσο παει το μαλλι για γραναζια ή φουρκετα;;
    Κοστος δεν εχω ιδεα και να σου πω την αληθεια δεν θελω να μαθω...
    Γραναζι ειναι λιγο δυσκολο να κουρεψες,εκτος και αν το σασμαν δουλευει καρφωτες συνεχεια...
    Τωρα,καμια φουρκετουλα μπορει.Μην το αφησεις,πηγαινε το στο μηχανικο αμεσα για να γλιτωσεις πιθανα χειροτερα.

    Ελπιζω να την πατας καλα την ταχυτητα και να μην στην πεταει επειδη δεν την κουμπωνεις καλα εσυ...Στο κανει συνεχεια ή το εκανε 2 φορες και τελος???

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της hidefnick
    Εγγραφή
    07/08/2005
    Μηνύματα
    1.586
    Μήπως άλλαξες και παπούτσια τώρα τελευταία?
    "Growing old is inevitable. Growing up is optional"...

  8. #8
    StoopidMotorForAHead Το avatar του/της aakkuan
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    123

    Re: Re: Re: Re: κουλο προβλημα στην αλλαγη ταχυτητων...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
    Κοστος δεν εχω ιδεα και να σου πω την αληθεια δεν θελω να μαθω...
    Γραναζι ειναι λιγο δυσκολο να κουρεψες,εκτος και αν το σασμαν δουλευει καρφωτες συνεχεια...
    Τωρα,καμια φουρκετουλα μπορει.Μην το αφησεις,πηγαινε το στο μηχανικο αμεσα για να γλιτωσεις πιθανα χειροτερα.

    Ελπιζω να την πατας καλα την ταχυτητα και να μην στην πεταει επειδη δεν την κουμπωνεις καλα εσυ...Στο κανει συνεχεια ή το εκανε 2 φορες και τελος???
    φιλε και γω την πρωτη φορα αυτο σκεφτηκα, οτι δεν την κουμπωσα καλα αλλα οταν μου το κανε και την δευτερη ημουνα σιγουρος οτι δεν εκανα κατι λαθος... μονο δυο φορες μου το χει κανει τις δυο τελευταιες μερες συνολο ουτε 15 χιλιομετρα. και υστερα μου εχει τυχει καποιες φορες να μην κουμπωσω καλα ταχυτητα αλλα τοτε παραμενει στην ταχυτητα που ητανε! οχι να παει νεκρα!!

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443

    Re: Re: Re: Re: Re: κουλο προβλημα στην αλλαγη ταχυτητων...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από aakkuan
    φιλε και γω την πρωτη φορα αυτο σκεφτηκα, οτι δεν την κουμπωσα καλα αλλα οταν μου το κανε και την δευτερη ημουνα σιγουρος οτι δεν εκανα κατι λαθος... μονο δυο φορες μου το χει κανει τις δυο τελευταιες μερες συνολο ουτε 15 χιλιομετρα. και υστερα μου εχει τυχει καποιες φορες να μην κουμπωσω καλα ταχυτητα αλλα τοτε παραμενει στην ταχυτητα που ητανε! οχι να παει νεκρα!!
    Μπορει να υπαρχει καποιο μικροπροβληματακι και σε συνδιασμο με το οτι δεν την πατησες καλα να στην πεταξε...Το εχω παθει και εγω...
    Παρατηρησε το λιγο να δεις αν θα το ξανακανει...Κ προσεχε μεχρι να σιγουρευτεις τι ειναι

  10. #10
    Και τα μυαλα στα κάγκελα Το avatar του/της Dirty_Gas
    Εγγραφή
    18/06/2004
    Μηνύματα
    60

    Re: Re: Re: κουλο προβλημα στην αλλαγη ταχυτητων...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από aakkuan
    ναι οντως επρεπε να καταλαβω οτι απλα παει νεκρα και οχι μια θεση κατω... να κουρεψα εγω κατι δεν νομιζω γιατι φερομαι στο μηχανακι πολυ πολιτισμενα , ουτε γρηγορες αλλαγες, ουτε φρεναρισματα με κατεβασμα, ουτε τιποτα. ο,τι προβλημα εχει θα το χει απ τον προηγουμενο (δεν θα ναι αλλωστε και το πρωτο... )
    και ετσι για να παρω μια ιδεα, ποσο παει το μαλλι για γραναζια ή φουρκετα;;
    αυτο ειναι το προβλημα σου, του φερεσαι πολυ πολιτισμενα, ισως παραπανω απο οτι πρεπει. Μη φοβασαι το γκουπ που κανει οταν αλλαζει ταχυτητα, κανε το ποδι σου πανω, ΖΩΗΡΑ, και ολα καλα.

    Εμενα στο Ζ το κανει οταν βαριεμαι, συνεχεια. Μπορω να σου βρω κενο αναμεσα σε ολες τις ταχυτητες...
    Kawasaki z750

Παρόμοια θέματα

  1. πρόβλημα με αλλαγή ταχυτήτων
    από nnkos στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 11/04/2013, 13:28
  2. Πρόβλημα στην αλλαγή στοιχείων
    από crazykiller στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 12/01/2006, 15:11
  3. προβλημα (?) απο αλλαγη ελαστικων
    από el_hymador στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2005, 13:25
  4. Προβλημα στην μεταβιβαση της ΑΔΕΙΑΣ στο ονομα μου
    από Dimitris_gr στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 11/09/2005, 12:09
  5. Πρόβλημα με κιβώτιο ταχυτήτων
    από tdaf στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2005, 09:30

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF