Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 45

Θέμα: εξάτμιση για XT600

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/06/2005
    Μηνύματα
    2

    εξάτμιση για XT600

    Γεια χαρά…
    Έχω ένα XT 600 2003 και ψάχνομαι για εξάτμιση…
    Έως τώρα έχω καταλήξει στις εξής επιλογές:
    Remus gran prix,
    Crd
    και κάπου διάβασα για yoshimura RS-3 για XR.
    Με ενδιαφέρει η εξάτμιση να μην ξεπερνάει το όριο που ορίζει ο νόμος όσον αφορά στο θόρυβο και φυσικά να έχει και κάποιο αποτέλεσμα στις επιδόσεις.
    Τι προτείνετε;

  2. #2

    Thumbs up

    Εγω είχα ενα XT600E μοντ 90 και είχα βάλει
    CRD και λαιμο και τελικο + εκεντροφορο και το μηχανάκι γ@μ@γε.
    Αλλα έκανε θόρυβο.
    Dankannn

    CBR 600F THE BEST

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/02/2003
    Μηνύματα
    144
    Εγω φίλε έχω βάλει MIVV sportline titanium
    me 330ευρώ αγορά, μόνο τελικό προς το παρόν, έχει και σιγαστήρα (ο οποίος αφαιρείται με μια βιδούλα)
    για τον θόρυβο...στην προτείνω ανεπιφύλακτα

  4. #4
    Not even a statistic Το avatar του/της javaneze
    Εγγραφή
    16/07/2005
    Μηνύματα
    548
    και γω την ιδια εχω ... MIVV titanium ... εχω βγαλει ομως το σιγαστηρα και ...σκοτωνει.

    Πολυ καλη, θα την προτεινα, αλλα εχω ακουσει απο αλλον φιλο, οτι του έκανε διαροή (καμένου-λαδιού) στα σημεία
    που έχει τα πριτσίνια...προφανώς κακή ποιότητα κωλήσεων , μου ειπε ... αλλα εγω δεν εχω διαπιστωσει κατι αναλογο στην δικια μου ...
    ΝικόΛΑς ~ Play and enjoy, you might die tomorrow

    ~ CBF 600s ABS and past... ~ slang ~

    ~constantly talking, isn't necessarily communicating~

  5. #5
    αν διαβασεις παρακατω, υπαρχει τελικο gianelli που ειναι αρκετα ησυχο, και το δινει ενας φιλος μονο 200 ευρω καινουργιο.

    παντως για να μην κοροιδευομαστε, αξιολογη δυναμη δεν προκειται να βγαλεις απο τελικο που δεν κανει φασαρια.
    βοηθαει ομως αρκετα σε ευστροφια, και κανει καλο και στην υγεια του μοτερ....
    στιγμές ...


    Τα βόδια τα δένουν απ' τα κέρατα, τον άνθρωπο απ' το λόγο του ...

  6. #6
    Ανοίγω το θέμα πάλι μιας και ψάχνω να αλλάξω την εξατμισούλα από το XT.

    Ψάχνω για τελικό που να βγάζει καλό μπάσο θόρυβο αλλά όχι να ξεσηκώνει το σύμπαν (φυσικά να δίνει και το κατιτίς της αλλά δεν περιμένω πολλά από μη-εντελώς φασαριόζικο τελικό).

    Συνήθως ακούω για CRD, REMUS και MIVV ως πιο γνωστές. Προτείνει κανείς κάποια από τις 3 ή κάποια άλλη με βάση αυτά που ζητάω? Πχ LeoVince, FMF, WRP, gianelli...

    Και κάτι άσχετο. Ποια από αυτές τις 3, όταν μπει έχει μεγαλύτερη κλίση προς τα επάνω?? Μη βαράτε αλλά δεν μου αρέσει και πολύ η εξάτμιση να είναι παράλληλη με το έδαφος :P:wacko:

  7. #7
    Βρε κανείς? :ZZZ:

  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από xaotikos
    Ανοίγω το θέμα πάλι μιας και ψάχνω να αλλάξω την εξατμισούλα από το XT.

    Ψάχνω για τελικό που να βγάζει καλό μπάσο θόρυβο αλλά όχι να ξεσηκώνει το σύμπαν (φυσικά να δίνει και το κατιτίς της αλλά δεν περιμένω πολλά από μη-εντελώς φασαριόζικο τελικό).

    Συνήθως ακούω για CRD, REMUS και MIVV ως πιο γνωστές. Προτείνει κανείς κάποια από τις 3 ή κάποια άλλη με βάση αυτά που ζητάω? Πχ LeoVince, FMF, WRP, gianelli...

    Και κάτι άσχετο. Ποια από αυτές τις 3, όταν μπει έχει μεγαλύτερη κλίση προς τα επάνω?? Μη βαράτε αλλά δεν μου αρέσει και πολύ η εξάτμιση να είναι παράλληλη με τέδαφος :P:wacko:
    yoshimura RS-3 απλα η the best.αυτη ειχα και εγω. και επειδη ολοι οι φιλοι μου ειχαν κατα καιρους χτ εχω ακουσι και δει παρρρα πολλες εξατμισεις σε χτ

  9. #9
    εγω εχω λαιμο και τελικο REMUS αλλα τα χτυπανε πολυ στα λεφτα. ειναι υπερεκτιμημενα... Ενας φιλος εχει πανω CRD και ειναι μια χαρα και εχει και καλα ? ...
    Τωρα εσυ αποφασιζεις.....
    Παλια οι γυναικες θελανε αντρα και λεβεντη,
    τωρα θελουν αδερφη και τον φωναζουν trendy.-

    Fz6
    CB500
    XT600E
    XR250
    C50

  10. #10
    thanx!
    Η CRD είναι αρκετά θορυβώδης (εκτός αν βγάζουν το silencer) ενώ η remus μου άρεσε. Yoshimura δεν έχω ακούσει να πω την αλήθεια. Τι λέει από θόρυβο? Ποιος τις πουλάει στην Ελλάδα?

    Btw πρέπει να προσέξω τίποτα στην τοποθέτηση? Πχ είναι κάποιος που θα σου ρυθμίσει και το καρμπυρατέρ (σωστά) μετά την εξάτμιση? Ψάχνω να κάνω την αλλαγή και ότι ρύθμιση χρειαστεί πακέτο σε έναν μάστορα

  11. #11
    Yoshimura φερνει η σουζουκι...απο θορυβο μπασος και ασηκωτοσ

  12. #12
    Ωραία οπότε φαντάζομαι με το silencer δεν θα ξεσηκώνει τον κόσμο και θα έχει τον μπάσο ήχο.

    Αρχικά δημιουργήθηκε από xaotikos
    Btw πρέπει να προσέξω τίποτα στην τοποθέτηση? Πχ είναι κάποιος που θα σου ρυθμίσει και το καρμπυρατέρ (σωστά) μετά την εξάτμιση? Ψάχνω να κάνω την αλλαγή και ότι ρύθμιση χρειαστεί πακέτο σε έναν μάστορα
    Λογικά ότι κάνω θα το κάνω εκεί που θα αγοράσω την εξάτμιση...κάτι άκουσα ότι μερικοί σου κάνουν και δυναμομέτρηση πριν και μετά. Παίζει τέτοιο πράγμα ή μονο σε ακριβές εξατμίσεις (εννοώ δωρεάν και όχι να δώσω κανα 100-200 επιπλέον)? Σκέφτομαι να βάλω ένα νουμερο μεγαλύτερο ζιγκλέρ αφού του έχω αλλάξει και φιλτράκι αέρα.

    edit: Ξέχασα να σε ρωτήσω και το βασικότερο. Πόσο πάει η yoshimura?

  13. #13
    αν θυμαμαμαι καλα καπου στα 300-350 αλλα δεν ξερω αν παιζει σιγαστηρας...

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
    αν θυμαμαμαι καλα καπου στα 300-350 αλλα δεν ξερω αν παιζει σιγαστηρας...

    Παίζει σιγαστήρας
    ---You live in terror of not being misunderstood---

  15. #15
    Ωραία. Τελικά είμαι ανάμεσα σε remus και yoshimura το οποίο θα το αποφασίσω την τελευταία στιγμή.

    Η τελευταία ερώτηση: Όσοι βάλατε εξάτμιση βάλατε κανένα νούμερο μεγαλύτερο ζιγκλέρ? Ο μάστορας που το πήγατε σας έκανε καμιά δυναμομέτρηση (λέω τώρα) για να δείτε αν άλλαξε τίποτα ή απλά σας την πέρασε (την εξάτμιση :P)?

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΚΑΙ ΛΑΙΜΟΙ Wrp ΓΙΑ Xt600
    από chr1s73 στο forum Yamaha XT series
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 08/04/2008, 22:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF