Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 14 από 14

Θέμα: Alpinestars Tech 8 or Sidi Crossfire??

  1. #1
    Γεια χαααραα! Το avatar του/της tbaris
    Εγγραφή
    31/05/2007
    Μηνύματα
    152

    Alpinestars Tech 8 or Sidi Crossfire??

    Ποιες απο τις δυο θα προτιμούσατε??


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	alpinestars-tech-8-wr.jpg 
Προβολές:	571 
Μέγεθος:	49,1 KB 
ID:	191149

  2. #2
    Γεια χαααραα! Το avatar του/της tbaris
    Εγγραφή
    31/05/2007
    Μηνύματα
    152
    SIDI


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	sidi-crossfire-bl.jpg 
Προβολές:	557 
Μέγεθος:	38,5 KB 
ID:	191150

  3. #3
    HUSKY TE450 Το avatar του/της SeNNinhA
    Εγγραφή
    29/10/2002
    Μηνύματα
    2.019
    Και οι δυο είναι πολύ καλές. Από τις καλύτερες της αγοράς μαζί με τις Gaerne SG10/12

    Οι Tech8 είναι πιο μαλακες και πιο άνετες στο πόδι για πολύ ώρα. Ίσως καλύτερες συνολικά σαν αισθηση από τις Tech10

    Οι Crossfire είναι πιο σκληρές και με πιο σκληρή σολα. Για άλλους καλό και για άλλους κακό αυτό.

    Οποία κι αν πάρεις θα ειναι καλή επιλογή οπότε καλύτερα να τις δοκιμάσεις αφου όλα τα πόδια δεν είναι ίδια.

    Νομίζω ότι οι Tech8 είναι και πιο φθηνές.

  4. #4
    Γεια χαααραα! Το avatar του/της tbaris
    Εγγραφή
    31/05/2007
    Μηνύματα
    152
    Ξέρει κανεισ που βρίσκουμε alpine θεσσαλονίκη?

  5. #5
    Στο μοτοδίκτυο στην Κατσιμίδη με Εγνατία.

  6. #6
    HUSKY TE450 Το avatar του/της SeNNinhA
    Εγγραφή
    29/10/2002
    Μηνύματα
    2.019
    Δες και τις Sidi Charger. Ένα μοντέλο κάτω από τις Crossfire αλλά εξίσου καλές και είναι και πιο φθηνές.

    Οι Crossfire βγαίνουν και σε SRS μοντελο με σολες που αλλάζουν αλλά και πιο αλμυρη τιμή.

  7. #7
    Εχω sidi προτείνω sidi


    Βέβαια οι alpine stars ειναι κορυφαία μπότα και αυτές απλά... πιο μοτοκρος με παπουτσακι μεσα...


    Οτι και να πάρεις απο τις 2 ειναι κορυφαια ποιοτητα !!

    Somewhere in my soul
    there’s always Rock ‘n’ Roll.
    Yeahhh..

  8. #8
    Γεια χαααραα! Το avatar του/της tbaris
    Εγγραφή
    31/05/2007
    Μηνύματα
    152
    sidi thessaloniki??

  9. #9
    FFWD Το avatar του/της DimST
    Εγγραφή
    13/09/2002
    Μηνύματα
    866
    Λογικά όποια και να πάρεις απο τις δύο δε θα χάσεις (Έχω Sidi Verdebra απο το 2003 και είναι ακόμα μάχημες - εξαιρετική μπότα).
    Έχω τις Tech8 αρκετά χρόνια τώρα και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

  10. #10
    Πρωτες μου μποτες οι κροσφαιρ, χρειαστηκα 3 μερες να τις συνηθισω αλλα τωρα ειναι οκ. θεσσαλονικη τις εχει το μοτοσταρ απεναντι απο τα goodys στην κωνστ. καραμανλη. Συμφερει απο το fc moto.

  11. #11
    crossfire εχω κι εγω. ανετότατες με το καλημέρα! νοιώθεις ασφάλεια και σταθερότητα στο πόδι σου και η αρθρωση πραγματικα σε κανει να ξεχνάς πως φορας μπότα!

    ενα αρνητικό ειναι πως λόγο αρθρωσης θελουν λιγο προσεχτικότερη συντήρηση

    επίσης σε εμενα βγαίνουν πολύ εύκολα τα πεταλακια στη μύτη...


    και ενα πολυ σημαντικο χαρακτηριστικό που στους περισσότερους διαφεύγει... τι χρηση θα κάνεις;

    οι crossfire ειναι εντουράδικες, σε περίπτωση που συχνάζεις σε πίστες ΜΧ με ψηλά αλματα και τολμάς να τα περνάς ισως ειναι καλύτερα να παρεις μπότες δίχως αρθρωση.

    στην προσγείωση αν πατησεις στο μασπιέ κατα λαθος με τις μύτες , η αρθρωση δεν εμποδίζει το υπερβολικό κλείσιμο του στραγαλου καιμπορει να τραυματισθείς... για μοτοκρος ειναι καλυτερες οι μποτες τύπου "μπετον" , οι ακαμπτες εντελως δηλαδη. για εντουρο οι συγκεκριμενες σιντι ειναι ταμαμ.


  12. #12
    Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
    crossfire εχω κι εγω. ανετότατες με το καλημέρα! νοιώθεις ασφάλεια και σταθερότητα στο πόδι σου και η αρθρωση πραγματικα σε κανει να ξεχνάς πως φορας μπότα!

    ενα αρνητικό ειναι πως λόγο αρθρωσης θελουν λιγο προσεχτικότερη συντήρηση

    επίσης σε εμενα βγαίνουν πολύ εύκολα τα πεταλακια στη μύτη...


    και ενα πολυ σημαντικο χαρακτηριστικό που στους περισσότερους διαφεύγει... τι χρηση θα κάνεις;

    οι crossfire ειναι εντουράδικες, σε περίπτωση που συχνάζεις σε πίστες ΜΧ με ψηλά αλματα και τολμάς να τα περνάς ισως ειναι καλύτερα να παρεις μπότες δίχως αρθρωση.

    στην προσγείωση αν πατησεις στο μασπιέ κατα λαθος με τις μύτες , η αρθρωση δεν εμποδίζει το υπερβολικό κλείσιμο του στραγαλου καιμπορει να τραυματισθείς... για μοτοκρος ειναι καλυτερες οι μποτες τύπου "μπετον" , οι ακαμπτες εντελως δηλαδη. για εντουρο οι συγκεκριμενες σιντι ειναι ταμαμ.

    +1000

    Επίσης θα πρέπει να λάβεις υπόψιν ότι οι Sidi σίγουρα έχουν και καλή υποστήριξη από τον εισαγωγέα (για τις άλλες δεν γνωρίζω....). Πιάστρες, μυτάκια... you know....

    Eπίσης θα πρότεινα τις Charger. Πιο οικονομικές ,πιο εντουράδικες, επίσης με άρθρωση.

    You BETA believe...
    ________________________________
    You should be exhausted.....
    ________________________________
    Hit me, crush me....

  13. #13
    Γεια χαααραα! Το avatar του/της tbaris
    Εγγραφή
    31/05/2007
    Μηνύματα
    152
    Ευχαριστω παιδιά.


    Μάλλον για SIDI θα πάω. Enduro κάνω οπότε θα με βολέψουν καλύτερα. Έχω ακούσει πολυ καλά λόγια για τις sidi.

  14. #14
    HUSKY TE450 Το avatar του/της SeNNinhA
    Εγγραφή
    29/10/2002
    Μηνύματα
    2.019
    Δες και τις Gaerne SG10 ή SG12
    Είναι στο ίδιο επίπεδο με τις Sidi

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF