Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 53

Θέμα: Manual CBF-250 - Απορίες/Συζητήσεις

  1. #31
    Honda CBF 250 Το avatar του/της Alexander
    Εγγραφή
    25/01/2005
    Μηνύματα
    611
    Ανάβοντας τη μηχανή και ανοίγοντας το τσοκ εκεί που πιάνει (γιατί δεν πιάνει στο τέρμα το δικό μου) την αφήνω μέχρι να φορέσω κράνος κλπ.
    Οι στροφές φθάνουν περίπου τις 3000 αλλά μόλις κλείσω τον αέρα πέφτουν στις 1000 και σβήνει αμέσως.
    Επίσης, αν δεν έχει ζεσταθεί σωστά ακόμα και όταν κρατάει ρελαντί εκεί στις 1000, σβήνει εύκολα με απότομες γκαζιές...

    Πάντως δεν υπάρχει και τόσο μεγάλο πρόβλημα. Όλα μια συνήθεια είναι... που ανυπομονώ να ξαναποκτήσω...
    "For no one, no one in this world can you trust - not men, not women, not beasts ... this you can trust."

  2. #32
    SUZUKI GSR 600 Το avatar του/της oulas
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    899
    Οσο για τα παραπανω σβησημτα, ειναι στην νεκρα, και απλα περιμενω να ζεσταθει. Αλλα αυτο αργει πολυ να ζεσταθει και ολο σβηνει η μαλακια. Μπορει να εχψ, το γκαζι και να το κραταω κανα λεπτο πριν ξεκινησω, και αφου φυγω και ειμαι σε κανα φαναρι, να σβησει. Αργει πολυ να ζεσταθει. Ετσι το εξηγω! Και οσο χειμωνιαζει τοσο το χειροτερο και γινεται!

  3. #33
    Ρε παιδια αν το μηχανακι δεν φθασει σε θερμοκρασια λειτουργιας λογικο ειναι να κανει αυτα τα τερτιπια,που να δειτε και το δικο μου μιλαμε θα καραφλιαζατε αν βλεπατε τι κανει μεχρι να ζεσταθει...

    Δοκιμασατε να αλλαξετε μπουζι και να βαλετε κατι πιο θερμο? Ειδικα για τα κρυα πρωινα...

    Καπου διαβασα οτι συζηταγατε για μπουζι ... και οτι το cbf παιρνει 2 τυπους ...

    Το ενα ειναι ψυχρο και το αλλο θερμο και αναλογα την εποχη αλλαζεις και νουμερο....

    Εσεις τι φορατε?
    http://kelecarbon.blogspot.gr

    Γιατι ενας χρονος δεν ειναι αρκετος και οι 4 χαλανε 2 ασκοπα........

  4. #34
    SUZUKI GSR 600 Το avatar του/της oulas
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    899
    Ναι αλλα θελει τουλαχιστον 10 λεπτα για να δουλεψει φισιολογικα. Εγω σε 10 λεπτα εχω φτασει στην δουλεια μου. Τι να το κανω; Σε ολη τη διαδρομη ταλαιπορουμ,ε να μην μου σβεισει.

    Εφω φοραω το νουμερο 8, και υπαρχει και το 9αρι.

  5. #35
    βολτάδικο μέλος
    Εγγραφή
    27/03/2005
    Μηνύματα
    370
    Ήμαρτον ρε μάγκες, 1 λεπτό αν το αφήσετε ακίνητο με μισό τσοκ θα είναι μια χαρά στην διαδρομή. Να μου σβήνει συνέχεια (μέχρι να ζεσταθεί) κλπ μόνο όταν φεύγω αμεσως αφού πάρει μπρος. Αν είναι ΠΟΛΥ κρύο πρωινό, τότε αφήστε το 2 λεπτά... Ανεβείτε πάνω... φορέστε τα γαντάκια σας... φτιάξτε τους καθρέφτες σας... και μέχρι να κάνετε όλα αυτά θα έχει ζεσταθεί το ρημάδι!
    ...

  6. #36
    Δεν ξερω ποιο νουμερο ειναι το θερμο και ποιο το κρυο στο cbf ...

    Αν αργει να ζεσταθει ειδικα τις μερες με ψιλοκρυο το πρωι αλλαξε μπουζι και βαλε τον αλλο τυπο να δοκιμασεις...

    ΑΛΛΑ

    Κανενα μηχανακι δεν δουλευει σωστα αν δεν εχει φθασει σε θερμοκρασια λειτουργιας και καλο ειναι οτι μολις φθασει ξεκιναμε χαλαρα και οχι ανοιγουμε διχως αυριο (καλα το cbf μπορει να εχει και μεθαυριο :rotflmao: )

    Τουλαχιστον στα διχρονα ετσι ειναι αυτο κανω και εγω για αυτο δεν μου ψοφανε....
    http://kelecarbon.blogspot.gr

    Γιατι ενας χρονος δεν ειναι αρκετος και οι 4 χαλανε 2 ασκοπα........

  7. #37
    SUZUKI GSR 600 Το avatar του/της oulas
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    899
    Φιδακι και 2 λεπτα να το αφησω με τσοκ, παλι μπορει να σβησει. Το εχει οδιγησει και ο Βιλλυ, που εχει ιδιο μηχανακι, και εμενα μου εσβηνε συνεχεια ενω αυτουνου, οχι. Ιδια μερα τα αναψαμε μετα απο βολτα, με ιδια θερμοκρασια, ολα ιδια. Εμενα και σε αλλα μερικ απαιδια σβηνει πολυ ευκολα, και θελει παρα πολυ ωραν να ζεσταθει.

  8. #38
    εγώ πάντως όταν πάω να πάρω τη μηχανή από το γκαράζ (ανοιχτό είναι) ανοίγω πρώτα το τσοκ μέχρι τη μέση την ξεκλειδώνω και την βγάζω έξω. πριν βάλω μπρος ανοίγω και άλλο το τσοκ λίγο πριν το τέρμα της διαδρομής του. με λίγο γκαζάκι παίρνει μπρος το αφήνω με το τσοκ για 30 δεύτερα και μετά έχω ανοιχτό το γκάζι στις 3000 στροφές για δύο λεπτά και ξεκινώ χωρίς κανένα πρόβλημα.
    ONLY THE GOOD DIE YOUNG


  9. #39
    SUZUKI GSR 600 Το avatar του/της oulas
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    899
    3000 στροφές για δύο λεπτά και ξεκινώ χωρίς κανένα πρόβλημα.
    Εμενα τα ειδες τα χαλια μου. Το οδηγισες σιγουρα για κανα 3 λεπτο και με το που σταματησες ολο εσβηνε το μπουρδελο μου.
    Παντος αυτο με της ταχητητες δουλευει μα χαρα οπως το ειπες

  10. #40
    δύο ημισφαιρίων Το avatar του/της ΙΠΠΕΑΣ
    Εγγραφή
    30/07/2005
    Μηνύματα
    896
    Oula
    αν μπορείς πήγαινε και ρώτα τι μπουζί υπάρχουν για το δικό σου το μηχάνημα. Αν βάλεις κάποιο πιο θερμό ίσως να λυθεί το πρόβλημα

  11. #41

    Ksekivnma

    Kalnmera paides,

    sxetika me to ksekivnma. Prwta tsok sto full meta avama kai odngaw kavovika. Av ftasei 3500 strofes to kleivw kai ola kala. Av to afnsw polu wra kai kseperasei tis 3500 sto relavti, mporei kai va sbnsei. Gevika me autnv tn me8odologia tsoulaw twra 12 mnves.....


  12. #42
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    τώρα έμπλεξες! Θα σε αρχίσει ο Ούλας, θα φωνάξει και τον OldMan, και θα κερνάνε μπύρες όλοι μαζί!! Εγώ μαζί σου πάντως!
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  13. #43
    SUZUKI GSR 600 Το avatar του/της oulas
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    899
    Καλως ηρθες φιλε μου

  14. #44
    SUZUKI GSR 600 Το avatar του/της oulas
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    899
    Οχι βρε Jonny, μια χαρα το υποδεχτικα το παιδι

  15. #45
    δύο ημισφαιρίων Το avatar του/της ΙΠΠΕΑΣ
    Εγγραφή
    30/07/2005
    Μηνύματα
    896
    Μπορείτε να περιγράψετε όσο το δυνατόν αναλυτικότερα(με δικά σας λόγια ) πως "κατεβάζετε" ταχύτητα με τη χρήση συμπλέκτη στο CBF250 ;

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 21/06/2012, 10:19
  2. Owner's manual CBF-250
    από p@nos στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 30/04/2009, 15:18
  3. Απαντήσεις: 43
    Τελευταίο μήνυμα: 22/03/2006, 14:22
  4. Το πήρα λέμε !! (cbf 250)
    από johnpan στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 09/09/2004, 20:32

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF